Електрична тепла підлога – система опалення, здатна рівномірно прогрівати приміщення. Це можливо за рахунок передачі тепла підлоговому покриттю, а слідом і повітрю на висоту до 2,5 метрів. У порівнянні з традиційними радіаторами такий обігрів володіє цілим рядом переваг. Тепла підлога може виступати в ролі як допоміжної, так і основної системи опалення. Саме правильна укладка забезпечить тривалий термін служби і ефективну роботу обігріву. А на етапі планування покупцеві належить здійснити його грамотний вибір і розрахувати потужність. Фахівці нашої компанії нададуть вам кваліфіковану консультацію.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Види електричної теплої підлоги

Електрична тепла підлога Івано Франківськ представлена декількома варіантами виконання. Основні відмінності полягають в конструкції, типі нагрівальних елементів і їх поєднанні.

Кабельна

В якості нагрівального елемента у даного типу теплої підлоги використовується резистивний або саморегулюючий нагрівальний кабель. У першому випадку застосовується екранований провідник фіксованої довжини з певним опором. Такий провід забороняється подовжувати або відрізати.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Кабельна тепла підлога

Резистивний кабель невибагливий і надійний. Він володіє наступними характеристиками:

 • Конструкція. Використовується одножильний, двожильний або зональний нагрівальні кабелі. Останні дозволяється нарізати на фрагменти необхідного розміру без погіршення його експлуатаційних характеристик.
 • Потужність і напруга живлення. Виробник вказує обидві величини, як друга повністю залежить від першої.
 • Погонна потужність. Параметр вказує на потужність одного погонного метру кабелю. Щоб самостійно визначити погонну потужність нагрівального провідника, необхідно його довжину розділити на загальну потужність, що відповідає певній напрузі.
 • Довжина. Виробники пропонують нагрівальний кабель довжиною від 7 до 220 м, причому він може мати різну потужність. Такий діапазон дозволяє покрити потреби більшості покупців.

Основний мінус резистивного кабелю – потреба в постійному відводі генерованого тепла, щоб уникнути його перегріву. Саморегулюючий кабель – ще один тип нагрівального провідника, який цього недоліку позбавлений, так як температура навколишнього середовища безпосередньо впливає на його погонну потужність. Будучи виготовленим з напівпровідникового полімеру, він має досить високу вартість, а тому використовується набагато рідше.

Величезний плюс саморегульованого кабелю полягає в можливості примусової зміни його довжини без наслідків для функціонування системи. Його можна різати на будь-які фрагменти, що ніяк не вплине на працездатність. Обидві наведені системи можуть бути приховані практично під будь-яким типом підлогового покриття.

Інфрачервона

Інфрачервоні (ІЧ) системи обігріву – інноваційне рішення серед електричних теплих підлог. На ринку вони представлені двома варіантами виконання зі схожим принципом дії, але різною конструкцією та характеристиками.

Плівкова

Плівкова система обігріву складається з тонкого поліестеру, всередині якого розташовані графітові смуги. Саме вони виступають в ролі нагрівальних елементів, з’єднаних з поздовжніми провідниками зі срібла і міді. Така конструкція забезпечує випромінювання інфрачервоних хвиль довжиною 4 – 20 нм, які прогрівають не повітряну масу в кімнаті, а розташовані поблизу предмети.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Плівкова інфрачервона тепла підлога

Плівковий обігрів монтується в місцях, де передбачається установка меблів з ніжками. Основа для нього повинна бути рівною, застосовується «сухий» спосіб установки без стяжки. Зверху укладається призначене для цих цілей підлогове покриття. Основні характеристики плівкової системи:

 • Живлення – 220/230 В.
 • Питома потужність (споживана) – підбирається під особливості приміщення, становить близько 130 – 230 Вт/кв. м.
 • Ширина секції – 0,5, 0,8 та 1 м.
 • Довжина секції – в межах 1 – 20 м.

Товщина плівкового інфрачерворого обігріву становить не більше 1 мм, а ККД досягає 90%.

Стрижнева

Конструкція такої ІЧ підлоги включає гнучкі нагрівальні елементи з срібла, карбону і графіту. Вони підключені до поздовжніх провідників з міді і розташовані на відстані 90 або 100 мм один від одного. Утворений мат шириною 830 мм можна укладати в місцях, де планується розмістити меблі. Перевага полягає у зниженні пікової споживаної потужності в 1,5 рази у разі, коли температура підлоги перевищує позначку 20 – 60°С.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Стрижнева інфрачервона тепла підлога

До її основних характеристик відносяться наступні пункти:

 • Живлення – 220/230 В.
 • Довжина мату знаходиться в межах 0,5 – 25 м.
 • Пікова потужність для різних систем становить в середньому 130 – 160 Вт/кв. м.

Стрижнева підлога володіє високою вартістю, укладається на клей для плитки або стяжку малої товщини. При роботі випромінює хвилі 8-14 мкм.

Нагрівальні мати

Улаштування теплої підлоги у вигляді тепломатів включає в себе полімерну сітку з клейовою основою. У неї вплетений з необхідним кроком резистивний кабель. Довжину змонтованого провідника забороняється змінювати.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Нагрівальні мати

До переваг відноситься спрощений монтаж. Основні характеристики:

 • Живлення – 220/230 Ст.
 • Ширина – зазвичай складає 450 мм.
 • Довжина – знаходиться в межах 1 – 24 м.
 • Рекомендована площа укладки – 0,5 – 12 кв. м.
 • Питома потужність – від 100 до 200 Вт / кв.м, зазвичай не перевищує 150 Вт / кв.м.

Нагрівальні мати виготовляються з використанням двожильного кабелю. Укладання теплої підлоги проводиться під тонкий шар стяжки, що самовирівнюється, або ж прямо в плитковий клей під плитку.

Загальний недолік всіх видів систем електричної теплої підлоги полягає в підвищеному навантаженні на електромережу і відносно великому споживанні електроенергії. Відповідно, при відключенні останньої, функціонування такого обігріву неможливе.

Переваги та особливості експлуатації

Електрична тепла підлога Івано Франківськ може бути використана в якості додаткового або основного опалення як житлових, так і нежитлових приміщень. Виключенням стає система на основі одножильного резистивного проводу. Будучи закільцьованою, вона здатна створювати електромагнітне поле, тому її рекомендується встановлювати тільки в нежилих кімнатах. З однаковим успіхом можна використовувати електричну теплу підлогу для ванни, спальні, будь-яких офісних і навіть промислових приміщень, так як серед подібних систем вони залишаються найбільш доступними і затребуваними.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Серед основних переваг використання електричної теплої підлоги виділяються наступні пункти:

 • Монтаж не вимагає спеціального інструменту.
 • Підлогове покриття прогрівається рівномірно по всій поверхні.
 • Швидкий набір необхідної температури.
 • Прихований монтаж.
 • Можливість тонкого налаштування температури нагрівання за допомогою терморегулятора.
 • Тривалий термін служби за умови правильного монтажу та експлуатації.
 • Безпека експлуатації в порівнянні з іншими системами обігріву. Прихований монтаж і відносно невисока температура не дозволяють обпектися.
 • Можливість використання практично з будь-яким типом підлогового покриття.
 • Для роботи не потрібно додаткове обладнання.
 • Відсутність конвекційних потоків, здатних розносити пил.

Принцип дії

Принцип роботи теплої підлоги полягає в наступному:

 • Користувач включає систему, попередньо налаштувавши температурний режим її роботи.
 • Відбувається замикання контактів терморегулятором, за рахунок чого електрика подається на нагрівальні елементи. Підігрів підлоги контролюється термодатчиком.
 • При досягненні заданої температури термостат розмикає контакт реле.
 • Відбувається охолодження підлоги до певної температури (зазвичай на 1 – 2 градуси).
 • Відбувається повторне замикання контактів і подача електрики на нагрівальні елементи.

Наведені пункти повторюються циклічно, що дозволяє постійно підтримувати задану температуру.

Розрахунок потужності системи та особливості її вибору

Перш ніж приступати безпосередньо до покупки однієї з систем теплої підлоги, необхідно визначити необхідну потужність. Це допоможе в майбутньому уникнути нестачі комплектуючих.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Електричний тепла підлога

Розрахунок системи теплої підлоги починається з визначення площі приміщень, яку потрібно покрити нагрівальними елементами. Послідовність дій:

 • В одній із спеціальних комп’ютерних програм або на аркуші міліметрового паперу складається докладний план всіх приміщень, які планується обігрівати, дотримуючись єдиного масштабу. Тут же виконується розстановка меблів без ніжок.
 • Розраховується загальна площа (So).
 • Розраховується площа, займана меблями (Sm).
 • Шляхом вирахування площі меблів із загальної площі визначається опалювана площа, яку покриє тепла підлога (S = So – Sm).
 • Рекомендується теплою підлогою покривати площу не менше 50%, тому значення S повинно бути більше Sm. Іншими словами, площа з меблями не повинна перевищувати площу без меблів, за винятком випадків, коли планується монтувати стрижневу ІЧ підлогу.

Розрахувавши площу, можна приступати до визначення встановленої (Рвст) і питомої (Рпит) потужності системи. Тут використовується значення теплових втрат приміщення (Pn), яке зобов’язане бути нижче Рвст на 30% (на 40%, коли застосовується термоакумулююча стяжка). Якщо тепла підлога буде функціонувати в ролі основного обігріву, формули виглядають так:

Рвст = Pn * 1,3

Руд = Руст/S

У випадках, коли тепла підлога планується використовувати в якості додаткового джерела тепла для комфортного підігріву, а основний обігрів повністю покриває теплові втрати приміщень, Рвст = Рпит*S.

При виборі електричної теплої підлоги необхідно врахувати безліч моментів, серед яких основними є:

 • Тип підлогового покриття. Він повинен бути сумісний з конкретною опалювальною системою, що можна уточнити у менеджера магазину, або ж вивчивши етикетку товару.
 • Спосіб застосування. Коли обігрів планується використовувати в якості основного джерела тепла, рекомендується встановлювати нагрівальні кабелі з більшою потужністю. Причому вони повинні покривати від 70% загальної площі приміщення. Для додаткового обігріву та створення комфортних температурних умов підійде будь-тепла підлога.
 • Потужність. Цей параметр безпосередньо впливає на температуру в приміщенні, а також визначає енергоспоживання системи. Для кімнат з нормальною вологістю підійде система з питомою потужністю 100 – 120 Вт/кв. м.
 • Можливість саморегуляції. Цей параметр притаманний суцільним ІЧ плівкам і саморегулюючому нагрівальному кабелю.
 • Виробник. Від нього залежать не тільки робочі характеристики, але і вартість продукту, а також гарантійний термін.
 • Вартість. Найдешевшим залишається кабель, але слід враховувати, що потрібні додаткові витрати на бетонну стяжку, необов’язкову для термоматів, цінник на які в середньому вище на 25-30%.

Існує безліч додаткових параметрів, на які слід звернути увагу. Деякі виробники пропонують сегментовані перфоровані моделі підвищеної потужності, розраховані на укладання в стяжку.

У виробництві стрижневої підлоги використовуються карбонові та оцинковані нагрівальні елементи. Перші варіанти більш гнучкі, можуть згинатися в будь-яку сторону, монтуються в стяжку під ламінат, мармур, плитку. Оцинковані стрижні мають подвійну ізоляцію. Гріючі елементи монтуються виключно в стяжку під любий тип покриття. Вони можуть використовуватися як усередині приміщень, так і для підігріву тротуарів, різних сільськогосподарських потреб.

Укладання теплої підлоги

Монтаж електричної теплої підлоги Івано Франківськ може здійснювати непрофесіонал. Це одна з основних переваг такої системи опалення.

Електрична тепла підлога Івано-Франківськ

Укладання теплої підлоги

Вся послідовність дій ділиться на наступні етапи:

 • Заздалегідь визначається місце встановлення терморегулятора, так як він повинен бути досяжний. А також розташований від поверхні підлогового покриття на висоті не менше 30 см. Додатково потрібно забезпечити можливість безперешкодного підключення до нагрівального контуру.
 • Готується поверхня під систему шляхом її вирівнювання стяжкою. Після висихання вона очищається від бруду і пилу, а потім розмічається відповідно до заздалегідь продуманому плану.
 • Укладається теплоізоляція, що сприяє зниженню теплових втрат (аж до 25-30%). Це дозволить надалі заощадити на експлуатації системи.
 • За планом укладання проводиться монтаж системи. У випадку з нагрівальними кабелями визначається крок укладки, у відповідності з яким провід розкладається на підготовленій основі. Тепломати, де кабель вже має фіксований крок, розкочуються і укладаються за готовою схемою, а слідом кріпляться плитковим клеєм.
 • Терморегулятори і датчики монтуються в останню чергу. Вся інформація про те, як підключити теплу підлогу, про її налаштування, умови і правила експлуатації міститься в документації.
 • Кабельна система заливається 4 – 5-сантиметровим шаром цементно-піщаної стяжки.
 • Після повного висихання стяжки проводиться монтаж підлогового покриття.

При проектуванні проводки для теплої підлоги потрібно дотримуватися ряду правил і вимог:

 • Всі з’єднання проводів і кабелів виконуються за допомогою спеціальних клем. Терморегулятори підключаються відповідними контактами, передбаченими конструкцією. Зовнішні з’єднання ховаються в расподкоробках і електрощитах. Виключені будь-які сполуки, які не передбачені виробником системи.
 • Екранування кабелів підключається до захисного заземлення та СЗП (система зрівнювання потенціалів).
 • Площа поперечного перерізу «холодних»-решт системи опалення не повинна бути більше, ніж у живильної проводки.
 • Обов’язкове використання в мережі захисних діфавтоматів, диференційний струм спрацьовування яких не повинен перевищувати позначку 30 мА (10 мА для санвузла).
 • Проводи живлення прокладаються до терморегуляторів безпосередньо від ВРП (ввідно-розподільні пристрої) або електрощитів. Останні оснащуються автоматичними вимикачами необхідного для проведення певного перерізу номіналу.
 • Коли основою для системи виступає металева сітка, обов’язково її підключення до СЗП.