Монтаж паркету Івано-Франківськ

Укладання паркету

У старі часи паркетна підлога була привілеєм королів і князів. Сьогодні кожен може дозволити собі підлогу, набрану з паркету. Нижче розповімо, як можна виконати укладання паркету своїми руками.

На світі не так вже й багато речей, які з плином часу приваблювали б все більше і більше уваги своєю первозданною красою і пишністю. Паркет, безсумнівно, своїм чудовим зовнішнім виглядом, довговічністю, малою теплопровідністю відноситься до таких неминущих цінностей інтер’єру. Доказом сказаного служать старовинні щитові паркетні підлоги і підлоги з штучного паркету, які ось уже майже 300 років радують відвідувачів багатьох старовинних замків і палаців. В ті незапам’ятні часи вони підкреслювали багатство і небачену розкіш власників.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Палацовий паркет

Після того, як в продажу з’явилися комплекти штучного паркету і покриття з готових паркетних дощок і щитів, зручні в монтажі та експлуатації, вже не потрібно високої професійної майстерності за їх настиланні і ремонті, так що практично кожному відкриті можливості зробити у себе вдома королівські паркетні підлоги.

На відміну від штучного, у збірного паркету планки гуртуються і приклеюються до основ з брусків або плит, утворюючи великі прямокутні дошки чи квадратні щити. Для з’єднання паркетних дощок між собою на їх кромках передбачені пази і гребені, а у щитів, як правило, тільки пази під шпонки.

Найбільш поширений спосіб укладання штучного паркету умільцями — це настилання його з використанням гарячої або холодної мастики як зв’язуючого з основою підлоги. Паркетні дошки товщиною понад 22 мм і щити товщиною понад 27 мм укладають по дерев’яним лагам. Дошки і щити тонше зазначених настилають без лаг по суцільному стягуванню з м’яких деревно-волокнистих плит. Конструкцію підлоги вибирають в залежності від типу міжповерхового перекриття та величини передбачуваних статичних і динамічних навантажень. Основа під покриття, так зване стягування, повинна бути горизонтальною і рівною.

При укладанні паркету по пружному шару основи з м’яких деревоволокнистих плит для вирівнювання використовують другий шар з твердих деревоволокнистих плит на холодній мастиці.

Для поліпшення звуко – і теплоізоляції підлоги доцільно по залізобетонних плитах перекриттів укладати два шари фанери або ДВП (OSB).

Багато зарубіжних фабрик, що виробляють паркетні покриття, включають в комплект постачання додатково до основної продукції в якості необхідних допоміжних матеріалів відповідні звуко – і теплоізоляційні прокладки. Якщо ж при влаштуванні основи підлоги виявлено дуже великі перепади по висоті і відхилення від горизонтальності поверхні покриття, то без застосування вирівнюючих шарів не обійтися.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Перед укладанням паркет витримують не менше 12 годин у приміщенні, яке має стати його рідним домом, для придбання відповідної температури і вологості. Паркетні роботи повинні проводитися при температурі не нижче 16 °С і відносній вологості повітря 50-60%.

При укладанні паркету «палубним» (прямим) малюнком, рекомендованим для невеликих приміщень, планки орієнтують у напрямі природного освітлення, тоді незначні щілини між ними будуть практично непомітні.

Для гармонійного поєднання важливо, щоб ряди паркету були направлені уздовж довгої стіни приміщення, а при укладанні рисунок покриття із паркетних планок «в косу ялинку» — по діагоналі, тому однією з відповідальних операцій являється прокладка шнура для першого ряду або маякової ялинки. Усі нерівності стіни враховують при розкрої паркету. Щоб покриття паркетних дощок, що має з’єднання в паз і гребінь, могло розширюватися при підвищенні вологості, першу дошку кладуть перпендикулярно лагам по шнуру гребенем до стіни на відстані 10-15 мм від неї і прибивають цвяхами до лагів. Цей пристінний зазор необхідно обов’язково враховувати при укладанні першого ряду паркетних дощок. Фіксується він розпірними клинами. Згуртовування клеєних елементів паркетної підлоги (щитів, дощок) слід проводити дуже обережно. Укладання паркетних щитів по лагам починають з середини приміщення і ведуть у напрямку до стін.

Якщо паркетні підлоги з «палубним» малюнком настилають з планок одного розміру, зрушуючи торцевий стик наступного ряду на половину довжини планки попереднього, автоматично виходить конфігурація зі зміщеним швом і майже не залишається відходів. Залишивши паркетне покриття на ніч після укладання перших рядів до повного затвердіння клейового з’єднання, можна на наступний день з жорсткого упору вести кладку вже значно більш високими темпами.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Великий асортимент збірного паркету на ринку повністю задовольняє попит споживачів. Однак з-за широкої палітри цін зробити вибір не дуже просто. На ціну паркету впливає не тільки дизайн, але і стабільність форми, точність розмірів і товщина робочого шару. Як правило, багатошарові паркетні дошки і щити володіють перевагою в частині стабільності їх форми. Вони менш схильні до усадки і викривлення. Якщо ж висота конструкції підлоги обмежена, застосовують штучний паркет товщиною не менш 10 мм. Передбачаючи ще до укладання збірного паркету багаторазове циклювання, необхідно вибирати товщину лицьового шару щонайменше 3 — 4 мм. В якості лицьового покриття паркетної дошки використовуються різні породи деревини з різною твердістю, а найбільш часто — деревина дуба, бука, клена, модрини, берези та сосни.

Довговічність паркетної підлоги багато в чому залежить від варіанту обробки. Збірний паркет переважно покривають лаками. Іноді майстри-паркетники намагаються відродити рецепти старовинною технологією обробки паркетних підлог виключно маслом і воском. Подібний захист паркету хоча і підкреслює структуру деревини, але практично не протистоїть вологості, а лицьова поверхня швидко зношується. Крім того паркет необхідно періодично натирати воском.

Підготовка підлоги перед укладанням паркету

Основні тонкощі технології укладання паркету постараємося розглянути нижче. Отже, основа повинна бути рівною, сухою і еластичною. Горизонтальність і рівність поверхні основи в усіх напрямках контролюють двометровою рейкою з рівнем. Просвіти між рейкою і стягуванням, а також уступи сусідніх плит не повинні бути більше 2 мм, Якщо ця вимога виконується, для усунення невеликих нерівностей досить укласти прокладку з гофрованого картону, повсті, пресованого коркового листа або пінополіетилену. Еластичний проміжний шар також необхідний при твердій основі, наприклад, на цементному стягуванні, керамічній плитці, деревостружкових плитах або на дерев’яних підлогах. Призначення такого шару — поглинання шумів від ударів.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Ідеальною основою для укладання паркету служить килимове покриття. Якщо нерівності підлоги перевищують 4 мм на метр, то прокладками їх не усунути. Перепади до 10 мм усувають рідкої мастикою, розрівнюючи її шпателем. При занадто великих перепадах рекомендується застосовувати суху засипку для забезпечення горизонтальності, і рівності. Дуже важливо, щоб основа була сухою. Свіжому цементному стягуванню перед укладанням паркету дають висохнути і затвердіти протягом не менше чотирьох, а краще шести тижнів.

Гладке стягування або керамічна плитка — ідеальні основи для укладання паркету. Тут потрібно тільки тонкий, еластичний проміжний шар, що поглинає шуми і компенсує невеликі нерівності основи. Матеріалом для нього можуть служити гофрокартон, пресований корковий лист або повсть.

Великі нерівності основи вимагають значних трудовитрат на їх усунення. Цю проблему вирішують за допомогою засипки. В якості покривного шару (збірної стяжки) використовують деревноволокнисті плити.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

При товщині паркету менше 19 мм рекомендується в якості основи настилати деревностружкові плити. Паркетні дошки товщиною понад 22 мм укладають по лагах, прибиваючи цвяхами під 45° через нижні щоки пазів. Конструкція розміщується безпосередньо на перекритті, тому не можна забувати про гідроізоляцію, яку укладають зазвичай під стяжкою. Лаги укладають на звукоізоляційні смуги з кроком 30-50 см, вирівнюючи їх по маяковим лагам.

Укладання паркету

 1. Перший ряд паркетних дощок укладають без склеювання і вирівнюють по маячному шнуру. Розпірні клини забезпечують фіксацію пристінних зазорів.
 2. Клей дуже важливо наносити рівним безперервним шаром. Водостійкий клей запобігає проникненню вологи в щілини між паркетними дошками.
 3. Спеціальне пристосування запобігає паркетні дошки від пошкодження при згуртовуванні.
 4. Після ущільнення паркетних дощок надлишки клею, що виступили на лицьову поверхню, видаляють вологою губкою.
 5. При розкрої покриття необхідно враховувати пристінний зазор. Для згуртовування паркетних дощок застосовують стиски.
 6. Якщо остання паркетна дошка не вкладається по ширині цілком,…
 7. …її розпилюють уздовж по розміру попередньої паркетної дошки з урахуванням пристінного зазору.
 8. Останній елемент паркетної настилу згуртовують з допомогою стиску легкими ударами молотка.
 9. При складному розкрої паркетного настилу користуються шаблонами з картону або паперу.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Укладання штучного паркету в «ялинку»

Поряд з «палубним» укладання штучного паркету в «ялинку» відноситься до класики паркетних малюнків. При укладанні штучного паркету можуть бути використані як великі, так і дрібні планки, що, зрозуміло, вимагає великих трудовитрат. Перед початком робіт бажано скласти план монтажу паркету Івано-Франківськ, виклавши на підлозі в підготовленому приміщенні насухо «змійку» з паркетних планок перпендикулярно світлу. Ця операція дозволить визначити оптимальне розташування «ялинок» і скоротити відходи при розкрої.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Паркетні планки бувають ліві і праві. Перед настиланням їх сортують, встановлюючи на бічну крайку з пазом і вирівнюючи з одного боку по рейці. Щоб покриття було якісним, укладання першого ряду необхідно вести за попередньо натягнутому з використанням «змійки» шнуру.

 1. Спочатку зрізують під 45° кути паркетних планок з боку стін у відповідності з планом настилання. Спеціальний косинець полегшує розмітку.
 2. Це дозволить відмовитися від пригону планок біля стін. По черзі склеюють праві і ліві планки «в ялинку», що складається з 8-10 елементів.
 3. Готовий початковий елемент укладають в кут приміщення і вирівнюють по шнуру. Деформаційний пристінний зазор формують клинами. Потім по черзі приклеюють…
 4. …праві і ліві паркетні планки. Для елементів, що вимагають підгонки, використовують вузьку пилку для лобзика і обробляють їх лицьовою стороною вниз, щоб запобігти розщепленню.
 5. Кожна «ялинка» закінчується трикутним елементом. Його об’єднують з допомогою стиску.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

«Шахове» укладання паркету

При «шаховому» укладанні паркету плаваючим методом роботи виконуються за наступною схемою:

 1. Планується перетин квадратів приблизно у центрі приміщення (без склеювання). Квадрати розташовуються так, щоб бути паралельними стінам.
 2. Необхідно перевірити всі перетини для того, щоб переконатися, що останні паркетні дошки мають однакові розміри. Між підлогою і всіма стінами залишається зазор не менше 8-10 мм.
 3. Останні паркетні дошки підрізають до потрібного розміру і підклеюються до наступного квадрату. З’єднуються всі інші квадрати, але проклеюються при цьому тільки останні. Далі триває укладання (без приклеювання) ряд за рядом по колу від центру кімнати.
 4. При підбиванні паркетних дощок молотком необхідно застосовувати спеціальну оснастку, щоб при цьому не змістився основний перетин.
 5. Квадрати в середині приміщення не вимагають проклейки. Склеюються в пазах тільки зовнішні два ряди (повні або неповні) таким чином, щоб вони утворювали раму для всього паркету.
 6. Всі квадрати проклеюються в пазах тільки при укладанні складних візерунків або в приміщеннях великих розмірів.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Обходимо дверні коробки

При укладанні паркету неминуче виникають проблеми з настиланням у дверних прорізів. Можуть бути запропоновані два варіанти. Або виконати відповідну вибірку в паркетному покритті із забезпеченням деформаційного зазору навколо вертикальних брусків дверної коробки і виставити на загальний огляд щілини, що утворилися, або, що найкраще, вкоротити бруски коробки пилкою для тонкого пропилу. Перевернута паркетна дошка служить шаблоном необхідного зазору. Елемент паркету без зусилля встановлюється під дверною коробкою.

Плавні переходи і замикаючі елементи

Щоб приховати деформаційні зазори на переходах до інших покриттів, до стін, до нагрівального обладнання, застосовують різні декоративні елементи: плінтуси, галтелі, цокольні рейки та розетки для систем опалення.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Як би не кріпилися плінтуси і цокольні рейки, з’єднання «на вус» при розкрої потребує використання стусла. Пластикові захисні шини для переходів від одного покриття до іншого складаються з базового профілю, що прикріплюється до підлоги шурупами, і декоративної шини, що насаджується на нього. Для плавних переходів при перепадах рівнів покриттів використовують різні модифікації спеціальних різнорівневих порожков.

Паркет сортують по відтінку

Широку палітру паркетних покриттів утворюють не тільки різні породи деревини та малюнки укладання. Деревина будь-якої породи може мати різні колірні відтінки, а комплекти паркетних планок, підібраних по відтінку, називають сортуваннями. У Німеччині, наприклад, ці відмінності для деревини дуба оформлені у вигляді стандартів і ведуться роботи щодо поширення їх на інші породи. Вміло використовуючи цю якість деревини, можна урізноманітнити малюнки паркетних покриттів.

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Класичний дубовий щитовий паркет

Монтаж паркету Івано-Франківськ

Паркетна підлога з мореного дуба

Оцінюємо паркет при покупці

При покупці збірного паркету звертають увагу на: лицьове покриття: тут важлива товщина планок і порода деревини; точність виготовлення: виконайте поєднання декількох паркетних дощок і перевірте точність з сполучення; призначення: для якого варіанту укладання призначений даний паркет.

Вартість укладання паркету

Вартість укладання паркету залежить від багатьох факторів. На ціну впливає спосіб укладання, малюнок укладання, стан бетонної основи і інші фактори. Як правило, точну вартість встановлює майстер безпосередньо на місці укладання, після уточнення всіх нюансів, огляду об’єкта і матеріалів. Ціна такого завдання як укладання штучного паркету на стяжку нескладним малюнком майстрами нашої компанії в місті Івано-Франківськ від 50 грн. за м.кв.