Добираючи нову ванну, ви можете зіткнутися з різноманітністю форм даного сантехнічного виробу. Так, найбільш розповсюдженим і стандартним варіантом є прямокутна форма, але варто розглянути й інші різновиди. У цій статті мені б хотілося торкнутися теми кутових ванн. Поговоримо про основні переваги та недоліки даної сантехніки, критерії її вибору і різних особливостях монтажу.

Плюси і мінуси кутової ванни

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Пропонуємо для початку розглянути основні достоїнства і недоліки ванн кутової форми. До переваг кутових ванн відносять:

 • Привабливий зовнішній вигляд. Кутова форма відмінно прикрашає інтер’єр ванної кімнати. Такі вироби добре підходить під більшість стилів оформлення приміщень.
 • Економія місця. Це, мабуть, основна перевага кутової сантехніки щодо інших різновидів. Купуючи таку ванну, ви зможете з легкістю вирішити відразу два завдання – заощадити простір кімнати і заповнити вільний кут.
 • Зручність. Діагональне розташування ванни створює великий простір для рухів. Крім того, такі ванни часто обладнуються підголовниками, ручками та іншими пристосуваннями для більшого комфорту.
 • Вибір гостроти кутів. Дані ванни бувають рівносторонніми і косими. Косі моделі краще підійдуть для малогабаритних кімнат, рівносторонні – для великих приміщень.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Серед недоліків кутової ванни виділяють:

 • Якщо приміщення дуже маленьке, то дана форма буде, навпаки, заповнювати занадто багато простору. У такому разі ви не зможете зайняти кути, що знаходяться поруч.
 • Вартість ванн такої форми також можна віднести до недоліків, адже вона, як правило, вище, ніж у прямокутних моделей. При цьому ціна зазвичай залежить від комплектації виробу, тому з метою економії можна пожертвувати різними доповненнями у вигляді підголівників, масажних систем і іншого.
 • Підвищена витрата води пояснюється місткістю виробів, що дещо більше, ніж у традиційних варіантів. Для того, щоб знизити витрати, можна розглянути моделі з меншим радіусом.
 • Більш трудомісткий догляд за кутовою ванною хоч і не є істотним недоліком, але все ж повинен бути внесений в даний список. Чим більш незвичайна форма виробу, тим важче вам буде за нею доглядати.

На що звернути увагу при купівлі кутової ванни

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

В процесі вибору конкретної моделі ванни кутової форми вам слід орієнтуватися на певні критерії. Чим ретельніше ви будете відбирати варіанти, тим більше отримаєте задоволення від подальшого використання. Отже, враховуйте наступні характеристики кутової ванни:

 • Розмір кутової ванни. У випадку, якщо ваша ванна кімната не відрізняється великими габаритами, то варто звернути особливу увагу на малорозмірні кутові ванни. Довжина, як правило, варіюється в діапазоні близько 1.5 – 1.6 м.
 • Матеріал кутової ванни. Найпоширенішими матеріалами для виготовлення кутових ванн є чавун, акрил і сталь. Від застосованого матеріалу залежить ціна, вага і міцність виробу. Від складу ванни залежить і експлуатаційний термін конструкції. Оптимальним, як видається, вибором буде акрил, так як він володіє невеликою вагою і досить високою міцністю. Чавунні резервуари важать близько 100-150 кг, сталеві – 50-70 кг, акрилові – 20-40 кг.
 • Наявність різних доповнень. На сучасному ринку можна знайти моделі з різними масажними системами, підсвічуваннями, підголівниками, анатомічними пристосуваннями і багатьма іншими функціями. Вартість таких виробів, звичайно ж, буде на порядок вище ванн в стандартній комплектації, але і ступінь комфортності також суттєво збільшиться.

Особливості встановлення та облаштування кутової ванни

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Який би ви не вибрали матеріал, монтаж кутової ванни Івано-Франківськ буде здійснюватися на ніжки або кронштейни. В деяких випадках ці способи поєднуються, і одна сторона закріплюється на гачки, а друга на ніжки. Так як кутові вироби мають прямий кут, перед початком встановлення потрібно підготувати стіни, до яких буде долучатись ваша ванна. Шпаклівка допоможе вам вирівняти поверхні. На етапі підготовки також вам буде потрібно запастися необхідними для майбутньої роботи інструментами, наприклад, будівельний рівень, перфоратор і т. ін. Крім того, вам знадобляться деякі будівельні матеріали, в числі яких: кріплення, герметик, цегла або піноблоки для створення основи, а також цемент для приготування розчину.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Покрокова інструкція по встановленню кутової ванни Івано-Франківськ

 1. Готуємо стіни. Вони повинні бути вирівняні, для чого підійде звичайна шпаклівка, рівень і кельма. Не варто вважати, що ванна приховає всі дефекти стіни. Швидше навпаки, адже ми будемо ставити дуже габаритну (і важку!) конструкцію. Коли все буде готове, потрібно перевірити «правильність» кута (він повинен дорівнювати 90 градусам), після чого облицювати стіни плиткою.
 2. Можливі варіанти встановлення. Їх два. У першому випадку монтаж виробляють на ніжки і кронштейни, які найчастіше йдуть в комплекті. Це досить швидко, але не дуже надійно, особливо якщо використовувати «рідні» кріплення. Другий варіант полягає у викладанні додаткової основи. Це складніше, дорожче і довше, зате набагато довговічніше.
 3. Вирівнювання ванної. Вона повинна розташовуватися строго паралельно підлозі (контролюється рівнем), і якщо у вибраній вами моделі використовуються регульовані ніжки, то можете вважати, що вам пощастило. Якщо такої можливості немає, готуйтеся до довгого (і вельми трудомісткого) вирівнювання підручними засобами.
 4. Займаємося додатковою основою. Для цього найчастіше застосовують цеглу або піноблок, які скріплюються звичайним цементним розчином. Пам’ятайте, що після закінчення роботи потрібно дати новій основі застигнути (для цього потрібно не менше 12 годин), хоча для надійності цей термін краще збільшити вдвічі. Ця робота вимагає чималої вправності, тому якщо ви не впевнені у своїх силах, попросіть про допомогу друзів або сусідів.
 5. Система зливу. Якщо ви не прагнете оплатити позаплановий ремонт у сусідів, зливу води варто приділити особливу увагу.Переконайтеся в надійності системи, а при найменших сумнівах в поганій герметичності не соромтеся використовувати спеціальний сантехнічний герметик. Пам’ятайте, що стандартний об’єм ванни – від 100 до 250 літрів, і якщо ви «схалтурити», вони цілком можуть виявитися поверхом нижче.
 6. Монтаж. Максимально ретельно обробіть поверхню основи герметиком або задуйте щілини між дном ванни і підлогою монтажною піною. І не варто вважати себе Гераклом: ванна для одної (навіть дуже сильної) людини важить надто багато. Попросіть допомогу когось із членів сім’ї або друзів.
 7. Підключення комунікацій. Цей етап необхідно виконувати при відключеній воді не стояку. Переконайтеся, що точка зливу і крани «не течуть», для чого включіть на 15-20 хвилин воду і спостерігайте за підлогою. Якщо вона залишиться сухою, можете привітати себе з перемогою. Для очищення совісті ще раз перевірте правильність установки рівнем.
 8. Якщо конструкція ванни передбачає додаткове кріплення до стіни, не варто від цього відмовлятися. Погодьтеся, виробнику видніше. Вам знадобитися побутовий перфоратор і трохи герметика для обробки щілин, а між ванною і стіною обов’язково прокладіть спеціальний еластичний плінтус.
Нюанси встановлення кутової ванни на ніжках
 • Отвір каналізації потрібно насухо протерти.
 • Заздалегідь прикріпивши ніжки, занесіть ванну. Обов’язково перевірте горизонтальний і вертикальний рівні. За допомогою ніжок ви можете регулювати положення ванни.
 • Дно кутової ванни, як в іншому і будь-якої іншої, має бути злегка нахилене в бік отвору зливу.
 • Закінчивши монтаж кутової ванни Івано-Фраківськ, вам потрібно буде приєднати ванну до системи каналізації. Шви, що утворилися і стики потрібно обробити за допомогою герметика.
 • Далі вам залишиться лише облаштувати ванну. Для того, щоб не посковзнутися можна покласти стандартний гумовий килимок. Крім цього, ви можете помістити поручень поряд з ванною. Це зробить вихід з ванни ще більш зручним і безпечним. Особливо важлива наявність подібного поручня, якщо в родині присутні діти або літні родичі.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Особливості монтажу кутової ванни на основу
 1. Основа, як правило, виготовляється з цегли чи піноблоків.
 2. Кладковий розчин виготовляється з цементу.
 3. Простір між основою і дном ванни, а також місця стиків зі стінами потрібно ретельно обробити за допомогою герметика.
 4. Якщо після всіх маніпуляцій злив води йде без ускладнень, можна завершувати роботу монтажем плінтуса до стіни.

Підводячи підсумки, хочеться відзначити, що кутова форма для ванн хоч і не відрізняється особливою полярністю, але однозначно заслуговує вашої уваги. Цілком можливо, що саме така конструкція буде оптимальним варіантом для вашої ванної кімнати. Знання про плюси і мінуси кутової конструкції допоможуть вам зробити правильний вибір сантехнічного виробу. Далі вам залишиться лише придбати нову ванну, грунтуючись на наведених критеріях і зробити його монтаж. Якщо ви відповідально підійдете до даних заходів, то зможете забезпечити собі і своїй сім’ї комфортне купання на довгі роки.

Встановлення кутової акрилової ванни Івано-Франківськ

У першу чергу збирається каркас. В інструкції від виробника повинна бути наведена схема та відповідні вказівки. Після цього можна приступати до кріплення його до ванни і установці.

1 етап – виконання розмітки
 1. Поставте ванну догори дном і закріпіть на рівній чистій поверхні, щоб уникнути появи тріщин, потертостей і сколів.
 2. Акуратно помістіть каркас на днище і позначте олівцем місця, куди будуть закручуватися саморізи. Пам’ятайте, що він не повинен розташовуватися ближче, ніж 17 см від країв низу, а також поруч із зливним отвором.
 3. Прокресліть лінії примикання. Постарайтеся зробити це якомога точніше.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Розмітка для прикручування каркасу

2 етап – висвердлення отворів і прикручування каркаса

Глибина отворів повинна становити близько 10 мм, а діаметр – 3 мм. Щоб уникнути просвердлювання акрилу наскрізь, надягніть на свердло спеціальний обмежувач або намотайте ізоляційну стрічку. Для кріплення конструкції до самої ванні використовуйте саморізи, що йдуть в комплекті або строго зазначеного в інструкції розміру.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Каркас на кутовій акриловій ванні

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Обмежувач на дрилю

3 етап – кріплення ніжок

Прикрутіть їх до конструкції з допомогою контргайок, що поставляються в комплекті. Потім переверніть ванну і вирівняйте її по висоті.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Регульовані ніжки

4 етап – безпосереднє встановлення

Коли всі підготовчі роботи закінчені, можна приступати до монтажу. Перемістіть ванну впритул до стіни і перевірте, щоб вона стояла рівно. При необхідності відрегулюйте висоту ніжок ще раз, підкручуючи контргайки. Вся конструкція повинна стояти щільно, не бовтаючись під навантаженням. Щоб її ідеально вирівняти, скористайтесь рідинним рівнем.

Далі відзначте місця на стіні, де вона стикається з краями ванни. Відсуньте конструкцію і встановіть кріпильні планки, враховуючи відступ, рівний ширині борту.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Встановлення кріпильних планок

Важливий момент: професіонали рекомендують робити ще запас близько 5 мм. Це дозволить компенсувати просідання ванни при наповненні її водою.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

В якості кріпильних планок можна використовувати дерев’яні бруски

Як тільки ви закінчили кріплення планок, поверніть ванну на місце. Встановлення закінчене, можна приєднувати каналізацію і систему водопроводу. Потім залишиться тільки помити ванну і починати її використання.

Рекомендації по встановленню кутової акрилової ванни

Виконання наведених рекомендацій допоможе вам надалі уникнути безлічі проблем:

 1. Перед купівлею кутової ванни правильно розрахуйте її габарити, щоб вона добре увійшла у відповідне приміщення.
 2. Для облаштування зливу придбайте гофрований шланг. Його можна легко відрегулювати, досягнувши потрібної довжини, вигину і напрямку.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Гофрований шланг для зливу акрилової ванни

 1. Місця зіткнення бортів акрилу зі стінами ретельно обробіть водостійким герметиком. Краще, якщо він буде антигрибковим. Щілин бути не повинно, інакше туди буде проникати волога.

Монтаж кутової ванни Івано-Франківськ

Герметик для стику ванни зі стіною

У більшості випадків кутова акрилова ванна закріплюється за допомогою гачків. Вони забиваються в стіну, а потім одна сторона конструкції встановлюється на ніжки, а друга вішається на ці гачки. Такий варіант дозволяє підвищити стійкість.Наявність поручнів на бортах дозволить легко і безпечно користуватися ванною, а розташований поруч гумовий килимок буде відмінним доповненням, що створює комфорт і затишок ванної кімнати.

Ціни встановлення ванни в Івано-Франківську

Встановлення ванни ціна залежить від її матеріалу, додаткових робіт наших співробітників, витратних матеріалів. Ми пропонуємо ознайомитися з середньою вартістю робіт в нашій компанії:

Встановлення чавунної ванни – від 500 грн;

Монтаж металевої ванни – від 400 грн;

Ванна з гідромасажем – від 750 грн;

Встановлення ванни акрилової – від 400 грн;

Встановлення сифону – від 120 грн;

Встановлення кутової ванни – від 400 грн.

Вартість встановлення ванни залежить від рівня складності завдання. Якщо є необхідність підготувати підлогу, стіни і кути, плата буде окремою. Тому перед тим як встановити ванну, потрібно викликати сантехніка і отримати консультацію по монтажним роботам і витратним матеріалам.