Електропроводка — це система кабелів, яка прокладається в квартирі або будинку для організації електропостачання. Вона повинна виконуватися якісно, адже відповідає не тільки за комфорт, але і за безпеку в будинку. Електрика забезпечує роботою всі технічні прилади, тому завжди в пріоритеті.

Важливо визначитися, як буде прокладена проводка. Може використовуватися як відкритий, так і прихований, спосіб. У першому випадку простіше проводити її перенесення при необхідності, але вона буде помітна, і це не кращим чином впливає на інтер’єр. У другому випадку проводку не видно, що ускладнює ремонт. Комбінований метод використовує обидва варіанти. Вибір залежить від особливостей і призначення будівлі

Монтаж електропроводки

Щоб не виникло проблем з електрикою, повинен бути правильно виконаний монтаж електропроводки Івано-Франківськ. Обов’язково повинні бути дотримані правила монтажу електропроводки, адже від них залежить безпека мешканців. Схема монтажу електропроводки повинна мати перевірену якість, не потрібно економити на матеріалі.

Виконуючи монтаж електропроводки, потрібно враховувати доступність лічильників і розеток, тому місце для них повинно бути вибрано правильно. Оптимальна висота вимикачів — 0,8 м, це запобіжить замиканню на випадок потопу. Схема монтажу електропроводки не повинна стикатися з металевими елементами, а також джерелами вологи.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Змонтована електропроводка не повинна виходити з ладу при тривалому використанні. Для цього важливо не використовувати алюміній. Він дешевше міді, але при контакті з повітрям вкривається шаром оксиду алюмінію, який погіршує опір. Такий монтаж електропроводки може викликати неправильний розподіл електронавантаження.

Розташування проводки повинна відповідати схемі монтажу електропроводки тільки у відведених для цього місцях. Після цього кабелі потрібно відвести до кутів, або ж прибрати в спеціальні коробки. Монтаж електропроводки закритого типу передбачає улаштування проводки в стіні, тому правила монтажу електропроводки вимагають виконання електромонтажних робіт перед оздоблювальними роботами.

Заміна електропроводки

Як правило, капітальний ремонт та заміна електропроводки проводяться не частіше ніж через 8 років. Звичайно, система подачі електрики може вийти з ладу з різних причин, але заміна електропроводки завжди повинна проводитися за правилами.

В більшості випадків використовується монтаж прихованої електропроводки, коли система кабелів ховається в стіну. Заміна електропроводки проводиться через штроблення — створення спеціальних каналів в стінах. У них потрібно робити заміну і монтаж прихованої електропроводки. При штробленні утворюється багато пилу, а монтаж прихованої електропроводки вимагає використання спеціальних інструментів.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Якщо заміна електропроводки прихованого типу доставляє незручності або вимагає великих капітальних вкладень, можна використовувати монтаж відкритої електропроводки. Такий спосіб не передбачає штроб, адже система кабелів прокладається на площині стін.

Щоб приховати їх з виду, встановлюються спеціальні короби. Вони виконують захисну і декоративну функцію. Дроти ховають в такі вироби, тому монтаж відкритої електропроводки не вимагає свердління, додаткових інструментів і складних маніпуляцій. Заміна електропроводки проводиться при відкритті коробу.

Монтаж електропроводки в квартирі Івано-Франківськ

Найчастіше монтаж електропроводки в квартирі Івано-Франківськ поєднується з капітальним ремонтом.

Монтаж електропроводки в квартирі регламентується численними нормативними актами, головним з яких є ПУЕ (правила улаштування електроустановок).

Однак, це досить об’ємний довідник з різноманітною інформацією, що застосовується, як в житловому, так і промисловому будівництві.

У даній статті представлена основна інформація про правила монтажу електропроводки в квартирі, з точки зору безпеки та зручності, в розрізі окремих приміщень і груп:

 • ванна;
 • санвузол;
 • кухня.

Етапи монтажу електропроводки в квартирі

Всі монтажні роботи, пов’язані з електропроводкою в квартирі слід виконувати поетапно.

Це не тільки прискорить процес, але і здешевить його. Дозволить правильно розрахувати кількість витратних матеріалів, вирішити придбати або взяти в оренду спеціальний інструмент (штробер або потужний промисловий перфоратор). А також більш продумано розташувати електровстановлювальні вироби (розетки, вимикачі).

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Основні етапи монтажу:

 1. Розробка схеми розводки електропроводки в квартирі;
 2. Узгодження та реєстрація схеми місцевої об’єднаної енергетичної компанії (ОЕК);
 3. Організація тимчасової мережі електропостачання;
 4. Прокладка електропроводки в квартирі;
 5. Монтаж електровстановлюваних приладів і стаціонарної электроспоживаючої побутової техніки.

Заощадити, купуючи дешеві кабелі і електроприлади не вдасться. Бюджетна електроарматура не тільки швидко вийде з ладу і буде потребувати заміни, але і може стати причиною пожежі.

Перед створенням слхеми розводки необхідно вибрати її тип:

Зірка.

Кожен електроприлад підключається окремою лінією, що йде від щитка до місця встановлення. В щитку кожна лінія може бути підключена до індивідуального вимикача або один вимикач на декілька ліній – групу однотипних приладів.

Таке розведення електропроводки в квартирі є найбільш безпечним і зручним для експлуатації, проведення ремонту або технічного обслуговування електрообладнання. Однак воно є найбільш витратним за кількістю придбаних матеріалів і часом виконання робіт.

Шлейф.

До лінії, що йде від щитка, паралельно підключаються електроприлади. Таке розведення є менш дороге. Однак потрібно придбання кабелю більшого перетину, щоб він витримав значно зросле навантаження.

Очевидно, що в чистому вигляді ці схеми не застосовуються. У більшості випадків практикуються гібридний тип розведення. Коли до шлейфу приєднуються електроприлади малої потужності (лампи освітлення, розетки), а високопотужне обладнання підключається до окремих лініях.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Для чого потрібна схема монтажу електропроводки в квартирі

На монтажній схемі вказують всі об’єкти, що стосуються квартирної електромережі:

 • розетки;
 • вимикачі;
 • освітлювальні прилади;
 • електрощиток.

Правильна схема електропроводки в квартирі складається з урахуванням планування та оптимального розподілу навантаження на окремі лінії споживання. Це дозволить організувати надійну систему захисту електропроводки і підібрати оптимальні параметри автоматів і ПЗВ.

Крім того, залежно від навантаження, підбираються переріз кабелів. Таким чином, кожен сегмент загальної електромережі квартири буде ефективно функціонувати, не відключаючись, але і не перенавантажуючи мережу.

Як правильно зробити розведення електропроводки в квартирі

Досвідчені електрики розбивають електромережу на лінії, що обслуговують різні напрямки. Це дозволяє відключати одну з них для проведення профілактичних і ремонтних робіт незалежно від інших.

Найбільш частий варіант поділу включає п’ять напрямків:

 • санвузол;
 • кухня;
 • система освітлення;
 • система подачі електроенергії на розетки;
 • стаціонарна побутова техніка.

Як правило, для потужних енергоспоживаючих пристроїв, таких як електро бойлер ГВП, електродуховка, електричний конвектор і т. п., виділяються окремі лінії енергопостачання. Кожне з перелічених напрямів має свої особливості, як у підборі електроарматури, так і при виконанні монтажних робіт.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Розведення електропроводки на кухні

Електропроводка на кухні піддається основним навантаженням в квартирі, так як більшість електроприладів зосереджені у цьому приміщенні: холодильник, мікрохвильова піч, мультиварка, посудомийка, в деяких випадках пральна машинка.

Крім великої побутової техніки під час готування можуть використовуватися різноманітні тостери, міксери, електрогрилі і т. п. Вони застосовуються не так часто, але створюють досить високе навантаження. Так що при розрахунку мінімально необхідного перерізу для кабелів кухонної електропроводки, це необхідно враховувати.

Найбільш потужна кухонна техніка типу електричних варильних поверхонь і електродуховок, підключається до окремих ліній (обов’язкове занулення), з індивідуальними автоматами. В цьому випадку може бути одночасно використано кілька одиниць техніки без побоювання перезавантаження мережі.

Вимикачі основних джерел світла розташовуються на кухні у відповідності з загальними правилами.

Монтаж розеток вимагає дотримання окремих нормативів. Їх не рекомендується встановлювати ближче 0,5 м від варильних поверхонь або конфорок. Лінії прокладки проводів, також повинні йти не ближче 40 см від газової плити або газопроводу.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Розведення електропроводки у ванній

Санвузол відрізняється високою вологістю, тому для підвищення безпеки електропроводки у ванній кімнаті необхідно дотримуватися таких правил:

 1. Розподільна коробка виноситься за межі приміщення;
 2. Категорично заборонено розташовувати вимикач всередині кімнати;
 3. Кожен стаціонарно встановлений електроприлад повинен мати власну розетку із заземленням;
 4. Всі “вільні”, тимчасово використовувані розетки, необхідно оснастити кришкою і ущільнювачем, що перешкоджає проникненню вологи до контактних клем механізму;
 5. Монтаж електропроводки Івано-Франківськ у ванній рекомендується здійснювати не по стінах, а по стелі приміщення;
 6. Всі дроти потрібно розміщувати в захисних пластикових трубах.
Додаткові рекомендації.

Замініть стандартні світильники 220 В слабкострумовими 12 В. Мережевий адаптер можна розмістити у додатковій розподільній коробці, обов’язково зовні ванної кімнати. Замінивши стандартні лампи розжарювання на LED, можна отримати не менш яскраве джерело світла з набагато меншими параметрами енергоспоживання.

Вимоги до кабелю.

Для освітлення і звичайних розеток, використовуваних для фену, плойки, електробритви тощо досить перерізу 2,5 мм. Для великих приладів типу пральні машини, сушарки, бойлера – використовувати кабель не менше 4,0 мм, підключений до зовнішнього щитка через індивідуальний ПЗВ.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Підключення пристроїв з високим енергоспоживанням

Великі побутові прилади є, як правило, стаціонарними. Приміром, холодильник, бойлер, вбудована побутова техніка і т. п. Їх місце розташування відомо заздалегідь або його можна вказати орієнтовно. Їх підключення повинно бути виконано через спеціальну розетку не менше ніж на 32 А, обов’язково з заземленням.

Підключення до центральної ділянки виконується окремо чи не до індивідуального ПЗВ. Такі розетки встановлюються на висоті 10-20 см від підлоги. Таким чином, користувач отримує доступ до них, просто відчепивши захисну панель знизу кухонних меблів.

Для побутової техніки має середній рівень споживання (мікрохвильовка, мультиварка), електропроводка в квартирі допускає використання розеток на 16 А. Вони встановлюються на висоті 1-1,2 м, але не нижче 15 см від площини стільниці.

Розетки в обов’язковому порядку повинні бути обладнані захисними кришками для запобігання попадання бризок. Розетка для підключення витяжки монтується під стелею, на висоті близько 2 м.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Крім високопотужної побутової техніки в квартирі може бути і інше енергоємне обладнання:

 • стаціонарні електрообігрівачі;
 • інфрачервоні або кабельні теплі підлоги і т. п.

Як в цьому випадку зробити електропроводку в квартирі? Вони підключаються до окремої розподільної коробки з диференціальним автоматом, який, в свою чергу, виводиться до загального розподільного щитка. Перетин кабелю вибирається на вимогу технічної документації устаткування.

У деяких випадках встановлення такого обладнання проводиться вже після закінчення ремонту квартири або будинку, тому кабелі прокладають в пластикових коробах.

Якщо таким способом прокладається декілька кабельних ліній, то перетин короба підбирається так, щоб залишалося не менше 40% вільного місця.

Розведення й прокладання кабелів електропостачання не така вже складна справа. Маючи, хоча б початкові навички в електротехніці його можна виконати самостійно. Однак, щоб переконатися що ви провели електропроводку в квартирі як треба обов’язково запросіть для перевірки досвідченого електрика.

Монтаж електропроводки в будинку Івано-Франківськ

Монтаж електропроводки в будинку відрізняється від варіанту з квартирою. Це пов’язано з автономністю, адже всі елементи управління подачі струму знаходяться у розпорядженні власника. Таким чином, проводити монтаж електропроводки в приватному будинку можна в будь-який час.

Крім стандартних вимог обережності, монтаж електропроводки в дерев’яному будинку вимагає підвищеної пожежної безпеки. При виникненні замикання, деревина може легко спалахнути.

Ціна на монтаж електропроводки в приватному будинку часто вище, ніж у квартирі. Це пов’язано з підвищеною витратою кабелів та індивідуальним проектом будівлі. Щоб правильно провести монтаж електропроводки в дерев’яному будинку, потрібно накреслити її схему. Розетки повинні розташовуватися в місці скупчення побутових приладів.

Найчастіше монтаж електропроводки в будинку Івано-Франківськ прокладається по стінах, кабелі повинні розташовуватися нижче від стелі на 20 см. Вимикачі повинні знаходитися на висоті 80 або 150 см від підлоги — такий монтаж електропроводки в будинку вбереже від замикань. Розетки і розподільні коробки краще вибирати від ліцензованих виробників, щоб монтаж електропроводки в дерев’яному будинку був безпечним.

Потрібно використовувати мідні кабелі, так як вони витримують високе навантаження. Монтаж електропроводки в будинку проводиться за допомогою спеціального обладнання, серед якого молоток, болгарка, перфоратор, зубило, шуруповерт і т. ін.

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ Монтаж електропроводки Івано-Франківськ Монтаж електропроводки Івано-Франківськ

Монтаж електропроводки Івано-Франківськ ціни

Замисливши капітальний ремонт, багато хто хоче зробити якісний монтаж електропроводки, ціни на нього не повинні бути завищеними. Нерідко люди довіряють цю задачу недобросовісним працівникам, у яких вартість монтажу електропроводки хоч і дешева, але має сумнівну якість. Погане виконання роботи не тільки вимагає додаткових витрат, але і може послужити причиною пошкодження лінії.

Щоб дізнатися вартість монтажу електропроводки для Вас, зверніться до нашого фахівця. Він проінформує про спеціальні пропозиції та ціну для конкретного випадку. Розцінки на електромонтажні роботи залежать від наступних факторів:

 • типу будівлі;
 • обсягу робіт;
 • кількості використовуваного матеріалу;
 • прихований або відкритий монтаж;
 • кількість розеток;

Кожен випадок індивідуальний, тому вартість монтажу електропроводки може коливатися. Зокрема, можуть виникати перепони для створення мережі кабелів, через що доводиться додатково свердлити стіни. Також можна використовувати комбінований монтаж електропроводки Івано-Франківськ, ціна на нього невисока, але забезпечується прокладка кабелю в будь-якому місці.

Дізнайтеся вартість електромонтажних робіт зараз у фахівців нашої компанії!

Сьогодні на монтаж електропроводки часто знижують ціни, економлячи на матеріалах. Замість міді використовують алюміній і встановлюють дешеві вимикачі. Під дією вологи вони швидко руйнуються, тому на монтаж електропроводки ціни додатково зростають. Наша компанія дбає про якість, тому ми виконуємо надійні проекти.