До вибору системи опалення необхідно підійти серйозно і самостійно вивчити всі нюанси. Для того щоб опалення було ефективним і недорогим. Навіть якщо виробляти монтаж будуть навчені фахівці. А якщо ви вирішили встановити опалювальну систему в своєму будинку самостійно, то в даній статті знайдете багато корисної інформації.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Види опалювальних систем

При виборі джерела обігріву доцільно спиратися на його характеристики, вартість встановлення і подальшого використання, екологічність і надійність, а також простоту експлуатації.

Сьогодні всі джерела тепла (опалювальне обладнання) поділяються на 3 групи:

 • Комплекс труб, що виходять від джерела, в даному випадку – котла, і з’єднуються з радіаторами. Роль теплової енергії відіграє рідина (вода, незамерзаючі рідини), яка курсує по трубах. Носієм енергії виступають газ, тверде паливо, а також електроенергія або рідке пальне.
 • Електроопалювальне обладнання, до якого відносяться: електроконвектори, електричні теплі підлоги, стельові, настінні або плінтусні обігрівачі й радіатори.
 • Каміни, старовинні галанки і печі, що обігрівають будову за допомогою відкритого вогню або отриманого тепла від палива, що згорає в системі димоходів.

Пічне опалення дуже популярно в невеликих і переважно одноповерхових будинках. Піч буде відмінно опалювати приміщення, а також її користування не становить труднощів. На ринку представлений величезний модельний ряд печей. Можна вибрати будь-яку, яка впишеться у ваш інтер’єр.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Незважаючи на всі плюси, пічне опалення має деякі недоліки: низький ККД, необхідність мати велику кількість палива і не є безпечним.

При визначенні з видом опалювальної системи розумно буде звернути увагу на розташування мережевих магістралей. Якщо будинок знаходиться поблизу розгалужених магістральних мереж, то найбільш вигідним методом обігріву вважається газовий обігрів. Головним недоліком газу є його потенційна небезпека.

Найбільш надійними системами є електротени. Мінус електротенових пристроїв – висока вартість у порівнянні з котлами, що живляться природним або зрідженим газом. Також не всі котеджі мають технічну можливість для монтажу електроопалення.

Тверде паливо при його невисокій вартості теж має свої недоліки. Така система передбачає постійний нагляд з боку господаря. Зазвичай однієї партії палива вистачить на 6 годин роботи печі або каміна. У свою чергу, рідкопаливні системи неекологічних і невигідні в економічному плані. Крім того, для їх монтажу та подальшої правильної експлуатації необхідно окреме приміщення, а також постійне спостереження за деталями встановлення.

На практиці найбільш часто застосовуються перші дві групи.

Газові котли визнані найбільш практичним типом опалення, що працюють на природному газі і мають ККД >= 90%. Пройшли сертифікацію встановлення повністю безпечні і надійні. Перш ніж придбати котел, необхідно визначитися з необхідною потужністю і його розташуванням, багатофункціональністю, яка передбачає використання котла в якості обігріву або підготовки температури води. Крім того, слід продумати забезпечення припливом повітря, необхідного для горіння.

При виборі типу котла краще віддати перевагу настінним екземплярам, так як вони працюють у більших потужностних діапазонах, ніж підлогові. Також вони оснащені насосом і розширювальної ємністю.

Крім прогріву приміщення, котел нагріває воду. Водонагрівальні установки бувають двоконтурними і одноконтурними з бойлером. Другий тип переважніше, оскільки можна одночасно відкривати декілька кранів і не боятися, що в одному з них гаряча вода раптом стане холодною. Але і вартість одноконтурної установки вище.

Водяне опалення більш популярно. В якості теплоносія може виступати не тільки вода, але і антифриз і навіть масло. Таке опалення можна поєднувати з газовим або електричним котлом. Для цього додатково необхідно придбати радіатори і труби для води. Таким чином, така автономна система буде не тільки обігрівати будинок, але і забезпечувати гарячою водою.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Є два види водяного опалення: радіаторне та система, яка називається «тепла підлога».

Радіаторне опалення використовується майже в кожному будинку. Батареї встановлюють під вікнами і з’єднують трубами.

Таке опалення має три варіанти виконання:

 1. Променева система. Вона є найдорожчою. Від загального розподільника відводяться окремі труби до кожного радіатора, а також укладають у зворотний бік трубопроводи, які підключаються до другого колектора.
 2. Однотрубна система є найбільш вигідним варіантом. У ній немає нічого складного. Всі радіатори підключаються послідовно. В такій системі є мінуси: неможливо контролювати тепловіддачу кожної батареї окремо, чим далі буде знаходитися радіатор від теплогенератора, тим гірше він буде опалювати приміщення.
 3. Двотрубна система. При можливості провести дві труби, одна з яких буде подавати, а інша виступати в ролі «обратки». Таким чином, вийде підключити радіатори за паралельною схемою. У такій системі матеріалів знадобиться більше, але й ефект буде набагато краще, ніж в однотрубній.

В системі «тепла підлога» важливо купити хороші, надійні полімерні труби. Їх укладають на підлогу у вигляді спіралі чи змійки.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Такий вид опалення використовують не так давно, але він є дуже ефективним.

Електроопалення – найбезпечніший, екологічний і зручний вид опалення. Електронагрівальні установки (радіатори, конвектори) мають невисоку вартість, а також вони мобільні і зручні у використанні. Основним мінусом електронагрівачів є великі енерговитрати.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Для монтажу теплої підлоги досить ізольованого електричного кабелю, вбудованого в підлогу. Такі системи складно монтуються і ремонтуються і витрачають колосальний обсяг електроенергії.

Інші способи прогрівання приміщення

Інфрачервоні обігрівачі – винахід сучасності, які можна виділити в окрему групу. За допомогою вмонтованих у стелю модулів відбувається прогрів об’єктів, що входять в діапазон дії. При цьому тепло, випромінюване від обігрівача, не взаємодіє безпосередньо з повітрям, а нагріває саме навколишні предмети.

Теплові насоси перетворюють низькопотенційне тепло води, землі, повітря або в високопотенційну енергію для прогріву приміщення і води. Дані джерела тепла є постійними, невичерпними і безкоштовними.

Також варто відзначити найекологічніший тип електричної енергії – сонячні батареї. Сонячні модулі покликані не тільки виробляти електроенергію, але й акумулювати її. Панелі здатні безперебійно працювати 20 років.

Обираючи певний тип обігріву, варто пам’ятати, що добротна опалювальна установка повинна не тільки прогрівати приміщення, але і утримувати тепло, а також не пересушувати повітря з-за поглинання величезного об’єму кисню.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Яке опалення є кращим

Однією з недорогих систем є тепла підлога. Але вона не може працювати без циркулярного насосу, тому при відключенні електрики, ви ризикуєте залишитися без опалення. Такий вид обігріву приміщення можна використовувати як додатковий або основний, але в приміщеннях, таких як передпокій. Найоптимальнішим варіантом вважається водяне опалення з двотрубною системою. Це хороший варіант співвідношення ціни і якості. Променева система також як і система «тепла підлога» не може працювати без циркулярного насоса.

Необхідні матеріали для монтажу системи опалення

Для монтажу систем опалення Івано-Фрвнківськ знадобиться: труби, радіатори, котел, крани, патрубки та фітинги.

Також знадобляться інструменти:

 • Рулетка і водяний рівень;
 • Ключі;
 • Дриль і перфоратор;
 • Ножиці для металу;
 • Самонарізи, скоба з металу;
 • Апарат для зварювання;
 • Болгарка;
 • Хомути;
 • Косинець.

Для різання металопластикових або поліпропіленових труб необхідно придбати труборіз. А якщо поліпропіленові труби будуть армовані алюмінієвою фольгою, то для зачищення знадобиться шабер.

Порядок виконання робіт

В першу чергу встановлюють газовий котел, потім роблять розмітку і влаштовують розведення труб. І в останню чергу влаштовують обладнання для опалення.

Встановлення котла

Монтаж опалення Івано-Франківськ

У невеликих селищах, де є газова магістраль, найбільш зручним варіантом буде газовий котел. Підключити котел не складе труднощів. Такий вид котлів є недорогим і безпечним для дому. Для того щоб підключити теплогенератор до газопостачання знадобиться допомога кваліфікованого співробітника. Ні в якому разі не варто намагатися підключити його самостійно. В іншому можна впоратися без сторонньої допомоги. Встановити котел потрібно ближче до димоходу. Також в приміщенні, де встановлений газовий котел, повинно бути вікно.

Між теплогенератором та трубами необхідно встановити металеву ділянку, яка дорівнює 3м і більше.

Якщо немає можливості підключитися до газової магістралі, можна використовувати електричний котел. Але варто розуміти, що такий котел споживає багато електроенергії. Для такого котла не потрібно влаштовувати димар і вентиляцію, підключити його можна самостійно.

Найбільший ККД котлів, які працюють на торфі або вугіллі. Їх головна перевага в тому, що вони довго підтримують комфортну температуру. А також немає необхідності часто перевіряти котел.

Розмітка

Необхідно зазначити на стіні місця для отворів і кріплень труб. З допомогою шаблону можна легко нанести розмітку. Якщо радіатори вище середньої довжини, то необхідно встановити додатковий кронштейн посередині.

Улаштування труб

Дуже затребувані мідні труби, вони відрізняються високою міцністю і протистоять корозії. Але не кожен може собі дозволити такі труби, так як вони мають чималу вартість.

Можна використовувати пластикові або сталеві труби. При монтажі сталевих труб потрібно проводити зварювальні роботи. І такі труби покриваються іржею зсередини.

Найбільш зручними і доступними є пластикові труби. Їх улаштування не викличе труднощів. Самий відповідний діаметр труб – від 15 до 20 мм.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Система трубопроводів може бути однотрубної і двотрубною.

Найбільш зручною є двотрубна система опалення. Циркуляція може бути примусова і природна.

Потрібний об’єм води в опаленні забезпечує розширювальний бак. Якщо повітря потрапляє, то воно відводиться у спеціальний повітряний бак.

В однотрубній системі циркуляція така ж як і в двотрубній. На вводі влаштовують кран, який перекриє подачу води при аварії. Для продовження терміну експлуатації опалювальної системи бажано встановити фільтри.

Монтаж радіаторів

Монтаж опалення Івано-Франківськ

На останньому етапі виробляють улаштування радіаторів. Найбільш якісними є сталеві і алюмінієві. Вибирати розмір і тепловіддачу потрібно відповідно до розмірів приміщення. Не варто забувати про теплопровідність матеріалу стін, а також кількість дверей і вікон.

Якщо ви хочете додатково встановити систему «тепла підлога», то необхідно укласти дві труби. Для підтримки труб монтують кріплення через кожні 2 метри – у разі якщо вона з металу і через 1 м – якщо вона з пластику. Такі труби краще прокласти над підлогою. Після їх встановлення вішають батареї і встановлюють систему підігріву підлоги.

Якщо стіни виконані з каменю, то з допомогою дюбелів монтуються гаки, на які вішають батареї. Потім гаки цементують. Якщо ж стіни дерев’яні, то досить саморіза. Для того щоб відбивалося тепло всередину приміщення, можна прокласти екран з пінополіетилену між радіатором і стіною.

Ретельно вивчивши статтю можна самому встановити систему опалення. Тим самим заощадивши свої кошти і зробити опалення максимально комфортним для свого будинку.

Для наочності розглянемо монтаж опалення Івано-Франківськ на прикладі приватного будинку.

Монтаж системи опалення в приватному будинку

Від того, наскільки грамотно проведений монтаж систем опалення в приватному будинку, залежить ступінь затишку і комфорту в ньому, тому ця процедура вимагає відповідального та уважного підходу.

При монтажі системи опалення необхідно брати до уваги особливості архітектури будівлі. Встановлення приладів опалення слід проводити на підготовленій оштукатуреній стіні. Даний вид робіт починається з візуального визначення тих місць, де будуть знаходитися кріплення.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Монтаж системи опалення в приватному будинку

Труби, конвектори і біметалічні радіатори монтуються безпосередньо до будівельних конструкцій з використанням кронштейнів. До стін з бетону кронштейни кріпляться за допомогою дюбелів, а до цегельних– за допомогою закладення цементним розчином на глибину не менше 100 мм.

Встановлюючи радіатор в домоволодінні, необхідно дотримувати деякі правила, які дозволять гарантувати нормальну, ефективну і надійну роботу всієї системи опалення.

Зокрема, радіатор повинен бути розміщений безпосередньо під вікнами. У цьому випадку тепле повітря буде перешкоджати циркуляції холодних повітряних мас, що проникають в приміщення «від вікна». Центральна частина радіатора повинна розташовуватися максимально перпендикулярно до середини віконного прорізу.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Ребра опалювального пристрою, повинні мати вертикальний напрямок.

В кімнатах всі прилади опалення необхідно розміщувати на однаковому рівні.

Відстань між нижньою частиною радіатора і підлогою, мінімально має становити 60 мм, а між верхньою частиною і підвіконням – не менше 50 мм. Це забезпечить зручність при обслуговуванні батарей опалення і при їх демонтажі.

На заключному етапі монтажу приладів опалення прокладають трубопроводи.

В процесі монтажу опалювальної системи Івано-Франківськ можуть використовуватися трубопроводи, виготовлені з різноманітних матеріалів, наприклад, сталь, цинк, неіржавіюча сталь, мідь тощо.

Особливо затребувані поліпропіленові і мідні труби. Поліпропіленові вироби зручні у встановленні і прості в обслуговуванні, а мідні труби можуть застосовуватися при високому тиску і температурі.

Монтаж опалення Івано-Франківськ

Необхідно пам’ятати про те, що непрофесійний підхід до встановлення системи опалення в приватному будинку може стати причиною виникнення порушень в роботі, які нерідко носять масштабний характер, а їх усунення вимагає величезних фінансових витрат і тривалого часу.

Вартість монтажних робіт по опаленню

У вартість робіт по монтажу систем опалення Івано-Франківськ входить встановлення, вивішування радіаторів, підключення радіаторних кранів, прокладка труб до радіаторів і підключенням їх до кранів через систему фітингів. У вартість монтажу теплої підлоги закладене укладання гідроізоляції, утеплювача з шаром, прибивання утеплювача до стяжки і укладання труб теплої підлоги з фіксацією їх спеціальними скобами до утеплювача матів, а також підключення труб теплої підлоги до розподільного колектора з насосом і змішувальним контуром.

Ціни на роботи по опаленню в Івано-Франківську:

 • Монтаж радіаторів – 450 грн. за один радіатор
 • Монтаж труб опалення – 15 грн. за погонний метр
 • Монтаж теплої підлоги – 100 грн. за квадратний метр
 • Встановлення колектора теплої підлоги – 500 грн.
 • Пробивання отворів в стінах і перекриттях – 25 грн. за один отвір
 • Прорізка штроби – 25 грн. за погонний метр

Фахівці нашої компанії мають багатий досвід по створенню сучасних систем опалення. Всі співробітники проходять систематичні навчання та тренінг підвищення кваліфікації для роботи з новими матеріалами. На наших складах завжди є товарний запас основного обладнання для безперебійної роботи, а надлишки матеріалів, які залишаються в кінці роботи, ми приймаємо назад за відпускними цінами. На всі роботи ми маємо відповідні ліцензії.