Монтаж Led-стрічки Івано-Франківськ – це нескладний процес, який допоможе оформити оригінальне підсвічування. Лед-стрічка являє собою зручний і цікавий спосіб освітлення або декоративного підсвічування приміщення. Вироби можна використовувати в будинку і на вулиці, в залежності від їх ступеня захисту (IP). Зазвичай ці джерела світла оснащені двостороннім скотчем, який спрощує встановлення led-стрічки.

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Не варто робити помилку, занадто сильно покладаючись на двосторонній скотч. Це може призвести до того, що одного разу стрічка впаде вам під ноги. Скотч не підійде для монтажу на шпалери, штукатурку, або на матеріал, схильний до корозії. Тому для більш надійного встановлення Led-стрічки і естетичного вигляду конструкції використовуються спеціальні алюмінієві профілі для Led-стрічок. Дані вироби розсіюють світло, роблячи його менш дратівливим, і виглядають більш естетично. Також вони відводять тепло, збільшуючи термін служби Led-стрічки.

Основні кроки монтажу Led-стрічки

Крок 1. Точно визначьте місце, куди ви хочете встановити Led-стрічку

Для досягнення необхідного ефекту слід точно визначитися, де пройде встановлення Led-стрічки. Воно залежить від того, хочете ви пряме або розсіяне світло, жорстке або більш м’яке, також варто знати, куди світло повинно падати.

Крок 2. Відміряти необхідну довжину стрічки

Зазвичай стрічки реалізуються котушками по 5 метрів. Якщо вам необхідний відрізок менше 5 метрів, потрібно відміряти необхідну довжину і просто відрізати стрічку. Відрізати стрічку слід тільки за спеціальним швом. Найчастіше це місце позначене намальованими ножицями.

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Розрізання Led-стрічки при монтажі

Крок 3. При необхідності з’єднати разом кілька відрізків стрічки

Якщо необхідно встановити стрічку через кут, зробити її різної довжини або встановити стрічку через поверхню, щообривається, то два відрізки виробу можна з’єднати, припаявши проводки до потрібних паяльних пластин. Якщо два відрізка Led-стрічки необхідно знову з’єднати разом, слід просто спаяти їх між собою.

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

З’єднання відрізків стрічки при монтажі

Крок 4. Очистити поверхню монтажу

Поверхня, на яку встановлюється стрічка, повинна бути чистою, гладкою, без слідів жиру і воску. Якщо стрічку необхідно приклеїти до дерева, краще спочатку його відшліфувати. Для приєднання стрічки приберіть захисний шар скотча і наклейте її на основну поверхню. Добре притисніть стрічку, переконавшись, що вона щільно прилягає до поверхні. Не натискайте на резистори стрічки, інакше пристрій може пошкодитися.

Крок 5. Підключіть стрічку до трансформатора

Стрічка працює від маленької напруги в 12 або 24 В, тому для підключення до звичайної електромережі, необхідний трансформатор, що перетворює змінний струм 220 В в постійний струм 12 В. Після вибору необхідного трансформатора, стрічку потрібно під’єднати до нього . Якщо ви придбали блок живлення з виведеними проводами, то підключіть його до стрічки (зазвичай червоний провід «+», а синій або чорний – «-»).

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Підключення стрічки до трансформатора

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Збільшений розмірів клем

Якщо блок живлення без проводів, то вкрутіть їх самі до відповідних полярності затискачів трансформатора.

Монтаж Led-стрічки Івано-Франківськ досить простий, однак, його слід робити вдумливо. Найбільшу складність представляє не монтаж, а підключення стрічки. Тому перед встановленням, всю конструкцію слід зібрати на підлозі і перевірити її роботу. Також необхідно дотримуватися певних правил підключення. Зробивши все правильно, ви отримаєте оригінальне і красиве освітлення на довгі роки.

Підготовка до підключення Led-стрічки

Насамперед, хочемо нагадати про те, що при проведенні електромонтажних робіт своїми руками (прокладання та підключення силового кабелю, монтажних проводів і Led-стрічки) важливо дотримуватися правил техніки безпеки.

Отже, щоб виконати підключення світлодіодної стрічки, потрібно закупити такі матеріали:

 • негорючий кабель ВВГнг (наприклад, кабель ВВГнг(А) 3х1,5, який виготовляється згідно з вимогами ГОСТ 31996-2012);
 • монтажні дроти ПуГВ з ізоляцією червоного кольору (для підключення позитивного полюса) і чорного кольору (для підключення негативного полюса);
 • Led-стрічка на напругу 12В необхідної довжини;
 • схема підключення Led-стрічки 12 вольт передбачає використання понижуючого трансформатора або блоку живлення (БП). Цей пристрій необхідно вибирати з вхідною/вихідною напругою 220/12В, а потужність повинна дорівнювати сумарній потужності Led-стрічок + 20% запас;
 • діммер з пультом управління, який забезпечить регулювання рівня яскравості. Так як. схема підключення передбачає використання Led-стрічки 12 вольт, то і діммер необхідно вибирати виходячи з даного напруги;
 • спеціальний алюмінієвий профіль, в якому буде проводитися встановлення Led-стрічки.

Перед тим як виконати монтаж Led-стрічки Івано-Франківськ, необхідно здійснити ряд електромонтажних робіт і підвести живлячі лінії до місця їх підключення. Для цього в заздалегідь підготовленій штробі прокладаємо 3-х жильний кабель ВВГнг перетином 1,5 мм2 до розподільної коробки, від якої буде виконано живлення основного освітлення і Led-стрічки.

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Далі від розподільної коробки до передбачуваного місця встановлення блоку живлення в гофрованій трубі прокладається 3-х жильний кабель ВВГнг перерізом 1,5 мм2.

У коробці жили кабелю рекомендується промаркувати за наступною схемою:

 • жила з ізоляцією білого кольору (фаза) – маркування «Lled»;
 • жила синього кольору (робочий нуль) – маркування «N»;
 • жовто-зелена жила (захисне заземлення) – маркування «PE».

Після цього виконуються оздоблювальні роботи і проводиться виготовлення металевого каркасу для підвісної стелі.

Як правильно підключити Led-стрічку

Монтаж led стрічки Івано-ФранківськПереходимо до підключення блоку живлення і діммера. Для зручності на каркасі укладаємо полку з фанери або шматка ГКЛ і розташовуємо на ній ці пристрої. Далі виробляємо підключення жил кабелю до відповідних клем:

 • жилу з ізоляцією білого кольору – до клеми з позначенням «L»;
 • жилу синього кольору – до клеми «N»;
 • жилу жовто-зеленого кольору (захисне заземлення) – до клеми, позначеної як «PE» або знаком заземлення .

Підключивши блок живлення, можна приступати до приєднанню діммера. Для цих цілей використовують монтажний провід ПуГВ. Жили багатодротового проводу зачищають, опресовують наконечниками і виробляють підключення.

З боку блоку живлення провід підключають так:

 • Провід з ізоляцією чорного кольору – клема з маркуванням «-V»;
 • Провід червоного кольору – клема «+V».

Монтаж led стрічки Івано-ФранківськУ діммера вибираємо бік «IN POWER» (підключення живлення від БЖ) і з’єднуємо:

 • Провід червоного кольору – з клемою, промаркованій як «+»;
 • Провід чорного кольору – з клемою «-».

Виконавши з’єднання, виробляємо прокладання монтажних проводів в гофрованій трубі до передбачуваних місць підключення Led-стрічок.

Необхідно відзначити, що якщо планована довжина підсвічування становить більше 5 метрів, то підключення Led-стрічки необхідно проводити паралельно і до кожної стрічки підводити живлення від димера.

Монтаж led стрічки Івано-ФранківськПісля прокладання проводів можна приступати до їх підключення до клем діммера, позначеним як «OUTPUT LED» (вивідний провід). Дроти зачищають, опресовують наконечниками і підключають:

 • Дроти чорного кольору – до клем, які мають маркування «V-»;
 • Дроти червоного кольору – до клеми «V+».

З іншого боку проводу також зачищаються, маркуються та опрессовываются (червоний – «V+», чорний – «V-»).

Після виведення живлячих проводів до місця підключення Led-стрічок виконуються оздоблювальні роботи та встановлюється спеціальний алюмінієвий профіль, в якому згодом буде виконано монтаж Led-стрічки.

Після завершення робіт можна приступати до підключення Led-стрічки. Для початку необхідно відрізати стрічку необхідної довжини. Зверніть увагу, що робити обрізання стрічки можна тільки у спеціально позначених місцях.

Після виконання підключення своїми руками виробляють монтаж стельового багету так, щоб Led-стрічки не було видно за ним.

Таким чином, ми здійснили монтаж Led-стрічки Івано-Франківськ своїми руками.

Вибір LED стрічки

Іноді люди купують на ринку різні марки Led-стрічок і розчаровуються в світлодіодних джерелах світла, виявивши, що стрічка світить не так яскраво, як очікувалося, з часом помітно згасає і це призводить до необхідності її заміни. Але не варто в таких випадках поширювати негативний досвід на всі світлодіодні стрічки і, не розібравшись, списувати з рахунків абсолютно всі марки стрічок.

Далі ми розповімо, як правильно вибрати Led-стрічок і уникнути розчарувань, опишемо переваги Led-стрічок Arlight перед стрічками інших виробників.

Так що ж виділяє стрічку Arlight з широкого кола світлодіодних стрічок, представлених на сьогоднішньому ринку, що робить її особливою і чому у неї більш висока ціна?

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Висока яскравість

Мета Arlight – надавати яскраве освітлення, яке відповідає споживаній потужності і сучасним вимогам ефективності. Світлодіодна стрічка Arlight перевершує більшість аналогів – вона має реальну світловіддачу більше 100 Лм/Вт, що говорить про високу енергоефективність. По світловому потоку стрічки Arlight в 2-3 рази перевершують інші марки стрічок при однаковій кількості світлодіодів і рівної споживаної потужності. Якщо Ви хочете, щоб у Вашому домі було реально світло, використовуйте для основного та додаткового освітлення Led-стрічки Arlight.

Довгий термін служби та гарантія якості

Як заявляють більшість виробників і продавців, термін служби будь-яких Led-стрічок складає 30 тисяч, 50 тисяч і навіть 100 і більше тисяч годин! На жаль, в більшості випадків це виявляється не більш ніж рекламним ходом, і насправді стрічка помітно втрачає яскравість вже через півроку-рік не дуже інтенсивної експлуатації. Але невже розрекламовані світлодіоди служать так недовго? – Звичайно ні. Вся справа в тому, що термін служби світлодіода сильно залежить від його якості і умов роботи. Одна з основних вимог, що сприяють тривалій роботі світлодіодів – не допустити підвищення температури кристала вище певного рівня. У світлодіодних стрічках Arlight виконанню цієї умови сприяє застосування високоякісної двошарової основи стрічки класу LUX, з струмоведучими доріжками, виконаними з чистої міді. Це зменшує нагрівання стрічки при проходженні через неї живлячого струму і сприяє гарному відведенню тепла від світлодіодів. Слід пам’ятати, що потужні стрічки (більше 10 Вт/м) вимагають відводу тепла і щоб уникнути перегріву встановлюються на профіль. Крім того, при виробництві Led-стрічок Arlight використовуються тільки високоякісні світлодіоди, які пройшли 100 відсотковий відбір за якістю і сортуванню за відтінком світіння. Кожній стрічці присвоюється значення BIN, що гарантує відсутність видимого розкиду світіння в межах одного значення BIN. Використання якісної основи стрічки і високонадійних світлодіодів гарантує реальний термін служби Led-стрічок Arlight понад 30 тисяч годин, що підтверджується лабораторними вимірами і багаторічним досвідом експлуатації Led-стрічок. Надійність і довговічність стрічок Arlight підтверджується позитивними відгуками клієнтів, що встановили Led-стрічки більше 5 років тому. Стрічки й донині продовжують світити на повну силу! Arlight впевнений в своїх стрічках і надає розширену гарантію – 3 роки!

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ

Краса

Краса освітлення – одне з основних бажань при використанні Led-стрічки. Ви легко підберете потрібний колір або відтінок світіння, по Вашому смаку і настрою, стрічки Arlight випускаються у всіх відтінках білого кольору: супертеплий, теплий, денний, чистий білий, холодний і суперхолодний білий. Але як бути, якщо в магазині Вам подобаються всі відтінки, і Ви не можете визначитися? Наша порада – вибирайте денний білий колір свічення, він подобається більшості людей, не має сильно вираженого жовтого або синього відтінку. Теплий білий добре поєднується з галогенними лампами, оскільки в ньому присутній жовтий тон. Якщо Вам подобається світіння старих ламп розжарювання – підійде супертеплий білий. В офісах і торгових центрах непогано впишеться чистий білий. Холодний і суперхолодний білий не рекомендується використовувати в житлових приміщеннях, але дані відтінки часто використовується в рекламі і торгівлі, наприклад, у висвітленні вивісок та вітрин.

Якісна упаковка

Здавалося б, упаковка впливає тільки на зовнішній вигляд товару, але, коли мова йде про Led-стрічки, це не так. Світлодіоди вкрай чутливі до умов зберігання. Вологе середовище і агресивні домішки (пари розчинників, лаків і фарб, використовуваних при ремонті) можуть впливати на світлодіоди і пошкоджувати їх. На жаль, багато постачальників Led-стрічок не враховують цей факт і продають стрічки в картонних коробках, або взагалі без упаковки, а це скорочує термін служби світлодіодів ще до установки. Відмовляйтеся від покупки будь якої стрічки без упаковки!

Led-стрічка Arlight упаковується в індивідуальний герметичний металізований пакет з вологопоглиначем всередині (пакетик з силікагелем). Пакет зовні пофарбований у колір світіння стрічки, що дуже зручно при монтажі різних стрічок. До установки зберігайте стрічку тільки в оригінальному пакеті, який захищає стрічку від вологості і агресивного середовища.

Але і фірмова упаковка не завжди є гарантією достовірності товару. Були виявлені випадки, коли недобросовісні продавці реалізовували більш дешеву стрічку, упаковану у фірмове паковання, в розрахунку на те, що покупець не виявить обману. Щоб переконатися в достовірності Led-стрічки Arlight, розгляньте її уважніше. На основі оригінальної стрічки, з певними проміжками, нанесений логотип Arlight.

Монтаж led стрічки Івано-Франківськ
Светодиодные ленты / Ленты LUX smd 5060 [+RGB/W] открытые RT 24V 144 2×2 [+RGB/W]; Изображение товаров: 018144 Лента RT 2-5000 24V RGB-Day 2×2 (5060, 720 LED, LUX); 012327 Лента RT 2-5000 24V RGB-Warm 2×2 (5060, 720 LED, LUX)
Для забезпечення довгого строку служби Led-стрічки її потрібно правильно встановити і підібрати відповідне джерело живлення. Оригінальні Led-стрічки Arlight завжди комплектуються інструкцією, що містить рекомендації по підбору джерела живлення, підключення та експлуатації стрічки. На котушці і проводах для підключення є наклейки з зазначенням основних характеристик стрічки, в тому числі напруги живлення.

Більшість Led-стрічок живляться постійним стабілізованою напругою 12, 24 або 36 вольт, в залежності від моделі. Ніколи не підключайте такі стрічки до мережі 220В безпосередньо! Ви не тільки ризикуєте отримати удар струмом, але і гарантовано виведете стрічку з ладу. Не використовуйте для живлення Led-стрічок електронні трансформатори для галогенних ламп або подібні непризначені для них пристрої. Використовуйте тільки джерела постійної стабільної напруги, призначені для світлодіодного обладнання.

Правильний вибір стрічки, якісний монтаж з виконанням всіх рекомендацій забезпечать тривалу роботу Led-стрічки і дозволить Вам надовго забути про проблеми з перегорілими лампами і розлучитися з клопотами по їх заміні.

Встановлення Led-стрічок в Івано-Франківську

Якщо вам необхідно встановити Led-стрічку в Івано-Франківську, телефонуйте за телефоном, вказаним на сайті. Наші електрики професійно виконають за помірну ціну монтаж Led-стрічки Івано-Франківськ різних типів, як в квартирі, так і в приватному будинку або ж проведуть консультацію, відповівши на всі виниклі питання. Майстри нашої компанії працюють без вихідних.