Вхідні двері кожного будинку є одним з основних елементів безпеки. Крім міцності і надійності ця конструкція повинна відрізнятися зручністю у використанні, естетичністю, а також виконувати звуко і теплоізоляцію. Неправильне встановлення вхідних дверей може значно знизити їх позитивні властивості. Тому слід детально вивчити процес встановлення.

Встановлення вхідних дверей Івано-Франківськ

Вхідні двері для цегляного будинку

Види вхідних дверей

Перед тим, як встановлювати двері слід визначитися з їх видами. Класифікуються вони за наступними критеріями:

 1. Матеріалом.
 2. Дизайном.
 3. Додатковими захисними функціями

Матеріалом виготовлення вхідних дверей найчастіше служить метал, адже він відрізняється високими показниками міцності і надійності. Такий матеріал найчастіше застосовується в заміських будинках. У квартирах можуть встановлюватися двері з дерева, каркас яких зроблено з пластику. Зустрічаються вироби з чистого дерева, але вкрай рідко. Такі матеріали, як скло, пластик і алюміній в більшості випадків не використовуються для влаштування вхідних дверей, адже вони не вирізняються високим показником міцності.

При виборі дизайну майбутньої конструкції слід керуватися екстер’єром будинку. Існують двері з різною обробкою: ламіновані, шпоновані, антивандальні, кожвінілові, під фарбування. Для створення оригінального дизайну випускаються варіанти з кованими елементами, що допоможе надати будинку більш ефектний вигляд. По відкриванню поділяються на одно, двостулкові або полуторастулкові.

В окремих випадках можна придбати двері з додатковими функціями: протипожежні, протиударні, броньовані, звукоізоляційні.

Незважаючи на великий вибір вхідних дверей, великою популярністю користуються металеві одностулкові моделі. Про їх встановлення слід розібратися більш детально.

Встановлення вхідних дверей Івано-Франківськ

Підготовчі роботи

Перед встановленням вхідних дверей Івано Франківськ в першу чергу слід правильно виконати виміри. Для цього необхідно демонтувати стару конструкцію. Якщо цього не зробити, то з розмірами можна не вгадати. Під старою коробкою може бути товстий шар шпаклівки. Коли все буде видалено, визначається ширина і висота дверного прорізу. Від отриманих розмірів віднімається близько 40 см, що дорівнює розміру майбутніх дверей.

Видаляємо стару коробку

Для демонтажу старої коробки необхідно спочатку зняти з петель двері, що дозволить збільшити простір для роботи. Потім потрібно закрити двері в інші приміщення, а меблі накрити тканиною, щоб захистити від пилу.

Для видалення коробки потрібно:

 1. Болгарка.
 2. Лом.
 3. Молоток.
 4. Перфоратор.
 5. Скарпель.

Потім по всьому периметру коробки потрібно зробити надрізи болгаркою.

Встановлення вхідних дверей Івано-Франківськ

Видалення старої дверної коробки

Необхідно стежити за тим, щоб не зробити надпилівв в місці установки замку, інакше в подальшому це ускладнить роботу. Потім в утворені щілини потрібно загнати лом і зробити по ньому удари молотком. Поступово лом буде все глибше заходити в щілину і метал почне відходити від бетону.

Не можна сильно стукати, інакше метал може відколотися разом зі шматком стіни.

Після того, як вдалося видалити коробку з бічних частин, необхідно видалити зверху і знизу. У верхній частині прорізу вони також видаляються через надрізи, а от знизу завдання ускладнюється. У нижній частині коробки є арматура, яка може бути зацементована в підлогу. Тому її потрібно або виламувати вручну, або спилювати.

Якщо отвір вийшов нерівний, то необхідно вирівняти його стінки. В окремих випадках застосовується болгарка, якою можна дуже швидко розрівняти поверхню. Але ця процедура досить пильна, тому краще скористатися наступним методом: у нерівному виступаючому краї отвору слід просвердлити кілька отворів, в які обережно забити скарпелі. Непотрібний шматок легко відколеться і отвір буде готовий до встановлення нових дверей.

Необхідні матеріали та інструменти

Перед монтажем дверей необхідно підготувати все необхідне для роботи:

 1. Рулетка і будівельний рівень – для виконання рівного встановлення.
 2. Дерев’яні клини, анкери – для встановлення конструкції.
 3. Перфоратор.
 4. Для задувки коробки — монтажна піна.
 5. Будівельний ніж.

Можуть знадобитися силікатні цеглини, які закладаються в установче місце для зменшення отвору.

Встановлення вхідних дверей Івано Франківськ. Покрокова інструкція

Готові вхідні двері відразу не можна очищати від плівки. Вона видаляється тільки після закінчення робіт, щоб не пошкодити матеріал. Порядок встановлення дверей наступний:

 1. Коробка заповнюється монтажною піною.
 2. Виконується вирівнювання отвору.
 3. Встановлюється дверна коробка.
 4. Конструкція перевіряється на рівність.
 5. Встановлюється двері.
 6. Монтується замок, вічко і ручки.
 7. Виконується задувка піною.
 8. Робляться укоси або добори.
 9. Встановлюються наличники.

Перед початком робіт коробку слід заповнити монтажною піною, яку після застигання підрізують ножем.

Встановлення вхідних дверей Івано-Франківськ

Етапи встановлення дверей

Рівнем визначається кривизна стінок, після чого вони спилюються. Поверхня затирається наждачним папером і починається монтаж дверної коробки. Необхідно застосовувати клини, які будуть служити інструментом для рівного монтажу виробу – вони просто забиваються в щілину між стіною і коробкою. Фіксується конструкція анкерами.

Після закріплення коробки можна виконати встановлення дверей. Цей процес досить простий: досить навісити дверне полотно. Але перед цим слід змастити петлі і видалити з них зайве мастило.

Наступний етап – встановлення фурнітури. Всі вироби кріпляться в призначені отвори. Необхідно стежити за рівним встановленням ручки, щоб двері нормально відкривалися і закривалися.

Коли двері встановлені, виконується заповнення коробки монтажною піною. Після її застигання залишки обрізають гострим ножем.

Встановлення вхідних дверей Івано Франківськ у тришаровій стіні

Монтаж дверей в одношаровій стіні проводиться досить легко, адже ширина конструкції зазвичай збігається з товщиною стіни. Але в тришаровій стіні такий монтаж буде зробити складніше – така стіна крім конструктивної складової має теплоізоляцію і зовнішню обробку. В цьому випадку двері слід встановити у середній частині в шарі теплоізоляції, що дозволить максимально скоротити тепловтрати.

Для закріплення коробки в тришаровій стіні вона монтується на внутрішню частину конструкційного шару. Заглиблювати кріплення (анкерну пластину з анкерами) слід на 20 см.

Укоси

Після встановлення важливу роль відіграє обробка стін, прилеглих до дверей. З зовнішньої сторони встановлюються наличники, тому з цим етапом робіт складнощів не виникає. А ось з внутрішньої сторони завдання ускладнюється тим, що потрібно робити укоси.

Виконати улаштування укосів можна найпростішим методом – обштукатурити.

Для цього необхідно наклеїти малярну плівку на двері, щоб захистити їх від пошкоджень. Потім поверхня обробляється наждачним папером, грунтується. Розводиться стартова шпаклівка і рівномірним шаром наноситься на укоси. Можна використовувати маячки, за якими буде легше зробити рівну поверхню. Після висихання матеріалу наноситься фінішна суміш, а вже після її висихання поверхня обробляється наждачним папером, грунтується і забарвлюється.

Можна скористатися більш складним способом встановлення укосів – виконати їх з пластику, гіпсокартону або МДФ панелей. Один з цих матеріалів попередньо обрізається необхідного розміру по довжині і ширині укосу. Потім на поверхню наноситься піщано-цементний розчин, а після його висихання на поверхню матеріалу і укосу наноситься клейовий склад і прикладається до поверхні. Необхідно стежити за рівною установкою листів, щоб вчасно виправити помилку.

Добори

Пофарбовані укоси нерідко забруднюються, що дуже псує вхідні двері. Але цю проблему можна вирішити шляхом встановлення доборів, які являють собою дошки, встановлювані між дверною коробкою і наличниками. Таким способом можна не тільки збільшити естетичність дверей, але й захистити її від перекосу.

Встановлення вхідних дверей Івано-Франківськ

Встановлення доборів дверей

Для доборів краще використовувати вологостійку фанеру, яка не розшаровується і не боїться вологи.

Для встановлення доборів необхідно точно виконати виміри планок. Для кожної сторони необхідно окремо виконувати розрахунки. Потім бічні і верхню добірні дошки слід прикріпити до дверної коробки анкерами. При необхідності добір за допомогою клинів підганяється під коробку. Після цього виконується задування щілини між стіною і добором монтажною піною. Тільки після цього можна зовні встановлювати наличники, які кріпляться до стіни анкерами.

Поради професіоналів

Під час встановлення вхідних дверей Івано Франківськ слід дотримуватися кількох порад:

 1. Враховувати розміри отвору, щоб після монтажу коробка не бовталася, але і не сиділа дуже щільно.
 2. Врахувати висоту підлоги разом зі стягуванням і теплоізоляцією, щоб двері не була низько посаджені.
 3. Після встановлення кожного елементу слід перевіряти вертикальну і горизонтальну рівність конструкції, щоб в кінці вона не вийшла перекошеною.

Встановити вхідні двері досить складно, якщо не знати основних принципів. Слідуючи інструкції можна виконати цю роботу без сторонньої допомоги. Головне правильно підібрати розміри дверей і дотримуватися рівність встановлення всіх елементів.

Загальні рекомендації

При монтажі дверей не можна використовувати короткі кріпильні деталі, вони не забезпечать міцного кріплення всієї дверної конструкції. Довжина кріпильних деталей повинна перевищувати п’ятнадцять сантиметрів. Не слід забувати враховувати невеликий зазор між дверима і дверною коробкою, який призначений для досягнення вільного відкривання і закривання дверей. При першому способі кріплення потрібно залишати зазори від одного до двох міліметрів, а для другого – від половини до півтора міліметрів.

Скільки коштує встановлення вхідних дверей в квартиру

Збираючи інформацію про те, скільки коштує хороші вхідні двері в квартиру, необхідно враховувати, що всі подібні конструкції діляться залежно від ціни на три основні групи. До першої категорії, яка є бюджетною, відносяться вироби за ціною до 4-4,8 тис. гривень. При цьому набуваючи такі двері у надійного і серйозного виробника, клієнт може бути впевнений, що вони повністю відповідають існуючим сьогодні вимогам і стандартам.

До другої групи належать вхідні сталеві двері комфорт-класу. Вони коштують в межах 6-8 тис. гривень і надають при цьому досить серйозний рівень захищеності заміського будинку або квартири, де будуть змонтовані. Їх конструкція зазвичай включає до 5 ребер жорсткості, два замки і різні варіанти обробки на вибір покупця.

Найбільш дорогі вхідні двері зі сталі включені в групу елітних і VIP-конструкцій. Вони, як правило, помітно дорожче 10 тис. гривень, а верхня межа вартості встановлюється тільки фантазією клієнта і його фінансових можливостей. У більшості випадків подібні вироби мають оригінальну і надзвичайно стильну обробку, яка може включати різні ковані елементи, дзеркальні і скляні вставки, декоративне покриття з масиву дерева кращих порід і т.ін.

Встановлення вхідних дверей Івано-Франківськ

Вартість встановлення вхідних дверей в квартиру

Доволі часто власник квартири приймає рішення самостійно змонтувати куплені вхідні двері. Виконати такі роботи своїми силами цілком реально. Однак, при цьому слід розуміти, що невелика економія може обернутися досить серйозними витратами на виправлення допущених при встановленні помилок. Тому власнику необхідно або ретельно і досконально дотримуватися вимог технології монтажу, або звертатися за допомогою до фахівців.

Сьогодні на ринку існує досить велика кількість компаній і індивідуальних підприємців, що пропонують послуги з монтажу вхідних сталевих дверей. Однак, набагато грамотніше звернутися за встановленням безпосередньо на підприємство-виробник. Взагалі, більшість фахівців рекомендують укладати договір не на покупку виробу, а на отримання всього комплексу послуг, починаючи від демонтажу старої конструкції і закінчуючи гарантійним обслуговуванням встановлених нових. Тим більше, що встановити вхідні двері Івано Франківськ в квартиру коштує в нашій компанії досить небагато – ціна починається від 800-1000 гривень.