Ламінат – один із сучасних видів підлогового покриття. Його основні переваги – простота і швидкість монтажу, дуже висока ступінь готовності при невисокій ціні.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Простота укладання ламінату дозволяє виконати цю роботу своїми руками в домашніх умовах кожному любителю ручної праці, що володіє базовими навичками столярної справи. Додатковою мотивацією для виконання робіт стане можливість значно заощадити: ціна роботи за 1 м2 (квадратний метр) — від 80 грн. в залежності від складності та регіону.

Підготовка основи і покупка матеріалів

Купівля ламінату повинна відповідати загальній схемі укладання у всіх приміщеннях.

Способи укладання ламінату

Це з лінолеумом все просто – розкотив рулон і справу майже зроблено! У випадку з ламінатом є цілих три способи укладання!

Спосіб 1. Поздовжнє укладання. Тут ламелі укладаються паралельно стінам за напрямком до світла. Цей спосіб вважається найбільш простим, він забирає менше всього часу у укладальника. Також при поздовжньому укладанні витрачається менше матеріалу. Підлога в підсумку виглядає дуже красиво і акуратно! Особливо виграшно виглядає така підлога, якщо вікна в кімнаті розташовані на одній стороні.

Спосіб 2. Поперечне укладання. Спосіб відрізняється від попереднього тільки тим, що тут плитки ламінату укладаються паралельно напрямку світла. Підлога з поперечним укладанням відмінно виглядає у вузьких, витягнутих приміщеннях.

Спосіб 3. Діагональне укладання. Цей спосіб більш трудомісткий і вимагає руки досвідченого майстра. Плитки тут кладуться під кутом 45 градусів. Викладена цим способом підлога візуально розширює простір у приміщенні, а значить підійде для невеликих кімнат.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Укладання підлоги тільки в одному приміщенні паралельно стінам вимагає зовсім невеликого запасу ламінату на підрізання – за правилами, купити цей матеріал потрібно на 2-3% більше геометричної площі приміщення. Кількість дверей і інших перешкод при укладанні ламінату може зажадати трохи більшого запасу. Укладання по діагоналі викличе значні обсяги підрізок по краях і в такому випадку запас по площі може досягти 10%-12%. Ще більша витрата буде при укладанні за довільною (художньою) схемою, це потрібно враховувати при розрахунку необхідної кількості. Правильним буде купувати ламінат відразу на всі приміщення об’єкту. Вартість матеріалу буде залежати від фірми, малюнка, товщини та інших факторів.

Зазначимо, що важливо визначити необхідний клас ламінату, оскільки від цього буде залежати його довговічність, ціна і міцність.

Рівна підлога — запорука правильного укладання

Першорядна умова, від якого залежить якість монтажу ламінату Івано-Франківськ – надійність і рівність підстави. Особливо актуально це для робіт під дверима. Стелити ламінат можна на бетонну підлогу (стягування), на дерев’яну підлогу і на чорнові шари з ОСБ плити, ДСП, МДФ або фанери.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Головна умова рівності підлоги – максимальні місцеві відхилення (ями і горби) від площини не повинні перевищувати 2-3 мм на будь-якому двометровому відрізку, загальна допустима кривизна поверхні також не повинна відчуватися на такому ж двометровому відрізку.

Стягнення повинно бути достатньо міцним, для цього часто використовується грунтовка. Дерев’яна підлога, особливо стара, потрібна стабільна, без хисткості.

Відхилення основи від цих вимог можна прибрати нівелюючими сумішами для стягненнь або улаштуванням настилу з фанери або ДСП на лаги. Якщо ця умова не буде виконана — ламінат скрипить, хрустить, і може зламатися на місці замку. Ось чому вирівнювання поверхні так необхідно.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Потрібно мати на увазі, що система електричного обігріву підлоги не повинна призводити до підвищення температури стягнення вище 25 – 27 градусів – це псує ламінат. Деякі виробники вінілового ламінату, як правило, не рекомендують стелити його на електричну і водяну теплу підлогу.

Зауважимо, що для використання теплої підлоги, в будівельних супермаркетах можна знайти спеціальний тип ламінату, з поміткою «для теплих підлог». Такий вид покриття можна без проблем використовувати разом з підігрівом підлоги. Ціна цього ламінату трохи дорожче, але по-іншому не обійтися.

Малюнок підлоги і розмітка

Як класти ламінат найбільш практично, уздовж або поперек? – У напрямку вікна і в напрямку найбільш інтенсивного навантаження від ходьби. Заради дотримання таких правил, від яких залежить швидкість стирання і видимість стиків ламелей, є сенс розбити весь масив підлоги об’єкта на окремі приміщення зі своїм напрямком укладання.

Стики підлоги приміщення з різним напрямком укладання найпростіше оформити використанням спеціальних металевих або пластмасових порогів, що прикривають стик.

Якщо напрямок укладання ламінату прийнято в одному напрямку у всіх приміщеннях об’єкта, то розмітку підлоги потрібно робити відразу скрізь — так вдасться уникнути «сюрпризів». Коли розташування ламелей підлоги продумано правильно, можна виконати точну розмітку у вашому приміщенні.

Початок укладання. Підкладка

Конструкція підлоги з ламінату називається плаваючою. Це означає, що ламелі ламінату утворюють суцільну мембрану, яка покоїться на пружній основі (див. фото). Ця підкладка частково компенсує нерівності підлоги, коли при ходьбі мембрана ламінату трохи пружинить. Розцінки на неї будуть залежати від матеріалу виготовлення.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Підкладка одночасно утеплює і вирівнює чорнову підлогу

Підкладку з рулонного спіненого поліетилену або хвойну підкладку під ламінат, укладають впритул на ретельно прибрану від пилу основу. По цементно–піщаному стягуванні потрібно попередньо укласти вологозахисний бар’єр з товстої поліетиленової плівки, укладеної внапуск таким чином, щоб її стики не збігалися зі стиками підкладки. Такий вологозахист — повна гарантія збереження ламінату при підвищенні вологості стягування.

Підкладку стелять в напрямку, перпендикулярному напрямку монтажу ламінату, повністю, відразу на все приміщення. Її потрібно точно підрізати під стіни. Укладені полотнища або плити (для пробки) підкладки потрібно скріпити скотчем. Це дозволить класти ламінат на рівну, безперервну поверхню підкладки.

Ціна за м2 підкладки може сильно відрізнятися, від зовсім «копійчаних» цін, до сум цілком порівнянних з чистовим покриттям.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Пробкова підкладка 3 мм

Нерівна підлога для цього покриття згубна. До речі, цілком можна класти ламінат на лінолеум або паркет, однак важливо переконатися, що під лінолеумом сухо і чисто.

Потрібно знати – під ламінат з амортизуючим нижнім пружним шаром підкладка не потрібна.

Щойно доставлений ламінат потрібно витримати в оброблюваному приміщенні протягом одного-двох днів.

Інструменти для укладання ламінату

Значно полегшити роботу майстра допоможе правильно (і заздалегідь) підібраний інструмент. Ось що потрібно підготувати:

 • Молоток. З допомогою молотка виробляють як замикання окремих дощок, так і їх підбиття. Зворотною стороною цього інструменту можна легко вставити останній ряд ламелей.
 • Рулетка. Її використовують на етапі проведення підготовчих робіт для точного вимірювання площі підлогового покриття.
 • Канцелярський ніж. В процесі роботи знадобиться для розкривання упаковок з будматеріалами. Їм виконується фрагмент підкладки.
 • Простий олівець. З його допомогою розмічають ламелі.
 • Косинець (25-30 сантиметрів). Використовується для розмітки матеріалів.
 • Ножівка (електролобзик). Застосовують в процесі викрійки і розпилювання плашок.
 • Добійник для ламінату. Цей інструментарій потрібен для остаточного підбиття панелі.
 • Струбцина для ламінату (металева скоба). З її допомогою виконується підбиття крайніх ламінованих дощок, що монтуються вздовж стін приміщення. Використовується скоба для ламінату з метою рівномірного розподілу впливів по всій довжині покриття.
 • Обмежувальні клини. Обмежувальні клини потрібні, щоб укласти планки біля стін. З їх допомогою буде набагато простіше забезпечити зазор, рівний 8-12 міліметрів. Дана відстань необхідна при розширенні плашок підлогового покриття в результаті зміни температури і вологості повітря в міжсезоння. Створений зазор дає планкам якусь свободу, в результаті чого покриття підлоги не покоробиться.
 • Підбійний брусок. Його основна функція полягає в підбиття кожної плашки. Він допомагає чітко стикувати дошки між собою. Завдяки його використанню всі замкові з’єднання залишаються цілими і неушкодженими.

Сьогодні в будівельних супермаркетах можна зустріти вже готові набори для самостійного укладання ламінату. Купувати такий набір чи ні — спірне питання. Фахівці все ж рекомендують кожен з інструментів купувати окремо, оскільки в цьому випадку можна оцінити його якість ще до покупки, так буде більш правильно і надійно.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Як класти ламінат — інструкція

Ламинат являє собою панелі – ламелі, всі торці яких оформлені для з’єднання типу «шпунт – гребінь», це з’єднання влаштовано у вигляді клямки. Такі засувки – єдине, що об’єднує ламінат в єдиний щит.

З’єднання в засувку виконується за правилом: одна панель підводитися до іншої до збігу елементів засувки. При цьому необхідно знайти потрібний кут, під яким здійснюється такий стик – виступаючий гребінь засувки однієї панелі повинен після невеликого зусилля увійти з клацанням в паз засувки іншої панелі.

Самостійно укладати ламінат у великому приміщенні буде складно, якщо є можливість — покличте помічника, який буде «притримувати і подавати інструменти».

Точність виробництва ламелей дуже висока і для виконання з’єднання в засувку досить зусилля руки. Застосовувати молоток для цієї операції не можна – можна пошкодити профілі елементів засувки.

Як починати? Варіанти укладання.

Перша операція – укладання маякового ряду(або просто першого ряду). Він робиться складанням ряду ламелей встик за короткими торцями. Класти ламінат можна двома способами – розміщенням маякового ряду біля стіни і посеред приміщення.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Коркова підкладка під ламінат

При монтажі маякового ряду посеред приміщення, подальший монтаж ламінату Івано-Франківськ ведеться по обидві сторони цього першого ряду. Такий спосіб гарантує, що можливі ускладнення, викликані недостатньою підготовкою основи, «розійдуться» до стін.

Але при роботі своїми руками перевага, зазвичай, віддається способу, при якому укладання ламінату починається саме від далекого кута в приміщенні.

Різниця в цих двох методах лише на початку, основний принцип роботи той самий.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Як правильно класти ламінат

До маячного ряду прикріплюють панелі зібраного другого, а потім третього і наступних рядів. По інструкції, стелити ламінат потрібно в розбіг – щоб поперечні стики ламелей суміжних рядів не збігалися. Величину таких зміщень потрібно визначити заздалегідь. Простіше всього влаштовувати розбіг нерегулярним – при такому способі укладання, поперечні стики різних рядів ніде не збігаються в межах приміщення.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

Якщо робити розбіг регулярним, наприклад – розташовувати поперечні стики кожного ряду точно посередині ламелей суміжного, то такий спосіб збільшить витрату ламінату і зажадає при його покупці запасу в 8 – 10%. Основна ідея укладання ламінату нерегулярним способом полягає в тому, що залишок , якийзалишився після неминучого підрізування останньої ламелі, укладається в якості першого в наступному ряду, підтятим торцем до початкової стіні.

Відрізати панелі ламінату можна звичайною ножівкою або ножівкою по металу.

Перші 3 – 4 ряди ламелей сформують досить жорсткий і міцний фрагмент підлоги, який буде служити кондуктором, що контролює точність монтажу. До цього за рівністю рядів потрібно ретельно слідкувати, зокрема по технології правильно застосовувати гумові стягування.

У деяких місцях з перешкодами виникне необхідність зрізати нижню частину пазу і замінити кріплення клямкою на клейове.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

У місці примикання ламінату до стін з усіх боків приміщення потрібно залишити зазор приблизно в 10 – 15 мм, вставивши клини однакового розміру. Клини потрібні для того, щоб при формуванні масиву ламінату він не змістився і не знищив такий зазор.

Тепер саме час прибрати обмежувальні клини. Після чого дайте покриттю вилежатися протягом доби.

Завершіть монтаж ламінату установкою плінтусів. Кріплення повинні проводитися до стіни, а не до підлогового покриття.

Як класти ламінат без зазорів і плінтусів? – Мінімальний зазор необхідний в місцях примикання ламінату до дверних коробок (у дверному прорізі), трубах, коробах – всюди, де таке примикання не буде приховано плінтусом. Такий мінімальний зазор – менше 2 мм – повинен бути згодом замурований герметиком під колір підлоги. Такий зазор формується підрізкою ламелей за розмірами.

Якщо монтаж ламінату Івано-Франківськ проводиться по приміщеннях, то влаштування підлоги в певній кімнаті, в тому числі у вузькому коридорі, повинно бути завершено точною підрізкою під майбутній стик, захований під накладним порожком. Важливо правильно розрахувати кожен надріз, тому що другого шансу може не бути.

Монтаж ламінату Івано-Франківськ

За схожим принципам виконується і діагональне укладання ламінату або монтаж ламінату з фаскою. Відмінність діагонального укладання полягає лише в тому, що доведеться більше різати панелі і ретельніше продумувати кожен крок.

Ціни на укладання ламінату в Івано-Франківську

 1. Настил підкладки 20 грн/м2
 2. Проклейка стиків і швів 20 грн / м
 3. Укладання ламінату (Прямо) 110 грн/м2
 4. Укладання ламінату (Діагональ) 150 грн/м2
 5. Цегляне укладання ламінату 180 грн/м2
 6. Укладання художнього ламінату 220 грн/м2

В нашій компанії діє система знижок.