Ванни для гідромасажу, інакше їх ще називають джакузі, створені для комфортного прийняття водних процедур і забезпечені масажною функцією. Такий масаж, як ясно з назви, виконується водними потоками, але бувають модифікації і де у воду додатково надходить повітря (тобто аеромасаж). Для того щоб направити струмінь води під тиском у виробі є спеціальні форсунки. Процедура прийому ванни надає лікувальну дію, в результаті якої відбувається оздоровлення всього організму. У статті піде мова про різновиди гідромасажних ванн та спосіб їх підключення.

Монтаж гідромасажної ванни

Джакузі

Гідромасажні ванни джакузі рекомендуються при достатньо великому списку захворювань. Це порушення метаболізму і обміну речовин, проблеми з імунною системою, захворюванні опорно-рухового апарату, проблеми з нервовою системою (у тому числі стреси, хронічна втома або депресії) і багато інших розладів, проблем. Ще в Стародавньому Римі знали про користь водних процедур, з тих пір багато вчених і лікарів дуже щільно вивчали дане питання.

Монтаж гідромасажної ванни

 • Перша гідромасажна ванна з’явилася в родині одного з братів Якуцци в 1956 році, який, таким чином, намагався допомогти своєму синові, який страждає від артриту. Після того як ефективність даного методу була доведена, компанія «Jacuzzi» («Джакузі») зайнялася масовим виробництвом цього диво-товару, сталося це в 1968 році, саме тоді Рой Якуцци отримав ліцензію на свій винахід. Невідповідність у вимові прізвища і назви фірми, пояснюється тим, що саме так це слово звучить в американському діалекті і поступово воно закріпилося по всьому світу.
 • Фірма «Джакузі» була заснована в 1917 роки братами-італійцями, які емігрували в США, але спочатку їх підприємство спеціалізувалося на створення літальних апаратів, а потім гідравлічних насосів. Мабуть, об’єднавши всі свої знання в наявних областях, і вийшло створити новий винахід.
 • Моделі, що з’явилися, мали досить примітивне улаштування – занурювався у воду спеціальний насос, і коли через нього подавалося повітря у воді, набраної у ванну, з’являлися бульбашки. Але через всього лише 10 років почали виробляти повністю автономні комплектації, де сопла були вже вбудовані в саму чашу ванни. Сьогодні, коли говорять «джакузі» мають на увазі не вироби конкретної фірми, а взагалі весь модельний ряд гідромасажних ванн.
 • Принцип дії сучасної масажної ванни досить простий і полягає в тому, що вода рухається по замкнутій системі. Людина занурюється у воду, струмені води подаються під тиском за допомогою компресора і насоса. Вода змішується з повітрям і утворюється велика кількість вібруючих бульбашок, це також може бути або повітря, або вода, тобто окремо одне від одного.
 • Коли людина приймає ванну, створюється відчуття невагомості, при цьому м’язи практично повністю розслаблені. Якщо додати до цього і комфортну температуру для тіла, то можна досягти повної релаксації. Масажний струмінь глибоко, і в той же час безболісно впливає на розслаблені м’язи і в результаті надає терапевтичну користь.
 • Незважаючи на уявну простоту, даний виріб є дуже складним механізмом, тому перш, ніж підключати гідромасажну ванну самостійно, необхідно дуже уважно ознайомиться з її улаштуванням і рекомендаціями по монтажу.

Монтаж гідромасажної ванни

Улаштування гідромасажних ванн

Зазвичай, вибираючи ванну, насамперед звертають увагу на її чашу. Даний елемент може мати різну форму, розміри, а також і матеріал виконання. Розглянемо його більш докладно.

1. Чаша

Чаша ванни може виконуватися з декількох матеріалів. Найбільш популярним вважаються акрилові гідромасажні ванни. Але є і безліч його альтернатив.

 • Полімери, вкриті акрилом – найпоширеніший варіант, купуючи вироби з цього матеріалу, необхідно вибирати ті моделі, де акриловий шар становить від 4 мм. Це дозволить уникнути тріщин на виробі, і у разі вимушеного шліфування поверхні (наприклад, щоб замаскувати подряпини) буде мати певний запас. Крім того, такі ванни можуть бути абсолютно будь-якого кольору і безлічі форм, вага виробу залишається легкою, а ціна доступною. Ще одна перевага даних моделей полягає в тому, що вони довго тримають тепло. До недоліків можна віднести відносно невеликий термін служби (10-15 років).

В Україні популярні акрилові гідромасажні ванни eago. Це китайський бренд випускає якісні та елегантні вироби.

Монтаж гідромасажної ванни

 • Кваріл – це останнє досягнення виробників ванн, об’єднання акрилу і кварцу для виготовлення виробів. Матеріал трохи важче, ніж акрил, але легше каменю або чавуну. Товщина стінок становить близько 1 см, речовина досить міцна і стійка до механічної дії. Пошкодити таку ванну дуже складно, має довгий термін служби.
 • Чавун – це найменш підходящий матеріал для подібних виробів, адже він має досить велику вагу і малу пластичність, а необхідні елементи для гідромасажу вбудовувати в такий корпус вкрай проблематично. Також до недоліків чавунних гідромасажних ванн можна віднести і те, що в процесі експлуатації потрібно реставрація емалі, буквально через кілька років після початку використання.
 • Емальована сталь – це найбільш дешевий вид покриття, вироби виходять досить легкими, але ванни будуть володіти малою міцністю, тобто ступінь жорсткості у них невисокий, крім того, вони нездатні довго утримувати тепло, також вони дуже шумні, щоб цього уникнути, необхідно застосовувати сталь не менше 1 см в товщину.
 • Мармур – відноситься до розряду елітних матеріалів, володіє достатнім запасом міцності, але має велику вагу і дуже високі ціни. Зараз виготовляють моделі з штучного мармуру, ціна на них більш демократична, а по зовнішньому вигляду вони практично не відрізняються від натурального каменю. Їх перевага в тому, що вони володіють зовнішньою привабливістю, безшумні в процесі використання, достатньо міцні і утримують тепло довгий час.

Монтаж гідромасажної ванни

Крім того, можна зустріти моделі, виготовлені зі скла, штучного каменю чи дерева, але всі вони більш дорогі, ніж акрилові варіанти і менш функціональні. Також існують комбіновані моделі, де в одному виробі об’єднано кілька матеріалів.

При встановленні гидромасажної ванни слід враховувати її вагу, так, навіть найлегші моделі з акрилу, що мають невеликі розміри, можуть володіти вагою від 150 кг, а якщо додати вагу води, то й всі 500 кг. Цей параметр особливо важливий у приватних дерев’яних будинках, де плити перекриття не завжди здатні витримати таку масу.

2. Розмір і форма гідромасажних ванн

Вибираючи дані параметри, слід виходити з можливостей ванної кімнати і власних уподобань. Виробники пропонують наступні моделі:

 • одномісні;
 • двомісні;
 • кутові гідромасажні ванни;
 • прямокутні гідромасажні ванни;
 • круглі;
 • овальні;
 • асиметричні;
 • нестандартної форми.

Моделі можуть мати такі стандартні розміри (глибина і довжина):

600х1200 мм;

560х1500 мм;

460х1700 мм;

460х1800 мм.

Монтаж гідромасажної ванни

Кутова гідромасажна ванна

Тобто ванна може бути як сидяча, так і напівлежача, і лежачою, ширина виробів залежить від форми. Вибираючи конкретний товар, слід виходити з розмірів санвузла, також варто врахувати, що у сидячих моделей (шириною до 150 см) форсунки розташовуються найчастіше локально, а не по всій довжині ванни.

Важливо! Обов’язково враховується, що внутрішній розмір ванн буде трохи менше зовнішнього, так як в корпусі встановлено багато додаткового обладнання, яке займає досить місця.

Основний елемент гідромасажних конструкцій – це невеликі отвори, через які проходять потоки води і повітря. Називається він по-різному, але найчастіше зустрічається назва «форсунки», також можна почути таке слово, як «жиклери» або «джети».

3. Форсунки

 • Ванна для масажу під час роботи утворює гідро – і аэропотоки, для того щоб реалізувати дану функцію виріб оснащено спеціальними отворами, які і пропускають воду або повітря (або одночасно) крізь себе. Від улаштування даного елементу залежить напрямок струменів. Як правило, такі отвори є у певних частинах ванни для того, щоб вода мала конкретний напрямок.

Монтаж гідромасажної ванни

 • Існують масажні потоки для шиї, спини, попереку, тазу і ніг (ікри і ступні). Це універсальні точки, які зазвичай рекомендуються для масажу всім (тобто не мають протипоказань). У стандартній комплектації є від 4 до 8 таких деталей. У більш дорогих ваннах їх може бути і декілька десятків, але в цьому є і свій недолік – чим більше отворів, тим менше напір води.
 • Якщо розглядати улаштування ванни більш детально, то варто сказати, що вона має чашу, як і в звичайній ванні, оточену навколо (з зовнішньої сторони) різними механізмами і пристроями. Вони закриваються корпусом, тобто поки не відкриєш спеціальну кришку, такі пристосування не видно.
 • Розрізняють кілька технологій масажу. Це може бути подача тільки води, тільки повітря або їх комбінація. При різних способах злегка розрізняється і конструкція виробу. У випадках. коли масаж проводиться тільки водними потоками (гідромасаж), вода під тиском подається через втулку, з певними отворами (які при даній технології носять назву «жиклери»). Поряд з ними є спеціальні трубки для засмоктування води всередину, за допомогою встановленого двигуна, а потім через жиклери, відбувається кругообіг рідини. В залежності від розміру елемента і їх кількості, змінюється інтенсивність масажу.
 • Якщо ванна оснащена технологією аеромасажу, то в труби засмоктується не вода, а повітря. Якщо крізь отвори надходить одночасно і вода і повітря, то елемент буде називатися «форсункою», і при такій функціональності проводиться турбомассаж. Особливість форсунок в тому, що вони здатні утворювати майже 800 бульбашок протягом секунди.

Монтаж гідромасажної ванни

 • Сучасні моделі ванн оснащені форсунками і жиклерами, в яких є можливість вручну регулювати водні потоки. Практикується використання насадок, де отвори мають різні розміри. Ще одна особливість подачі рідини через отвори полягає в тому, що струмінь води може досягати висоти до 5 метрів, саме тому основні елементи встановлюються тільки на бічні частини чаші. Насадки мають поворотний механізм, і навіть закривають клапани, що вкрай зручно використовувати під час процесу догляду за джакузі. Вибираючи моделі ванн, слід придивитися до тих, де деталі не виступають з поверхні чаші, в такому випадку більш комфортно користуватися виробами, так як ймовірність зачепити їх і відчути неприємні відчуття – мінімальна.

Монтаж гідромасажної ванни

 • Форсунки і жиклери виготовляються з високоякісного пластику, і вважаються більш надійними і практичними, так як цей матеріал володіє такими перевагами, як:
 • низька вартість;
 • не схильний до процесів іржавіння (що вкрай важливо, так як робота відбувається у водному середовищі);
 • не є провідником для електрики;
 • має привабливий зовнішній вигляд (в деяких моделях імітує метал).

Щоб отримати тиск струменя води, в конструкції ванни є відцентровий насос (тобто пристрій, який створює рух рідини під тиском за допомогою відцентрової сили, елемент, що крутиться – це колесо з лопатями).

Іноді зовні гідромасажні вироби дуже схожі на звичайні ванни, і тільки якщо добре придивитися, можна помітити відмінності. Але частіше моделі з масажними функціями мають безліч додаткових елементів.

Мабуть, що ще важливо знати про гідромасажних ваннах – це їх управління і додаткові функції.

Функціональні особливості гідромасажних ванн

1. Системи управління

Вибирати систему управління доведеться з двох основних способів: це або механіка, або електроніка. Цей параметр впливає як на ціну виробу, так і на функціональність і комфортність використання.

 • Механічне (пневматичне) управління. Така система передбачає, що користувач регулює параметри вручну, шляхом переміщення важелів, пневмокнопок або вентилів.
 • Електронне управління. Система має можливість керувати функціями виробу за допомогою пульта дистанційного керування, у якого є сенсорна панель і рідкокристалічний невеликий екран.
 • Бувають моделі ванн з автоматизованим управлінням, але не укомплектовані пультом, тобто управління ведеться за допомогою панелі на борту. Слід уточнювати у консультантів чи входить пульт в комплект, і якщо ні, то чи можливо його докупити.
 • Механічна система коштує трохи дешевше, ніж електронна, але при цьому функцій у неї буде трохи менше. Необхідно враховувати розташування панелі управління, вона повинна знаходитися в такому місці, щоб її використання було максимально зручним. Так, якщо виробник помістить її в незручному місці, то під час розслаблюючій процедури доведеться тягнутися за кнопками, щоб змінити режим і задоволення від прийому ванни пропаде.

Монтаж гідромасажної ванни

Електронне управління гідромасажної ванни Gemy G O 9061

2. Функціонал гідромасажних ванн

Крім основної функції – гідромасажу, ванни мають ще ряд додаткових особливостей, наявність яких впливає на комфортність і на вартість. Тому, якщо здається, що якась функція не буде мати значення і використовуватися вкрай рідко, то й переплачувати за неї немає потреби. Багато виробників пропонують докуповувати аксесуари окремо, доукомплектовуючі свій виріб всім необхідним.

Отже, які ж функції є в гідромасажному обладнанні:

 • аромотеропія – це наявність спеціального пристосування, яке дозволяє використовувати масла і не боятися, що форсунки можуть забитися (варто враховувати, що якщо ванна не оснащена такою функцією, то використовувати аромопрепаратів вкрай не бажано);
 • хромотерапія – то є наявність спеціального підсвічування, виконаного з світлодіодів, процедура прийому ванни з додатковим освітленням надає благотворний вплив на організм і настрій;

Монтаж гідромасажної ванни

 • акустика і телебачення – ванна може бути обладнана опціями ТБ і радіо, а також можливістю музичного або відеоплеєра, крім того, трапляються моделі, в яких вбудований телефон;
 • дезінфекція – функція автоматичного очищення, це вкрай корисна особливість, так як без її наявності користувачеві доведеться після кожного прийняття ванни закладати спеціальні засоби в чашу ванни, набирати воду і включати гідромасаж. При цьому витрачається вода і електроенергія даремно, з цієї ж функціональною особливістю, процес очищення відбувається без спеціальної підготовки, достатньо помістити засоби в потрібний відсік та включити очищення, при цьому також прочищаються і труби;
 • осушення – також може відбуватися автоматично, достатньо просто натиснути на відповідну кнопку;
 • контроль напору води;
 • підтримувати температуру води на певному рівні – необхідно для любителів тривалих водних процедур, крім нагрівача води, можна придбати і нагрівач повітря, який контролює температуру бульбашок, що надходять, щоб вони відповідали загальній температурі з водою;
 • дверцята – це деталь стане в нагоді для тих, кому складно переступати через бортик, звичайно, придбати окремо даний елемент не вийде, він повинен з самого спочатку бути інтегрований у виріб;

Монтаж гідромасажної ванни

 • підголовники, підлокітники і різні тримачі – можуть входити в комплект з товаром, а можуть продаватися окремо;
 • змішувач і душ на бортику.

Мабуть, це всі головні функціональні особливості гідромасажних ванн, але це не означає, що даний напрямок не розвивається, навпаки, щороку виробники намагаються придумати все більш досконалі функції, щоб процедура гідромасажу в домашніх умовах проходила максимально комфортно.

Після того, як процес вибору завершено, і виріб куплено, слід зайнятися його встановленням.

Встановлення гідромасажної ванни

Сьогодні, в епоху розквіту високих технологій, гідромасажна ванна стала більш доступною широким верствам суспільства. Проте технологічно правильний її монтаж є досить непростою справою. Технологія встановлення такої ванни рясніє безліччю нюансів, внаслідок чого виконання такої складної і відповідальної роботи краще доручити фахівцеві. Проте ознайомитися з її основними особливостями необхідно хоча б заради того, щоб, знаючи весь процес, контролювати роботу майстра, а тим паче, якщо хтось все ж таки зважиться особисто взятися за самостійний джакузі.

Підготовчий етап

Монтаж гідромасажної ванни Івано-Франківськ передбачає ряд вимог, як до того приміщення, де вона буде встановлена, так і до всієї конструкції будинку. Все це необхідно враховувати ще на етапі проектування. Якщо ж джакузі буде встановлюватися у вже побудованому будинку, її вибір повинен ґрунтуватися на наявних даних. До уваги необхідно брати такі міркування:

 1. Габарити ванни для гідромасажу повинні бути такими, щоб цей виріб вільно розмістився у ванній.
 2. Навколо джакузі повинно залишитися досить вільного простору, щоб при виникненні необхідності таку ванну вдалося б пересунути на потрібну відстань. Це означає, що така ванна не повинна встановлюватися наглухо.
 3. Геометрія ванни такого типу повинна гармоніювати з місцем її розміщення. З цієї причини кутове джакузі оптимально буде розмістити в кутовій частині ванної, кругле влаштувати в її центрі, а джакузі овальної форми встановити поблизу від стінки.
Монтаж гідромасажної ванни
a nice jetted tub in luxury home bathroom

Джакузі має вільно стояти у ванній, щоб поруч з ним залишилося багато місця. Що стосується вимоги до того приміщення, яке буде призначене для розміщення джакузі, то перекриття, розташовані під цією ванною, повинні отримати відповідну паро – і гідроізоляцію, а несучі конструкції будівлі повинні бути здатні витримувати вагу джакузі у наповненому водою стані. Саме приміщення при цьому потрібно обладнати вентиляційними виходами. Також в ньому мають бути високі стелі.

Джакузі, в порівнянні зі стандартною ванною, відрізняється значною масою, тому його не регулюють по висоті, а виставляють строго в горизонтальній площині. Основою для нього служить жорсткий каркас, виконаний з труб і що кріпиться до підлоги. З цієї причини до моменту монтажу гідромасажної ванни Івано-Франківськ необхідно виконати ретельне вирівнювання підлоги.

Особливості підключення

Джакузі одночасно підключається до систем електропостачання, подачі води, а також до каналізаційної системи. Тиск стовпа води, який здатний витримати джакузі, становить близько 4-5 атмосфер. У водопровідній системі цей показник здебільшого не перевищує значень, однак для підвищення надійності функціонування гідромасажного обладнання слід встановити ще і редуктор тиску.

Крани-змішувачі для гідромасажної ванни встановлюють безпосередньо на саме джакузі, а не ставлять на одну з прилеглих стінок, подібно до того, як це практикується для звичайних ванн. Профільні фахівці рекомендують розміщувати водопровідні труби максимально близько стосовно пристроїв для витрати води. На додаток до цього необхідно, щоб точка з’єднання гідромасажної ванни та найближчої водопровідної труби перебувала у вільному до неї доступ. Це потрібно, щоб при виникненні необхідності її вдалося б легко від’єднати.

Монтаж гідромасажної ванни

Дане обладнання для гідромасажу і пред’являє специфічні вимоги до води, що пропускається через нього. Неодмінною умовою є застосування фільтрів грубого, тонкого її очищення. Настільки ретельне фільтрування води з водопроводу необхідно щоб уникнути засмічення форсунок. У джакузі вони вкрай чутливі до наявності забруднень в такій воді.

Монтаж і підключення

Вибравши місце, ванну розташовують на ніжках. Її висота перевіряється за рівнем і регулюється болтами. Іншим можливим варіантом є установка джакузі на зварену кріпильну раму. При цьому строго горизонтальне вирівнювання не є обов’язковим, а краще виконати ухил у напрямку стоку.

Далі підключається система для зливу згідно інструкції виробника. Для джакузі сам цей злив повинен знаходитися вище, ніж основне водовідведення з перепадом висоти як мінімум в 100 міліметрів. Якщо знехтувати цією умовою, вода з нього буде витікати, але дуже повільно.

За цим слідує підключення ванни, призначеної для гідромасажу, до центральної системи водопостачання. Це робиться способом, аналогічним для звичайних ванн. Всі області з’єднань добре герметизуються і при необхідності ущільнюються за допомогою прокладок.

Слід створити умови, щоб ванна якомога щільніше прилягала до поверхні стіни. При виникненні необхідності використовується герметик. Це робиться, щоб уникнути утворення цвілевої вогкості. Для такої ванни вбудованого типу застосовуються знімні панелі, використовувані з метою створення доступу до прилеглих комунікацій.

Монтаж гідромасажної ванни

Тепер настає найбільш відповідальний етап з’єднання ванни, призначеної для гідромасажа, з електромережею. Загальновідомо, що вода є ідеальним провідником електричного струму. Тому в момент одночасного приєднання до водопровідної системи та мережі подачі електроенергії слід неухильно дотримуватись правил електробезпеки. В цілому, самостійний монтаж гідромасажної ванни Івано-Франківськ є цілком реально здійсненним завданням, але його підключенням до системи електропостачання повинен обов’язково займатися фахівець, що володіє відповідною кваліфікацією.

Саме проведення робіт слід починати з знеструмлення робочого місця. Ванна під’єднується до попередньо заземленої розетки з допомогою трижильного кабелю. Що стосується розетки, то вона повинна перебувати поза зоною досяжності, перебуваючи від ванної мінімум на відстані одного метра. Сама ця розетка повинна підбиратися європейського стандарту, оснащена фазою, контактом під заземлення, а також нулем.

Далі ця розетка під’єднується до електрощитка з використанням запобіжного автомата плюс пристрою, що виконує функцію захисного відключення (скор. ПЗВ). Це ПЗВ для такої розетки рекомендується ставити окремо, не вдаючись до загального пристрою для всього житла. Гідромасажну ванну можна ще живити, використовуючи вимикач з її комплектації. Цей вимикач також повинен розташовуватися на такій дистанції, щоб із джакузі неможливо було дістати його рукою.

Монтаж гідромасажної ванни

Після того, як всі дії по монтажу та підключенню джакузі будуть закінчені, слід проконтролювати, наскільки правильно були дотримані умови його монтажу. Для цього необхідно переконатися в правильності встановлення водяних фільтрів очищення і редуктора тиску. Потім ще раз враховується наявність вільної доступності до всіх систем і механізмів гідромасажної ванни, а потім знову перевіряється електроізоляція. При цьому необхідно, щоб всі ті частини джакузі, які можуть контактувати з електрикою, були закриті водонепроникними коробами. Перевіряється установка ПЗВ і правильність під’єднання всіх проводів.

Потім слід переконатися в стійкості даної ванни, для чого потрібно покачати її або трохи пострибати, походити там. Далі вона наповнюється водою і перевіряється герметичність зливу. Також потрібно звернути увагу на наявність, або відсутність протікань в з’єднаннях труб.

Якщо всі види робіт по обладнанню гідромасажною ванни були виконані правильно і недоліків не виявлено, можна, нарешті, пустити воду, зануритися в джакузі і отримати настільки довгоочікуване задоволення. Воно буде особливим, якщо до цього в квартирі був виконаний комплексний ремонт, що позбавив житлоплощу всіх недоліків.

З актуальними цінами на підключення та монтаж гідромасажної ванни Івано-Франківськ Ви можете ознайомитися у менеджерів нашої компанії. Вони залежатимуть від багатьох факторів: категорії приміщення, марки виробу, набору додаткового обладнання інше.