Монтаж бойлера Івано Франківськ дозволяє користуватися гарячою водою протягом усього року і не залежати від планових відключень і аварій в системі централізованого водопостачання. Підключення водонагрівача здійснюється шляхом врізки в систему гарячої і холодної води, а для цього треба мати певні навички і набір інструментів. Саме тому не варто ризикувати, краще замовити монтаж у професіоналів.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Існує кілька типів водонагрівачів, які різняться як за технічними характеристиками, так і схемою установки. Але який би пристрій ви не вибрали, майстер обов’язково повинен дотримуватися цих загальних правил:

 • Монтаж водонагрівача здійснюється так, щоб до нього був вільний доступ протягом всього терміну використання.
 • Необхідно правильно вибрати стіну для кріплення, якщо це настінна модель. Так, для водонагрівача вагою 80 кг, поверхня повинна витримувати до 160 кг.
 • Перед початком робіт майстер перевіряє якість електропроводки і її здатність забезпечити безперебійну роботу нагрівача. При необхідності, проводку потрібно замінити.
 • Також майстер визначає стан стояків та труб і може їх замінити новими моделями з високоміцного пластика.

Який вибрати водонагрівач? Поради майстра

Можливо, в процесі монтажу водогрійного елемента фахівець запитає вас: модель якого типу потрібно підключити? Щоб це питання не застало зненацька, давайте розберемося в класифікації і дізнаємося про те, що підходить саме вам. Сьогодні на ринку представлено два основних типи нагрівачів: накопичувальні і проточні.

Накопичувальні водонагрівачі найчастіше виконані у вигляді бака, який наповнюється холодною водою. Всередині нього розташовані нагрівальні елементи, які доводять температуру води до відмітки, встановленої на термостаті. Завдяки повітряному прошарку рідина всередині бака не остигає довгий час. На нагрів досить великого об’єму рідини в накопичувальній моделі нагрівача може бути витрачено від півгодини довше. Але зате в резервуарі завжди буде певний запас води потрібної температури. Ще однією перевагою цього типу нагрівача є його мале енергоспоживання.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Проточні водонагрівачі більш компактні, ніж накопичувальні, а тому підходять навіть для невеликого приміщення ванної кімнати або облаштованій бойлерної. При цьому гарячу воду можна отримати одразу після підключення приладу, без очікування її нагрівання. Для моделі цього типу потрібна велика кількість енергії, а значить, її краще не включати занадто часто. Водонагрівач підходить для використання в періоди відключення водопостачання або для підтримання комфортної температури під час купання немовляти.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Сподіваємося, що ви зробите правильний вибір, а ми йдемо далі і поговоримо про те, які операції здійснює майстер, щоб підключити бойлер і забезпечити будинок гарячою водою.

Роботи з встановлення водонагрівача під вашим контролем

Ще перед початком робіт з монтажу, надайте майстру схему, яка неодмінно повинна бути в комплекті з водонагрівачем. У ній, крім технічних характеристик приладу, зазначаються такі параметри:

 • Кількість отворів, які необхідно зробити в стіні.
 • Кількість і тип кріплень.
 • Послідовність приєднання шлангів до приладу.
 • Додаткове обладнання, яке необхідно для встановлення оптимальної роботи водонагрівача.

Проведені попередні виміри стіни і оцінка стану проводки дозволяють майстру визначити місце кріплення водонагрівача. Якщо його об’єм не перевищує 200 літрів, то конструкцію можна монтувати до стіни, якщо більше — краще встановити на підлозі. Для економії місця у ванній кімнаті або бойлерній фахівець запропонує вам вибрати модель з плоским дизайном.

Після майстер закріплює болти та інші кріплення до стіни і починає монтаж бойлера Івано Франківськ. Залежно від типу (накопичувальний або проточний) прилади мають відмінності у встановленні, але і той і інший вимагає підключення до труб водопостачання та електрики. Також майстер обов’язково стежить за герметичністю водонагрівача і дотримується інструкції по збірці. Мабуть, ці фактори і відрізняють професіонала від новачка, який у разі непередбаченої ситуації просто не буде знати, як вчинити.

Всі роботи по встановленні водонагрівача займають кілька годин і дозволяють використовувати його в той же день. До речі, перед включенням або тестуванням приладу завжди перевіряйте наявність води в системі, інакше можете вивести нагрівач з ладу.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Вибір місця встановлення водонагрівача

Перед тим, як говорити про монтаж накопичувального бойлера Івано Франківськ хочеться нагадати про основні тези вибору місця для встановлення.

Водонагрівачі необхідно встановлювати в місці, максимально захищеному від замерзання води і розташованому в безпосередній близькості від водорозбірних точок. При цьому потрібно намагатися використовувати водопровідні труби мінімально необхідної довжини.

Якщо водорозбірні точки знаходяться на достатній відстані одна від одної, доцільно передбачити встановлення декількох водонагрівачів.

При виборі місця для встановлення водонагрівача необхідно врахувати легкість доступу та близькість до водопровідної арматури гарячої і холодної води, створити умови для вільного виконання робіт з її приєднанні.

Також, на місці встановлення водонагрівача має бути достатньо простору для його подальшого обслуговування і при необхідності демонтажу (наприклад, при заміні водонагрівача). З цієї причини намагайтеся не зашивати його в нішу повністю або частково. Для обслуговування приладу відстань від захисної кришки до найближчої поверхні в напрямку осі знімного фланця має бути не менше 50 см.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

У вологих приміщеннях побутові електроприлади можуть встановлюватися в певних зонах.

При виборі місця встановлення також потрібно врахувати міцність стіни. Міцність стінки під встановлення накопичувального водонагрівача і те, наскільки якісно він закріплений – ось найважливіші аспекти встановлення. Водонагрівач, який зірвався зі стіни, може заподіяти багато проблем, як господареві, так і сусідам, які проживають під ним. Виходячи з нашого досвіду встановленнь, якщо стіна не досить міцна, то максимальний обсяг водонагрівача. Що встановлюється, може бути не більше 50 літрів.

Монтаж водонагрівача на стіну

Після вибору місця встановлення водонагрівача здійснюється його монтаж на стіну.

У різних водонагрівачів схема кріплення різна. В якості кріплення можуть використовуватися L-образні шурупи по дереву, шурупи в комплекті з дюбелями для повнотілої або порожнистої цегли, анкери по бетону. Також водонагрівач в компекте може мати свою опорну планку.

Підбирайте кріплення ретельно, щоб воно за своїм призначенням підходило до матеріалу стіни.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Зображений на малюнку L-подібний шуруп може укручуватися безпосередньо в дерево. У комплекті з дюбелем може укручуватися в різну цеглу, бетон. Мінімальний діаметр шурупа становить 8-10 мм, дюбеля 12 мм. Довжина шурупа не повинна бути менше 60 мм.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Відмінним кріпленням є анкер розпірний. Він застосовується при монтажі водонагрівача на бетонну стіну. Його діаметр становить 16 мм.

Кріпильна планка водонагрівача кріпиться шурупами з мінімальним діаметром 8 мм, дюбеля 10 мм, довжина шурупа не менше 60 мм.

Якщо водонагрівач навішується на опорну планку або раму, потрібно прикласти її до стіни, ретельно вивірити горизонтальність і просвердлити в стіні перфоратором або ударним дрилем отвори під кріплення, а потім і закріпити її.

Якщо водонагрівач оснащений кронштейнами з вушками, скажімо, чотирма, розмітка повинна бути особливо ретельною, інакше можна просто не потрапити усіма вушками на гаки.

Додаткова складність виникає через те, що при свердлінні стіни свердло може відводити в бік. Причина в тупому свердлі (бурі). У старих цегляних стінах слід уникати свердління швів між цеглою, розчин може виявитися недостатньо міцним.

Якщо стіна досить квола на ваш погляд, краще виготовити сталеву раму з смуги товщиною не менше 3 мм або з куточка. В ній потрібно передбачити кріплення гаків. Прикріпіть її до стіни, висвердлюючи в ній отвори (не менше шести) в зручних місцях.

Багато людей намагаються при заміні старого водонагрівача новий підібрати так, щоб кріплення збіглися. На практиці це можливо рідко. Немає ніякого стандарту в цьому питанні. Навіть у однієї і тієї ж моделі розташування кронштейнів може помінятися.

Після встановлення на стіну кріплення, навішуємо нагрівач:

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

При кріпленні водонагрівача на стіну зверніть увагу:

 • Встановлення водонагрівача виробляють точно у відповідності з конструкцією водонагрівача. Вертикальні або горизонтальні патрубки повинні бути розташовані саме так, як рекомендується в даній моделі.
 • Стежте, щоб монтаж крюків на стіні виключав мимовільне переміщення по ним водонагрівача.

Підключення до водопроводу

Зазвичай водонагрівач встановлюється на задній стіні туалету (у квартирах), так як це найбільш зручне для монтажу і близьке до труб місце, а також розташований там водонагрівач не буде заважати господарям квартири.

При врізанні в труби гарячого і холодного водопостачання необхідно встановлювати запірні крани на холодну та гарячу воду і зворотний клапан на вхід холодної води. Крани потрібні для відключення водонагрівача в разі його періодичної експлуатації або ремонту і обслуговування при його постійній експлуатації. В трубопровід з холодною водою необхідно врізатися для її подачі у водонагрівач, а в трубопровід з гарячою водою – для того, щоб вона розводилася до всіх точок водорозбору. Як правило, в трубу з холодною водою можна врізатися без проблем (від неї багато відводів) , а з трубою гарячого водопостачання доведеться трохи повозитися.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Увага! Не забудьте встановити назад-запобіжний клапан на вхід у водонагрівач. Якщо в квартирі високий тиск, рекомендується приєднувати зливну трубочку до носика зворотного клапана, а інший її кінець з’єднувати з каналізацією.

При такій схемі підключення ви можете користуватися як централізованою гарячою водою, так і водою з водонагрівача. Якщо у вас немає централізованої гарячої води, то ви перекриваєте стояк гарячої води і відкриваєте обидва крани на водонагрівач і користуєтеся гарячою водою з водонагрівача. А коли дадуть гарячу воду, ви перекриєте крани на вході і виході з водонагрівача і включіть стояк з гарячою водою і будете користуватися централізованою гарячою водою.

Після підключення до водопровідної системи спочатку потрібно перекрити запірний кран на підводці стояка гарячого водопостачання, далі відкрити крани подачі холодної і гарячої води на водонагрівачі і відкрити кран гарячої води на змішувачі, щоб забезпечити відтік повітря з приладу. Бак вважається заповненим водою, коли зі змішувача безперервним струменем потече вода.

На зображенні нижче показана правильна гідравлічна обв’язка бойлера:

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

При такій обв’язці врахована можливість зливу водонагрівача без його демонтажу завдяки використанню кранів для зливу. Також цей водонагрівач можна буде легко від’єднати від труб з-за того, що при підключенні використані американки.

Підключення водонагрівача до електрики

При підключенні водонагрівача до електромережі необхідно пам’ятати, що це потужний нагрівальний прилад і для його підключення необхідно поставити окрему якісну бризкозахисну розетку, яка повинна мати клему заземлення і розташовуватися в місці, захищеному від вологи.

Лінія електроживлення, що підводить, повинна бути забезпечена пристроєм захисного відключення (ПЗВ) і автоматичним вимикачем, підібраними відповідно до ПУЕ.

Автоматичний вимикач служить захистом мережі від струмів коротких замикань і перевантажень у водонагрівачі. Його номінал для звичайного водонагрівача, що включається в побутову розетку повинен становити 16 А. ПЗВ ж необхідний для захисту людини від ураження електричним струмом від водонагрівача. Він може встановлюватися як в щиті, так і мати вигляд перехідника. Номінал струмів витоку ПЗВ повинен становити не більше 30 мА при навантаженні не менше 16 А.

На зображенні нижче зліва показаний ПЗВ для встановлення в щит, праворуч – ПЗВ-перехідник.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Перед включенням приладу слід переконатися, що бак заповнений водою!

Необхідне додаткове обладнання

Описані вище дії мінімально необхідні для монтажу бойлера Івано Франківськ. Для довгострокової і коректної роботи водогрійного обладнання вам можуть знадобитися:

 • Фільтр очищення води. Фільтр перешкоджає проникненню в бак водонагрівача часток іржі, волокон прядива, піску і т. п., які значно прискорюють корозію.
 • Зливний вентиль необхідний для полегшення обслуговування водонагрівача.
 • Редуктор тиску зменшує і згладжує тиск води на вході в водонагрівач. Таким чином він позбавляє від інтенсивного прокапування зі зворотного клапана і захищає від гідроударів.
 • При маленькому напорі води насос, що підвищує тиск, підвищить його до нормального.
 • Регулятори і обмежувачі витрати води дозволяють зменшити витрату води. Одної і тої ж кількості води вистачить на більший час, немов водонагрівач збільшився в обсязі! В даному випадку повільна витрата води економить нам не тільки енерговитрати і знижує витрату води, але і збільшує термін служби водонагрівача.
 • ПЗВ-перехідник для захисту від ураження електричним струмом.

Монтаж бойлера Івано-Франківськ

Монтаж водонагрівача: що входить в ціну послуги?

У цьому розділі ми розберемося, що входить в ціну встановлення водонагрівача, і чи за все треба платити. Зазвичай робота майстра оплачується, виходячи з витраченого часу. Багато професіоналів кажуть, що провести весь комплекс робіт по встановленню можна за півтори-дві години з наступною перевіркою працездатності обладнання.

В вартість робіт, які ви оплачуєте за договором, звичайно вже входить виїзд майстра і перевірка обладнання. Всі процедури по налагодженню водонагрівача, підключенню його до системи водопостачання та електрики, а також консультації з технічно грамотного використання включені у вартість робіт, якщо в договорі не передбачено інше (зверніть на це увагу при підписанні паперів). Доставка додаткових матеріалів, а також їх закупівля і роботи по електриці оплачуються окремо.Для встановлення водонагрівача потрібні матеріали, список і приблизну вартість яких майстер обов’язково вам вкаже. Найчастіше це автоматичні вимикачі електрики, дроти, розетки, крани і провідники різної конструкції. Також спецалісти рекомендують встановлювати фільтри для очищення вхідної води, що значно подовжує термін служби водогрійного приладу.

Замовте монтаж водонагрівача у професіонала, щоб не сталося таких ситуацій!

Монтаж фахівцями нашої компанії

Монтажники нашої компанії встановлюють водонагрівачі більше 10 років. Наприклад, в наше стандартне встановлення входить:

 1. Врізка в трубопровід з гарячою водою
 • встановлення латунного трійника або водовідведення
 • встановлення кульового крана-метелики ( «запірний вентиль»);
 • встановлення перехідників з дюймового різьблення для металопластикових труб і ділянки трубопроводу з металопластикової труби або гнучких підводок для води);
 1. Врізка в трубопровід з холодною водою:
 • встановлення латунного трійника або водовідведення
 • встановлення кульового крана-метелики ( “запірний вентиль” на схемі);
 • встановлення перехідників з дюймового різьблення на металопластикових труб і ділянки трубопроводу з металопластикової труби або гнучких підводок для води);
 • встановлення зворотного клапана;
 1. Підключення до електромережі:

застосовується якісний подовжувач – провід відповідного перетину (відповідає потужності водонагрівача), вилка з заземленням, бризкозахищенна розетка, або встановлюємо бризкозахищену розетку поруч з водонагрівачем.