Унітаз навісного типу – один з найсучасніших видів сантехніки, який відмінно вписується в інтер’єр будь-якого санвузла. Він відрізняється зручністю експлуатації і естетичними характеристиками, займає менше місця і спрощує прибирання. Правда, часу на установку йде більше, а вартість вище – але частину коштів можна заощадити, займаючись монтажем самостійно. Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ справа не дуже складна, якщо дотримуватися наданої інструкції і правил його встановлення.

Навісний унітаз з інсталяцією

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Для встановлення сантехніки використовують інсталяційні системи.

Така конструкція витримує навантаження до 400 кг – більше загальної ваги унітазу (в межах 20-40 кг) і людини.

Рами забезпечують більше свободи для розміщення унітазу порівняно з блочним встановленням і вимагають менше часу, хоч і обходяться дорожче.

Будова конструкції

Конструкція навісного унітазу складається з трьох елементів:

 • інсталяції;
 • прихованого бачка;
 • чаші.

Бачок кріплять до верхньої частини інсталяції. Він може бути прихованим за гіпсокартонною перегородкою або замурованим в стінній ніші. Чашу підвішують на спеціальних шпильках, які встановлюють в отвори в нижній частині рами.

Рама (модуль) зі сталі

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Сталеву раму можна назвати основою для кріплення чаші. Для підвищення стійкості і збільшення максимального навантаження, яке може витримати конструкція, її кріплять до стін і підлоги. Не рекомендується кріпити систему до перегородок з гіпсокартону.

Сталевий модуль комплектується пристроєм для регулювання висоти. З його допомогою чашу можна встановлювати на висоті від 40 до 43 см від підлоги. Кріплення для рами повинно входити в комплект підвісного унітазу.

Прихований зливний бачок

Важливим елементом є пластиковий зливний бачок. Він кріпиться всередині каркаса і відрізняється за формою від своїх аналогів для звичайних унітазів. З метою економії місця глибина бачка робиться порівняно невелико, хоча обсяг приблизно такий же. Точні розміри ємності залежать від моделі.

У бачка є спеціальний виріз. Його основна функція – монтаж кнопки для спуску води. Друга – забезпечення доступу до деталей зливного механізму. Наявність вирізу дозволяє не ламати кахельну плитку, якщо з’явилися якісь проблеми з підвісним унітазом.

Чаша

Монтаж навісного унітазу Івано-ФранківськОстання деталь системи – чаша. У різних комплектів вона відрізняється такими параметрами:

 • формою, яка може бути круглою, прямокутною або овальною;
 • матеріалом виготовлення – унітази можуть бути порцеляновими, фаянсовими, сталевими, пластиковими, а іноді навіть скляними або полимербетонними.

До кращих варіантів відносять чаші з порцеляни з круговим змивом. Їх переваги – відсутність кутів, щознижує ризик вдаритися, і дрібнопориста структура, що захищає поверхню від бруду. Круговий змив зменшує кількість бризок і підвищує ступінь очищення.

Принцип дії

Інсталяційна система працює практично за тим же принципом, що і звичайні унітази:

 1. Після натискання на кнопку або важіль у нижній частині бачка піднімається клапан.
 2. Вода виходить з відкритого отвору, омиваючи чашу.
 3. Коли ємність залишається порожньою, кнопка повертається в початкове положення.
 4. Клапан під власною вагою опускається, закриваючи отвір.
 5. Через зниження рівня води поплавок опускається вниз, відкриваючи запірний клапан.
 6. Бачок заповнюється рідиною, обсяг якої зазвичай знаходиться в межах 6-10 літрів.

Одночасно з заповненням ємкості поплавок піднімається вгору. Виринувши до певного рівня, він закриває клапан. Подача води припиняється, і бачок знову готовий до використання. Дворівневий злив дозволяє регулювати обсяг води, і заповнення починається, якщо відпустити кнопку змиву.

Варто вішати таку модель

До причин вибору навісних унітазів варто віднести:

 • меншу площу, яку займає така конструкція, що встановлюється ближче до стіни;
 • надійність зливу – системи ламаються рідше і служать довше;
 • високу ефективність зливу, що забезпечується конструкцією бачків і чаш.

Перевагою можна назвати і зручність експлуатації такої системи. Менша площа поверхні унітазу економить час на протиранні пилу. Відсутність у сантехніки ніжки спрощує прибирання приміщення. Мити підлогу під навісним унітазом зручніше, ніж навколо звичайної моделі.

Підготовка до монтажу

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Перед виконанням основних робіт слід провести підготовку. Вона включає покупку інструментів і матеріалів, які знадобляться для монтажу. На підлозі і стінах виконують розмітку, враховуючи рекомендації з розміщення такої сантехніки в приміщенні.

Необхідний інструмент

Для встановлення інсталяційної системи і кріплення до неї чаші слід приготувати такі інструменти:

 • викрутки і розвідні ключі;
 • дриль або перфоратор з набором свердел;
 • молоток та плоскогубці;
 • болти і дюбелі;
 • рівень і рулетку.

Обов’язковими елементами є відведення для стоків і кутовий вентиль. Для герметизації використовують тефлонову стрічку для кріплення чаші – шпильки. Водопровідна система з’єднується з бачком пластиковими трубками. Закрити бачок і інсталяцію допомагає вологостійкий гіпсокартон.

Що потрібно враховувати

Монтаж навісного унітазу Івано-ФранківськВиконавці робіт повинні врахувати такі особливості монтажу навісного унітазу:

 1. Наявність деталей у комплекті. Бажано, щоб унітаз продавався з повним набором кріплення і перехідників. Це дозволить уникнути розбіжності отворів і розмірів.
 2. Точність розмітки ніши. Помилки в нанесенні призведуть до проблем при монтажі.
 3. Розташування комунікацій. Якщо на шляху шпильок знаходиться труба, їх рекомендується зігнути – хоча деякі виробники рекомендують вибрати інше кріплення.

Для зручності використання можна вибрати модель з електронним управлінням. Вона обходиться дорожче і може вимагати підключення до електричної мережі (хоча є варіанти з акумуляторами). Однак у цьому випадку кнопка натискається легше, а система змиву служить довше.

Визначення розмірів та розмітка

Процес визначення розмірів системи і розмітки на стінах включає такі етапи:

 1. Нанесення осьової лінії, яка проходить через центр системи.
 2. Вимірювання просвіту між стіною і основною конструкцією – ця відстань не повинна бути менше 15 мм.
 3. Нанесення позначок для розміщення зливного бачка.
 4. Розмітка точок для кріплення на підлозі і стінах.

Орієнтиром для правильного розміщення інсталяції може служити і чаша. Її висота над підлогою повинна бути близько 400 мм.

Скільки потрібно місця

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Для розміщення унітазу в туалеті або санвузлі знадобиться певний простір. Його визначають з урахуванням таких розмірів і вимог:

 • сам унітаз має довжину близько 400 мм і ширину в межах 550 мм;
 • інсталяція за унітазом займає до 600 мм завширшки і до 300 мм в довжину;
 • для зручності використання унітазу слід залишити не менше 200 мм простору з кожної сторони і від 600 до 800 мм перед сантехнікою.

Це означає, що ширина приміщення, в якому розташована така сантехніка, повинна бути не менше 80-90 см, довжина – від 140 див. Більшість санвузлів, включаючи окремі туалети, відповідають цим вимогам.

Монтаж своїми руками

Встановлювати підвісні унітази можна, не звертаючись до фахівців. Однак монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ вимагає правильних розрахунків та розмітки, а також розробки чіткого алгоритму дій. Перед початком робіт можна вивчити інструкції та відео з майстер-класами.

Стандартні розміри встановлення

Більшість моделей унітазів з інсталяцією має стандартні габарити, що підходять практично до будь-яких санвузлів та туалетів. На ці параметри варто орієнтуватися виконавцям робіт.

Глибина

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Глибиною системи називається відстань, на яку вона заходить за гіпсокартонну стінку. В залежності від моделі навісного унітазу вона становить 10-30 см.

Висота встановлення від підлоги

Інсталяція встановлюється безпосередньо на підлоговій поверхні. Її висота над рівнем підлоги знаходиться в межах 0,8-1,4 м. Укорочені варіанти вибираються для особливих умов монтажу – наприклад, для установки під вікном санвузла.

Довжина

У довжину вся система разом з навісним унітазом може досягати 900 мм. З них приблизно 50-60 см припадає на видиму частину конструкції – чашу. Ще 30 см довжини – це рама системи.

Ширина

По ширині система інсталяції може досягати 500-600 мм. Аналогічний розмір вбудованого в неї бачка – до 50 см. Чаша унітазу по ширині зазвичай не більше 400 мм.

Встановлення каркасу ніші для інсталяції

Процес монтажу каркасу починається з попередньої установки інсталяції з перевіркою висоти та відміткою на стінах точок кріплення. Рама відсувається, і в намічених місцях свердляться отвори. У них вставляються дюбелі для анкерів.

Як кріпиться до стіни

Кріплення, за допомогою якого буде триматися рама, вкручується в заздалегідь встановлені дюбелі. Анкери не варто закручувати щільно. Стан системи може змінюватися після перевірки її горизонтальності і вертикальності.

Кріплення до підлоги

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Для підвищення міцності конструкції виробники передбачають кріплення системи ще й до поверхні підлоги. Спосіб не відрізняється від з’єднання інсталяції зі стінами. Для цього використовуються ті ж анкера і дюбелі, але вже встановлені в підлозі.

Як відрегулювати по висоті за стандартом

Розташування рами перевіряється за допомогою будівельного рівня. При необхідності, її висоту регулюють. Для цього використовують спеціальні ніжки в нижній частині. Після встановлення системи в потрібному положенні їх можна зацементувати, збільшуючи міцність конструкції. Виставлену раму прикручують до стіни.

Правильно встановлюємо бачок

Після закріплення рами виконується монтаж бачка. При встановленні слід врахувати, що зливна клавіша повинна знаходитися приблизно в 1 м від рівня підлоги. Бак з’єднується з отвором зливу і фіксується на інсталяції. Після перевірки герметичності ємність можна підключати до системи водопостачання.

Схема підключення до водопроводу

Конструкція вбудованих зливних бачків дозволяє підключати їх до водопроводу і зверху, і збоку. Спосіб вибирається індивідуально, в залежності від розмірів приміщення. Після з’єднання з системою водопостачання виконують перевірку герметичності.

Бачок не рекомендується підключати до водопроводу гнучкими шлангами. Їх надійність недостатньо висока для такої системи. Оптимальний варіант – пластикова або металопластикова труба.

Підведення каналізації

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Подключення до системи каналізації виконується з допомогою гофрованої труби.

Одна її частина кріпиться до каналізаційного стояка, на другу встановлюють перехідний патрубок.

До цієї деталі буде в подальшому під’єднуватися унітаз.

Після монтажу слід обов’язково перевірити систему, виконавши пробний злив. Для цього чаша на деякий час прикручується до рами. Після перевірки її знімають і переходять до виконання оздоблювальних робіт.

Оздоблення

Переконавшись в правильному встановленні рами і відсутності протікання бачка, нішу зашивають гіпсокартонними листами. Для цього рекомендується вибирати подвійний вологостійкий гіпсокартон. Стандартний матеріал не витримає високої вологості в приміщенні. Зверху гіпсокартон зазвичай облицьовують кахлем.

До подальших робіт варто приступати тільки після завершення обробки. Іноді установка чаші виконується після завершення ремонту всього приміщення.

Кріплення чаші

Один з останніх етапів монтажу можна віднести до найбільш простих видів робіт. Для нього знадобиться виконати такі дії:

 1. Підігнати розміри патрубка зливного бачка і каналізаційного зливу до габаритів системи.
 2. Встановити обидва патрубка на місце.
 3. Надягти на шпильки інсталяції спеціальну прокладку.
 4. Встановити чашу на шпильки.
 5. З’єднати унітаз з патрубками.

Після монтажу чаші виконують встановлення гумових прокладок і гнучких вставок. Після цього одягають і затягують гайки, за допомогою яких буде триматися чаша.

Встановлення кнопки змиву

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Останній крок – монтаж кнопки змиву. Пристрій може бути пневматичним або механічним. Процес встановлення не представляє особливої складності, так як місце для монтажу вже передбачено на корпусі бачка, а всі трубки і отвори знаходяться на виду.

Встановлюючи механічну кнопку, користуються спеціальними штифтами, положення яких можна регулювати. Для монтажу пневматичної моделі досить з’єднати її з відповідними трубками на інсталяції.

Як змонтувати унітаз без інсталяції на бетонну основу

Один з основних мінусів інсталяції – її висока ціна. Але цей недолік можна компенсувати, обравши інший варіант монтажу навісного унітазу Івано-Франківськ – встановлення на бетонній основі або вбудовування в стіну. Спосіб вважається найбільш економічним, хоча і вимагає більше часу для реалізації.

Підготовка

Для монтажу сантехніки на стіні доведеться підготувати такі інструменти та матеріали:

близько 40 літрів бетону марки М200;

2 стрижня завдовжки 500-800 мм і діаметром 20 мм;

пластикову трубу діаметром 110 мм і довжиною 80 мм;

зливну муфту;

герметик (рекомендується вибрати силіконовий);

дошки для опалубки;

невелику кількість пінопласту;

гайки, шайби та шурупи по дереву.

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ слід виконувати тільки на капітальних стінах. Перегородки і гіпсокартон можуть не витримати ваги унітазу.

Встановлення

Монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ

Процесс установки включає такі роботи:

 1. Закріплення стержнів в стіні.
 2. Монтаж муфти для зливу.
 3. Улаштування опалубки з позначкою місць для кріплення.
 4. Тимчасова установка чаші на місце для перевірки збігу всіх отворів.
 5. Бетонування, в процесі якого на місце зливного отвору встановлюється пінопласт.
 6. Монтаж унітазу на основі, який можна починати тільки після повного застигання бетону через 28 днів після заливки.

Порядок монтажу чаші на бетонній основі практично не відрізняється від встановлення на інсталяції. Унітаз встановлюється на штирях і підключається до зливу. На останньому етапі на основі монтується зливний бак.

Роботи з монтажу навісних унітазів з інсталяцією або на бетонній основі можна виконати самостійно. Перед цим слід уважно ознайомитися з інструкцією, щоб не допустити серйозних помилок. Якщо ж у власника житла, де встановлюється така сантехніка, виникають сумніви у власних силах, варто довірити роботу професіоналам – фахівцям .нашої компанії.

Від чого залежить вартість установки унітазу з інсталяцією?

Остаточна ціна на монтаж навісного унітазу Івано-Франківськ буде формуватися, виходячи з декількох нюансів: встановлена інсталяція чи ні, чи підведена система каналізації, яка обробка потрібна для гіпсокартонного коробу та ін. Для розуміння фінальної вартості краще запросити фахівця додому і заздалегідь обумовити всі можливі моменти. Виклик майстра Ви можете зробити по телефону або залишивши онлайн-заявку.