Незважаючи на гадану складність, закріпити люстру на бетонній стелі можна самостійно, без допомоги фахівців. Все, що для цього потрібно — вибрати відповідний спосіб кріплення, підготувати необхідні інструменти і виконати монтаж, не забуваючи про дотримання техніки безпеки при роботі з електропроводкою.

Вибір способу кріплення люстри

Як правило, спосіб кріплення передбачений заводом-виробником освітлювальних приладів і залежить від конструктивних особливостей конкретної моделі. У деяких випадках конструкція люстри допускає використання різних варіантів кріплення, і тоді вибір кріпильного елемента буде залежати від її параметрів.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Розглянемо три основних варіанти кріплення:

 • Гак.

Стельовий гак є одним з найбільш популярних варіантів кріплення, оскільки протягом багатьох десятиліть був єдиним кріпильним елементом для стельових люстр. Його перевагою є універсальність, оскільки він дозволяє в разі необхідності без особливих зусиль замінити одну люстру старого зразка на іншу.

 • Анкер.

Завдяки своїй конструкції, яка має розпірку, що розходиться в сторони, анкерний болт дозволяє повісити важку люстру вагою від п’яти кілограм на бетонну стелю.

 • Планка або кронштейн.

Даний вид кріплення застосовується на більшості сучасних освітлювальних приладів, які не володіють великою вагою або габаритами. Спеціальна планка, як правило, входить в комплектацію люстри і дозволяє надійно зафіксувати прилад на стелі, приховуючи як самі елементи, так і електропроводку.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Підготовка до встановлення

Для того щоб почати монтаж люстри необхідно підготувати наступний набір інструментів:

 • Драбина;
 • Перфоратор або дриль зі свердлом по бетону відповідного діаметра;
 • Набір викруток або шуруповерт;
 • Кріпильні деталі люстри;
 • Плоскогубці;
 • Викрутка індикаторна;
 • Сполучні клеми.

У деяких випадках, перед тим як повісити люстру необхідно спочатку демонтувати стару. При цьому якщо в новій люстрі використовується аналогічний метод кріплення, то демонтувати кріпильні деталі зі стелі не потрібно, обмежившись розбиранням освітлювального приладу. Якщо для нової люстри потрібно інший тип кріплень, то старі кріпильні деталі необхідно також демонтувати.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Процес демонтажу старої люстри проходить у кілька етапів. Спочатку необхідно відключити електроенергію в будинку. Потім потрібно від’єднати всі наявні на люстрі додаткові елементи

(лампочки, плафони, декор тощо). Після цього відкручується захисний ковпак, під яким знаходяться елементи кріплення. Далі слід від’єднати електричні дроти від люстри і розвести їх в сторони, замотавши оголені кінці проводів ізолентою. Виконавши всі ці дії, можна приступити до розбирання кріплення люстри і, за необхідності, демонтажу кріпильних деталей зі стелі.

Монтаж люстри на гак

Якщо в місці установки люстри на стелі вже є вмонтований гак, необхідно спочатку переконатися в його надійності. Для цього потрібно підібрати вантаж, аналогічний за вагою обраній люстрі, і повісити його на гак. Після цього необхідно із зусиллям потягнути за вантаж кілька разів у різних напрямках. Якщо гак буде хитатися або випадати, його слід замінити.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Оскільки на гак можна кріпити тільки люстру невеликої ваги, то для цих цілей простіше всього використовувати звичайні гаки-саморізи. За допомогою дриля або перфоратора необхідно зробити отвір в стелі аналогічний діаметру дюбеля. Після цього вбити дюбель в отвір і вкрутити в нього гак. Переконавшись, що гак тримається досить міцно, можна вішати на нього люстру.

Монтаж люстри на анкер

Анкерний болт або анкерний гак необхідний у тому випадку, якщо на стелю з бетону необхідно повісити масивну люстру вагою 5 кг і більше. Монтаж такого кріплення практично аналогічний монтажу гаку з дюбелем. Однак, на відміну від пластикового дюбеля, металевий анкер має особливу конструкцію з розпірками, які при укрученні розходяться в сторони, збільшуючи міцність конструкції в кілька разів.

Необхідно враховувати, що глибина отвору для анкера повинна бути аналогічна його довжині і анкер повинен щільно входити в цей отвір як можна глибше. Після установки анкера його слід закрутити до упору і тільки після цього на нього можна вішати важкий світильник.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Монтаж люстри на кронштейн або планку

Монтаж люстри Івано-Франківськ з допомогою спеціальної планки або кронштейна значно спрощує процес монтажу, так як в цьому випадку всі кріпильні деталі входять в комплектацію освітлювального приладу і знаходяться в строгій відповідності з його параметрами. Однак встановлення кронштейна вимагає уважності і точності, оскільки потрібно просвердлити більше одного отвору в стелі.

Для того щоб уникнути помилок, необхідно прикласти люстру до місця її бажаної установки і переконатися, що вона щільно прилягає до поверхні стелі. Також необхідно перевірити, що кріпильна планка не перекриває і не пережимає дроти, що виходять з стелі. Підібравши таким чином відповідне місце кріплення, необхідно намітити на стелі область розміщення планки і позначити центри отворів під дюбелі.

Далі необхідно просвердлити намічені отвори перфоратором, вибравши свердло, відповідне діаметру дюбелів. Після цього необхідно вбити дюбелі в отвори і прикріпити кронштейн до стелі за допомогою саморізів. Якщо отвори висвердлені правильно, то кронштейн повинен стати точно в зазначену на стелі область. Після установки кронштейна необхідно прикріпити до нього люстру декоративними болтами.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Дотримання правил безпеки при встановленні люстри

На заключному етапі монтажу люстри Івано-Франківськ здійснюється з’єднання електричних кабелів.

Оскільки підключення і експлуатація електроприладів пов’язана з небезпекою для життя, необхідно не тільки дотримуватися заходів безпеки, а й виконувати з’єднання проводів строго у відповідності зі схемою підключення освітлювального приладу.

Перш, ніж приступити до з’єднання проводів, необхідно повністю відключити електрику в будинку. Після цього потрібно остаточно переконатися у відсутності електрики на проводах за допомогою індикаторної викрутки. Також слід пам’ятати, що поганий контакт електричних проводів може стати причиною пожежі, тому комутувати дроти слід спеціальними сполучними клемами, а все оголені частини проводів необхідно ретельно замотати декількома шарами ізоляційної стрічки.

Як повісити люстру на підвісну стелю: варіанти кріплення

Якщо вирівнювання бетонної стелі виконувалося оштукатурюванням, то монтаж люстри Івано-Франківськ на таку основу при правильному виборі технології не складний у виконанні і безпечний для перекриття, так як міцнісні характеристики бетону високі. Але стелі часто рівняють з допомогою гіпсокартону, монтуючи його каркасним способом поверх чорнової основи, або обробляють пластиковими панелями. У цих випадках залізобетон виявляється прихованим за ГКЛ на відстані, як мінімум, висоти перерізу каркасу, і виникає питання – до чого і як кріпити стельові освітлювальні прилади.

Світильники плоскої конфігурації, що кріпляться до основи саморізами, змонтувати безпосередньо на гіпсокартон технічно не представляє складності, але навіть при малій вазі пристрою таке кріплення не буде надійним, до того ж не виключено провисання навантаженої ділянки ГКЛ.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Що ж стосується люстр, кріпити їх до підвісної стелі однозначно не можна, тому розглянемо, як це зробити правильно — надійно і без шкоди для фінішної обробки. Крім того, дана проблема актуальна і для натяжних стель — вони приховують несучу основу так само, як і підвісні.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Послідовність операцій при монтажі люстри

Надійне кріплення цього освітлювального приладу передбачає його жорсткий зв’язок з несучою основою, тому на бетонній стелі ще до її оздоблення гіпсокартоном потрібно облаштувати майданчик для кріплення люстри. Якою повинна бути ця посадкова площадка – залежить від конструкції люстри, точніше, від штатного способу її кріплення до стелі.

Таким чином, якщо вирівнювання основи гіпсокартоном ще не вироблялося, послідовність дій наступна:

 1. Вибір люстри;
 2. Монтаж каркасу під ГКЛ;
 3. Облаштування кріпильного місця на несучій основі;
 4. Улаштування вирівнюючого покриття;
 5. Монтаж люстри.

У певних ситуаціях люстру можна підвісити і на вже змонтовану підвісну стелю.

Критерії вибору люстри

Крім відповідності інтер’єру приміщення і естетичним перевагам замовника, люстра повинна вибиратися з урахуванням наступних факторів:

 1. Мешканці при ходьбі не повинні зачіпати пристрій головами;
 2. Штатне кріплення люстри повинно бути розраховане на вигляд наявного міжповерхового перекриття (монолітне, пустотні плити);
 3. Ріжки освітлювального приладу, особливо малорозмірного по висоті, повинні бути звернені вниз або в сторони – інакше на пластикових панелях і фінішній обробці гіпсокартону навпроти плафонів з часом з’являться темні плями;

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

 1. Конструкція приладу не повинна перешкоджати поточному догляду за стельовою обробкою – на ділянці стелі над лампами з-за конвективних потоків повітря пилу завжди більше.

Види кріплення світильників

Знімний елемент конструкції люстри, який монтується на несучу основу, називається кріпильним вузлом – до нього згодом штатним способом кріпиться освітлювальний прилад.

Найбільш поширені наступні види кріпильних вузлів:

 • підвісний гак;
 • монтажна планка (прямолінійна і хрестоподібна).

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

До якої групи належить кріпильний вузол, зазвичай наочно свідчить його зовнішній вигляд. Поширені і комбіновані пристрої, де до планки або пластині кріпиться гак або кільце.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Не завжди візуальний огляд вузла дає уявлення про спосіб його кріплення, до того ж виникають питання по припустимому навантаженні і матеріалі несучої основи.

Крюки для підвісу люстр

Гак зазвичай входить в комплект пристрою, але цей виріб можна придбати і окремо. Люстри, монтовані на гак, мають на корпусі відповідну частину для підвісу – кільце, скобу або карабін.

Виробляються різні конструкції гаків, розрахованих на кріплення до дерев’яних і кам’яних, монолітних і пустотних основ. Розрізняються вони і за несучими характеристиками.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Для кріплення люстри вагою до 3 кг можна використовувати гак-саморіз з сталевого прута діаметром від 2 мм, вкручений в ущільнений пластиковим дюбелем отвір у стелі. Але якщо перекриття виконане з пустотних плит, для світильників такої ваги використовують інший різновид гака — з пружними поперечними пелюстками («метелик»), які розкриваються в порожнині з/б-перекриття після проходження ними стінок просвердленого отвору.

Для монтажу на пустотні плити люстр вагою понад 3 кг «метелик» вже не годиться, необхідно використовувати гак типу «моллі». Залежність діаметру стрижня такого виробу від ваги люстри наступна:

3-5 кг – від 3 мм;

5-8 кг – від 4 мм;

8-10 кг – від 5 мм.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Значення допустимих навантажень на гаки не категоричні, так як міцність фіксації кронштейна залежить і від несучих характеристик основи, тому після монтажу виробу необхідно перевірити надійність його фіксації – прикласти навантаження на витяг.

Для підвісу світильників вагою більше 10 кг використовуються гаки анкерного типу.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Принцип дії анкера – виріб вставляється в отвір необхідної глибини і діаметру, після чого затягуванням гайки виконується розклинювання його зовнішньої гільзи зсередини, що міцно розпирає кріплення у бетонному каналі.

Виробляються й інші різновиди гаків для встановлення люстр, наприклад, розраховані на багаторазове свердління основи, але якихось специфічних прийомів для їх кріплення не застосовується.

Монтажні планки і пластини

Монтаж люстри Івано-Франківськ з кріпильним вузлом такої конструкції відрізняється від підвісу на гак лише способом кріплення приладу до планки (або пластини). Сама ж монтажна планка кріпиться до несучої основи по одній з описаних вище методик – на саморізи, анкери, дюбелі «моллі».

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Монтажні планки і пластини входять в комплект люстри, і після монтажу на чорнову стелю кріплення до них освітлювального приладу виконується штатним способом, описаним в інструкції по застосуванню.

Кріплення люстри з гаком при підвісній стелі

При планованому оздобленні гіпсокартоном стартова ситуація для цієї операції – змонтований на стелі каркас під ГКЛ.

На стелі визначається місце розташування люстри – на вільній від профілів ділянці бетону, і намічається місце свердління отвору під гак. Потім, у відповідності з характеристиками цього кріпильного елемента (конструкція, діаметр і довжина стрижня) по позначці виконується отвір, і в нього монтується гак.

Якщо закріплений гак не виступає за площину каркасу, то за допомогою будівельного рівня точку його розташування на стелі проектують на підлогу і відзначають. Після монтажу гіпсокартону цю позначку таким же способом переносять вгору на ГКЛ, і корончатим свердлом виконують у листі отвір, діаметр якого дозволить вставити в нього ніжку люстри, щоб надіти на гак відповідне кільце. При надмірній віддаленості від гака отвору, його можна наростити – надіти на нього проміжне кріплення.

Якщо ж нижня точка гака виступає за площину каркасу, то під час примірювального укладання гіпсокартону на цю ділянку кронштейн залишить вм’ятину на листі, по якій і потрібно буде виконати свердління.

Отвір на ГКЛ повинен бути менше декоративного люстрового розета по діаметру, а крайки його реза потрібно покрити гідрофобом – гіпс гігроскопічний.

Не рідкість ситуація, коли в результаті зонування приміщення виникла необхідність встановлення на підвісну стелю ще однієї люстри.

У такій ситуації на ГКЛ після розмітки виконується отвір тим же способом – розміром під приховування декоративним розетом. А бетонну основу під монтаж гака свердлять перфоратором з довгим буром – діапазон їх діаметрів широкий. Потім гак або анкер вставляють в отвір в бетоні і затягують підходящим інструментом, наприклад, торцевим ключем.

Встановлення люстри з хрестоподібною планкою

Як правило, таким кріпильним вузлом оснащуються люстри досить важкі або великого розміру в плані, що вимагають не підвісного, а багатоточкового кріплення.

Щоб розмістити такі прилади на підвісній стелі, посадочне місце під їх монтаж облаштовується до укладання гіпсокартону.

З міцної дошки товщиною 50 мм вирізається опора під хрест-планку – хрестоподібна, але з широкими поперечинами, або ж кругла, прямокутна. Важливо, щоб при накладенні планки на опору і можливе зміщення в будь-яку сторону на 3-5 см кріпильні отвори розташовувалися на деревині.

Опора щільно кріпиться до бетонної стелі анкерними дюбелями – по периметру і в середині. За допомогою будівельного схилу контур опори проектується на підлогу, а після монтажу ГКЛ знову переноситься наверх. Хрест-планку прикладають до контуру на листі, центрують і довгими саморізами кріплять до дерев’яної опори, проходячи ними ГКЛ наскрізь. Довжину саморізів підбирають таким чином, щоб вона забезпечувала надійне і естетичне кріплення планки – входження метизів в деревину на максимальну глибину, фіксацію «хреста» на гіпсокартоні без зазору і утворення вм’ятини.

Люстру кріплять до хрест-планки після фінішної обробки стелі.

Якщо зазор між підвісною і чорновою стелями великий, дерев’яну опору до бетону кріплять на сталеві смуги – роблять її підвісною. Для цієї мети добре підходять підвіси, призначені для монтажу каркасу під ГКЛ.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

В іншому технологія і послідовність дій ідентичні ситуації з меншою відстанню між гіпсокартоном і основою.

Встановлення люстри в натяжну стелю

Розглянемо тему — монтаж люстри Івано-Франківськ в натяжну стелю. Еластичні стелі з полівінілхлоридної плівки є останнім словом науки і дизайну в області декоративного оздоблення приміщень. Маса достоїнств і унікальних технічних характеристик справедливо вивели цей матеріал на пік популярності серед власників приватної власності різного призначення. Але, далеко не всіх влаштовує освітлення кімнати світильниками або ультрасучасними спотами.

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Важлива деталь: Для прихильників класики актуальним є питання про можливість встановлення люстри. Це цілком можливо, але краще це питання продумати заздалегідь, ще до початку монтажу натяжної системи.

Про те, як встановити лампу на навісне покриття і, при необхідності, замінити її на іншу, будуть дані поради і рекомендації далі.

Основні правила та умови встановлення

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Далеко не кожна люстра, яка висить в супермаркеті, може бути використана в якості джерела світла на натяжній стелі. Перш, ніж приступити до планування робіт, закупівлю матеріалів або укладання договору з будівельною фірмою, потрібно вивчити особливості полівінілхлоридної плівки і правила роботи з нею.

При роботі з конструкцією, покритою ПВХ-полотном, слід враховувати такі фактори:

 1. Плівка дуже тонка, еластична. На неї не можна нічого кріпити, навіть світлодіодні стрічки. Будь-який предмет викликає деформацію поверхні.
 2. Короткочасне нагрівання викликає розм’якшення і провисання матеріалу. Це слід враховувати при виборі конструкції люстри. Лампи розжарювання, що знаходяться поруч з плівкою, викликають саме такий негативний ефект.
 3. Тривалий вплив високої температури і прямих променів призводить до порушення структури полімеру: він втрачає еластичність, колір і покривається тріщинами. Причиною цього явища можуть бути лампочки без плафонів або сталева основа, яка від них нагрівається.
 4. Глянсова поверхня володіє відмінними відбивають властивостями. В ній всі предмети відображаються майже, як у дзеркалі. До чого це? До того, що потрібно уважно підходити до вибору плафонів. Плафони відкритого типу, не тільки позначаться на поверхні своєю внутрішньою частиною, але і створять на ній яскраві відблиски, які будуть дратувати очі.
 5. ПВХ-плівка дуже міцна на розрив, але легко ріжеться. У основ світильників не повинно бути гострих країв та виступів від слідів виливки.
 6. Не слід забувати про комплексний підхід. Світильник створює основне освітлення кімнати достатньої яскравості прямо під нею. По кутках, як правило, панує напівтемрява. Цей недолік можна усунути, встановивши в цих місцях зовнішні світлодіодні світильники. Розташовані по периметру світлодіодні стрічки створять м’яке і романтичне підсвічування при відключенні основного освітлення.
 7. Не слід вибирати величезну, вертикального типу лампу для низьких кімнат. Такі освітлювальні прилади підходять для високих, просторих приміщень. Для низьких стель гарні пристельові люстри, витягнуті по горизонталі.

Однією з переваг монтажу освітлювального елементу на натяжну конструкцію, є відсутність необхідності сильного опускання натягнутого полотна. Для надійного з’єднання достатньо всього 4-5 см.

Монтаж люстри

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Ті, хто віддають перевагу люстрам, як засобу висвітлення своїх кімнат, добре знають, що кріпитися до бетонної плити ці освітлювальні прилади можуть двома способами: на гак або монтажну планку. При цьому, виходячи з розміру та ваги конструкції, планка може бути різної конфігурації.

Увага: У чому полягає відмінність між приєднанням виробу до твердої бетонної поверхні і до найтоншої і еластичній плівки? У тому, що на плівці не можна нічого прикріплювати, вона від цього порветься або сильно розтягнеться.

Вихід? Розмістити між несучою плитою і полотном міцну конструкцію, до якої можна прикріпити предмет великої ваги.

Але, як зробити в матеріалі отвори, які можуть розійтися, зруйнувавши всю поверхню? Дуже просто: наклеїти на поверхню пластикові кільця, які не дадуть плівці рватися, коли з внутрішнього простору кілець буде видалена плівка. Якщо пластикові кільця не поставляються в комплекті з товаром, то їх можна придбати окремо.

Виходячи з цього, існує кілька способів установки освітлювального приладу в натяжну стелю.

Установка на монтажні планки

Люстри бувають різні. Є легкі, розташовані впритул до поверхні, що розкидають плафони далеко від центру в горизонтальній площині. Є вироби, які вражають своєю величністю і чималою вагою.

В залежності від виду освітлювальних приладів і ваги, для їх кріплення до несучої плити використовуються планки поздовжньої або хрещатої конфігурації. Монтаж люстр Івано-Франківськ з таким кріпленням схожий між собою, але має деякі відмінності.

Далі про ці процеси і відмінності.

Фіксація на повздовжні планки

Монтаж та заміна люстри Івано-ФранківськЗвичайно, можна повісити планку на звичайний гак, що стирчить зі стелі кожної квартири, в кожному будинку. Але, це може викликати перекіс основи виробу. Набагато надійніше закріпити планку на міцне, надійне підгрунтя. Ця основа може мати різні конфігурації і особливості встановлення.

На замітку: Легкий освітлювальний прилад з невеликою основою, яка кріпиться на дві шпильки, може встановлюватися на збірну чи монолітну основу.

Нею може бути:

 1. Дерев’яний брус відповідної товщини. Просвіт між ним і плівкою повинен бути в межах 2-3 мм. В центрі бруса виготовляється отвір для виведення проводів. Сам він міцно прикручується до бетонної плити.
 2. Монтажна рама. Її виготовляють із сталевих підвісів і шматка багатошарової фанери.

Основа для закріплення монтажної планки фіксується після складання каркасу для кріплення полотна.

Після того, як плівка закріплена і натягнута, встановлюється люстра.

Робиться це так:

 • на дотик знаходиться заставна, її форма наноситься на плівку;
 • до центру позначки приклеюється пластикове кільце (його діаметр повинен бути на 2-3 см менше, ніж декоративна основа люстри);
 • з внутрішньої частини кільця видаляється плівка;
 • на планці, у відповідності з отворами на основі, жорстко фіксуються шпильки;
 • планка саморізами прикручується до застави;
 • виводяться дроти і підключаються до світильника;
 • основа надівається на шпильки і прикручується до них метизами, що входять в комплект виробу.

Два останніх етапи можна здійснити тільки вдвох. Слід це передбачити перед початком роботи.

У разі пошкодження або втрати привабливості, заміна освітлювального елементу на натяжній конструкції не представляє особливої складності. Головною умовою для цього є розмір і конфігурація основи і планки нового виробу. Якщо він ідентичний або дещо перевищує розміри наявного світильника, то процес заміни можливий для здійснення.

Щоб поміняти лампу на натяжній стелі, можна скористатися старим отвором в плівці або виготовити новий, скориставшись кільцем більшого діаметру.

Монтаж та заміна люстри Івано-ФранківськВстановлення на хрестоподібну планку

Цей процес трохи відрізняється від попереднього способу поводження з плівкою. Хрестоподібні планки використовуються для підвішування важких виробів, що володіють значними габаритами. Основи у цих освітлювальних приладів можуть бути такої форми і діаметру, що для них просто неможливо знайти термокільця.

Виходячи з цього, для кріплення таких виробів в полотні виготовляється п’ять отворів з кільцями. Центральне служить для виведення проводів, а чотири — для з’єднання основи і планки.

Фіксування на гак

Монтаж та заміна люстри Івано-ФранківськПрактично у всіх нових і старих будинках стелі оснащені гаками з підведеними електричними проводами. Можна скористатися ними в тому вигляді, як є. Якщо довжина штанги світильника недостатня для компенсації відстані між бетонною плитою і ПВХ-полотном, то гак можна подовжити або замінити.

Порада : Нижня частина гака повинна бути вище полотна на 3-4 мм. Це дозволить забезпечити щільність прилягання до неї декоративного ковпака.

Встановлюється гак після монтажу багетів. Підвішування проводиться після закріплення і охолодження плівки.

Робиться це в наступній послідовності:

 • на полотні робиться відмітка місця, над яким розташований гак;
 • до цієї позначки приклеюється пластикове кільце, розмір якого менше, ніж у декоративного ковпака;
 • всередині кільця зрізається матеріал;
 • люстра вішається на гак, з’єднуються електричні дроти;
 • ковпак присувається впритул до матеріалу.

При бажанні, освітлювальний прилад можна легко поміняти. Якщо у нової люстри ковпак менше, ніж у старої, то можна виготовити декоративну накладку, яка закриє щілину.

Ціни на встановлення люстри на стелю

Виклик електрика додому – Безкоштовно

Встановлення люстри з пультом управління – від 200 грн

Встановлення люстри з вимикачем – від 250 грн

Кріплення люстри невеликого діаметру в натяжна стеля (підвісний або типу Армстронг) – від 250 грн

Встановлення люстри великого діаметру – від 280 грн

Монтаж галогеновой люстри – від 220 грн

Вартість встановлення люстри залежить від:

 • її діаметра і розміру;
 • наявності додаткових робіт (монтаж розетки, одноклавішного або двоклавішного вимикача);
 • від типу самої стельової люстри (кришталева, галогенова, з трьома проводами, з двома лампами, з вентилятором, світлодіодна і т.ін.).

Монтаж та заміна люстри Івано-Франківськ

Тарифи на послуги майстра розраховуються почасово. Тому, розцінки в прайс-листі нашої компанії вказані як середні. Уточнюйте інформацію за телефоном.

 • Різні форми оплати і розрахунку;
 • Знижки постійним клієнтам;
 • Періодичне проведення акцій для пенсіонерів і інвалідів.