Якщо стягування – міцне і надійне підгрунтя, яке може експлуатуватися на протязі тривалого часу, то навіщо ж його іноді доводиться демонтувати? Чому деякі власники приміщень вирішують, що їм потрібно видалити стару основу? Справа в тому, що навіть самі міцні і надійні матеріали з часом руйнуються, деформуються. І найкращий варіант в цьому випадку – не виправляти і не чинити старе стягування, а видалити його та зробити нову основу.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

В цілому, демонтаж стягування проводиться в наступних випадках:

 • руйнування і деформація старої основи;
 • поява великої кількості тріщин на поверхні;
 • неправильний монтаж;
 • потрібно зниження рівня підлоги;
 • монтаж теплої підлоги;
 • необхідний ремонт комунікацій усередині стягування або під ним;
 • тривалий термін використання старого стягування.

Демонтаж бетонного стягування Івано Франківськ – процес непростий. Він потребує використання певного обладнання, також бажано мати деякий досвід з розбирання підлоги. Проте такі знання є далеко не у кожного, а тому часто доводиться вивчати все самостійно, ґрунтуючись на досвіді інших людей. На щастя, демонтаж стягування можна вивчити самим і провести всі роботи без допомоги фахівців.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Увага! Іноді нове стягування заливається поверх старого, проте якщо останнє досить товсте, то поверх нього не можна заливати новий шар. Це значно збільшить навантаження на фундамент/перекриття, що може негативно позначитися на стані всієї будови.

Однак перед тим як приступити до демонтажу, важливо переконатися, що старе стягування вже точно ні на що не годиться. Під час видалення старого покриття потрібно пам’ятати, що є великий ризик пошкодити основне перекриття, а також порушити систему комунікацій. Тому всі роботи важливо проводити дуже обережно.

В цілому, вимоги до стяжечного шару регламентовані документами – Сніпами «Підлоги» і «Ізоляційні і оздоблювальні покриття». Також і для демонтажу основи в окремих випадках може знадобитися зібрати певний пакет документів.

Демонтаж бетонного стягування підлоги: огляд методів та вартість

Існує кілька варіантів позбавлення від старого стяування. Вони відрізняються складністю проведення робіт і використанням певних інструментів.

Види демонтажних робіт (стягування).

Тип способу Опис

Демонтаж бетонної стяжки Івано-ФранківськСамий звичний і простий спосіб позбутися від старого стягування. У цьому випадку застосовується відбійний молоток, також можуть використовуватися болгарка і перфоратор. Однак працювати з молотком слід дуже уважно і обережно – в окремих ситуаціях такий інструмент може бути заборонений до використання (наприклад, якщо в складі стягування є армуючі елементи). Дуже галасливий і курний метод, але найдешевший. Продуктивність відбійного молотка – 50 м кв. за 8 годин.

 

 

 

Демонтаж бетонної стяжки Івано-ФранківськКількість пилу в разі використання цього методу мінімальна. Та й шум буде менше заважати сусідам вести спокійне життя, що актуально для багатоквартирних будинків. Найчастіше використовується в тому випадку, якщо необхідно прибрати не всю, а лише невелику ділянку стягування. Ризик руйнування перекриттів мінімальний.

 

 

 

 

Демонтаж бетонної стяжки Івано-ФранківськМетод підійде для демонтажу стягування будь-якої товщини і міцності. Також досить часто використовується при демонтажі в квартирах. Для проведення робіт по цій технології знадобляться стабільне джерело живлення і доступ до системи водопостачання – вода потрібна для охолодження обладнання та зниження кількості пилу, що витає в повітрі.

 

 

 

Стягування може демонтуватися як повністю (видаляється з перекриття дочиста), так і частково (знімається лише певної товщини шар або видаляється вибраний шматок стягування).

Також демонтаж іноді проводиться з використанням спеціальних машин-роботів. Звичайно, продуктивність і ефективність всього процесу значно підвищується, але такі машини можуть використовуватися тільки для видалення товстих масивних стягуваннь, що мають армуючий шар і товщину не менше 10 см. В інших випадках використання роботів недоцільно.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

На замітку! Продуктивність 2 осіб, які видаляють стягування відбійними молотками – 100 м 2 на добу, а одного робота – від 150 до 300 м 2 .

Вартість демонтажних робіт у фахівців залежить від наступних факторів:

 • товщина шару стягування;
 • матеріал, з якого виконана основа;
 • є усередині стягування комунікації, армуючий шар і додаткові елементи;
 • габарити приміщення, де проводиться робота.

Тому точно відповісти на питання фахівці зможуть тільки після оцінки всього масштабу робіт.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Виходячи з цього, можна зробити висновок, що демонтаж стягування – робота дуже дорога, якщо приміщення велике. Тому багато хто і вирішуються на самостійне проведення робіт. Особливо якщо врахувати, що, як правило, доводиться демонтувати армовану стяжку, до підсумкової суми додається ще близько 50-100% вартості.

Особливості проведення демонтажу стягування підлоги

Демонтаж бетонного стягування Івано Франківськ – це в прямому сенсі розбивання покриття на окремі шматки невеликих розмірів, які потім викидаються як будівельне сміття. При цьому процес починається з цілої низки підготовчих робіт, про які мова піде трохи нижче.

В залежності від товщини стягування і матеріалу, з якого воно виготовлено, а також від обсягу робіт здійснюється і вибір технології видалення основи. Це можуть бути тільки ручні інструменти (всього лише молоток і зубило) або ж, навпаки, техніка (відбійний молоток). Іноді і зовсім достатньо звичайного перфоратора і спеціальної насадки-лопатки до нього, щоб впоратися з основою. Однак перфоратор може застосовуватися тільки на маленьких площах.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Всі роботи доведеться погоджувати з сусідами, якщо вони виробляються в багатоквартирному будинку, так як в процесі демонтажу стягування в будь-якому випадку буде багато пилу, сміття і, головне, шуму. Не всі готові терпіти у себе над головою гуркіт обладнання. Тому, навіть якщо сусіди дали свою згоду на проведення робіт, важливо проводити їх у денні години по буднях, коли всі на роботі.

Увага! Шум робіт з видалення стягування буде чути на всіх поверхах будинку, тому доведеться розмовляти з усім під’їздом, якщо не цілим будинком.

Добре, якщо після укладання старого стягування вдалося зберегти його схему. Справа в тому, що всередині основи можуть виявитися комунікації і зазвичай вони відзначаються на кресленні, якщо таке створювалося. Знаючи, де вони залягають, можна уникнути пошкодження проводів або труб. Також важливо не перестаратися і не пошкодити плити перекриття та стіни під час проведення робіт.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Інструмент та засоби захисту

Незважаючи на всю складність виконуваних робіт, не така вже велика кількість інструментів необхідно для видалення стягування. Список наведено нижче:

 • в залежності від обраного методу – перфоратор, молоток або кувалда, відбійний молоток, болгарка і т. ін.;
 • болгарка – для розпилу арматурних прутів, якщо такі є усередині стягування;
 • пилосос для збору дрібного пилу;
 • великі і міцні мішки для збору і виносу сміття.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Також важливо придбати засоби індивідуального захисту. Це рукавички, респіратор, захисні окуляри, робоча каска, навушники. Робота передує дуже курна і брудна, тому краще захистити себе по максимуму.

Важливо перед початком робіт провести підготовку приміщення і основи. Для цього спочатку всі предмети меблів і побуту переставляються в інше приміщення і закриваються поліетиленовою плівкою, щоб на них не осідав пил. А останній буде у великих кількостях літати по всій квартирі. Також видаляються плінтуси, старе підлогове покриття – ламінат, ДВП, лінолеум і т. ін. Якщо покриття буде використовуватися знову, то знімати його слід дуже акуратно. Якщо ж воно дуже старе, то можна не старатися і повністю зруйнувати його і викинути.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Зняття стягування з підлоги

Крок 1.Насамперед проводяться всі підготовчі роботи. Сміття, меблі, старе покриття видаляються з приміщення повністю. Стягування повинно бути звільнена від будь-яких предметів, що що стоять на ньому.

Крок 2. Оцінюється необхідність проведення демонтажу. В окремих випадках стягування ще можна врятувати, якщо воно не сильно потріскалося і зруйнувалося. Невеликі тріщини зашпаровуються, і можна знову укладати підлогове покриття.

Крок 3. Акуратно за допомогою відбійного молотка розкривається невелика ділянка стягування. Це необхідно для того, щоб дізнатися підсумкову товщину основи і подивитися, чи є всередині нього комунікації. Всі вони повинні в процесі роботи акуратно обходитися стороною. Також на цьому етапі оцінюється можлива кількість сміття.

На замітку! При товщині стяжки 6 см з 1 м 2 буде виходити близько 120 кг сміття.

Крок 4. Стягування, відповідно до місць залягання комунікацій, поетапно руйнується в декількох місцях відбійним молотком. Роботи починаються від дальньої стіни навпроти виходу з приміщення. Працівник рухається від неї в бік дверей, поетапно руйнуючи стягування. Працювати потрібно обережно, щоб не пошкодити перекриття. Для цього не можна заглиблюватися в шар більш ніж на певну товщину стягування.

Демонтаж бетонної стяжки Івано-Франківськ

Крок 5. Шматки бетону, щоб вони не заважали, поступово складаються в міцні мішки і виносяться.

Крок 6. Для вивезення сміття з-за його великих обсягів і ваги знадобиться вантажна машина.

Крок 7. Оголене перекриття повністю очищається від шматків бетону і дрібного сміття. Воно готове до заливання нового стягування.

Що впливає на вартість демонтування

Ціна за м2 демонтажу стягування залежить від типу матеріалу (бетону або цементу), площі підоги, товщини стягування або висоти шару. Крім того, треба визначити чи є армування металом, так як сітку доводиться надрізати і знищувати частинами. Для розрізання арматури беруть кутошлифувальну машину, що має насадку для різання металу.

Ще загальна вартість демонтажу стягування робіт може вплинути тип стягування. Для прикладу, стягування, покладене в кілька шарів має більшу товщину, ніж суцільне звичайне, яке лежить одним шаром. Тому і на демонтажні роботи розцінки будуть різні, так як кількість витрачених сил то ж різний. Вартість демонтажних робіт також залежить від складності виконання операцій.

Ремонт підлоги – це складний технологічний процес, для нього необхідна серйозна технічна і фізична підготовка. Тому довіряти цю роботу можна тільки кваліфікованим робітникам. Некваліфікований спеціаліст може зіпсувати сантехніку і затопити сусідів або пошкодити електропроводку, в результаті чого може виникнути загоряння або статися нещасний випадок. Крім того, вартість спеціального обладнання велика, і купувати все оснащення, а також вчитися на ньому працювати заради одного разу нераціонально. Професіонали нашої компанії проведуть всі демонтажні роботи точно і в строк.