Кожна система опалення складається з декількох ключових вузлів. Серцем є котел, який і забезпечує нагрів рідини для циркуляції по контуру. Труби виступають провідниками між котлом і радіаторами. По черговості після котла встановлюються радіатори. Але як правильно виконується монтаж батарей опалення Івано Франківськ? Про нюанси обв’язки і виборі місця для них буде розказано в цій статті.

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Необхідні компоненти

Радіатор не може бути змонтований самостійно. Є додаткова арматура, яка використовується в процесі.

Серед необхідних компонентів варто виділити:

 • кран Маєвського;
 • заглушки;
 • крани;
 • кріплення;
 • витратний матеріал;
 • інструменти.

До вибору кожного компонента варто підійти з особливою увагою, тому важливо знати основні нюанси.

Кран Маєвського

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

В системі опалення до її заповнення обов’язково присутнє повітря. Воно може стати на заваді роботі деяких видів котлів. При великій кількості повітря з ладу можуть вийти теплообмінники з-за перегріву. Ще одним негативним нюансом наявності повітря в системі топления є повітряні подушки. Вони блокують вільну циркуляцію носія по трубах, з-за чого радіатори у всіх або деяких кімнатах можуть бути холодними. Щоб позбутися таких неприємностей знадобитися кран Маєвського. Він може бути різних конфігурацій, але можна виділити дві основні групи:

 • ручні;
 • автоматичні.

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

І ті й інші є невеликими пристроями. Перші можуть бути практично непомітні після встановлення на радіаторі. Вони встановлюються у верхній вихід радіатора. Це пов’язано з тим, що повітря завжди скупчується зверху. Щоб активувати прилад необхідно повернути затвор. У деяких моделях для цього знадобиться викрутка, в інших рукоятка вже вбудована. Автоматичні крани Маєвського також є двох видів. Один з них монтується безпосередньо на радіатори, а інший може бути змонтований в найвищій точці опалювальної системи.

Для їх активації не потрібно ніяких зусиль. Всередині конструкції розташований невеликий поплавок, який під впливом повітря залишається на одному місці, але як тільки підступає вода, він піднімається і закриває отвір, що перешкоджає виходу носія з радіатора опалення. Різьба у таких виробів має номінал в ½ дюйма. Отвори радіаторів мають велике різьблення, тому знадобляться спеціальні перехідники для безперешкодного монтажу.

Заглушки

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Не всі виходи радіатора використовуються при здійсненні розводки. Один буде задіяний під кран Маєвського, через два інших буде здійснено підведення труб. Один отвір залишається незадіяним. Його необхідно закрити за допомогою заглушки. З сучасними сталевими або алюмінієвими радіаторами вони можуть йти в комплекті, а для чавунних доведеться докупити окремо. При цьому для них також потрібно використовувати перехідники. У сталевих і алюмінієвих радіаторах цей нюанс вже продуманий. Є вироби, які вже поставляються з гумками і тому не потребують додаткового ущільнення.

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Порада! Перед купівлею заглушки необхідно перевірити. У неякісних виробах можуть бути тріщини або невеликі отвори, які з’являються при литті або проточці на верстаті. Такий дефект буде проблемою, тому що вода невеликими порціями буде йти з системи, завдаючи шкоди підлоговому покриттю.

Запірні елементи

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Правильне встановлення радіаторів передбачає використання запірної арматури. Її роль полягає в тому, щоб можна було безперешкодно демонтувати радіатор для обслуговування. Крім того, за допомогою кранів можна виконувати регулювання контурів в будинку. Додатково можуть бути змонтовані спеціальні датчика, які перекривають доступ до радіатора при досягненні певної температури. Крани можуть бути двох видів:

 • прямі,
 • кутові.

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Кульові крани настільки увійшли в ужиток, що звичайні вже ніхто не монтує. Встановлюються елементи на вхід і на вихід з радіатора. Коли буде потрібно його демонтувати, крани перекриваються, між ними ставиться подовжувач, і система продовжує функціонувати без перебоїв. Кутові крани встановлюються в тому випадку, коли підключення здійснюється знизу. Якщо система опалення має природну циркуляцію, тоді використовуються прямі крани. При бажанні встановити запірні механізми з термічними головками знадобляться додаткові витрати, але користь від них значна.

Порада! Замість терморегулювальних головок після кульового крана, можна поставити окремі терморегулятори. Вони будуть коштувати дешевше, але виконають таку ж функцію. Є один недолік – їх можна монтувати при поганому струмі носія, так як елементи можуть тільки погіршити ситуацію.

Витратний матеріал

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

При встановленні радіаторів знадобиться особливий витратний матеріал. У нього входять різні ущільнюючі засоби. Це можуть бути різного роду прокладки, які встановлюються на з’єднання типу «американка». Різьбові з’єднання також вимагають ущільнення, так як проточка не здатна забезпечити ідеальний контакт. В цілях кращого ущільнення може застосовуватися тефлонова стрічка. Але на таких відповідальних вузлах цього робити не рекомендується. Кращим рішенням буде клоччя, яке додатково змащується пастою Unipack. Крім цих компонентів, може бути застосований спеціальний сантехнічний клей.

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

До додаткових матеріалів, які знадобляться при монтажі батареї опалення Івано Франківськ відносяться дюбелі. Вони необхідні для фіксації держаків батарей в стіні. Знадобляться також самі держаки. Для кожного виду батарей вони розрізняються. Для звичайних чавунних потрібні спеціальні гачки, приблизно такі ж знадобляться при монтажі алюмінієвих і біметалічних радіаторів. Якщо монтуються сталеві, то в комплекті з ними поставляються спеціальні пластини. У разі їх відсутності потрібно докупити окремо.

Інструмент

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

При монтажі радіаторів або батарей опалення знадобиться певний інструмент. До нього відноситься:

 • перфоратор;
 • рівень або лазерний нівелір;
 • крейда або олівець; рулетка;
 • кілька розвідних ключів.

Перфоратор потрібно для свердління отворів в стіні, коли проводиться монтаж радіатора. З допомогою крейди або олівця наносяться мітки під отворів. Рівень або лазерний нівелір потрібно для того, щоб рівно розмістити прилади опалення. Розвідні або газові ключі будуть актуальні в процесі підключення.

Де розмістити радіатор

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Важливо розуміти, що опалювальні прилади переслідують дві мети:

 • нагріти повітря;
 • створити теплову перешкоду.

Перша мета досягається методом конвекції, коли повітря, проходячи через ребра радіаторів нагрівається і наповнює приміщення теплом. Друга мета полягає в тому, щоб не дати холодному повітрю потрапити в приміщення. Щоб досягти її потрібно монтаж батарей під вікном. Але розміщувати їх не можна хаотично, є кілька простих правил, які допоможуть зробити це правильно. Одне з них свідчить, що батарея не повинна розташовуватися рівно посередині віконного отвору. Тільки в цьому випадку вдасться охопити максимальну площу отвору. Якщо підвісити батарею занадто високо підвіконню, то тепле повітря не зможе нормально виходити і це створить проблеми для конвекції.

Щоб виключити такий хід подій, необхідно розміщувати радіатор не ближче 6 см до підвіконня. При цьому відстань може бути збільшена в залежності від ширини підвіконня. Відстань від підлоги має бути мінімум 8 см і не повинно перевищувати 12 см.

Процес монтажу

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Радіатор опалення може бути закріплений до двох площин:

 • до стіни;
 • до підлоги.

Багато що залежить від способу підключення приладів до самої системи опалення. Кожен із способів варто розглянути окремо.

Настінний монтаж

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Настінний монтаж одночасно і простий, і складний. Насамперед виконується розмітка стіни, де буде змонтований радіатор опалення. Згідно з наведеними вище розмірами наносяться орієнтовні лінії. Робиться замір того, на якій висоті повинно розташовуватися кріплення по відношенню до радіатора опалення. З допомогою лазерного рівня проектується лінія, яка буде служити опорною. Вона повинна проходити на висоті отворів під кріплення. Перфоратором свердляться отвори під кріплення, їх необхідно добре прочистити, щоб всередині залишилося менше пилу. Після цього в отвори вставляється дюбель і прикручується кріплення. Коли кріпильні елементи знаходяться на своєму місці, можна здійснити підвішування радіатора опалення.

Підлоговий монтаж

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Підлоговий монтаж батарей опалення Івано Франківськ особливо актуальний у тих випадках, коли будуть використовуватися чавунні батареї з дизайнерським оформленням. Також такий вид монтажу радіаторів опалення підійде в тому випадку, якщо мова йде про каркасний будинок, де гіпсокартонна стіна не витримає ваги радіатора. У цьому випадку зазори під підвіконням залишаються такими ж, як і в попередньому випадку. Згідно з розмірами радіатора, проводиться розмітка отворів для підлогового кріплення. Перфоратором свердляться отвори і кріплення монтуються на своє місце. Після цього можна закріпити радіатор опалення. Важливо дотримуватися горизонтального рівгя.

Зверніть увагу! Якщо не дотриматися горизонтального рівня під час монтажу, то це може стати перешкодою для нормальної циркуляції рідини в системі опалення.

Підведення труб

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Монтаж батарей опалення Івано-Франківськ

Монтаж радіаторів опалення Івано Франківськ також передбачає розведення труб і підключення труб. Воно може бути декількох видів:

одностороннім;

діагональним;

нижнім.

Одностороння система найчастіше застосовується в квартирах, де є центральне опалення або в приватних будинках, де опалення монтувалося дуже давно. Суть методу полягає в тому, що труби до радіатора опалення підводяться тільки з одного боку. Подача здійснюється зверху, а відведення – знизу. При цьому до кранів, що монтуються до радіатора, повинна бути перемичка. Вона дозволить циркулювати рідини в разі, коли знадобиться тимчасово демонтувати батарею опалення.

Зверніть увагу! Якщо одностороннє підключення приладу опалення здійснюється в двотрубної системі, де по одній трубі здійснюється подача, а з іншої зворотний струм рідини, то байпас не потрібен.

Однією з найбільш ефективних вважається діагональна система підключення. Вона має на увазі, що труба, що підводить входить або у верхній, або в нижній точці. Відводяща труба знаходиться по діагоналі знизу або зверху. При такому розташуванні відбувається оптимальне наповнення радіатора опалення гарячою рідиною всередині системи. Для однотрубної схеми розводки доведеться миритися з непривабливим зовнішнім виглядом. Нижня або сідельна система підключення приладу опалення набирає все більшої популярності. Пов’язано це з тим, що труби опалення при цьому можна заховати в стіну або в підлогу. Підведення здійснюється тільки до нижніх виводів радіатора.

Резюме

Як видно, розібратися з системою і способом підключення радіатора опалення можна самостійно. Без сторонньої допомоги можна здійснити і монтаж виробу. При цьому важливо дотримуватися всіх рекомендацій, які наводилися вище. Особливу увагу при підключенні радіатора варто приділити різьбовим з’єднанням. Клоччя на них не повинно бути мало, але і перестаратися не варто. У першому випадку це призведе до негерметичності стику, а в другому – до того, що в батарею зайде недостатня кількість витків різьби і під тиском з’єднання може вирвати. До запуску взимку необхідно здійснити тестове наповнення системи, щоб виявити недоліки.

Встановлення радіаторів опалення: ціна в Івано Франківську

По Івано Франківську і регіону ціни на професійний монтаж систем обігріву варіюються від підозріло низьких до захмарно-фантастичних. І справа тут швидше в бажанні нажитися на довірливих клієнтах, ніж в реально відчутною різницею в якості робіт. Зверніться до нашої компанії. Ми – на 100% реалісти щодо ціна / якість.

Працюючи з нами, Ви отримуєте:

 • підключення батарей опалення, схема для якого буде розроблена для Вас абсолютно безкоштовно;
 • індивідуально підібрані по потужності і конфігурації радіатори опалення за ціною від виробника;
 • професійну установку в максимально короткі терміни;
 • офіційну гарантію як на батареї опалення, так і на виконані роботи;
 • відповіді на всі питання і приємні емоції.