Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Перше, що хотілося б підкреслити: говорячи про «сучасний стиль», ми ні в якому разі не маємо на увазі назву певного стилю. Так говорити не правильно. Мова йде просто про стилістику, яка відповідає «духу часу», яка проявляється у формах, що використовуються в приміщенні, пластику, характер оздоблення.

Якщо говорити саме про назви конкретних напрямків, то сучасними можна назвати: Мінімалізм, Лофт, Нео-класику, Етно, Скандинавський стиль. Вони відносно підходять під це визначення, і дотримуються сучасних тенденцій. Взагалі ж, найчастіше в проектуванні зараз використовується змішування зовсім різних елементів, запозичених з різних напрямків дизайну. Так вони зазвичай іменуються, наприклад: мінімалізм з елементами етно.

Але важливо зрозуміти для себе, що поняття сучасності відносно, і не так важливо, як ваші особисті переваги. Не варто гнатися за модою і вибирати мінімалістичне оформлення інтер’єру тільки тому, що зараз в тренді. Головне – визначити, до чого лежить ваша душа. І якщо хочеться фільонок, фігурних різьблених деталей, побільше ліпнини і карнизів – значить, в цьому руслі і слід рухатися. В роботі над дизайном інтер’єру Івано Франківськ – важливіше якісно опрацювати обраний напрям, зробити все розумно, гармонійно і професійно. А який це напрям – абсолютно не принципово.

Але в даній статті ми будемо говорити про більш трендові, мінімалістичні варіанти дизайнерських рішень, тому що саме їх прийнято називати сучасними.

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Дизайн однокімнатної квартири в сучасному стилі

Сучасний дизайн інтер’єру дуже різноманітний, як і раніше в ходу такі взаємовиключні стилі як класика і мінімалізм, і виділити якісь загальні тенденції для різних стилів неможливо. Але ми все ж спробуємо. Так що якщо ви бачите, що один або кілька цих правил порушується в запропонований вам проект, безумовно привід задуматися.

Прямі лінії: криві лінії не в ходу, скажімо прямо. Будь то мінімалізм, або Лофт, або навіть інтер’єр стилізований під класику — прослідкуйте, щоб ваш дизайнер не зробив вигнутих стін або вигадливих вигинів на стелі. Це в 99 відсотках випадків буде виглядати жахливо. Хтось заперечить, що «поганих» ліній не буває, і у деяких відомих західних архітекторів все суцільно складається з кривих ліній (взяти хоча б творчість Захі Хадід), так, це так, але це безумовно виняток. Якщо ви не в Америці і замовляєте дизайн не у дизайнера інтер’єрів світового масштабу — краще утримайтеся від кривих ліній. Криві лінії нічим не погані, просто грамотно їх використовувати надзвичайно складно, і далеко не всі архітектори з цим справляються.

Грубі матеріали: якщо мова йде не про класичний дизайн, грубі, погано оброблені матеріали визначено в тренді. Навіть там, де вони не домінують у приміщенні (якщо вибрано стиль Лофт), вони дуже часто використовуються на контрасті з до блиску відполірованими поверхнями. Так що якщо дизайн вашого будинку виглядає занадто «прилизаним» задумайтеся про те, щоб обдерти штукатурку то там то тут. Грубі матеріали додадуть інтер’єру свіжість незакінченого малюнка.

Несподівані поєднання: дуже часто в сучасному дизайні використовується прийом роботи на контрасті. Що рідше зустрічається в класичних інтер’єрах. Наприклад, в мінімалістичній квартирі ви можете запросто зустріти картину в старовинній різьбленій рамі, або стилізовану під класичну колонаду. Зрозуміло, що таке поєднання вже не можна назвати чітким дотримуванням одного стилю, але це ні в якому разі не погано. Таке сусідство навпаки допомагає виявити і більш виразно показати характер обох контрастних елементів. Аналогічним чином контраст і додаткова виразність може досягатися при поєднанні різних фактур, матеріалів та кольорів.

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Інтер’єри квартир в сучасному стилі

Багато повітря в композиції: велика однотонна стіна, великі площини з одного матеріалу, масивні елементи з мінімумом деталей і членувань — якщо дизайнер пропонує вам такі рішення в дизайні, не списуйте це на дефіцит ідей і відсутність натхнення. Насправді все зроблено правильно. Зрозуміло, така легкість і порожнеча повинна працювати на контрасті з насиченими деталями елементами (це може бути меблі або декор), інтер’єр не повинен бути повністю порожнім. Але багато місця і не перевантаженість деталями — безумовно добре.

Приглушені кольори з рідкісними яскравими акцентами — це напевно золоте правило для будь-якого інтер’єру, всіх часів. Будь то світла колірна гамма, або темна, класика або мінімалізм — надлишок яскравих кольорів завжди буде виглядати погано, і у функціональному плані буде ускладнювати знаходження в приміщенні. Мова не йде про те, щоб зробити дизайн квартири безбарвним і монохромним, просто повинні превалювати чорний, білий, коричневий (всіх відтінків), сірий або будь які пастельні кольори. А ось інші насичені кольори будуть перевантажувати інтер’єр і втомлювати очі. Їх можна використовувати тільки як яскраві плями на загальному тлі. Є тільки деякі рідкісні винятки з цього правила, що стосуються стилізації під «народні» псевдо-наївні стилі.

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Ремонт квартири в сучасному стилі

Прості форми у пластиці стін, стелі та меблів: сучасному стилю притаманна простота і мінімалістичність форм. Прямі, прості риси, великі площини без зайвих членувань і деталей. Акцент зроблений на текстуру і фактуру матеріалів, використаних у проекті.

Відсутність ліпнини, фігурних карнизів і деталей: у сучасних приміщеннях ви не знайдете рослинних орнаментів або класичної ліпнини. Можуть бути винятки, коли мова йде про якихось стилістичних змішеннях начебто Нео-класики або Етно. В Лофт можуть бути присутніми ретро меблі або старовинні деталі декору, як точкові акценти. Але в цілому, тенденція така, що деталей стає менше, а форми спрощуються. Навіть якщо ліпнина використовується, її елементи спрощують і модернізують порівняно з класичними аналогами.

Відсутність великого малюнка шпалер взагалі: якщо ви все ж вирішили використовувати шпалери в оформленні свого сучасного інтер’єру, то великий малюнок це точно не те, що слід використовувати. Хоча великий малюнок може бути застосований на акцентній стіні, точково, і тільки як виняток. Але покривати їм всі стіни точно не варто. Звичайно, з кожного правила бувають винятки, і в дуже дорогих колекціях можна знайти гідні пропозиції з великим малюнком, але тут необхідно бути дуже обережними. Легко помилитися і зробити простір важким для сприйняття.

Що ж стосовно використання шпалер взагалі, як виду обробки, то цей варіант давно не є єдиним, і найчастіше в сучасних інтер’єрах використовуються зовсім інші прийоми. Починаючи від простої фарбованої штукатурки, декоративної штукатурки, дерев’яних панелей (мінімалістичних зрозуміло), каменю і навіть бетону. Основна тенденція – максимальна міцність, зносостійкість і натуральність матеріалів.

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Якщо задача сформульована як «красиво і не затратно», то відразу варто відкинути пишні і більш дорогі стилі, такі як Ар-деко, Класика, Нео-класика або Прованс. Дорогі натуральні матеріали і незвичайні елементи декору, що створюють атмосферу в перелічених вище напрямах, потребують чималого бюджету. Сучасний спосіб хороший тим, що навіть при малому бюджеті, малих площах чи не занадто високих стелях, він може бути реалізований на високому рівні.

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Підлога і оздоблення стін в сучасному стилі

1. Підлога

Якісне покриття підлоги має велике значення, по-перше, тому що буде довше служити, по-друге, тому що гідно підкреслить елементи вашого дизайну. Адже підлога займає дуже велику область видимого простору і дуже сильно впливає на сприйняття приміщення. На якісних добротних підлогах навіть не надто дорогі меблі будуть виглядати відмінно.

Так як підлогове покриття стане основою для нашого інтер’єру, то до його вибору слід підійти виважено та усвідомлено. Ідеальне рішення – дерев’яна підлога і все, що виглядає як дерево. При цьому діапазон цін тут нескінченно широкий і можна знайти рішення під будь-який бюджет: досить дорога паркетна дошка, ламінат, плитка стилізована під дерево, лінолеум.

Плитка у ванній, передпокої і кухні, швидше за все не стане великою частиною бюджету, через малі площи цих приміщень. Її краще вибирати стриманих природних тонів, відтінки сірого, коричневого, бежевого.

Головне правило – ніяких яскравих кольорів на підлозі і бажано стилізація під дерево або камінь, або натуральне дерево і камінь. Інші рішення вже вимагають виваженого професійного підходу і більш складні в застосуванні.

2. Оздоблення стін

Покрити стіни фарбою, — найбільш вдале рішення, з точки зору ціни і зовнішнього вигляду. Сучасні фарби мають великий вибір текстур і відтінків, так що стіни з такою обробкою стануть прекрасною основою для вашого дизайну інтер’єру Івано Франківськ в сучасному стилі. Для любителів шпалер так само є недороге рішення — використовуйте шпалери локально, на стіні біля вашого ліжка, наприклад, у той час як інші стіни будуть покриті фарбою. Якщо ж одну зі стін у дитячій ви пофарбуєте темною фарбою, по якій можна малювати крейдою, ваша дитина точно не залишиться байдужою!

При обробці ванної кімнати також зверніть увагу на сучасні фарби. Ви можете пристойно заощадити, замінивши плитку фарбою там, де це можливо. Звичайно краще, якщо зона навколо умивальника, душу і ванни буде викладена плиткою, а от решта стіни можна покрити фарбою. Якщо ж туалет у вашому будинку окремий, стіни у цьому приміщенні також можна пофарбувати. Тільки не забудьте використовувати водостійкі матеріали!

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Декорування квартири в сучасному стилі

3. Особливі елементи

У гонитві за дорогими меблями, можна втратити почуття міри і не зуміти вписати в один інтер’єр безліч різних складних елементів, тому краще зробіть ставку на якісну обробку, щоб створити добротний фон для вашого інтер’єру. Для якісного недорогого інтер’єру в сучасному стилі цілком підійдуть меблі масового виробництва, а також вітаються вбудовані елементи.

Однак, щоб ваш інтер’єр не став тривіальним і безликим, обов’язково додайте в нього особливі елементи, що створюють характерну атмосферу в приміщенні. Це може бути килим з незвичайним орнаментом, велике затишне крісло, незвичайний кавовий столик, композиція з фотографій або картин. Враження про ваш будинок гості, швидше за все, складуть по вашій вітальні, тому краще більшу частину сил вкласти в це приміщення. Постарайтеся розмістити у вітальні досить виразні предмети, що надають приміщенню характер, що читається, і тоді банальність і нудьга в інтер’єрі вам не загрожує.

4. Іронія в інтер’єрі

Особливістю інтер’єру в сучасному стилі є те, що стіна, оброблена цегляною кладкою, не робить його Лофтом, а наявність ліпнини не говорить про те, що це класичний інтер’єр. Сучасний стиль відмінно поєднує в собі елементи різних стилів, тому додайте іронії: наприклад, якщо ваші меблі прості і мінімалістичні, порадуйте себе пишною люстрою.

Головне – вибираючи таку люстру, не помиліться і виберіть якісну модель гарного дизайну. Що, до речі, досить важко зробити без залучення архітектора, тому що навіть в дорогих італійських колекціях зустрічаються жахливі екземпляри. Тому якщо вже вирішили обирати самостійно – беріть люстру якщо і пишну, але в мінімалістичних формах, в цьому випадку ви з більшою ймовірністю не помилитеся.

Дизайн інтер'єрів Івано-Франківськ

Двері в сучасному стилі

5. Слово про двері

Ніякий інтер’єр не обходиться без дверей, тому що це річ функціональна і необхідна. Ми пропонуємо активно задіяти двері в дизайні інтер’єру! Дуже важливо не використовувати двері із зігнутим склом або хвилястими деталями – такі елементи практично завжди несуть в собі відбиток поганого дизайну. Пам’ятайте – прямі прості форми, кути під 90 градусів, і чим менше деталей, чим крупніше членування дверного полотна – тим краще.

За кольором двері можна підбирати в тон підлозі, або меблям. Окремо варто згадати рішення в скандинавському стилі – коли двері і стіни робляться повністю білими. Виглядає це дуже сучасно і вишукано. А вартість такого рішення супер-доступна.

6. Загалом має бути в міру

Дизайн інтер’єру в сучасному стилі – це світлий, функціональний і збалансований простір. Тому, додаючи яскравий елемент, проявіть стриманість в інших кольорах, наприклад обробки, текстилю, меблях.

Підведемо підсумки, не забуваючи, що це лише деякі риси сучасного стилю:

  1. Прямі лінії
  2. Грубі матеріали
  3. Несподівані поєднання
  4. Багато повітря в композиції
  5. Приглушені кольори з рідкісними яскравими акцентами
  6. Прості форми у пластиці стін, стелі та меблів
  7. Відсутність ліпнини, фігурних карнизів і деталей
  8. Відсутність великого малюнку шпалер і шпалер взагалі

Звісно, в одній статті не описати все різноманіття підходів в дизайні сучасного будинку або квартири, що використовуються при розробці проектів будинків і квартир. Кваліфіковані фахівці нашої компанії радо допоможуть вам в цьому питанні.