Біде це універсальне пристосування, яке користується великою популярністю на Близькому Сході, в Азії та Європі. Фактично, близько 70% європейських сімей мають біде у себе вдома, але, чомусь, воно набагато менш популярно в Україні. Хоча є безліч вагомих підстав для того, щоб його придбати.

Багато людей вважають біде трохи настирливим предметом ванної кімнати. Хоча будь-який, хто його ніколи не використовував, не зможе зрозуміти, наскільки чудовим може бути ця річ і що вона пропонує. Більшість людей, які колись використовували біде, настільки насолодилися досвідом, що не змогли повернутися до старого методу очищення. Так як біде пропонує численні переваги, які назавжди змінять Ваші звички.

У двох словах, біде – це прилад, обладнаний потоком води, призначеним для особистої гігієни після використання туалету. Це звичайне явище в багатьох ванних кімнатах по всьому світу. В Японії, наприклад, де ванні процедури є шанованим ритуалом, майже кожен будинок може похвалитися біде або туалетом з вбудованим біде, сучасним гібридом, який став неодмінним атрибутом у багатьох розкішних ванних кімнатах.

Біде більше не є атрибутом багатих і привілейованих, сьогодні, абсолютно будь-яка людина з проточною водою і декількома зекономленими гривнями, може насолодитися всіма чудесами біде.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Біде має бути встановлено так, щоб їм можна було зручно користуватися, на відстані близько 30 см від інших пристроїв каналізації або стіни, щоб з обох сторін залишалося досить багато місця для ніг. Перед біде має бути, як мінімум, 60 см вільного простору. З практичних міркувань біде монтується, як правило, біля унітазу, і це найкраще рішення з естетичної точки зору. Якщо розглядати корекцію висоти біде, наприклад, коли біде повинні користуватися люди різного зросту або різного віку, варто вибрати підвісне біде (висоту якого ви можете відрегулювати на кілька сантиметрів при монтажі). У стандартній комплектації верхній край біде повинен знаходитися на висоті близько 40 см над підлогою. У невеликих, важкодоступних ванних кімнатах, на горищі, де через численні ухилів важко встановити унітаз і біде поруч, варто розглянути інші, зручні місця.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Види біде

Більшість виробників має в своєму асортименті, як стоячі біде, так і підвісні. Біде підбираєте стилістично під тип унітазу (на вибір – компакт унітаз або чаша підвісна), в залежності від розміру і стилю ванної кімнати. Добре, коли біде і чаша походять від одного і того ж виробника, і тієї ж серії. Ви тоді впевнені, що вони не будуть відрізнятися кольором, розміром і дизайном. Крім того, біде може бути оснащено сидінням або кришкою.

Як монтується біде

Про що потрібно пам’ятати, щоб чаша унітазу і біде висіли на тій же висоті. Ми рекомендуємо приблизні етапи монтажу незалежно від типу біде (порядок може бути різним у залежності від конструкції біде):

 • підготовка підходу водопостачання в стіні / або монтаж каркасу для біде;
 • основа водопровідних клапанів;
 • монтаж сифону в біде;
 • кріплення біде до стіни або до підлоги;
 • підключення гнучких шлангів для кутових клапанів;
 • підключення сифона в отвір каналізації;
 • обробка силіконом.

Монтаж біде в Івано Франківську вимагає підведення холодної і гарячої води і виконання підходу каналізації до стояка. Підвісне біде монтується на болтах до стіни з цегли, або на стійці прихованого монтажу. У самому пристрої слід встановити сифон і акумулятор. Стояче біде з’єднують з корпусом різьбовим з’єднанням за допомогою болтів до підлоги (або стіни). Пристрій можна розташувати на одній стіні, або відсунути на кілька сантиметрів в залежності від індивідуальних потреб і дизайну самого біде. Вода холодна і гаряча підключається за допомогою гнучких приєднувальних шлангів.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Підключення до комунікацій

Для підключення біде обов’язкова наявність підведення гарячої, холодної води та каналізаційного зливу. Рідкісні моделі з електронним управлінням або спеціальними функціями на зразок вбудованого фена вимагають електричного підключення.

Метод підведення водопостачання до біде відрізняється в залежності від способу встановлення. Для підлогових і, іноді, консольних біде потрібно вивести різьбові фітинги за обробку, маскуючи прохід в стіні декоративними «чашками». Запірна арматура для обох підводів обов’язкова, але її можна розмістити приховано з доступом через ревізійний люк.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Підведення води до біде навісного типу здійснюється приховано у порожнині стіни, де встановлена інсталяція. Все, що потрібно — підвести різьбові фітинги на досить близьку відстань і з’єднати їх зі змішувачем гнучкими шлангами. Для навісного монтажу також можливо і жорстке підключення труб до перехідників, закріплених на настановній рамі, все залежить від зручності монтажу в тих чи інших умовах.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Більшість біде вимагають підводи 50 мм каналізаційної труби, рідкісні пристрої європейського виробництва мають підключення на 40 мм. Трубу потрібно підводити від колектора горизонтально з рівномірним ухилом 5:100. Якщо відстань від біде до стояка більше 1,5 метрів, слід винести за біде додатковий відвід з найфановішим клапаном. Для прихованої інсталяції підведення каналізації краще забезпечити поворотом під 45º. Для підлогових пристроїв підійдуть два прямокутних коліна, крайній з яких піднято на необхідну висоту і повернутий у бік сантехприладу.

Підлоговий монтаж

В якості прикладу для підлогового способу установки візьмемо біде з звичайним змішувачем. Вся фурнітура до нього встановлюється заздалегідь:

 1. Змішувач, вентильний або важільний, монтується за аналогією зі змішувачем раковини і забезпечується двома гнучкими підводами з накидною гайкою під 1/2″ на кінці.
 2. В зливний отвір встановлюється сифон. Зазвичай він відрізняється від поширеної арматури для ванн і раковин, але має подібну схему монтажу. Спершу вставляється горловинний патрубок зі зливними ґратами, на ньому накидною гайкою кріпиться Z-подібний перепад, протилежний кінециь якого регулюється по висоті зливного розтруба в стіні.
 3. Надлишок горизонтального відводу від сифона відрізають на потрібну довжину, щоб біде стало на стіні якомога ближче.
 4. Біде можуть підключатися і гофрованою універсальною трубою, але жорсткий монтаж більш надійний і найкращий з точки зору естетики.
 5. Деякі моделі біде мають переливний отвір і окремий патрубок сифона. Ці елементи також встановлюються заздалегідь згідно інструкції, що додається до закріплення чаші.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Встановлення змішувача на біде

Монтаж біде в Івано-Франківську

Монтаж підлогового біде

Кріпити біде до підлоги — найпростіший спосіб серед інших систем встановлення. Чашу потрібно виставити перпендикулярно стіні на мінімальній відстані від неї і нанести на підлогу крізь отвори розмітку для свердління. Для монтажу біде Івано Франківськ використовують сталеві гвинти з шестигранною головкою під гайковий ключ, вкручують їх у 10 мм пластикові пробки.

Коли отвори просвердлені і пробки забиті, чашу встановлюють на місце, паралельно включаючи відведення сифону в зливний патрубок. Після цього гвинти затягують, приховують їх капелюшки декоративними ковпачками і підключають шланги гарячої та холодної води.

Монтаж підвісного біде

Кріплення біде до інсталяції має готуватися ще на етапі обробки. Монтаж рами проходить за типовою схемою: жорстке кріплення до підлоги і стін, регулювання та обтягування гайок. Набагато цікавіше виглядає підключення до комунікацій.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Встановлення підвісного біде

Як і підвісний унітаз, біде має приховану монтажну консоль, на якій закріплені шпильки, патрубок зливу з ущільнювальним розтрубом і пару з’єднувачів для підведення води. Останні часто мають вигляд прохідних трубок, але також можуть комплектуватися запірною арматурою або кранами для спуску повітря.

Підключення до каналізації зручно виконувати на косу: ущільнювальний патрубок оснащений прямокутним коліном, яке повертається під 45º і вставляється у заздалегідь підготовлене коліно. Після цього крайній сегмент горизонтальної ділянки каналізаційної труби відрізається на потрібну довжину і весь канал зливу остаточно збирається.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Встановлення інсталяції для біде

Коли обробка завершена, зі шпильок інсталяції знімають захисні чохли і монтують біде на місце. Його досить акуратно підмастити і протягнути шпильки в настановні отвори. Поки біде не притиснута до стіни остаточно проводиться підключення водопостачання до заздалегідь змонтованої арматури. Тут ми для прикладу розглянемо складання біде з вбудованим висхідним потоком:

 1. Спершу в отворах чаші закріплюють всю наявну арматуру: вентилі, регулятор напору і фонтан.
 2. Згідно зі схемою, що додається до виробу, ці елементи з’єднуються гнучкими шлангами. Звичайно треба лише з’єднати змішувач з вентилями, до фонтанчику вода подається через канали під ободом чаші. Іноді шланги підведення підключають тільки до змішувача або вентилів, які сполучаються з собою прихованими каналами.
 3. Монтується система зливу: решітка або клапан фіксується в отворі чаші, з’єднується з вигином через накидну гайку з клиновидним кільцем.

Всі комунікації підвісного біде розводяться прихованої всередині порожнини в задній частині чаші. Закріплення навісного біде відбувається в останню чергу: спершу прикручуються гнучкі шланги, потім вставляється злив і тільки після цього затягуються гайки на шпильках.

Спарене встановлення

В даний час зручні комплекти прихованої інсталяції, в яких унітаз з біде встановлюються по сусідству і можуть бути встановлені як підвісним, так і консольним способом. Головною перевагою парного монтажу служить висока підсумкова естетичність, адже обидва вироби виконані в єдиному стильовому рішенні, а технічні подробиці їх підключення не помітні оточуючим.

Для кріплення парної установки використовуються окремі рами, це дозволяє вільно задавати відступ між сантехнічними приладами. Бажано, щоб унітаз зі своєю інсталяцією був віддалений від стояка більше, ніж біде. У такому варіанті позаду обох рам проводиться загальний 110 мм канал з номінальним ухилом, в який злив від гігієнічної ванни врізається через трійник з похилим відводом під 50 мм.

Монтаж біде в Івано-Франківську

Монтаж інсталяцій для унітазу і біде

При описаному порядку встановлення скорочується протяжність гарячого водопроводу. Також усувається небажаний ефект підсосу повітря при змиві великого обсягу води, через що сифон біде осушується і пропускає неприємні запахи.

Дізнатися скільки коштує поставити біде, вартість витратних матеріалів і термін виконання робіт Ви зможете у майстрів нашої компанії під час попередньої консультації.