Дрібні роботи, які стосуються організації електроніки в будинку і обладнанні дрібних механізмів, таких як дверний дзвінок, не викликають бажання звертатися до майстра. Тому розглянемо, що потрібно для монтажу дверного дзвінка Івано-Франківськ, які вони бувають і в якому порядку виконувати дії.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Основні види дверних дзвінків

Механічні

Дзвінки, що нагадують велосипедні. Металевий дзвіночок всередині або зациклений пружинний механізм, що приводиться в дію натисканням кнопки або відтягуванням важеля. Не вимагає підключення. Потрібно лише закріпити на двері.

Плюсом є простота встановлення, а мінусом – низька гучність і поглинання звуку матеріалом дверей.

Такий дзвінок просто зняти, в той час, як електронний може вдарити струмом.

З проводом

Найгучніший і потужний з дзвінків. Працює від електромережі, має регульовану гучність, настроювану мелодію і т. ін.

Бездротові

Працюють від батарейок, тому, коли батарейка «сідає», звук тихий. Якщо батарейка сіла, то прихід гостей можна навіть не почути.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Схеми підключення

Нижче наведені наочні схеми, які допоможуть підключити дзвінок будь-якої конфігурації. Складності при підключенні виникають через трансформатор напруги – деталі, яка перетворює напругу мережі у робочу. Він не потребує додаткових проводів, а просто є перехідним пунктом між мережею квартири і дзвінком.

Якщо трансформатор є в комплекті, встановлювати дзвінок без нього не можна. При першому ж спрацювання, він перегорить і зламається, а результатом тривалої роботи буде тихий дзвінок.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Схема підключення динаміка

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Повна схема підключення дзвінка з трансформатором напруги

Підготовка

Для початку потрібно знайти «Нуль», «Фазу» і заземлення, переконатися в тому, що до них є швидкий доступ. Далі, потрібно розпакувати дзвінок і знайти відповідне маркування на ньому.

Так само потрібно протестувати радіополе на предмет завалу частот і перешкод.

Якщо поруч з блоком дзвінка буде знаходитися велика кількість електроніки, що випромінює хвилі, неминуче буде шум і фон, який не дасть працювати і спати.

Встановлення дзвінка з проводом

Які інструменти знадобляться

 • викрутка;
 • ножиці/ніж;
 • ізолента;
 • паяльник;
 • шурупи;
 • шуруповерт;
 • кріплення/кронштейн.

Особливості монтажу

Процес монтажу полягає в з’єднанні 2 проводів і в красивому оформленні цього з’єднання. Дзвінок працює за принципом лампочки – поки струм подається, є звук.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Базові правила:

 1. Підібравши місце для встановлення, спочатку відключається електрика на розподільній коробці.
 2. Попередньо дізнавшись, де знаходяться інші проводи в стіні, далеко від них робиться отвір для кабелю дзвінка.
 3. Далі від отвору потрібно зробити штробу для прокладки дроту, після чого можна починати збирати дверний дзвінок.
 4. Нуль підключається до блоку управління, а фазовий провід до кнопки з фазою. Після цього, фаза від дзвінка з’єднується з відповідною клемою розподільної коробки.
 5. При наявності заземлення в будинку, необхідно також приєднати дзвінок до нього.
 6. Далі перевіряють роботу механізму.

Вище описаний спосіб самостійного встановлення нового дверного замка. Замінюючи вже існуючий, ви можете виявити чотири дроти, що йдуть зі стіни. Необхідно визначити, за що відповідає кожен з них, що можна зробити індикатором.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Один з проводів покаже напругу 220В, інші звонитися не будуть. Це може означати:

 • Фаза від мережі 220 Вольт.
 • Нуль від мережі 220 Вольт.
 • Провід, що йде на кнопку.
 • Провід, що йде від неї.

Для підключення нового дзвінка, попередньо відключивши електрику, необхідно з’єднати перший провід з третім, а другий і четвертий приєднати до основного блоку і перевірити схему.

Перед монтажем дзвінка Івано-Франківськ, відключіть електрику, навіть якщо будете працювати в рукавичках і захисному шоломі.

Встановлення динаміка

Як правило, динамік встановлюють всередині (якщо він не знаходиться в самому дзвінку). Він встановлюється на клей або двосторонній будівельний скотч, який міцно утримує його. Розрахуйте відстань від динаміка до кнопки таким чином, щоб він не ловив зворотний зв’язок і не спрацьовував знову.

Підключення електропроводу до кнопки

Попередньо зачистивши два дроти, необхідно вставити їх в затискачі кнопки, обвивши ними основу. Потім необхідно викруткою закрутити затискачі. Далі можна приступати до встановлення кнопки.

Встановлення кнопки

Кнопку краще закріпити на шурупи, так як на неї частіше натискають і вона може відпасти. Її потрібно поставити зовні, встановивши вище.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Маскування і кріплення проводки

Немає гострої потреби руйнувати стіну для приховування проводів, тому їх можна прибити на стіну, використовуючи пластикові кріплення або приклеїти на скотч, який потім зафарбувати фарбою.

Рекомендується прокласти дроти в тих місцях, які знаходяться у важкодоступній зоні, щоб знизити шанс пошкодження зовнішніми чинниками.

Підключення головного блоку дзвінка

Його краще встановити всередині приміщення, що допоможе швидше лагодити блок живлення і міняти батарейки. Якщо дзвінок працює по радіозв’язку, потрібно провести замір відстані. Необхідно взяти головний блок і натискати на кнопку, поступово підходячи і відходячи від неї.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Це робиться для того, щоб отримати відстань, на якій дзвінок «заводиться» (ловить зворотний зв’язок). Деякі моделі дуже чутливі, тому звук, видаваний ними, проникає всередину і провокує повторні коливання.

Оскільки швидкість поширення звуку в повітрі дуже висока, людина буде чути тільки гул,що фонить протягом декількох секунд після натискання. Щоб цього не відбувалося, слід розташувати блок досить далеко, але не настільки, щоб сигнал зникав повністю.

Підключення до живлення

Після встановлення дзвінка на двері, його потрібно підключити до джерела живлення (неважливо, будь то електромережу або батарейки) і протестувати. Якщо все виконано правильно, буде чути дзвінок. Якщо неправильно, то при підключенні до електромережі, після відпускання кнопки дзвінка, він буде продовжувати працювати, а при повторному натисканні вимкнеться.

Також, переплутавши точки підключення, дзвінок буде працювати некоректно або не буде працювати взагалі. Це усувається повторним увстановленням.

Фінальна стадія

Протестуйте дзвінок кілька разів. Зімітуйте слабке і сильне натискання, багато натискань в секунду, удари і т. ін. Якщо звук однаковий, а контакти не відійшли – все зроблено вірно.

Якщо дзвінок підключається без трансформатора

Тоді схема підключення спрощується на кілька етапів. Потрібно з’єднати нуль і фазу між собою, заізолювати контакти за допомогою ізоляційної стрічки.

Скручувати не варто, так як у випадку зльоту ізоляції буде коротке замикання, яке виключить світло у всій квартирі.

Підключення бездротового пристрою

Бездротові дзвінки використовують той же принцип, що і їх провідні аналоги. Але для включення їх динаміка не потрібно замикати електричний ланцюг кнопкою дзвінка. Сигнал від такої кнопки передається на приймач сигналів за допомогою радіохвиль. Датчик зчитує їх і активує динамік – звучить мелодія.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Бездротовий дзвінок, що працює від електромережі

Завдяки відсутності в комплектації проводів, встановлення бездротових дзвінків істотно полегшується. Не потрібно свердлити отвори і заводити провід від кнопки до динаміка дзвінка.

Бездротові дзвінки можуть бути двох типів:

динаміки дзвінків першого типу підключаються до електричної мережі, а кнопка працює від батарейки;

в деяких моделях від батарейки працює не тільки кнопка, але і динамік. Монтаж таких бездротових дзвінків полягає тільки у встановленні кнопки із зовнішнього боку дверей і встановленні динаміка всередині квартири. При цьому його підключати до електрики не потрібно.

Увага! При встановленні бездротового дзвінка потрібно враховувати максимально можливу відстань між кнопкою і динаміком. У залежності від матеріалів, з яких виготовлені стіни, ця відстань може змінюватися.

Деякі бездротові дзвінки комплектуються відразу декількома динаміками. Їх можна встановити в різних частинах будинку: на кухні, в гаражі, в майстерні і т. п. — там де є ймовірність не почути динамік біля вхідних дверей.

Встановлення бездротового дзвінка

 • Огляд комплектації.

Після покупки такого пристрою потрібно оглянути його комплектацію. Крім основних комплектуючих сучасні дверні дзвінки можуть мати модулі домофона, відеоочка, датчика руху і т. п. Перевірте, щоб всі комплектуючі були на місці.

 • Вибираємо місце для встановлення.

Розпаковуємо всі складові частини дзвінка і вибираємо місце, де будуть кріпитися його модулі. Якщо «внутрішні» частини дзвінка працюють від мережі, потрібно продумати, як забезпечити доступ до них електрики.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

З встановленням такого обладнання впорається кожен

Для зовнішньої кнопки також потрібно вибрати місце. Зазвичай виробники бездротових дзвінків забезпечують кнопки кріпленням на двосторонньому скотчі («липучці»). Відразу потрібно сказати, що цей варіант не дуже практичний. Краще всього закріпити кнопку дзвінка за допомогою саморізів.

Зробити це можна поруч з дверним прорізом. Якщо це неможливо, то для цієї мети можна використовувати дверне полотно.

 • Встановлення кнопки бездротового дзвінка.

Після того як з місцем визначилися, можна переходити до встановлення кнопки. Якщо вона буде кріпитися недалеко від дверного прорізу на стіні, то з допомогою перфоратора потрібно зробити отвори під дюбелі. Для цього потрібно вибрати відповідний діаметр бура і засверлиться на потрібну глибину. Встановлюємо кнопку за допомогою саморізів.

Монтаж дзвінка Івано-Франківськ

Кнопка бездротового дзвінка кріпиться на саморізи

Увага! Кнопку старого проводового дзвінка, якщо у вас така є, потрібно акуратно зняти. Для цього треба від’єднати проводи, які підходять до неї, від’єднати їх від кнопки і повністю видалити зі стіни. Технологічні отвори, які залишилися від такої проводки, потрібно закрити шпаклівкою.

 • Встановлення внутрішніх блоків бездротового дзвінка.

Внутрішні частини бездротового дзвінка необов’язково вішати на стіну. Деякі модулі можна просто поставити на тумбочку поряд з дверима або в тому місці, де вони будуть використовуватися. Якщо ви вирішили прикріпити їх до стіни, то для цього знову знадобиться перфоратор.

Увага! Якщо внутрішні частини бездротового дзвінка працюють від електричної мережі, їх потрібно підключити до неї. Для цього потрібно скористатися інструкцією. Ця процедура не складніше підключення звичайної розетки.

 • Перевірка працездатності.

Вставляємо батарейку на кнопку і перевіряємо працездатність системи. Якщо при натисканні на кнопку починає звучати мелодія, то все встановлено правильно. Можна користуватися.

Висновок

Як бачите, встановити дзвінок Івано-Франківськ своїми руками цілком можливо. Для більшості моделей передбачено маркування і наочна інструкція. Якщо встановлення виконане правильно, ніяких додаткових дій не потрібно, а якщо ви допустили помилку – це буде помітно відразу ж.

Такі фактори як захисне екранування і розрахунок відстані важливі далеко не завжди, іноді і без них дзвінок працює відмінно. Щоб не ускладнювати процес, проведіть встановлення без них, а в разі необхідності, доповніть.

Фахівці нашої компаніі радо проконсультують Вас і нададуть кваліфіковану допогогу при потребі.