Затишна атмосфера в квартирі визначається не тільки за рахунок продуманого меблювання і якісного ремонту. Визначальним стає комфортний мікроклімат в квартирі, який треба постійно підтримувати в оптимальному стані.

Мікроклімат – одна з важливих характеристик, на яку звертають увагу жителі будь-якої квартири, будь то середній, еліт – або преміум-сегмент. Вищий клас – вище вимоги до кожного нюансу. Нікому не хочеться отримати квартиру, в якій неможливо перебувати, коли на вулиці спека, і кондиціонер не рятує, або кутатися в 10 светрів, коли взимку температура на вулиці менше 20 градусів. Такі перепади позначаються на фізичному та емоційному здоров’ї людини. Адже нікому не хочеться усвідомлювати, що його здоров’я погіршується у власному будинку.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Мікроклімат — це поєднання таких факторів, як:

 • Температура повітря і навколишніх поверхонь – 22-25оС;
 • Відносна вологість повітря – 45-50%;
 • Постійний повітрообмін – 30 куб. м/год;
 • Чистота повітря;
 • Відсутність протягів і застійних місць (швидкість потоку повітря до 0,2 м/с взимку і до 0,5 м/с влітку);
 • Низький рівень шуму – 30-40 дБ.

Основна складність полягає в тому, що фактично всі параметри оптимального мікроклімату в квартирі взаємопов’язані і впливають один на одного. Підвищення температури знижує відносну вологість повітря. Збільшений повітрообмін незмінно призводить до утворення протягів, а знижений призводить до того, що проявляється градація температури повітря.

При застої повітря особливо в зимовий період температура біля підлоги може відрізнятися на 3-5оС від температури під стелею і навіть більше.

Можна сказати, що тільки звукоізоляція, тобто бар’єр між галасливою вулицею і приміщеннями квартири досить відокремлений параметр. Однак навіть він повинен вибиратися з застереженнями. Повна ізоляція, якщо її проводити шляхом герметизації позначиться на системі природної вентиляції з усіма витікаючими наслідками. До того ж звукоізоляція по суті об’єднується з утепленням стін, віконних і дверних прорізів.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Стан атмосфери в будинку, підбір параметрів визначає і вплив мікроклімату на людину. Якщо все добре, і всі параметри в нормі, тоді і стан людини буде хорошим. Якщо ж температура занадто висока або низька, то вже проявляється дискомфорт. Те ж саме відноситься і до вологості, тільки вже з більш згубними впливами. Знижена вологість висушує слизові носа, очей, шкіри. Підвищена вологість призводить до активного розмноження шкідливих бактерій та мікроорганізмів. Про шкідливість протягів і говорити не доводиться.

Основи побудови мікроклімату

Так як же вчинити? Як здійснювати монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-ФранкІвську? Головна ідея полягає в тому, щоб всі параметри регулювалися природним шляхом з мінімальним втручанням людини, при цьому не допускається, щоб який-небудь з них змінювався дуже активно і часто.

Вентиляція

Ефективність природної вентиляції полягає в тому, щоб постійно в квартиру надходило повітря, притому від самих далеких позицій і виходило через витяжні отвори розташовані на кухні та у ванній кімнаті. Головним ворогом природної вентиляції і всього мікроклімату в приміщенні стає в сучасній квартирі герметичні пластикові вікна. В обов’язковому порядку саме вікно має обладнуватись вентиляційними клапанами або поруч з віконним отвором повинен розташовуватися вентиляційний канал назовні.

Щоб запобігти надходженню пилу і пуху з вулиці вентзазори комплектуються фільтрами.

Обов’язковою умовою для забезпечення природної вентиляції є обов’язковий зазор від підлоги і до міжкімнатних дверей або ж вентиляційні щілини дверей. Тільки так повітря буде надходити безперешкодно від вікон в коридор і далі через кухню у вентиляційний канал.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Вентиляція в мікрокліматі

Вентканали розраховані для створення природного потоку повітря від внутрішніх приміщень назовні. Однак ця система не завжди працює. Наприклад, у високих будинках починаючи з п’ятого-шостого поверху можливий ефект, при якому надмірна завантаженість вентиляції з нижніх поверхів призводить до задування повітря всередину приміщення. В таких випадках або при недостатній ефективності витяжної вентиляції встановлюється регульований вентилятор, що підтримує необхідний рівень повітрообміну.

Якщо є можливість, то в квартирі встановлюється примусова припливно-витяжна вентиляція з розподілом по вентиляційних каналах і попередньою підготовкою повітря. Це власне найбільш ефективне обладнання для мікроклімату, бо як може одночасно охопити такі завдання як обігрів, охолодження, підтримання вологості, очищення повітря і при цьому справляючись з завданням в більшості випадків ефективніше і економніше. Проблемою звичайно, залишається лише велика вартість такої системи.

Температура

Безпосередньо залежить від якісної та правильної теплоізоляції квартири. Вона взимку забезпечить збереження тепла, усуне градієнт тепла від стін всередину приміщення. Влітку збереже прохолоду і не дасть квартирі занадто перегрітися. Основним джерелом тепла є система опалення, джерелом прохолоди – кондиціонер. Описувати всі закономірності і принципи розподілу тепла в квартирі можна дуже довго, для цього краще виділити окрему статтю з усіма поясненнями. Зараз обмежимося перерахуванням важливих тез.

 1. Розрахунок ефективності опалення та охолодження обов’язково повинен вестися з урахуванням нормально працюючої вентиляції та обміну повітря. Неприпустимо як спосіб збереження тепла використовувати герметизацію приміщення.
 2. Розподіл радіаторів опалення, конфігурація теплої підлоги і розподіл труб в неї повинен забезпечувати рівномірний розподіл тепла по приміщенню шляхом конвекції і без утворення протягів. Радіатори опалення повинні охоплювати всю відстань під віконним прорізом, щоб створювати теплову завісу.
 3. Утеплення стін проводитися тільки зовні, щоб не допускати промерзання стіни і зміщення точки роси всередину приміщення.
 4. Система опалення повинна бути регульованою. Неприпустимо створювати перегрівання, при якому єдиною можливістю забезпечити комфортну температуру буде активне провітрювання приміщення.

Все зводитисься до того, що температура і залежить від безлічі факторів і підтримується з оглядкою на всі інші параметри мікроклімату в квартирі.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Важливий етап проектування індивідуального мікроклімату – це опалення житла, домогтися можливості встановити температуру, найбільш комфортну для проживання. У квартирах з індивідуальним опаленням дана проблема не існує. При централізованому опаленні, притаманному більшості багатоквартирних будинків, існує величезний недолік – це неможливість керувати теплом. Уникнути дані незручності допоможе встановлення автоматичних терморегуляторів для радіаторів. Які допоможуть підтримувати комфортну температуру і регулювати її на свій розсуд або поставити його на мінімум, коли мешканці надовго покидають квартиру, що допоможе не тільки створити прийнятні умови проживання, але і значно знизити оплату за опалення.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Встановлений терморегулятор батареї

Ще однією з пропозицій, що дозволяють підвищити тепловий режим, є тепла підлога. Існують такі різновиди – водяний і електричний. Більш прийнятними для міських квартир є електричні теплі підлоги. Температура підлоги може регулюватися в автоматичному режимі від 25 до 32°С, але істотним мінусом є – величезна витрата електрики. Водяні теплі підлоги в багатоквартирних будинках не використовуються, зі зрозумілих причин.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Тепла підлога в квартирі

Вологість

Не варто забувати, що для монтажу комфортного мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську в першу чергу важливе значення відносної вологості, а не абсолютної. Перша визначає вміст вологи у повітрі у процентному змісті, а друга в абсолютних значеннях, тобто гр/м3.

Відносна вологість сильно залежить від температури. Так, якщо, наприклад, була вологість 50% при 25оС то при зниженні всього на 5оС вологість вже буде приблизно 68%. При підвищенні на ті ж 5оС – 36%.

Саме по цьому для підтримки вологості в нормальних межах 45-50% потрібно виключити різкі перепади температури.

Ще один фактор — це приплив свіжого повітря. Взимку холодне повітря нагрівається, втрачає свою вологість і, змішуючись з повітрям всередині приміщення, висушує його. Влітку йде зворотний процес, хоча тут вступає ще один фактор. Якщо на вулиці спекотна погода і немає опадів, то повітря навіть перегріте все одно містить дуже мало вологи.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Зволожувач

Для підтримки вологості в межах норми здебільшого слід використовувати зволожувачі повітря, які поповнюють кількість водяних парів. У зворотному випадку допоможе більш активне провітрювання, здатне вивести зайву вологу з приміщення.

Чистота повітря

У квартирі в повітря постійно потрапляє маса забруднень. Це і пил і частинки відмерлої шкіри шерсть домашніх тварин, вуглекислота, що виділяється при диханні, мікроскопічні краплі жиру і частинки диму, що утворюються на кухні під час готування. Переміщення повітря у квартирі постійно піднімає пил вгору і утруднює дихання. Позбутися від усього цього можна декількома способами:

 • Заміна повітря, система вентиляції
 • Фільтрація повітря
 • Регулярне прибирання

Достатній повітрообмін у першу чергу відповідає за хімічний склад повітря, наявність кисню і вуглекислого газу, лише частково рятуючи від забруднень. В додаток до цього обов’язково необхідно проводити регулярне вологе прибирання і пилососити всі поверхні. Зволожувач повітря краще вибирати з функцією фільтрації та миття повітря.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

На наступному етапі монтажу мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську, необхідно подумати про порятунок від літньої спеки. Більш ефективним засобом боротьби з літньою спекою є кондиціонер. Існує кілька видів кондиціонерів, але для жителів, що знаходяться в міських квартирах більше підходить Спліт-система – це кондиціонери, що складаються з внутрішнього блоку, який встановлюється в приміщенні і зовнішнього – на самій будівлі. Для охолодження відразу декількох кімнат використовують (в цілях економії – на 20-30% дешевше від встановлення окремих кондиціонерів) мультиспліт – систему, в який входить зовнішній блок і декілька внутрішніх. Їх можна розмістити в різні кімнати.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Спліт система для кількох кімнат

При використанні кондиціонерів повітря в приміщенні має бути не тільки прохолодним, але і чистим. Існують кондиціонери з функціями очищення повітря, споживач самостійно вибирає прилад з набором фільтрів, які найбільш підходять йому. Але поряд з усіма принадами і похвалами кондиціонерів вони є самими найбільш споживаними електроенергію приладами. Краще вибрати таку модель кондиціонера, де застосована технологія інвертора, яка при регулюванні швидкості компресора знижує витрату електроенергії на 30%. Продумайте всі за і проти, враховуючи цінові особливості і витрата електроенергії при установці кондиціонерів та іншого електрообладнання, не бійтеся звертатися за допомогою до обізнаним у цих питаннях людям.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Кондиціонер з очищенням повітря

Звукоізоляція

Найчастіше надійна звукоізоляція суміщена технологічно з утепленням квартири, обробкою стін.Крім цього герметичні самі по собі вікна і конфігурація склопакета так само покликані знизити рівень шуму. Виходить, що якісна звукоізоляція можлива тільки при щільно закритих вікнах і використанні утеплювачів, що погано проводять звук. А це можна досягти тільки при дотриманні все вище перерахованих правил, що дозволяють не відкривати стулки вікон для регулярного провітрювання.

Примітно, що при якісній побудові вентиляції необхідні прилади мікроклімату це тільки зволожувач повітря і кондиціонер. Такі прилади, що часто зустрічаються, як конвектори, вентилятори, іонізатори очисники і фільтри повітря просто будуть зайвими.

Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську Монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську

Розрахунок і монтаж мікроклімату в квартирі чи будинку в Івано-Франківську допоможуть розробити фахівці нашої компанії.