При виборі металевої ванни найбільшим попитом користуються сталеві та чугунці вироби. Як встановити їх в себе вдома?- Саме про це наша розповідь.

На відміну від важкої чавунної ванни, яку можна надійно встановити навіть посеред приміщення, будь-яка легка ванна для надійної фіксації обов’язково повинна примикати до трьох стін. Ванна встановлюється до настінного укладання кахлю, причому в ідеалі відстань між торцевими стінами повинна відповідати довжині ванни, плюс 3 – 5мм.

Практично всі легкі ванни комплектуються регульованими опорами.

Для сталевої ванни найбільш безпечні і надійні опори на самоклеючих накладках. Якщо виробником передбачено жорстке кріплення опор на стяжних болтах, то при їх затягуванні (або вже під час експлуатації під навантаженням) в точках кріплення можливе відшарування емалі.

Регульована самоклеюча опора для сталевої ванни завжди парна. На загальній дузі швелерної форми змонтоване кріплення відразу для двох регулювальних гвинтів з пластиковими наконечниками. Причому слід мати на увазі, що для зручності монтажних робіт по встановленню безумовно переважно короткі опори і довгі гвинти, ніж навпаки.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Початковий етап і підготовка

Саме по собі встановлення набагато простіше, ніж монтаж інших видів ванн. Особливо тих, що обладнані додатковими елементами (гідромасаж, вбудоване освітлення тощо). Монтаж сталевої ванни Івано-Франківськ – процес більш простий і зрозумілий новачкові. Але перед тим, як розпочати безпосереднє встановлення, радимо вам врахувати наступне:

 • У порівнянні з акриловими ваннами, ця все ж важче. Відповідно, для встановлення її знадобиться три стінки ванної кімнати, а не дві. Тільки в таких умовах вона не буде ковзати або хитатися.
 • Коли підбираєте ванну, прораховуйте, щоб вона стикалася з бічними стінами кімнати. Якщо довжина буде коротше більш, ніж на 5 сантиметрів, краще вибрати іншу. Якщо розмір більше, ви просто не зможете її встановити. Хіба що доведеться зрізати частину на торцях. Але це крайній захід, вдаватися до якої ми б не рекомендували.
 • Визначте, яким чином ви будете кріпити ванну. У комплекті, як правило, йдуть регульовані опори. Краще вибирати ті, на яких є спеціальні самоклеючі накладки. Вони не будуть дряпати кахель в ході експлуатації, на відміну від металевих болтів.
 • Стежте, щоб опори були коротші, ніж кріпильні болти.
 • Якщо в магазині є лише ванні з одним типом кріплення, то вам доведеться суворо дотримуватися інструкції, що додається, щоб зробити все правильно.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Слід також виділити кілька переваг саме сталевої ванни:

 • невелика вага дає можливість встановлювати її повністю самостійно. Вам не доведеться в ході встановлення і кріплення просити чужої допомоги і, тим більше, викликати сантехніків;
 • сама ванна швидко прогрівається і більш комфортна;
 • вартість її набагато нижча, ніж аналоги з інших матеріалів, що робить її доступною кожному;
 • емаль, якою покривається сталь, відрізняється високою міцністю та витривалістю до фізичного впливу.

Дуже важливий крок, який треба здійснити ще до початку встановлення – шумоізоляція. Справа в тому, що при набиранні води звук досить голосний і неприємний. Щоб знизити його рівень в домашніх умовах, можна скористатися матеріалами на основі бітуму. Підійде також прогумований матеріал, який наклеюється на зовнішню сторону ванни і місце падіння води.

Зверніть увагу, що шумоізоляцію потрібно робити тоді, коли поверхня має кімнатну температуру. В іншому випадку зусилля можуть виявитися марними.

В якості ізоляції можна використовувати звичайну монтажну піну. Досить нанести її на зовнішню сторону ванни і прикласти на неї зверху поліетиленовий шар. Головне – перед подальшими роботами дати матеріалу повністю просохнути.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Як правильно встановити сталеву ванну. Інструкція

Весь процес радимо здійснювати строго за списком дій:

 1. Все починається з підготовки поверхні. Щоб місце підходило для встановлення, його потрібно ретельно очистити від сміття і пилу. Спочатку продумайте, чи варто вам замінити на даному етапі плитку і кахель. Якщо так, то краще це зробити відразу, щоб в майбутньому не довелося займатися демонтажем.
 2. Тепер необхідно встановити з’єднання зливного отвору і зливу-переливу. Сам процес досить простий, але потрібно стежити, щоб герметизація була повною, інакше вода буде протікати. Для цього всі шурупи повинні бути вгвинчені щільно. Сьогодні ці елементи випускаються без дефектів, тому проблем не виникне. Але іноді може знадобитися скористатися герметиком. Дуже важливо зробити це ще до того, як будете ставити ванну на ніжки і вирівнювати.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

 1. Коли ставите ванну, необхідно, щоб у неї був правильний нахил. Найголовніше – не допускати, щоб отвір зливу знаходився вище, ніж протилежний край. Вода просто не буде стікати до кінця. Невеликий зворотний нахил можливий, але не рекомендований. Щоб вирівняти кут, скористайтеся звичайним будівельним рівнем. Його можна просто покласти на дно і регулювати ніжки. Але не забувайте, що більшість виробників спочатку роблять невеликий кут нахилу у бік зливу.
 2. Встановіть опори. Якщо це самоклеючі накладки, вони кріпляться тільки коли ванна перевернута догори дном. На звороті дна ви знайдете точки, за якими і потрібно встановити ніжки на сталеву ванну.
 3. Тепер ванну можна перенести в місце, де вона буде встановлена. Щоб краще зафіксувати її спочатку, рекомендуємо перед тим, як закріпити сталеву ванну, вбити між нею і трьома стінами дерев’яні клини. Не хвилюйтеся, ви їх заберете, коли остаточно зафіксуєте.
 4. Щоб не пошкодити краї, рекомендується наклеїти на них щільний будівельний скотч, після чого між стінами і стінками ванни задувається монтажна піна. Після цього дочекайтеся, поки піна висохне, і можна прибирати скотч і витягувати клини.
 5. Після цього є можливість без проблем ставити стіновий кахель або плитку. Це не тільки додасть краси інтер’єру кімнати, але і захистить поверхню від можливих пошкоджень.
 6. Тепер додатково перевірте, наскільки щільно тримається ванна і можна зайнятися оздоблювальними роботами. Можете також встановити екран, щоб приховати будь-які недоліки обробки.

Як встановити сталеву ванну на цеглу

Незважаючи на те, що легка вага сталевої ванни дозволяє їй міцно стояти навіть на своїх ніжках, додаткове зміцнення не буде зайвим. Особливо, якщо ви любите набрати в неї побільше води.

Можна обійтися двома додатковими опорами під її днищем, однак набагато більш ефективно встановити також цегляні стовпчики під бортами, які будуть додатково її утримувати і фіксувати.

Для цього роботу також поділимо на кілька етапів:

 1. Підготовка. Крім усього, що було описано вище, вам доведеться зробити комплексні заміри ширини, висоти і довжини. Це потрібно, щоб ви точно знали, де будуть розташовуватися опори і уникли необхідності їх переробляти, щоб змістити. Вся конструкція повинна лягати щільно і не хитатися при цьому. Цегла також потрібно підбиратися таким чином, щоб вона була вужче бортика і не визирала після встановлення.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

 1. Коли справите заміри, перенесіть їх на підлогу і стіни олівцем або крейдою, щоб позначити, де будуть встановлені майбутні опори. Сам процес кладки рекомендується починати з двох центральних опор.
 2. Після цього встановіть бічні опори. Коли вони встановлені, а цемент ще не застиг, ще раз перегляньте зі своїми вимірами, щоб мати можливість виправити ситуацію у випадку помилки до того, як застигне цемент.
 3. Тепер вам потрібно просто почекати, поки розчин висохне і схопиться. Не встановлюйте ні в якому разі ванну на тільки що встановлені опори. Цегла може поїхати через рідину розчину або утрамбуваться. Не поспішайте. Зазвичай для повного висихання потрібно почекати близько доби.
 4. Нанесіть на дно і нижню частину бортиків поліуретанову піну і можна встановлювати ванну на опори. Не забудьте, що перед цим необхідно відрегулювати ніжки точно за тією ж схемою, що була описана вище.
 5. Для додаткового кріплення між ванною і стінами рекомендується всі з’єднання зміцнити цементним розчином чи плитковим клеєм. Зверху все це покривається шаром герметика.

Безпека – понад усе

Незалежно від того, наскільки професійно і якісно ви встановите ванну, завжди потрібно перед експлуатацією подбати про заземлення. Метал – один з найкращих провідників, а незаземлена ванна — пряма загроза здоров’ю та життю. Для заземлення передбачені спеціальні «пелюстки» з проводом «земля».

На щастя, практично всі сучасні виробники спочатку випускають свій товар з даними пристосуваннями. Вам залишається тільки зачистити провід і затиснути його між шайбами.Це робота на пару хвилин, але вона є одним з найбільш важливих і відповідальних етапів.

Якщо ви живете в старому будинку, несправності електропроводки вам явно знайомі. Та й в новобудовах від цього ніхто не застрахований. Щоб уникнути нещасних випадків не забувайте про заземлення і регулярно проводьте його огляд в ході експлуатації.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

І це правило діє не тільки для сталевих ванн, а й для будь-яких інших, матеріал яких є провідником. Бажаємо вам легкого і безпечного монтажу сталевої ванни Івано-Франківськ.

Процес встановлення чавунної ванни

Перед початком монтажу, слід розібратися з усіма тонкощами цього питання. Щоб виконати транспортування ванни без пошкоджень необхідно найняти вантажників або попросити друзів. Розглянемо поетапний процес монтажу.

Приєднання всіх деталей і комплектуючих

Це питання дуже важливе, так як в процесі можна пошкодити не тільки плитку, але і емалеве покриття ванни. Для зміни положення сантехнічного приладу краще застосувати м’яку ганчірку.

У першу чергу виконується приєднання сифона та інших елементів для зливу води. При цьому ванна встановлюється на бік. Якщо їх немає в коробці, то слід придбати в будь-якому сантехнічному магазині.

Для початку збирають сифон, який прикріплюється до отвору. Він знаходиться на дні ванни. Він призначений для зливу води в каналізаційну систему. Процедура збору здійснюється легко і швидко. Особливу увагу варто приділити гумовим прокладкам та ущільнювачам. Вони повинні відповідати діаметру труби. Сифон приєднується із зовнішнього боку, а з внутрішнього монтується сітка.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Наступним етапом є збір верхнього зливу води, який знаходиться на бічній частині стіни. Він запобігає переливу зайвої води. Перед приєднанням відводу для переливу до бічної частини виробу, лягає ущільнювальна гумка. Відвід збільшено з боку подачі води.

З внутрішньої сторони дане пристосування кріпиться за допомогою болта, проникаючого через отвір переливу. Він також виконує ще одну важливу функцію – прикріплює кришку з отворами по внутрішній стороні сантехнічного вироби. Останній етап – з’єднання переливу з головним сифоном.

Це здійснюється за допомогою труби, яка йде в комплектації.

Виробник може надати різні види трубопроводу. Найбільш затребуваними є гофровані. Приєднання верхнього відливу до труби здійснюється за допомогою різьбового з’єднання. В якості ущільнювача для гайки використовуються гумки. Вони допоможуть уникнути протікання. З протилежного боку також знаходиться отвір. До нього приєднується труба, яка виходить в каналізацію.

Єдина заковика – розбіжність діаметрів труби і сифону. Виправити цей недолік можна за допомогою конусного манжета. На нього наносять спеціальний ущільнювальний матеріал. Далі, приєднують бік з меншим діаметром до сифона, а інший підводять до каналізаційного виходу. Ця сполука є міцною і ніякі протікання їй не страшні. Однак у випадку їх появи рекомендується нанести на місце течі герметик.

Сифон і перелив для ванни виробляються не тільки з пластмаси, але і латуні і міді. Останні два види характеризуються довговічністю.

Однак не важливо, з якого матеріалу виготовлені деталі, головне правильно їх поєднати, використовуючи гумові прокладки і герметики. Сифон підлогового виду зустрічається з ревізією і без неї. Перший вид використовують частіше. При засміченні трубопроводу кришка від’єднується і проводиться чистка. Якщо говорити про розмір, то висота сифону не повинна бути середніх параметрів. Його монтаж здійснюється під днищем, якщо дотримується основне правило – відстань від днища до підлоги становить не менше 1,45 см.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Якщо передбачається встановлення змішувача, то саме час почати цю процедуру. З допомогою гнучких трубопроводів здійснюється під’єднання до водорозеток. Статична електрика може серйозно нашкодити людині. Воно з’являється в результаті попаданні води в боки сантехнічного виробу. Щоб запобігти удару струмом необхідно встановити заземлювач, в якості якого використовується металевий дріт. У імпортних виробників він йде в комплектації. Якщо його немає, то можна застосовувати звичайний сталевий дріт або пластину. Один кінець кріпиться до другого переливу, а інший заземлюється або підводиться до водопровідної труби.

Варто відзначити, що при виконанні даних маніпуляцій всі місця повинні бути ретельно зачищені і ізольовані спеціальним скотчем.

Приступаємо до монтажу чавунної ванни Івано-Франківськ, а саме приєднання ніжок. Їх висота регулюється в залежності від моделі виробу.

При цьому повинні витримуватися такі загальноприйняті правила:

 1. від верхньої частини ванни до підлоги відстань має становити не менше 60 см;
 2. при використанні сантехнічного обладнання в дитячому садку або для людей з обмеженими можливостями відстань становить не менше 50 см;

дана величина не повинна бути нижче встановлених значень, більше – дозволяється.

Для прикручування ніжок слід перевернути ванну на бік. Приєднання здійснюється за допомогою болтів, гайок та інших кріплень, що йдуть в комплекті. Після даних маніпуляцій ванна повертається у вихідне положення. Щоб не подряпати плитку, на ніжки надягають спеціальні пластмасові накладки.

У старих будинках чавунні ванни ставляться на дерев’яну основу. Це робиться для рівномірного розподілення навантаження, так як стара основа може не витримати. Після того, як ніжки були прикручені, ванна перевертається. Далі, слід приділити увагу стійкості конструкції. Для цього застосовується будівельний рівень. Всі горизонтально розташовані краї повинні бути рівними.

Варто відзначити, що невеликий ухил передбачається у бік зливу. Згідно нормативної документації ця величина складається 2 см. Останнім етапом буде кріплення виробу на постійне місце. Однак перед цим відповідальним етапом необхідно перевірити всі з’єднання на герметичність, а також подивитися на рух води. Під ванну підкладають білий папір або дрантя і пускають рідину. Навіть найменший дефект в підготовчій роботі буде видно.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Правильна встановлення сантехнічного виробу

Після перевірки всіх конструктивні вузлів на герметичність, а також встановленні ванни у горизонтальному положенні приступають до останнього етапу – монтаж сантехнічної ємності. Для моделей, які встановлюються впритул до стінки, передбачається закладення всіх швів і стиків. Якщо ванна стоїть незалежно від стіни, то ніжки прикріплюються до підлоги за допомогою прозорого полімерного клею. Це необхідно щоб ванна не переміщалася під час виконання гігієнічних процедур.

Якщо плитка укладена до рівня ванни, то в стіні слід зробити поглиблення, в яке вставляється один з країв. Він не повинен занурюватися в стіну, так як це псує зовнішній вигляд, а також буде заважати в процесі експлуатації. Перед початком необхідно забезпечити надійний захист емалевого покриття, обернувши поверхню плівкою або іншим матеріалом. Закладення стиків і швів здійснюється за допомогою монтажної піни, розчином цементу або силіконовим герметиком. Надлишки відразу прибираються. У деяких випадках використовуються пластикові куточки. Він не тільки має привабливий зовнішній вигляд, але і легко прикріплюється і не пропускає воду.

Виконавши повне закладення швів, проводиться облицювання плиткою. В першу чергу необхідно приділити увагу забезпеченню вільного доступу до ревізії, адже трубопровід може бути в будь-який момент. Можна передбачити спеціальну кришку або дверцята, яка буде зніматися в підходящий момент. Вони маскуються під плитку. Також існують і інші варіанти, це залежить від особистих уподобань господаря.

Монтаж металевої ванни Івано-Франківськ

Ціни на встановлення ванн в Івано-Франківську

Вартість монтажу від 500 грн і залежить від багатьох причин: матеріалу, розміру, стін.

Звертайтеся в нашу компанію, телефонуйте – з усіх питань! Проконсультуємо, на що поставити – на цеглу, ніжки, дошки, на каркас. Недорога установка ванни в Івано-Франківську! Багаторічний досвід наших майстрів, необхідні інструменти в наявності.