Проведення бетонних робіт включає цілий ряд дій на будівельному об’єкті, які пов’язані з виготовленням бетонних сумішей, доставкою на місце застосування і укладання.
Бетон – один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, а бетонні роботи – основний вид будівельних робіт, який застосовується практично на будь якому будівельному майданчику, і при монолітному будівництві, зокрема.
Хочете отримати надійну і міцну будову? Найміть кваліфікованих майстрів по бетонним роботам в Івано франківську в початку будівництва і успіх проекту на 80 % вам гарантований.
Правильна заливка бетону: технологічний процес
При створенні фундаменту часто виникає питання «як правильно залити бетон?». На нього існує кілька варіантів відповіді:
- в попередньо підготовлений грунт – викопується траншея, стінки якої добре утрамбовуються. Даний метод підходить для невеликих будівель (легкий будинок, майданчик під автомобільну стоянку та ін.);
- в опалубку – застосування подібних конструкцій обумовлено характерними рисами бетону. Тягучий і важкий розчин здатний стати причиною деформації опалубки, що викликає безліч проблем і додаткових витрат в подальшому, тому даний варіант вимагає ґрунтовної підготовки. Воно актуальне при зведенні багатоповерхових будинків.
Облаштування довговічних доріжок з тротуарної плитки або бруківки вимагає основи – майданчику, залитого цементно-бетонним розчином. До речі, він створюється за допомогою спеціального міксера або вручну. Для великих обсягів задіюються бетономішалки, підйомні крани, бадді.
Якісно виконані підготовчі роботи і розрахунки значно спрощують саму технологію укладання розчину. Правильна заливка бетону починається з розрівнювання майданчика під будівництво, визначення товщини заливки (в залежності від рельєфу ділянки), установки розміток.
В процесі заливки використовуються маяки. Щоб їх встановити, в центрі і по кутах будівельного майданчика забиваються кілочки з дерева або металу, між якими натягаються нитки. Прямо під цими нитками і розміщують маяки (вони встановлюються на цементний розчин). В якості них використовуються металеві прути, арматура, профілі і т.ін. До повного висихання залитого розчину буде потрібна доба.
Стійкість цементно-бетонному складу надає армування конструкції. Для цього підійдуть і стальні труби, і металеві стрижні, і швелера, і дріт з великим перетином. Такий процес вимагає певної системи: спочатку укладається арматура, після чого заливається шаром розчину. Чергування цих шарів проводиться в залежності від необхідної міцності бетону. По завершенню заливки, суміш утрамбовується.
Опалубка знімається не раніше, ніж через 2 тижні. Цього періоду цілком достатньо для затвердіння суміші. Після фундаменту заливається вимощення, що запобігає його руйнуванню і осіданню споруди. Його ширина найчастіше не перевищує 10 см.
Бетонування і види бетонних робіт
В перелік робіт, які виконуються нашою компанією входить:
- бетонування і влаштування фундаменту;
- будівництво монолітних об’єктів або монолітне будівництво;
- бетонування підлоги, бетонні стяжки, влаштування стяжки підлоги;
- промислові підлоги, укладання промислових підлог;
- бетонна вимощення, пристрій вимощення навколо будинку;
- бетонування окремих майданчиків (бетонування басейнів, бетонування і установка перекриттів, бетонування доріжок, бетонування стовпів і т. д.);
- інші види бетонних робіт.
Вартість бетонних робіт
Працюючи не один рік у сфері будівництва, компанія виробила найкращу форму співпраці з замовником, коли обидві сторони залишаються задоволені один одним.
При цьому наша компанія застосовує гнучку цінову політику, надає знижки постійним клієнтам, проводить вигідні акції. Приміром, ціни на бетонні роботи в Івано Франківську, які здійснює наша компанія – договірні.
Їх формування залежить від ступеня складності робіт, їх обсягу та від інших факторів – якості бетону, використовуваних технологій, умов роботи, іншого.
Види фундаментів, бетонні роботи
Фундамент будівлі
Фундамент – це основний елемент будівель, несуча будівельна конструкція, яка сприймає навантаження всієї будівлі і розподіляє її по основі, тому до вибору типу і конструкції фундаменту потрібно поставитися дуже серйозно.
Конструкція фундаменту визначається в залежності від геологічної будови ґрунту на ділянці будівництва. В даний час існують кілька основних типів фундаментів для будівель, розглянемо найпоширеніші, що застосовуються в котеджному будівництві:
- стрічковий фундамент;
- пальовий фундамент;
- плитний монолітний залізобетонний фундамент;
- стовпчастий фундамент.
Перераховані вище типи фундаментів відрізняються конструктивно і функціонально.
Стрічковий фундамент
Найпоширеніший вид фундаментів, застосовується в різних типах грунту і може виконуватися з різних матеріалів і мати конструктивні особливості.
- Стрічковий фундамент з готових фундаментних бетонних блоків (ФБС):
являє собою стрічку фундаменту під несучими стінами, виконується методом монтажу автокраном готових бетонних фундаментних блоків різних розмірів на підготовлену основу, блоки укладаються на цементно-піщаний розчин, верх фундаменту обрамляється монолітним залізобетонним поясом.
Переваги фундаменту з блоків – швидкість монтажу, невисока вартість робіт.
Недоліки – обмеження конфігурації будівлі (неможливо виконати трапеції, півкола…), складність виконання гідроізоляційних робіт при наявності цокольного поверху.
- Стрічковий монолітний залізобетонний фундамент:
являє собою стрічку фундаменту під несучими стінами, порядок виконання бетонних робіт наступний – виготовляється і монтується опалубка виготовляється згідно з проектом армований каркас, проводяться бетонні роботи.
Переваги монолітного залізобетонного фундаменту – невеликий термін виконання робіт, висока міцність, надійність, цілісність всієї конструкції, можливість виконати будівлю будь-якої конфігурації, в будь-якому грунті.
Недоліки – відсутні.
Пальовий фундамент
Виконується в рухливих, неоднорідних грунтах для перенесення навантаження будівлі на міцний шар,що нижче лежить. Палі можуть бути різних конструкцій і розмірів, глибина закладання паль залежить від геологічної будови ґрунту і визначається за розрахунками. Пальові фундаменти можуть виконуватися з готових залізобетонних паль, що забиваються за допомогою спеціальних машин, так і буронабивних паль, що виконуються методом буріння свердловин монтажем в них армованого каркасу і бетонними роботами – заливкою в них бетонної суміші. Забиті палі з певним кроком зв’язуються між собою залізобетонним ростверком і монолітними залізобетонними поясами, що проходять під несучими стінами будівлі.
Переваги пальового фундаменту – можливість звести фундамент у складних грунтах.
Недоліки – висока вартість, неможливість зробити цокольний поверх в будинку.
В даний час основним матеріалом для всіх видів фундаменту є – бетон, тому дотримання технології виробництва монолітних бетонних робіт є запорукою довгої служби та експлуатації фундаментів будівель. Бетонні суміші можуть готуватися вручну або на заводі. Готові бетонні суміші мають величезну перевагу, так як добре перемішані, в їх складі чітко витримані пропорції щебеню, цементу, води, пластифікатори та добавки, кожна партія має паспорт, у якому зазначені – час відвантаження, міцність та додані пластифікатори.
Порядок виконання бетонних робіт наступний.
Виготовлення та монтаж опалубки
Опалубка може виготовлятися з різних матеріалів – дощок, фанери, готових щитів, готова опалубка швидко монтується, але має певний розмір щитів, що обмежує її застосування.
Виготовлення та монтаж армованог каркасу
Каркас зварюється зварюванням або в’яжеться дротом, залежно від проектних рішень, товщину захисного шару бетону витримують за допомогою спеціальних пластикових підкладок.
Виробництво бетонних робіт
Приймання бетонної суміші в опалубку проводиться за допомогою бетононасосу або з міксера, бетонна суміш ущільнюється спеціальним глибинним вібратором.
Догляд за бетоном
Твердіння бетону завжди супроводжується зміною його обсягу. В результаті усадки, яка збільшується при швидкому висиханні бетону, на його поверхні з’являються дрібні тріщини, тому бетон при гарячій погоді необхідно поливати водою, під час виконання робіт в зимовий період бетон накривають спеціальними матами і прогрівають для запобігання замерзання води, опалубку розбирають через кілька днів щоб запобігти пошкодженню кутів.
Підводячи підсумок вищевикладеного матеріалу – фундамент це одна з найбільш основних конструкцій будівлі і вимагає дуже серйозного підходу. Фахівці нашої компанії виконають прорахунок, виберуть оптимальну конструкцію фундаменту для вашого будинку і якісно і в терміни виконають весь комплекс бетонних робіт.