Гіпсокартон — це універсальний будматеріал. З його допомогою можна вирівняти стіни і стелю, створити цікавий образ в будь-якій частині кімнати. Він здатний повторити найскладнішу, химерну форму, наприклад, арки. З ним дуже легко працювати своїми руками і монтаж гіпсокартону не займає багато часу.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Каркас

Підготовка стін під каркас

Перед тим, як здійснювати монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ — необхідно підготувати каркас. Це потрібно зробити дуже якісно і точно, адже на ньому буде триматися вся конструкція. Не варто шкодувати витратного матеріалу.

Наприклад, для створення каркасу стелі з гіпсокартону, вам будуть потрібні: підвіси для кріплення профілю CD і профіль UD, дюбеля, шурупи для кріплення і п-образні підвіси.

Перший крок до створення гіпсокартонної конструкції — це розмітка стін. Її ми робимо під рівень, адже якщо десь допустити помилку — все піде шкереберть, причому в прямому і переносному сенсі. Далі здійснюємо розмітку під стельові профілі UD, до яких будемо зміцнювати наші CD-шки.

Наступний крок — монтажні роботи

Тут в хід підуть профілі, дюбелі і шурупи. Перше, що ми робимо на цьому етапі — просвердлюємо отвори в профілі UD на відстані 40-50 см і діаметром 6 міліметрів. Розмічаємо стіну по вертикалі для наших CD профілів так, щоб відстань між ними було рівно 60 сантиметрів і кріпимо по лінії пешки (п-образки), на яких і будуть триматися CD-шки. Після монтажу UD вставляємо в них профілі CD (вони у нас виходити вертикально розташовані). Останнє — закріплюємо нашу конструкцію саморізами по металу.

Каркас готовий і можна приступати до монтажу гіпсокартону.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Монтаж листів

Монтаж гіпсокартону в Івано-Франківську

Листи гіпсокартону монтуються на каркас в один або два шари. Кількість шарів вибирається в залежності від типу конструкції. Для стелі житлового приміщення достатньо одного шару гіпсокартону. Для перегородок таких шарів потрібно вже два.

Листи прикручуються до несучих профілів каркаса саморізами метал-гіпсокартон (тип TN25). Крок між саморізами 250-300 мм

Укручуються саморізи з відступом від краю 5-7 мм, так щоб капелюшок саморіза не заломив край листа. Сама капелюшок топиться в лист на 2-3 мм.

При монтажі листів звертаємо увагу на наступні деталі:

 • Краї листів ЦК листа повинен припадати на середину профілю каркасу;
 • При монтажі двох шарів ГК листів, шари листів зміщуються, як при цегляній кладці, щоб шви різних листів не стикувалися;
 • Для зручності подальшої обробки, краї листів ГК скошуються спеціальним рубанком, створюючи фаску;
 • Саморізи укручуються в лист, суворо перпендикулярно, без нахилу.

Монтаж гіпсокартонної стелі є одним з найбільш популярних способів обробки поверхні як в квартирах, так і в офісних приміщеннях. Це пов’язано, по-перше, з безліччю чудових властивостей самого матеріалу, а по-друге, підвісна стеля з гіпсокартону здатна вирішити багато технічних завданнь в приміщенні.

Переваги стель з гіпсокартону

 • Екологічність: матеріал є екологічно чистим, тому підходить для обробки будь-яких приміщень.
 • Багатофункціональність: при створенні підвісної стелі з ГКЛ можна скористатися усіма його можливостями: розміщення врізних точкових світильників, приховування інженерних мереж і комунікацій, укладання додаткової тепло – і звукоізоляції.
 • Вогнестійкість: існують спеціальний вид гіпсокартону (ГКЛО), що витримує дію вогню протягом досить тривалого часу.
 • Вага: така стеля буде мати дуже невелику вагу, що дуже важливо для навантаження на базове перекриття кімнати.
 • Зручність в роботі: гіпсокартон добре піддається будь-якій декоративній обробці.
 • Дизайн: враховуючи властивість з попереднього пункту, можна створювати унікальні, незвичайні, криволінійні і багаторівневі конструкції. Крім того, можна поєднувати різні типи стель та оздоблювальні матеріали для них, наприклад, натяжна і підвісна з гіпсокартону.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

 • Термін експлуатації: при відсутності протікання води така поверхня прослужити довго.
 • Трудомісткість: цей пункт стосується, головним чином, клейової стелі з ГКЛ, так як змонтувати таку конструкцію дуже просто. Це можна зробити навіть своїми руками. Підвісна система встановлюється набагато складніше.
 • Вартість робіт (для стандартних, звичних конструкцій): така стеля не вимагає великих вкладень. Може навіть вийти значна економія коштів, якщо базова поверхня стелі мала до ремонту безліч дефектів і нерівностей (витрати на їх усунення за допомогою штукатурки будуть набагато вище).
 • Крім того, поверхня стелі вийде ідеально рівною, без будь-яких тріщин і нерівностей. Тому подальша обробка такої конструкції може бути будь-якою, починаючи від наклейки пластикових панелей або плиток, і закінчуючи укладанням рідких шпалер. Вибір варіантів декорування буде практично необмеженим.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Недоліки стель з гіпсокартону

 • Тепло – та звукоізоляція: матеріал не володіє цими властивостями. Для збільшення цих показників варто скористатися спеціальними тепло-і звукоізоляційними матеріалами. Їх якраз дуже зручно розміщувати всередині конструкції підвісної стелі з ГКЛ.
 • Водостійкість: така поверхня «боїться» води. Навіть за умови використання водостійкого гіпсокартону (ГКЛВ), матеріал не рекомендується використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю (ванна, туалет). Але на кухні така стеля цілком припустима.
 • Зменшення розмірів приміщення: при клейовому варіанті монтажу висота кімнати зменшиться на 1,0-1,5 см, що не настільки суттєво. Але якщо створюється підвісна стеля, то зниження буде значним – 5-10 см, а може навіть і більше.
 • Міцність: ГКЛ сам по собі досить крихкий матеріал. Тим не менш, для стелі він відмінно підійде і прослужить довго (якщо, звичайно, його цілеспрямовано не руйнувати).
 • Трудомісткість: підвісну стелю зробити набагато важче клейової, особливо якщо створюється складна за формою конструкція. Але навіть при складанні звичайної підвісної системи, швидше за все, знадобиться напарник, так як встановити її в поодинці буде досить важко. До того ж потрібна ретельна розмітка всієї поверхні. І в цьому Вам зможе допомогти спеціально розроблений калькулятор ГКЛ. Він не тільки зробить всю роботу швидко і точно, але і зробить розрахунок потреби в гіпсокартонних листах, профілях, кріпильних виробах та інших комплектуючих для Вашої стелі.
 • Вартість робіт (для складних і нестандартних рішень): чим складніший проект, тим більше трудомісткість робіт і, отже, вище підсумкова ціна конструкції.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Технологія обробки стелі гіпсокартоном

1. Підготовчі роботи

Для обробки можна вибрати листи ГКЛ товщиною 9,5 і 12,5 мм. Але встановлювати на стелю останні (тобто 12,5 мм) ми б не радили, так як це збільшить вагу конструкції і, отже, може призвести до невеликого провисання поверхні.

Увага: вкрай небажано використовувати в одній кімнаті гіпсокартон різних виробників, так як це може призвести до перепадів поверхні стелі на стиках листів.

Існує два способи виробляти монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ на стелю – на каркас і на клей. Для кожного з них існує свій порядок і послідовність здійснення робіт. Якщо Ви вибрали клейову стелю, то можна сміливо переходити до пункту 2.2. А при необхідності влаштування підвісної конструкції з гіпсокартону, подальші роботи зв’язуються з розміткою поверхні і складанням каркаса. В рамках даної статті ці операції розглядаються дуже коротко, так як докладно вони описані в інших матеріалах нашого сайту.

1.1. Розмітка стелі. Збірка каркасу

В першу чергу, на поверхні стелі слід зазначити розташування стартового профілю. Крім того, за допомогою водяного або лазерного рівня необхідно зробити мітки на стінах, які будуть позначати висоту формованої підвісної стелі.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

У місцях примикання стелі до стін по всьому периметру кімнати кріпиться профіль ПН. Далі слід встановити основні напрямні для гіпсокартону (наприклад, профіль ПП). Кріплення таких елементів каркаса виконується, як правило, з кроком 40 см. Допускається збільшення інтервалу до 60 см, але в цьому випадку надійність конструкції трохи погіршиться, і листи ГКЛ згодом можуть провиснути.

Для кріплення основних профілів на основі базової стелі буде потрібно встановити підвіси. Прямі підвіси (так звані «пешки») дозволяють опустити стелю на висоту до 12 см. Для більш значного зниження рівня необхідно використовувати спеціальні елементи з затиском і спицею-тягою. Кріплення профілів і підвісів здійснюється за допомогою дюбелів, анкерів або шурупів (в залежності від типу основи).

1.2. Додаткова ізоляція

У разі встановлення підвісної стелі з гіпсокартону, можна поліпшити показники тепло – і звукоізоляції конструкції. Для цих цілей відмінно підійдуть пінопластові йди мінераловатні плити.

2. Монтаж ГКЛ листів

Необхідно пам’ятати, що роботи по влаштуванню стелі завжди повинні передувати обробці стін. Це потрібно для створення міцних і довговічних конструкцій.

2.1. Спосіб 1: встановлення на каркас

Кріпляться гіпсокартонні плити перпендикулярно довгим напрямних каркаса. При цьому стики листів повинні припадати на середину профілю. В якості кріплення використовуються саморізи по металу довжиною від 15 мм з кроком установки 30 см. Необхідно враховувати, що відстань від краю листа до саморізів повинна бути не менше 10-15 мм, а від кутів ГКЛ до місць кріплення – 3-4 см.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Саморізи потрібно ввертати з невеликим утоплением на 2-3 мм. При цьому не можна допускати сколювання країв листа. Якщо ж це відбулося, потрібно витягнути і вкрутити саморіз новий на відстані 3-4 см від відколу.

Для кріплення гіпсокартону до елементів каркасу можна використовувати і звичайні цвяхи, але таке кріплення буде менш надійним, тому їх слід вбивати в 2 рази частіше (тобто крок між ними повинен бути не 30 см, а 15 см). До того ж потрібен спеціальний молоток для роботи з ГКЛ. Головка у нього округла, завдяки чому цвях при вбиванні буде трохи втоплюватися всередину плити, не пошкоджуючи паперового покриття.

Під час монтажу стики листів між собою і місця їх примикання до стін слід обробляти скошеним рубанком. Це потрібно для полегшення подальшого заповнення шпаклівкою даних ділянок.

2.2. Спосіб 2: наклейка гіпсокартону

Даний варіант встановлення підходить тільки для вузьких приміщень (наприклад, в коридорах), де можна приклеїти один або декілька частин ГКЛ листа. Природно, що складні багаторівневі конструкції таким способом створити не вдасться.

В якості клею використовується спеціальна клеюча мастика, яка продається у вигляді сухої будівельної суміші. Вона наноситься на поверхню гіпсокартону, після чого такий лист можна прикладати до основи стелі.

Увага: необхідно врахувати, що надійність даного способу кріплення не дуже висока, тому клеїти на стелю цілі листи не рекомендується. Набагато краще розрізати на кілька частин (мінімум – навпіл), а потім послідовно приклеїти кожну з них. У підсумку вийде поверхня, повністю оброблена ГКЛ.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

2.3. Розкрій аркушів

Для розкрою гіпсокартону можна використовувати будь-яку рівну рейку, лінійку або правило. Спочатку робиться розмітка листа, тобто відзначається лінія майбутнього відрізу. Потім гострим будівельним ножем матеріал надрізається по рейці на 2-4 мм. При цьому лінія повинна вийти безперервною, і йти від одного краю аркуша до іншого.

Далі матеріал укладається на край столу, після чого його можна зламати по лінії. Якщо надріз був зроблений безперервним, то лист зламається дуже рівно. Для завершення робіт по розкрою ГКЛ необхідно:

 • прибрати з допомогою ножа картон, що стирчить з другої сторони;
 • підрівняти краю зрізу спеціальним рубанком або наждачним папером.

3. Фінішна обробка поверхні

Заключні роботи містять як обов’язкові етапи (грунтовка гіпсокартону, закладення швів і стиків на поверхні), так і необов’язкові (шпаклівка, фарбування). Все залежить від вимог до якості обробки стелі і декоративного покриття, що наноситься.

Грунтовка

Цей етап є обов’язковим, оскільки покращує зчеплення оздоблювальних шарів один з одним, що буває необхідним, наприклад, при наклейці стельових шпалер на гіпсокартон або його фарбування.

Для початку поверхню слід очистити від пилу, а потім обробити грунтовкою глибокого проникнення. В якості інструменту для нанесення рекомендується вибрати валик або широку кисть. Сохне ґрунтовка близько 3-4 годин.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Закладення швів і стиків

Далі можна приступати до закладення швів між листами ГКЛ. Для цього використовується спеціальна гіпсова шпаклівка. Нею слід ретельно заповнити всі стики між листами, наклеюючи при цьому на кожен шов стрічку-серп’янку для армування. Потім необхідно закрити на стелі все заглиблення від головок саморізів. У результаті повинна вийти дуже рівна поверхня, готова до подальшої обробки.

Шпаклівка

Всі подальші етапи є необов’язковими і залежать від вимог до якості поверхні. Якщо будуть наноситися такі декоративні покриття, як шпалери, плитка або панелі, то в цьому випадку шпаклівка стелі, як правило, не потрібно. Самі оздоблювальні матеріали чудово приховають всі дрібні нерівності і шорсткості.

Якщо ж необхідно зробити високоякісне фарбування стелі, то спочатку слід зашпаклювати всю поверхню. Хоча в принципі, можна фарбувати прямо за листами ГКЛ. Але в даному випадку витрата фарби буде більше, так як доведеться приховувати колірний перепад між шпаклівкою стиків і картонною обшивкою матеріалу.

Шпаклівка стелі з гіпсокартону здійснюється звичайним способом, тобто широким шпателем тонким шаром розрідженої фінішної пасти повністю затягується вся поверхня. При необхідності нанесення декількох шарів, кожен з них наноситься в перпендикулярному напрямку щодо попереднього шару. В кінці робіт потрібно зробити фінішну зачистку-полірування стелі дрібним абразивним матеріалом. У результаті повинна вийти дуже гладка і тверда поверхня, яку можна сміливо фарбувати або білити.

Фарбування

Для здійснення цієї роботи необхідно за допомогою валика нанести на поверхню фарбу, як мінімум, в два шари. Про те, як це все правильно робиться, читайте в інших статтях нашого сайту. А на даному етапі обробку стелі ГКЛ можна вважати закінченою.

Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ Монтаж гіпсокартону Івано-Франківськ

Вартість монтажу стелі з гіпсокартону

Для того, щоб розрахувати точну вартість по монтажу гіпсокартонних стель в Івано-Франківську, слід запросити додому фахівця, який складе повний кошторис. Це можливо зробити, зателефонувавши в нашу компанію за вказаними на сайті номерами. Наші співробітники розрахують точну ціну за роботу і нададуть Вам список матеріалів необхідних для улаштування стелі з гіпсокартону.