У всьому світі стає звичайним працювати вдома: з’явилося безліч варіантів для фріланса. Як зробити перебування в чотирьох стінах ненудним? Ваш будинок або квартира, звичайно, повинні відрізнятися від офісу. Художній розпис стін в інтер’єрі – це незвичайний спосіб позбавлення від нудьги, але стає все більш популярним. Можна запросити дизайнера, або сміливо розписати стіни своїми руками. Сьогоднішні технології це дозволяють: вам на допомогу трафарети-самоклейки, контурні шпалери, нові формули фарби (магнітна та грифельна), проектори для малювання на стіні. Впоратися із завданням може кожен, було б бажання.

«Ви для інтер’єру як візажист для людини», – говорить відомий дизайнер інтер’єру Марат Ка. Можна спробувати стати візажистом для своїх стін. Починати треба з вибору фарби.

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Акрилові фарби на полімерній основі – однозначно самий популярний матеріал для художнього розпису стін в інтер’єрі в Франківську. З часом ваші стіни не будуть нагадувати музейні інтер’єри: фарби не тріскають і не вигоряють. Вони довговічні і яскраві, вологостійкі і еластичні, не мають різкого запаху.

Недоліки: маленька відтіняюча гамма, швидко висихають. Замішування не раніше, ніж за 15 хвилин до початку роботи. Якщо фарба загусла, доведеться замішувати новий склад.

Для створення відтінків, для художнього розпису фрагментів стіни використовують і інші види фарб.

Олійні фарби – на основі оліфи, вимагають розчинники, але лягають на поверхню стін рівно, створюючи потрібну колірну гамму. Будьте впевнені: колір після фарбування не зміниться. Якщо ж ви побажаєте змінити малюнок, з маслом це можливо.

Недоліки: різкий, що б’є в ніс запах, довго сохне, може розтріскуватися.

Темпера, на основі порошкових пігментів. Дає яскраві натуральні кольори. Темперою писав ікони Андрій Рубльов. Це дуже екологична, підходяща для розпису інтер’єрів фарба. Якщо зробити самим, то у фарбу додаються масло і яєчні жовтки.

Недолік: темпера недовговічна. Реально екологічна тільки чиста фарба, зроблена своїми руками з натуральних засобів. Це не просто і не дешево.

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Ціна питання, звичайно, хвилює всіх, але все ж хочеться використовувати сучасні розробки в розписі стін в інтер’єрі квартири або будинку.

1) Аерографія – з цією технікою ми знайомі, бачачи ефектно розписане авто. Малюнок наноситься на поверхню стіни крихітним пульверизатором за допомогою сопла.

Якщо графіті на стінах будинків нанесені з балончиків з фарбою або фарбопультом, то аерографія – справа тонка. Багато хто зважується з її допомогою видозмінити авто. Застосування аерографії в стінах інтер’єру – нове слово в дизайні.

2) Крейдяний леттерінг – ця техніка йде поруч з грифельною фарбою, новинкою від виробників. Створення написів за допомогою крейди на грифельній основі може стати не тільки шкільним обов’язком, але і елементом розпису стін будинку. Крейдяний леттерінг – справа для просунутої молоді. Хто ж ще зможе розписати свій будинок лайфхаками, та ще в дизайнерському оформленні!

3) Декупаж, трафарети, контурні шпалери і штампи – доля для новачків. Зате не треба витрачати тисячі гривень на спеціаліста по аерографії. Ці техніки самі по собі нам давно відомі з часів перших розмальовок та перекладних картинок. Удосконалюються лише їх види та способи наклеювання.

4) Альтокка – опуклий барельєф, який наклеюється на розпис, створюючи ефект обсягу. Барельєфи багато прикрашені орнаментом, виготовлені з бавовни і оліфи з додаванням мармуру.

5) Щоб розпис «заграв» і створював відчуття розкішного інтер’єру, сучасні дизайнери пропонують любителям класики виконати золочення розпису на стіні сусальными листами, або «зістарити» розпис у фресковом стилі з допомогою матеріалів для кракелюри. Первинний фон розпису покривається складом для штучного розтріскування барвистого шару. Це додає шарму і дух старовини розписи в класичному стилі.

6) 3D малюнки в розписі стін, «обманка».

Створити ефект об’ємного розпису під силу тільки фахівцям. Знання законів світлотіней, створення анаморфного зображення (малюнку, навмисне зрушеного по осях координат так, що, якщо дивитися на нього з певної точки, виникають ефекти та ілюзії).

Дизайнер використовує ліпнину, альтокка, рельєфний розпис стін так, що поверхня стіни здасться з шовкової тканини, з оксамиту або з каменю.

В життєвому просторі квартири або будинку можна застосовувати нові модні тенденції, причому в різних частинах житла більш доречні ті чи інші ефекти. Лише виконувалося б головне умова: в інтер’єрі після виконання розпису можна буде комфортно проживати.

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Розглянемо нові ідеї про головне і класичні рекомендації:

Актуальні ідеї розпису стін для спальні:

Спальню хочеться зробити самим затишним куточком у будинку, тому можна почати з цієї кімнати.

 • Подвійний малюнок. Саме у спальні ми проводимо як світлу, так і темну пору доби. Оригінально поєднувати два зображення на стіні. Одне, намальоване звичайними фарбами, буде перед очима вранці. З настанням ночі проявиться зображення, виконане флуоресцентними фарбами.
 • Флуоресцентні, або світні фарби – фарби на основі люмінофора. Вони накопичують світлову енергію за рахунок особливого пігменту і здатні передавати її вночі у вигляді післясвітіння.
 • Ефект градієнта, або омбр в розписі стін у спальні.Подібно плавного переходу від неспання до сну стіни спальні (або одна акцентні стіна) розписуються з переходом від одного тону до іншого.

Головне, не порушувати правила дизайну в спальні:

 1. в просторі для сну і відпочинку не можна використовувати занадто контрастні кольори
 2. теми для розпису в спальні повинні гармонізувати, умиротворяти. Малюнки в стилі драйву і динамізму виключаються.
 3. розписувати стіни в спальні можна під улюблену музику в стилі релакс. Так виникнуть правильні образи та ідеї для прикраси цієї частини квартири
 4. розпис стін в спальні і спец ефекти, що застосовуються, повинні бути тільки з екологічно чистих матеріалів

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Актуальні ідеї розпису стін для передпокою (холу):

Передпокій – це останнє приміщення, в якому ми знаходимося перш ніж покинути будинок і перше, куди ми повертаємося після роботи. Тому для розпису стін в коридорі (холі) треба пам’ятати про функціональність приміщення.

 • Свої вітання гостям і теплі вітання з святами можна оформити в передпокої з допомогою крейдяного леттеринга. Правильні лайфхаки налаштують вас на бадьорий робочий ранок.
 • У коридорі (холі) актуально графіті.
 • Для візуального розширення простору розпис можна віддзеркалити. Правильно встановлене дзеркало не тільки збільшить площу, але і подвоїть ваш розпис на стіні.

Головне, не порушувати правила дизайну в передпокої:

 1. створити правильну візитку вашого будинку, не злякавши при цьому гостей страхітливими графіті (у цьому зв’язку можна згадати анекдоти про візит тещі).
 2. розпис повинен збільшувати, а не зменшувати площа передпокою/холу. Тому об’ємні спецефекти на стіні недоречні.

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Актуальні ідеї розпису стін для вітальні:

Скандинавський та класичний, модерн і кантрі, стилі прованс, хай-тек, середземноморський, східний – всі ці ідеї можна тут втілити. Вищевикладені ефекти і новинки дизайну підійдуть для розпису на стіні в цій кімнаті.

 • Стиль «обманка», або 3D малюнки, з об’ємним ефектом – ось одна з найкращих ідей застосування сучасних технологій у кімнаті для прийому гостей і теплих домашніх посиденьок. Відблиски нічного міста, табун коней, що скачуть – будь-які картини заграють новими фарбами, якщо йдеться про ефект світіння і гранями, якщо мова йде про 3D ефект.
 • Розпис у техніці фрески, застосування патинування, старіння за допомогою матеріалів для кракелюри. Вітальня для цих нових або добре забутих старих технік (вміння розписувати фрески вже кілька тисяч років) – найбільш правильне місце. Тут може підійти фарба темпера.

Головне, не порушувати правила дизайну вітальні:

 1. не бійтеся «зламати» простір, у вітальні можна сміливо застосувати всі техніки розпису, світлових і об’ємних ефектів;
 2. вітальня повинна налаштовувати на правильний лад всіх членів сім’ї
 3. якщо сім’я велика, у вітальні можна зробити зонування та розписи на перегородках;

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Актуальні ідеї розпису стін для дитячої

 • Зоряне небо з застосуванням флуоресцюючих фарб – ось ідея для дизайну дитячої кімнати. Це сподобається всім дітям. Часто в школах школярі хваляться саме цим ефектом у своїй кімнаті.
 • В кімнаті малюка є місце для спецефектів. Модна тенденція: використовувати 3D обманку в живописній композиції «Казкове місто» на стіні. Композиція повинна бути до того ж правильно освітлена.

Головне, не порушувати правила дизайну в дитячій:

 1. не можна травмувати дитячу психіку контрастними або похмурими кольорами;
 2. ніяких страшних монстрів, все повинно сприяти психологічному комфорту дитини.

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

Актуальні ідеї в розпису стін для приміщень, які вимагають візуального збільшення:

Наші кухні, як правило, невеликі. Санвузол теж не нагадує туалетну кімнату, і пощастило тим, у кого він роздільний, а не спільний. Головне правило розпису стін і застосування спецефектів в цих приміщеннях – візуальне розширення простору.

Розпис на кухонній стіні в стилі натюрморту можна поєднати зі створенням об’ємних зображень. Фрукти, які самі просяться в тарілку, риба, яка немов жива на картині – ці та інші ефекти можна досягти за допомогою мистецтва об’ємної розпису на стіні.

На кухні можна зробити розпис з ефектом «soft-touch», двокомпонентного, м’якого на дотик покриття.

Доступні ціни на художній розпис стін в Франківську

У ванній та туалеті потрібні швидше ефектні розпису, які не потребують класичної майстерності, тому підійде техніка аерографії.

Фахівці нашої компанії мають великий досвід вхудожньому оформленні приміщеннь.