Будь який капітальний ремонт в приміщенні може початися з демонтажних робіт. Серед найбільш складних і відповідальних заходів можна виділити розбір несучих перегородок, стін, які відрізняються високими показниками міцності і надійності. З цього випливає висновок, що здійснити демонтаж несучих стін – це аж ніяк не справа одного дня, а вартість проведення такого заходу не може бути дешевою.

Для чого це потрібно? Наприклад, можна перепланувати дві кімнати в одну, роблячи більше місця і світла, або ж згрупувати туалет з ванною в одну кімнату. Для цього і відбувається демонтаж перегородок.

Демонтаж перегородок та стін

Процес підготовки

Перед тим, як приступити до основних дій, необхідно якісно підготувати всю необхідну документацію, яка дозволить вам здійснити демонтаж певного елементу вашої конструкції. Інвентаризаційний план є гарантом результату обстеження, після чого, ви можете приступати до основних робіт. У цьому плані повинна бути чітко і детально описана технологія роботи з демонтажу, умови проведення цих заходів, а також схеми розміщення засобів комунікації після проведення розбору несучої перегородки.

Основні етапи можна розділити на:

 1. Демонтаж основної конструкції за допомогою використання технології механічного відділення її частин одна від одної.
 2. Підготовка всіх будівельних елементів обладнання та інструментів.
 3. Підготовка робочого майданчика для здійснення майбутніх будівельно-монтажних робіт.

Трохи докладніше про схеми демонтажу несучих перегородок

Можна використовувати два різних підходи до даної роботи, якщо ми говоримо про демонтаж кам’яної і армованої конструкції:

 1. Метод використання силового впливу шляхом руйнування міцності перегородки.
 2. Технологія часткового демонтажу, яка застосовується без спеціальної кваліфікації і потребує більшого часу на реалізацію цієї роботи.

Демонтаж перегородок та стін

Демонтаж стін

Демонтаж стін з цегли

Цегляні стіни часто є структурними або іншими словами – несучими елементами будівлі або будинку.

Якщо ви хочете зробити отвір в стіні або провести демонтаж стін з цегли то в цьому випадку має бути зроблено певне зміцнення з металу у вигляді балки, щоб зберегти цілісність цегляної кладки.

Цегла є особливо міцним будівельним матеріалом, для демонтажу необхідне спеціальне алмазне обладнання і хороше розуміння процесу демонтажу, щоб зробити роботу правильно і безпечно.

Щоб дізнатися вартість демонтажу цегляних стін вам слід звернутися в будівельне управління (компанію, що спеціалізується на знесення будівельних конструкцій).

Крім цього, ви повинні отримати консультації щодо будівельних норм або міркувань безпеки перед початком перебудови ваших стін.

Демонтаж стін з бетону

Перш ніж приступити безпосередньо до демонтажу стін і перегородок, необхідно провести підготовчі роботи. Для цього потрібно відключити всі комунікації – електрику, водопостачання. Для перепланування потрібно пройти узгодження, отримати дозвіл і можна починати демонтаж. Здавалося б, нічого складного в проведенні таких робіт немає, проте від того, наскільки акуратно і професійно буде виконаний демонтаж перегородок, буде залежати і успіх всього ремонту. В даний час фахівці готові виконати демонтаж будь-яких стін, в тому числі і бетонних, саме такі перегородки є найбільш складними і трудомісткими при ремонті. Складність демонтажу масивних бетонних стін полягає в тому, що сам матеріал володіє досить високою міцністю. Це призводить до того, що фахівці витрачають на демонтаж багато сил, до того ж це вимагає багато часу, великої кількості трудовитрат і наявності відповідного обладнання. Головними пристосуваннями в технології демонтажу бетонних стін і перегородок є бетоноломи, професійні перфоратори і кувалди. Але останнім часом фахівці вважають за краще використовувати більш вдосконалені і сучасні інструменти та обладнання. Бетонні стіни зараз демонтують за допомогою гідроножиць, гідроклинів, із застосуванням технології алмазного різання. Широко використовується в даний час алмазне різання бетону. Цей варіант демонтажу набув великої популярності завдяки тому, що в бетоні отвори свердлити не тільки значно швидше, але і на високому рівні якості. Технологія алмазного різання дозволяє виконувати роботи без тріщин і вибоїн. Приємним моментом є ще й те, що роботи виконуються практичні без шуму, чого не можна сказати про застосування інших пристосувань. Демонтаж бетонних стін і перегородок із застосуванням гідравлічного клина також дозволяє виконати роботи на високому якісному рівні. Використовуючи гідроклин, вдається знизити міцність конструкції, в результаті чого в бетоні легко можна виконати отвори для клинів механізму. Ударні інструменти руйнують бетонну стіну нерівномірно, а з використання гідроклина конструкція руйнується планомірно, це зручно і безпечно. Демонтувати перегородки в приватному будинку ніяких особливих проблем не складе, як і демонтувати перегородку з бетону в багатоквартирному будинку висотою в кілька поверхів. Демонтаж несучих бетонних стін в багатоповерховому будинку може привести не тільки до обвалення поверху, але і всієї будівлі. При демонтажі стін потрібно дотримуватися одного важливого правила, яке говорить, що несучі стіни чіпати ні в якому разі не можна.

Демонтаж перегородок та стін

Демонтаж перегородок

На відміну від руйнування і демонтажу несучої стіни, перегородка є слабшою за своєю міцністю конструкцією. Здійснити дані роботи можна навіть самостійно, але краще все ж звернутися до фахівців, які мають певний досвід роботи в цій сфері, якісне обладнання та інструменти, зможуть надати вам гарантію на свої послуги.

Підготовка до демонтажу перегородок

Перед знесенням стінки необхідно перевірити, чи проходить в ній електропроводка. Провід знімають, їх оголені кінці ізолюють. У плані перепланування повинно бути зазначено, де буде розташовуватися електропроводка після ремонту.

Далі прибирають плінтуси, двері, лиштви. На підлогу, якщо її не планується змінювати, бажано покласти фанеру, ДСП, постелити старі ковдри – щоб не пошкодити підлогове покриття під час робіт. По можливості, зі стіни знімають шпалери, зачищають її від шпаклівки і штукатурки.

При демонтажі внутрішніх перегородок в кімнаті утворюється багато пилу і дрібних уламків. Працювати краще в закритому одязі, захисних окулярах і масці-респіраторі. Ламати стінку доведеться вдень ​​або раннім вечором, щоб не було скарг сусідів на шум.

Демонтаж цегляних перегородок

Знесення перегородок з цегли виконують зверху, починаючи від стиків стіни зі стелею або усадочного зазору. Якщо в стіні є дверний проріз, то спочатку потрібно видалити цеглу над перемичками.

Цеглу вибивають обережно, виймаючи її по рядах. Як інструменти використовують лом, кувалду, пилу-болгарку, перфоратор. При частковому демонтаж стінки, наприклад, для пристрою дверного отвору – зручно користуватися болгаркою з алмазним напиленням наконечника. З її допомогою можна виконати рівний і точний зріз.

Ніжній ряд цегли, схоплений цементним розчином стяжки, обережно видаляють, попередньо видовбавши канавку по периметру основи перегородки.

Під час роботи стінку поливають водою, щоб зменшити запиленість кімнати.

Робота над демонтажем перегородки дуже відповідальна і делікатна. Потрібно пам’ятати про те, що цегла досить важка і коли вона буде падати на підлогу, то зруйновано буде все, так що якщо ви хочете робити ремонт, то після цегли потрібно буде покласти новий паркет, ламінат і т.ін, тому можна не турбуватися і сміливо починати роботу.

Якщо є проводка, то демонтаж перегородки почнеться якраз з неї. Якщо ж бажання або необхідності в цьому не виникає, то можна тільки знеструмити. Якщо вдома немає маски або респіратора, то під час роботи потрібно періодично мочити водою стіну, щоб не вдихати пил. Але змочувати водою стіну під напругою строго заборонено.

Далі потрібно зняти всі плінтуса, як з підлоги так і зі стелі і переходити до наличників і їх демонтажу. Потім слід зняти фарбу або шпалери зі стіни. І тільки тепер можна приступати до демонтажу стіни. Перші цеглини досить складне завдання, так що краще знайти слабке місце в стіні. Щоб уберегти себе від травм, треба бути обережними і не бити зопалу в стіну, а робити це акуратно і по цеглині. Звалювати всю стіну за три удари небезпечно і здійснювати такі дії строго заборонено, а після появи пилу знову потрібно змочувати робочу зону водою.

Якщо дотримуватися всіх рекомендацій, то роботу з виконання демонтажу перегородок і стін виконати не так і складно одному, але якщо Ви хочете звертатися до фахівців, то потрібно вибирати дуже хорошу команду.

Демонтаж перегородок та стін
SAMSUNG CAMERA PICTURES

Демонтаж бетонних перегородок

Для демонтажу бетонних перегородок зазвичай застосовують болгарку з диском для бетону, перфоратор, відбійний молоток. Для забезпечення безпеки робіт, стінку розбирають по частинах, попередньо намітивши на ній квадрати зі стороною 40 см і просвердливши по їх периметру наскрізні отвори.

Відбійний молоток бажано не використовувати, якщо в квартирі під час ремонту живуть люди: під час роботи з ним утворюється занадто багато бетонного пилу. У таких випадках стінку зносять потужним перфоратором. Шматки арматури зрізають автогеном або пилкою-болгаркою.

Демонтаж бетонних перегородок Івано Франківськ – важка робота, тому краще запросити спеціалізовану бригаду: досвідчені майстри швидко і якісно проведуть знесення стінки.

Демонтаж перегородок та стін

Техніка безпеки демонтажних робіт

Важливий момент виконання демонтажних робіт – дотримання техніки безпеки. При виконанні знесення цегляної стіни або перегородки слід дотримуватися ряду правил:

 • Небезпечні зони для знаходження людей на період демонтажу треба захистити і встановити попереджувальні знаки.
 • Не можна перевантажувати будівельним сміттям настил риштування.
 • Неприпустиме одночасне знесення стін у кількох ярусах по одній вертикалі.
 • Заборонено залишати нестійкі конструкції, що нависають, які можуть мимовільно обрушитися.
 • Щоб знизити кількість пилу при знесенні цегляних стін треба періодично поливати будівельне сміття водою.
 • При роботі відбійним молотком необхідно одягати захисні окуляри з небиткими стеклами, респіратор або марлеву пов’язку.

Вивіз будівельного сміття

Етап вивезення будівельного сміття не можна недооцінювати. В процесі демонтажу будь-якої конструкції буде величезна кількість цементного пилу, бруду та іншого сміття. Необхідно подбати про оперативне вивезення його на спеціалізовані ділянки. Найоптимальнішим варіантом буде укладення договору з професійною організацією, яка може надати вам подібні послуги. Замовляти їх треба після того, як ви домовилися з фахівцями, що зможуть здійснити демонтаж перегородки або стіни.

Демонтаж перегородок та стін

Послуги демонтажних робіт

Демонтажні роботи під ключ в квартирі або будівлях здійснюються легко, якісно і за доступною ціною. Вартість буде залежати від виду та обсягу роботи. Фахівці в цій галузі правильно оцінять ситуацію, зроблять ревізію стану будівельних конструкцій і розкажуть докладно про те, що потрібно виправляти, скільки на це піде днів і т.ін. Демонтаж – завдання непросте, яке вимагає максимальної компетенції. Довірте таку відповідальну роботу професіоналам своєї справи. Це позбавить Вас від витрати часу, нервів, і сил. Наша компанія завжди до ваших послуг.

Висновок

Будь-які демонтажні заходи, які пов’язані з руйнуванням основних, несучих перегородок і стін – це дуже складна робота, яка вимагає комплексного, якісного підходу, набір відповідного обладнання та інструментів, а також великої кількості умінь і досвіду.