Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Купівля квартири в новобудові або на вторинному ринку, а може мотивом послужить неабияк застарілий вид власних квадратних метрів або бажання внести кардинальні зміни у свій побут — в будь-якому випадку вам потрібно буде залучити до ремонту сторонніх виконавців. Якщо слідувати відомій приказці, прирівнюючій один переїзд до двох пожеж, то неграмотний капітальний ремонт порівняємо з моторошними фільмами про привид, оскільки різнорідні недоробки будуть домочадцям також несподівані, з такими ж наслідками для нервів і гаманця. Як же провести капітальний ремонт квартир Івано Франківськ із залученням дійсно професійних виконавців — досліджуємо це питання.

Будівельна компанія або бригада приватників

Насамперед, з’ясуємо, у чому різниця між цими двома видами виконавців, присутніх на ринку будівельних послуг України.

Найбільш важливі відмінності будівельної компанії від приватної бригади — наявність ліцензії Держбуду України, юридичної адреси, банківського рахунку, офісного приміщення, складу для будматеріалів. Відповідно, будівельна компанія здійснює свою діяльність тільки на договірній основі, що убезпечить замовника від неякісно виконаного ремонту, адже в договорі вказані умови, згідно з якими він вважається виконаним. А ось будівельні бригади приватників мобільні і виявити їх місцезнаходження після розрахунку за завершений фронт ремонтно-будівельних робіт інший раз просто неможливо — зв’язок з їх бригадиром, як правило, підтримується за номером стільникового, який легко змінити при необхідності.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

З іншого боку, колектив будівельних компаній не постійний, оскільки залежить від сезонного попиту на будівельно-оздоблювальні послуги — з настанням міжсезоння (у середині осені) компанія припиняє дію контрактів більшості майстрів-будівельників, наймаючи нових співробітників перед черговим будівельним сезоном (зазвичай на початку весни). Однак компанії, що надають будівельні послуги, можуть найняти будівельників-обробників тільки з України, що трохи підвищує їх статус надійності — але, зрозуміло, ступінь професіоналізму майстрів будівельних професій не залежить від їх громадянства.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ
Two construction workers working making indoor plastering jobs

Гідність приватних бригад — в низькій вартості робіт, приблизно на 25-40% нижче розцінок, встановлених в будівельних компаніях. Їх керівники можуть собі дозволити демпінг в розцінках, так як будь-яких державних податків не сплачують, не потребують ліцензії, офісу і штатуі офісних працівників. Основний недолік більшості приватних будівельних бригад — сильно занижена планка відповідальності перед замовником. Іншими словами, майстри-приватники не вважають негожим з’явитися в не зовсім тверезому стані на об’єкті робіт або не з’явитися зовсім, причому зникнути як надовго, так і без сліду відразу після отримання суми авансу. Найчастіше їх бригадири вважають себе такими собі небожителями від будівництва, авторитетно відкидаючи будь-які спроби замовника відстояти власну точку зору — «на стількох об’єктах замовників влаштовувало, а вас чомусь не влаштовує». В цьому плані мати справу з будівельними компаніями надійніше — в їх штаті присутні керівники більш високого рангу, ніж будівельні бригадири.

Більшість приватних будівельних бригад мають вузьку спеціалізацію — в їх складі майстри, здатні виконати лише деякі види робіт, близьких за технологією виконання. У той же час будівельна компанія може надати будівельну бригаду широкого профілю, вводячи в її склад майстрів під певний етап робіт, заощаджуючи тим самим час замовника, який він витратив на пошуки виконавців під якийсь, часто невеликий обсяг робіт.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Серйозним аргументом на користь будівельних компаній буде обов’язкова присутність в їх штаті інженерів, які відповідають за певний напрямок будівельно-оздоблювальних робіт, причому пройшли відповідну підготовку та отримали ліцензію Укрбуду. Що це дає замовнику? Можливість вимагати повне дотримання умов СНіП у ході робіт — будівельний бригадир може елементарно не володіти цими знаннями, а інженер зобов’язаний суворо їх дотримуватися.

Як вибрати майстрів для виконання капітального ремонту

Перш ніж приступити до фактичного пошуку виконавців, необхідно вибрати дизайн інтер’єрів квартири — від цього залежить її вигляд по завершенні ремонтних робіт. Дизайн-проект можна замовити у дизайнера-професіонала, або накидати ескізи кімнат самостійно — кольоровими олівцями на папері, або скориставшись спеціалізованою комп’ютерною програмою — а потім проконсультуватися з досвідченим дизайнером (обійдеться дешевше).

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Вибір виконавців робіт з капітального ремонту необхідно здійснювати в два етапи: переговори по телефону — джерелами інформації про контактні телефони будівельних бригад і компаній послужать газетні оголошення, сайти в інтернеті, рекомендації родичів і знайомих; особиста зустріч безпосередньо на об’єкті робіт.

Перший етап — телефонні переговори. Що потрібно з’ясувати

Розцінки. Врахуйте, що названа при телефонній розмові з потенційними виконавцями вартість за м2 віртуальна, оскільки точні розцінки віддалено, не бачачи стан об’єкту робіт, назвати неможливо. Тим не менш, поспілкувавшись з 10-15 опонентами, ви зможете скласти власну думку про діючих на даних момент цін на будівельні послуги — не поспішайте запрошувати кого-небудь на місце робіт до з’ясування середньої вартості капремонту. Поцікавтеся, чи є знижка на обсяг робіт — до прикладу, розцінки на капітальний ремонт кухні або тільки спальні зазвичай вище, ніж на всю квартиру.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Договір. Обов’язково з’ясуйте, в якій формі буде укладено угоду на надання послуг з ремонту — в усній чи письмовій (договір). Друге переважає.

Досвід майстрів в області будівництва. Задати це питання в телефонному діалозі можна, тільки сенсу особливого в шаблонній відповіді не буде — хто зізнається, що у нього в бригаді з 7 людей 1,5 справжніх майстра, а інші лише підмайстри! От якщо запитати по-іншому — «скільки у вас сертифікованих майстрів за видами робіт», то таке питання поставить опонента в глухий кут, що дозволить дізнатись хоч якусь цінну інформацію.

Приблизні терміни проведення ремонту. Врахуйте, що в міжсезоння на ринку будівельних послуг затишшя, стійке зростання попиту очікується лише з початком весни, тому якщо взимку вам називають тривалий термін (визначається порівняльним аналізом відповідей усіх постачальників послуг) — це не кращий виконавець. З іншого боку, оздоблювальні матеріали на цементному або гіпсовому в’яжучому в умовах невисоких температур і підвищеної вологості тверднуть за більший термін, ніж влітку, тому дуже короткі терміни також повинні викликати підозру (тим більше, якщо врахувати відсутність майстрів у потенційного виконавця — не сезон).

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Наявність будівельного інструменту. Зрозуміло, сьогодні будь-яка будівельна бригада володіє різноманітним інструментом за видами робіт: електродрилями, перфоратораторами, шлифмашинками та електролобзиками, суть питання — в марці і країні-виробнику основного набору електроінструментів. Професіонали не будуть використовувати дешевий китайський електроінструмент — тільки дорогий і надійний, від європейських виробників.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Завершені об’єкти робіт. Поцікавтеся, скільки капітально відремонтованих квартир на рахунку даної компанії або бригади, в якому стилі виконувався ремонт, скільки часу пішло на повне його завершення.

Скільки років ця компанія працює на ринку будівельних послуг. Компанії-новачки, вік яких не перевищує одного року і які мало, або взагалі не відомі на ринку, потенційно небезпечні для замовника — слабо підготовлений персонал, недостатній досвід керівників, мале число завершених об’єктів робіт. З такими компаніями краще не мати справи, тим більше, якщо їх розцінки несподівано низькі, називаються нереально малі терміни проведення капітального ремонту квартири Івано Франківськ (в дійсності, на нього піде не менше місяця), в їх рекламі вказаний довгий перелік відремонтованих квартир і будинків, а розділ сайту «відгуки» рясніє однотипними подяками від анонімних замовників (тобто без фотографії, Ф. І. П., адреси).

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Після діалогу з не менш ніж десятьма потенційними постачальниками будівельних послуг, виберіть трьох-чотирьох з них, зателефонуйте їм повторно і домовтеся про зустріч, запланувавши кожну з них на різний час, краще — на різні дні.

Другий етап — зустріч з представником будівельної компанії або бригади

На зустріч зазвичай приїжджає виконроб будівельної бригади або кошторисник від будкомпанії (гірше, якщо це буде якийсь менеджер по роботі з клієнтами»). Якщо чийсь представник запізнюється до обумовленого часу і при цьому не попереджає вас про необхідність перенесення зустрічі заздалегідь — відміняйте зустріч і більше не ведіть діалогів з даною компанією.

Отже, представники будівельної бригади або компанії приїхали в обумовлений час — задайте кожному з них усі питання з першого етапу (телефонного діалогу), не бійтеся здатися смішним — краще перепитати, ніж зрозуміти неправильно. Врешті-решт — ви платите за послуги і вам не байдуже якість цих послуг!

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Покажіть об’єкт робіт, проведіть по всіх кімнатах — зараз ваша задача полягає в отриманні приблизного кошторису на капітальний ремонт і складання попередньої думки щодо цієї компанії по її представнику.

Без всякого сумніву, кожен відвідувач приїде не з порожніми руками — він продемонструє портфоліо зі знімками попередніх об’єктів, знятих у різних ракурсах і етапах. Фотографії повністю закінчених робіт будуть виглядати гарно, проте не інформативно — краще, якщо по кожному такому об’єкту будуть фотографії етапів ремонту, від чорнової обробки до фінішної, причому з присутністю в кадрі даного представника компанії. Якщо портфоліо складається тільки з фотографій закінчених приміщень, то є ймовірність, що ці зображення запозичені із зовнішніх джерел на зразок інтернету або спеціалізованих журналів і ця будівельна компанія не має до них прямого відношення.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Поцікавтеся універсальністю майстрів у складі бригади. Якщо їх представник заявить на це запитання, що всі майстри — універсали, здатні виконати обсяг робіт з оздоблення, так і по сантехніці, електриці, наприклад, встановлення віконних рам одночасно, то вам така бригада не підійде. Неможливо одній людині володіти багатьма будівельними професіями на високому професійному рівні, тому що кожна професія має свої найдрібніші нюанси і хитрощі, недоступні майстрам-універсалам.

Обов’язково дізнайтеся гарантійні терміни на оздоблювальні роботи — нанесена обробка може потріскатися і навіть відпасти через рік після капітального ремонту, якщо її виконували недоучені майстри.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

З’ясуйте, коли можна почати ремонтні роботи, чи потрібно внесення передоплати до початку робіт, розмір суми передоплати. Професійні майстри зазвичай не вимагають передоплату, обумовлюючи оплату за фактом робіт на кожному етапі. В принципі, передоплату на розрахунковий рахунок будівельної компанії внести можна, провівши її через банк, однак ніколи не виплачуйте авансу приватній будівельній бригаді — з причини, як згадувалося вище, в їхній низькій відповідальності перед замовником.

Дочекайтеся складених кошторисів від кожного учасника другого етапу, потім проаналізуйте їх з залученням добре знайомого або найманого інженера-будівельника, відвідавши будівельний ринок і оцінивши розцінки на будматеріали, озвучені в кошторисі.

На вибір виконавця капітального ремонту слід витратити стільки часу, скільки необхідно. Не поспішайте, навіть якщо на пошуки піде місяць і більше — не критично, адже вам доведеться жити в квартирі після капремонту, а значить, роботи повинні бути виконані на високому рівні і тільки професіоналами.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

До речі, не слід покладатися на допомогу родичів та знайомих, особливо, якщо вони ремонтували квартири рік тому і більш. Дійсно, ремонт в їх квартирах виконала дана компанія або бригада, однак склад майстрів в ній давним-давно змінився – на ринку будівельних послуг текучка фахівців дуже велика.

Якщо ж підсумкова сума в більшості попередніх кошторисів валить вас в легке стан шоку, то, можливо, варто звернути увагу на косметичний ремонт квартир в Івано Франківську або в тому регіоні України, де знаходиться ваша нерухомість – цінові пропозиції по цьому напряму будівельних послугу виразно будуть більш щадними .

Етапність проведення капітального ремонту квартир Івано Франківськ

Отже, у вас наближається ремонт. Дуже хвилююче і водночас захоплююче цікаво, адже це ваш будинок, і ніколи раніше ви не займалися ремонтом. Перше, що важливо — теоретично підготуватися, щоб не зробити очевидних помилок. Як мінімум, дізнатися про правильну послідовність придбання матеріалів та виконання тих чи інших операцій у процесі ремонту квартири.

1. Виберіть стратегію

Послідовність ремонту в квартирі — це дуже важливо. Якщо ви хочете робити ремонт поетапно, одночасно проживаючи в квартирі, то краще почати роботи з самих складних, найбільш «брудних» — тобто, кинути всі сили на ванну кімнату, санвузол і кухню. Після чого поступово переходити в житлові кімнати.

Якщо необхідна серйозна заміна підлогового покриття, передбачається вирівнювання підлоги, то одночасно з санвузлами потрібно зробити і підлогу в прилеглому коридорі. В іншому випадку, у вас не вийде якісно встановити міжкімнатні двері, з-за того, що висота підлоги в коридорі і санвузлі буде відрізнятися.

2. Придумайте план ремонту (ідею інтер’єру)

Навіть якщо ви не замовляли професійний проект, все одно було б здорово мати якісь думки щодо простору, а ще краще — чіткий план того, що ви хочете отримати в результаті.

3. Демонтаж і заміна вікон

Капітальний ремонт в квартирі Івано Франківськ на вторинному ринку починають з демонтажу всього, що вам не знадобиться. Страхи геть — позбудьтеся від усього зайвого. Наступний крок — заміна вікон (якщо потрібно).

Порада: Не знімайте з нових стекол захисну плівку — вона потім допоможе захистити віконця від дрібних подряпин, зайвої бруду і пилу.

Якщо ви задумали перепланування, знесення не несучих перегородок, то саме час зруйнувати їх саме зараз. За законом перепланування необхідно заздалегідь стверджувати в держорганах — ваші дії повинні бути правомірними.

У кошторисі витрат на ремонт закладіть оплату вивезення сміття (а його, у разі демонтажу перегородок, виявиться дуже багато — напевно, більше, ніж ви очікували, можливо навіть не один контейнер). Це додаткові матеріальні витрати і, як мовиться, хто попереджений, той озброєний.

Якщо ж демонтаж і заміна вікон у ваші плани не входять, переходьте до наступного пункту.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

4. Прокладка комунікацій, встановлення нових конструкцій та стін

На цьому етапі можна діяти по-різному — це залежить від потреби зводити нові стіни або їх елементи в санвузлі, а також від використовуваних матеріалів.

Якщо нічого нового не зводиться, то займаються водопровідними роботами: встановлюють радіатори, труби для підключення пральної машини, змішувачів, водонагрівача, посудомийки, ванни, мийок, душової кабіни.

Вже на цьому етапі ви повинні знати висоту вашої майбутньої ванни, тип душової кабіни, місця і особливості розміщення так званих «вологих» приладів. Здавалося б, зарано, ще нічого не готово, але, приміром, у різних видів душових кабін місця підключення і зливу різні. Тому саме зараз вам необхідно: або придбати ці прилади, або взяти в магазині або на сайті продавця технічні креслення зі схемами підключення.

Всі роботи по електриці виробляють також в цей період часу. Якщо ваші стіни будуть з гіпсокартону, то електрику роблять одночасно із зведенням стін (дроти проходять всередині). Якщо ваші стіни будуть з інших матеріалів, то спочатку зводять стіни, а потім вони штробятся для електропроводки.

Порада: Якщо будинок панельний, то горизонтальні штроби неможливі — тільки вертикальні. Тоді поступають так: або проводку розводять під стелею, або в кутку стику підлоги і стіни, відповідно, приховуючи проводку за навісною стелею, або під підлоговим плінтусом. Постарайтеся не забути на цьому етапі про проведення кабелю для телевізора, інтернету, домофона і телефону.

При зведенні стін або стель з гіпрока не забудьте про їх посилення, тобто, про встановлення заставних (більш міцних матеріалів в тих місцях, де це може бути необхідно. А саме: місця встановлення на стіни підвісних кухонних шафок, телевізорів, книжкових полиць, вбудованих шаф, водонагрівача. Це дуже важкі предмети, і гіпсокартон може не витримати. Аналогічна ситуація з місцями встановлення розсувних міжкімнатних дверей. Ви повинні абсолютно чітко розуміти: де, що і якої конструкції буде встановлено — потім нічого не виправиш.

Порада: Заставні потрібні не тільки на стінах, але і на стелі, якщо ви плануєте важкі штори і конструкції з електроуправлінням.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

5. Вирівнювання поверхонь, штукатурно-малярні роботи

Якщо ви плануєте залишити оштукатурену стелю (гипрочна буде зроблена на попередньому етапі, а натяжну встановлюють в самому кінці ремонтних робіт), то будівельники, як раз, рекомендують починати зверху, тобто, зі стелі. Закінчили з стелею — переходьте на стіни: їх вирівнюють машинним способом або вручну.

  • Машинне вирівнювання, як правило, виконують у великих приміщеннях — працює чоловік, який управляє особливим приладом. Роботи виконуються швидше, ніж при ручному виді штукатурки. Але у майстра немає гнучкості в роботі з поверхнею: якщо в приміщенні в одній частині стіни великий завал, то згладити, зробити вирівнювання поменше не вийде. І якщо стіна йде, наприклад, тільки у вікна на 4 см, то по всій її довжині машина буде вирівнювати стіну від цієї точки.

Неможливо працювати машиним способом у невеликих санвузлах — просто недостатньо місця для розміщення людини і машини, та й багато сантиметрів «з’їдається» при такому вирівнюванні.

  • Ручний спосіб вирівнювання стін буває двох видів: так зване «візуальне вирівнювання» і «вирівнювання по маяках» (тобто, під 90 градусів). Вартість вирівнювання стін по маяках — дорожче. Найчастіше, якщо ви не зробили свій вибір на користь ідеального вирівнювання по маяках, будівельники комбінують обидва способи.

Порада: Якщо ви плануєте фарбувати стіни, то конкретно в цьому приміщенні краще зробити вирівнювання по маяках. У тих місцях, де буде встановлені меблі (кухонні шафки, наприклад), обов’язково потрібно вирівнювати по маяках, інакше між меблями і стінами будуть щілини.

Закінчили зі стінами — переходьте до роботи з підлогою: вирівняйте, зробіть стягнення, якщо це необхідно. Встановленням теплої підлоги також має сенс зайнятися на цьому етапі. На ринку є кілька різновидів теплої підлоги і, залежно від його типу, підлогу встановлюють або в стягнення, або під підлогове покриття.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

6. Встановлення ліпнини

Якщо у вас запланована ліпнина, займіться її установкою саме зараз, поки не почалося чистове оздоблення та фарбування.

7. Укладання керамічної плитки та інші види оздоблювальних робіт

Потім йдуть роботи з укладання плитки. Тут важливо чітко знати, куди, на яку стіну і яка плитка буде викладатися. Бажано зробити комп’ютерну схему розкладання плитки або накреслити на папері в масштабі стіну і «розкласти» по ній плитку.Зробити це можна самостійно, або замовити в компанії, що продає кахель. Нерідко складання проекту розкладання входить у вартість. Ця процедура допомагає зрозуміти неминучий відсоток обрізки і розумно підійти до покупки «запасу».

Якщо у своїй квартирі ви захотіли оформити стіни, наприклад, керамікою «під цеглу» або під камінь, викласти плитки з бамбука, наклеїти декоративну мозаїку, 3D елементи або щось подібне, то цілком можливо зробити це зараз.

8. Встановлення сантехніки

Виводи під сантехніку були зроблені раніше, тепер лише потрібно встановити всі прилади та обладнання.

Порада: Досвідчені робочі радять мати на об’єкті «чорновий» унітаз і раковину – встановити найпростіші, в які не шкода зливати неминучий ремонтний «бруд». І тільки коли з такими процесами покінчено, можна встановити нормальну сантехніку, якій ви дійсно плануєте користуватися.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

9. Чистова обробка і викладання підлогових покриттів

З брудними видами робіт покінчено. Можна зітхнути з полегшенням. Тепер можна або зайнятися оформленням стін, або просто фарбувати стелю і стіни, клеїти шпалери, або спочатку зайнятися укладанням підлогового покриття, а можна і навпаки.

Різні ремонтні бригади підходять по-різному. Але найчастіше все-таки роблять підлогу. Не забудьте її закрити, щоб уникнути плям клею або фарби.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

10.Встановлення міжкімнатних дверей

Безумовно, ще на етапі роботи зі стінами у вас повинні бути заплановані дверні прорізи необхідної ширини і висоти. І ці розміри можуть трохи відрізнятися в залежності від виробника дверей. Виберіть двері заздалегідь, хоча б придивіться до них та виправте всі необхідні розміри.

Саме виробництво міжкімнатних дверей – процес не швидкий, звичайно, якщо ви не вибрали готові двері зі складу. Щоб не чекати виготовлення дверей після виконання робіт, подбайте про замовлення завчасно, а як тільки виконані найбрудніші роботи, кличте замірщиків.

Не вірте дозвільним фразам: «Потім ви двері замовите – зараз все, що завгодно, вам зроблять». Ні, це не так – існують стандарти. Звичайно, роблять двері на замовлення, але далеко не всякі. І не швидко. І ціна буде, можливо, вище, ніж ви запланували.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

11.Встановлення освітлювальних приладів, розеток

Завершальний штрих – встановлення всіх освітлювальних приладів, декоративних рамок розеток, кріплення плінтусів. Вуаля! Ваш ремонт готовий, і до цього етапу ви вже відчуваєте себе трошки профі.

Капітальний ремонт квартир Івано-Франківськ

Вартість капітального ремонту квартири

Ціна капітального ремонту квартири Івано Франківськ– від 2000 грн. / м2

Вартість формується за кошторисом, в залежності від метражу квартири і необхідних робіт. Необхідні роботи, для кожного приміщення свої – це залежить безпосередньо від типу будинку: моноліт, цегла або панельний. Тому для точного розуміння вартості ремонту саме вашої квартири, найкраще викликати кошторисника-технолога, що абсолютно безкоштовно і ні до чого вас не зобов’язує. В дану ціну не включена вартість матеріалів, при бажанні в процесі співпраці, менеджер відділу чистових матеріалів нашої компанії, зможе скласти детальний кошторис на оздоблювальні матеріали, ознайомитися з орієнтовними цінами на матеріали можна на сторінці цін.