Проведення бетонних робіт включає цілий ряд дій на будівельному об’єкті, які пов’язані з виготовленням бетонних сумішей, доставкою на місце застосування і укладання.

Бетон – один з найбільш затребуваних будівельних матеріалів, а бетонні роботи – основний вид будівельних робіт, який застосовується практично на будь якому будівельному майданчику, і при монолітному будівництві, зокрема.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Хочете отримати надійну і міцну будову? Найміть кваліфікованих майстрів по бетонним роботам в Івано франківську в початку будівництва і успіх проекту на 80 % вам гарантований.

Правильна заливка бетону: технологічний процес

При створенні фундаменту часто виникає питання «як правильно залити бетон?». На нього існує кілька варіантів відповіді:

 • в попередньо підготовлений грунт – викопується траншея, стінки якої добре утрамбовуються. Даний метод підходить для невеликих будівель (легкий будинок, майданчик під автомобільну стоянку та ін.);
 • в опалубку – застосування подібних конструкцій обумовлено характерними рисами бетону. Тягучий і важкий розчин здатний стати причиною деформації опалубки, що викликає безліч проблем і додаткових витрат в подальшому, тому даний варіант вимагає ґрунтовної підготовки. Воно актуальне при зведенні багатоповерхових будинків.

Облаштування довговічних доріжок з тротуарної плитки або бруківки вимагає основи – майданчику, залитого цементно-бетонним розчином. До речі, він створюється за допомогою спеціального міксера або вручну. Для великих обсягів задіюються бетономішалки, підйомні крани, бадді.

Якісно виконані підготовчі роботи і розрахунки значно спрощують саму технологію укладання розчину. Правильна заливка бетону починається з розрівнювання майданчика під будівництво, визначення товщини заливки (в залежності від рельєфу ділянки), установки розміток.

В процесі заливки використовуються маяки. Щоб їх встановити, в центрі і по кутах будівельного майданчика забиваються кілочки з дерева або металу, між якими натягаються нитки. Прямо під цими нитками і розміщують маяки (вони встановлюються на цементний розчин). В якості них використовуються металеві прути, арматура, профілі і т.ін. До повного висихання залитого розчину буде потрібна доба.

Стійкість цементно-бетонному складу надає армування конструкції. Для цього підійдуть і стальні труби, і металеві стрижні, і швелера, і дріт з великим перетином. Такий процес вимагає певної системи: спочатку укладається арматура, після чого заливається шаром розчину. Чергування цих шарів проводиться в залежності від необхідної міцності бетону. По завершенню заливки, суміш утрамбовується.

Опалубка знімається не раніше, ніж через 2 тижні. Цього періоду цілком достатньо для затвердіння суміші. Після фундаменту заливається вимощення, що запобігає його руйнуванню і осіданню споруди. Його ширина найчастіше не перевищує 10 см.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Бетонування і види бетонних робіт

В перелік робіт, які виконуються нашою компанією входить:

 • бетонування і влаштування фундаменту;
 • будівництво монолітних об’єктів або монолітне будівництво;
 • бетонування підлоги, бетонні стяжки, влаштування стяжки підлоги;
 • промислові підлоги, укладання промислових підлог;
 • бетонна вимощення, пристрій вимощення навколо будинку;
 • бетонування окремих майданчиків (бетонування басейнів, бетонування і установка перекриттів, бетонування доріжок, бетонування стовпів і т. д.);
 • інші види бетонних робіт.

Вартість бетонних робіт

Працюючи не один рік у сфері будівництва, компанія виробила найкращу форму співпраці з замовником, коли обидві сторони залишаються задоволені один одним.

При цьому наша компанія застосовує гнучку цінову політику, надає знижки постійним клієнтам, проводить вигідні акції. Приміром, ціни на бетонні роботи в Івано Франківську, які здійснює наша компанія – договірні.

Їх формування залежить від ступеня складності робіт, їх обсягу та від інших факторів – якості бетону, використовуваних технологій, умов роботи, іншого.

Види фундаментів, бетонні роботи

Фундамент будівлі

Фундамент – це основний елемент будівель, несуча будівельна конструкція, яка сприймає навантаження всієї будівлі і розподіляє її по основі, тому до вибору типу і конструкції фундаменту потрібно поставитися дуже серйозно.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Конструкція фундаменту визначається в залежності від геологічної будови ґрунту на ділянці будівництва. В даний час існують кілька основних типів фундаментів для будівель, розглянемо найпоширеніші, що застосовуються в котеджному будівництві:

 • стрічковий фундамент;
 • пальовий фундамент;
 • плитний монолітний залізобетонний фундамент;
 • стовпчастий фундамент.

Перераховані вище типи фундаментів відрізняються конструктивно і функціонально.

Стрічковий фундамент

Найпоширеніший вид фундаментів, застосовується в різних типах грунту і може виконуватися з різних матеріалів і мати конструктивні особливості.

 • Стрічковий фундамент з готових фундаментних бетонних блоків (ФБС):

являє собою стрічку фундаменту під несучими стінами, виконується методом монтажу автокраном готових бетонних фундаментних блоків різних розмірів на підготовлену основу, блоки укладаються на цементно-піщаний розчин, верх фундаменту обрамляється монолітним залізобетонним поясом.

Переваги фундаменту з блоків – швидкість монтажу, невисока вартість робіт.

Недоліки – обмеження конфігурації будівлі (неможливо виконати трапеції, півкола…), складність виконання гідроізоляційних робіт при наявності цокольного поверху.

 • Стрічковий монолітний залізобетонний фундамент:

являє собою стрічку фундаменту під несучими стінами, порядок виконання бетонних робіт наступний – виготовляється і монтується опалубка виготовляється згідно з проектом армований каркас, проводяться бетонні роботи.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Переваги монолітного залізобетонного фундаменту – невеликий термін виконання робіт, висока міцність, надійність, цілісність всієї конструкції, можливість виконати будівлю будь-якої конфігурації, в будь-якому грунті.

Недоліки – відсутні.

Пальовий фундамент

Виконується в рухливих, неоднорідних грунтах для перенесення навантаження будівлі на міцний шар,що нижче лежить. Палі можуть бути різних конструкцій і розмірів, глибина закладання паль залежить від геологічної будови ґрунту і визначається за розрахунками. Пальові фундаменти можуть виконуватися з готових залізобетонних паль, що забиваються за допомогою спеціальних машин, так і буронабивних паль, що виконуються методом буріння свердловин монтажем в них армованого каркасу і бетонними роботами – заливкою в них бетонної суміші. Забиті палі з певним кроком зв’язуються між собою залізобетонним ростверком і монолітними залізобетонними поясами, що проходять під несучими стінами будівлі.

Переваги пальового фундаменту – можливість звести фундамент у складних грунтах.

Недоліки – висока вартість, неможливість зробити цокольний поверх в будинку.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

В даний час основним матеріалом для всіх видів фундаменту є – бетон, тому дотримання технології виробництва монолітних бетонних робіт є запорукою довгої служби та експлуатації фундаментів будівель. Бетонні суміші можуть готуватися вручну або на заводі. Готові бетонні суміші мають величезну перевагу, так як добре перемішані, в їх складі чітко витримані пропорції щебеню, цементу, води, пластифікатори та добавки, кожна партія має паспорт, у якому зазначені – час відвантаження, міцність та додані пластифікатори.

Порядок виконання бетонних робіт наступний.

Виготовлення та монтаж опалубки

Опалубка може виготовлятися з різних матеріалів – дощок, фанери, готових щитів, готова опалубка швидко монтується, але має певний розмір щитів, що обмежує її застосування.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Виготовлення та монтаж армованог каркасу

Каркас зварюється зварюванням або в’яжеться дротом, залежно від проектних рішень, товщину захисного шару бетону витримують за допомогою спеціальних пластикових підкладок.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Виробництво бетонних робіт

Приймання бетонної суміші в опалубку проводиться за допомогою бетононасосу або з міксера, бетонна суміш ущільнюється спеціальним глибинним вібратором.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Догляд за бетоном

Твердіння бетону завжди супроводжується зміною його обсягу. В результаті усадки, яка збільшується при швидкому висиханні бетону, на його поверхні з’являються дрібні тріщини, тому бетон при гарячій погоді необхідно поливати водою, під час виконання робіт в зимовий період бетон накривають спеціальними матами і прогрівають для запобігання замерзання води, опалубку розбирають через кілька днів щоб запобігти пошкодженню кутів.

Бетонні роботи Івано-Франківськ

Підводячи підсумок вищевикладеного матеріалу – фундамент це одна з найбільш основних конструкцій будівлі і вимагає дуже серйозного підходу. Фахівці нашої компанії виконають прорахунок, виберуть оптимальну конструкцію фундаменту для вашого будинку і якісно і в терміни виконають весь комплекс бетонних робіт.