Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Сучасна дерев’яна підлога це щось більш оригінальне, ніж класичні масивні дошки. Сучасні виробники давно навчилися створювати матеріали для обробки підлоги, які нічим не поступаються натуральному дереву в привабливості, але переважають його в практичності. Наприклад, паркетна дошка лідирує за співвідношенням ціни та якості серед натуральних підлогових покриттів. Питання: «Як стелити паркетну дошку?» досить часто зустрічається на просторах інтернету.

Також споживача цікавить чи можна зробити це своїми силами, не залучаючи професійних монтажників, вартість послуг яких часто порівнянна з бюджетом, витраченими на купівлю покриття. Постараємося відповісти на всі ці питання у нашій статті.

Що являє собою паркетна дошка

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Спочатку потрібно розуміти, що таке паркетна дошка і чим вона відрізняється від знайомого нам з дитинства масивного паркету. Паркетна дошка-це підлогове покриття, що цілком складається з дерева, але більш економічне за ціною і просте в укладанні. Ці переваги досягаються, насамперед особливостями конструкції дошки, яка має три шари.

 1. Верхній шар — декоративний. Він являє собою шпон з цінних порід деревини товщиною від двох до шести міліметрів (традиційне рішення 4 мм), покритий лаком, воском або олією.
 2. Середній шар покриття — дерев’яні планки з недорогих сортів, наприклад сосни або ялинки. Вони розташовані поперечно верхньому шару, що дозволяє зробити конструкцію максимально міцною.
 3. Нижній шар — фанера з хвойних порід дерева товщиною 1-2 мм. Цей шар покликаний надійно скріпити конструкцію і запобігти можливу деформацію покриття.

Паркетні дошки в процесі монтажу з’єднуються між собою замковим кріпленням. Це зручне і надійне з’єднання, яке дозволяє постелити покриття своїми руками.

Основні переваги паркетної дошки

 • Натуральність.

У структурі паркетної дошки присутня виключно натуральна деревина. Ламелі не містять шкідливих сполук і токсинів.

Екологічність та безпечність матеріалу є однією з його основних переваг. Покриття абсолютно безпечно для здоров’я дорослих і дітей, тому його часто укладають в спальнях і дитячих кімнатах.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Матеріал передає всю повноту структури і відтінків натурального дерева.

Бездоганний вигляд підлоги підкреслить респектабельність будь-якого стилю приміщення – як класичного, так і сучасного. Матеріал дозволяє отримати підлогу з різних порід деревини.

Ефектний зовнішній вигляд ламелей неможливо відрізнити від натурального масиву. Великий вибір фактур і кольору – плюси паркетної дошки, які важко заперечити.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Вона дозволяє реалізувати найсміливіші стилістичні рішення. При виготовленні продукції використовуються різні тонуючі склади, які створюють вражаючу палітру відтінків.

Ламелі піддаються тонуванню – їх можна покривати спеціальними лаками (кольоровим, чорним, білим), які будуть по-різному проявляти фактуру деревини.

 • Стійкість до зовнішніх факторів. Експлуатаційні властивості виробів зумовлені їх унікальною конструкцією.

Покриття має основу з фанери, на якій закріплені плашки з деревини хвойних порід. В якості матеріалу для зовнішнього шару використовують шпон, виконаний з цінних порід дерева (вишня, дуб, клен, венге і т. ін.). В середньому його товщина складає 4-6 мм.

Подібна конструкція зводить до мінімуму ризики утворення тріщин і розривів покриття, причиною чого зазвичай служить перепад вологості і температури в приміщенні.

Ламелі не деформуються після укладання, не накопичують статичну електрику. Ці властивості вигідно відрізняють матеріал від масивної дошки та паркету. Для паркетної підлоги характерний високий показник поглинання шумів і звуків.

*Примітка. Паркет і паркетна дошка – це різний матеріал.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

 • Простота монтажу і демонтажу.

Після придбання паркетну дошку можна укладати. Ніяких додаткових робіт по типу циклювання, шліфування, покриття лаком проводити не потрібно. Всю цю роботу вже виконала компанія-виробник. Чого не скажеш про паркет.

На кожну дошку нанесений захисний склад. Він не тільки покращує зовнішній вигляд виробу, але і збільшує термін його служби.

Плюси паркетної дошки і в тому, що ламелі без труднощів можна знімати і збирати заново без втрати якості покриття. Така особливість буде актуальною при укладанні системи теплої підлоги або під час переїзду. Після повторного монтажу ламелі можуть служити ще багато років. Все, що необхідно – правильний монтаж та дотримання правил по догляду за покриттям.

 • Доступна ціна і екологічність – незаперечні переваги паркетної дошки.

Якщо порівнювати покриття з натуральним паркетом або масивом, різниця буде відчутною – 500-1000 грн за м2. При цьому паркетна дошка також виготовлена з цінних порід дерева і є натуральним покриттям.

Недоліки паркетної дошки

Проте покриття також має свої мінуси. Перш, ніж купити паркетну дошку врахуйте наступні її особливості.

 • Чутливість до вологи.

Ламелі не відрізняються стійкістю до впливу вологи та тривалого контакту з водою. Ці фактори вимагають особливого підходу до догляду за паркетною дошкою. На матеріал також може вплинути надмірна сухість повітря.

Перепади вологості викликають не тільки зміни в зовнішньому вигляді покриття, але й позначаються на експлуатаційних характеристиках.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Для вирішення проблеми при монтажі виробу слід вжити певні заходи захисту покриття.

Для догляду за підлогою потрібно застосовувати ретельно віджату ганчірку або миючий пилосос. Матеріал також слід берегти від агресивних хімічних речовин і теплових впливів.

 • Незначна товщина лицьового шару.

Невелика товщина цінної породи дерева, обмежує кількість можливих циклювань. Тому виправляти до нескінченності експлуатаційні недоліки поверхні таким методом не вдасться.

Сильні зовнішні навантаження (гострий каблук, коліщатка важкого крісла, ніжки меблів) призведуть до появи подряпин на поверхні ламелей. Щоб уникнути пошкоджень, досить не ходити по покриттю у вуличному взутті і не пересувати меблі.

 • Обмежена стійкість до ультрафіолету.

Постійний вплив прямих сонячних променів може спричинити вигоряння кольору паркетної дошки – стати тьмяним, прийняти нерівномірні відтінки.

 • Підвищені вимоги до підготовки підлоги.

При облаштуванні покриття «плаваючим» або клейовим способом, необхідно подбати про чистоту базової поверхні.Перед монтажем проводиться вирівнювання, висушування і знепилювання підлоги. Навіть незначний перепад висоти (2-3 мм) викличе деформацію покриття.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Укладання на непідготовлену основу, недотримання температурних режимів при монтажі, використання неякісного клею може привести до розшарування і деформації конструкції.

Великі розміри паркетної дошки дозволяють укладати її швидше, ніж штучний паркет, при цьому швидкість значно вище. Є кілька способів укладання:

Способи укладання

 • плаваючий спосіб
 • наклейка на підлогу по всій площі
 • кріплення цвяхами прямо до підлоги, якщо основа зроблена з дерева
 • укладання на лаги

Як правильно стелити паркетну дошку — види монтажу

Розглянемо два найбільш популярних способу укладання — з фіксацією на клей і так званий «плаваючий» метод.

Укладання паркетної дошки плаваючим методом

Якщо ми говоримо про укладання паркетних дощок так званим «плаваючим» способом, то мова йде про з’єднання шиповим способом, коли шип однієї дошки входить в паз іншої.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Безклеєвим способом зазвичай укладається ламінований паркет, з яким цей вид з’єднання себе виправдав. В даний час отримав даний вид з’єднання і у випадку з паркетною дошкою. Виглядає він наступним чином: у кожній дошці вирізається паз, інша сторона оснащена гребенем, останній входить в перший. При правильному укладанні такий спосіб повністю себе виправдовує, покриття не піддається ніяким змінам, не жолобиться й не руйнується.

Для укладальника подібне укладання виявляється безпроблемним, так як помилки тут виключені, дошку зіпсувати складно. Після того, як покриття буде повністю укладено, воно профілюється і завдяки цьому виглядає як єдине ціле. Навіть якщо дошка укладається проти світла, швів не видно.

Ще одна перевага – можливість демонтажу надалі. Або можна без особливих проблем замінити ті дошки, що були зіпсовані, або зробити косметичний ремонт, якщо проводиться зміна загального стилю інтер’єру.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

У тих випадках, коли необхідно надати додаткову жорсткість основі, або дошка укладається в приміщенні великого розміру, необхідно застосовувати посадку на клей. Дошка в цьому випадку приклеюється цілком.

Для того щоб підлога радувала довгі роки, під час укладання необхідно дотримуватися технології і підтримувати в приміщенні оптимальну температуру і вологість. Практика показує, що температура нижче 18 градусів впливає негативно, а вологість повітря повинна коливатися в межах від 30 до 60 відсотків. До основи вимоги висуваються мінімальні – вона повинно бути чистою, рівною і без пилу.

Можна попередньо зробити бетонне стягування або використовувати під основу будь-тип чорної підлоги.

При укладанні краще всього використовувати спеціальні пароізоляційні та теплоізоляційні плівки, особливо якщо справа стосується укладання на бетонну основу. При цьому паркетну дошку краще всього класти на будь-який листовий матеріал, наприклад фанеру, а ту в свою чергу на ізоляцію. В якості ізоляції може виступати підкладка, що виконує одночасно роль звукоізоляції. У цій якості найчастіше використовується рулонна пресована пробка або спінений поліетилен.

Якщо вибір припав на паркетну дошку з лаковим покриттям, то клей на водній основі застосовувати не можна, і слід стежити за тим, щоб була дотримана інструкція.

Якщо підлога укладається плаваючим методом, то її ширина не повинна перевищувати 12 метрів, якщо використовується 10 міліметрова дошка, то мінімальна ширина – 8 метрів. Для того, щоб при температурному розширенні не було проблем, її необхідно розширювати швами у стіни.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Укладання паркетної дошки на клей

 1. Укладання паркетної дошки за допомогою клейового методу дуже складна, і для цього необхідно володіти професійними навичками. У приміщення, де проводиться укладання паркетної дошки, повинен підтримуватися певний температурний режим та рівень вологості. При укладанні першого ряду слід видалити з дощок частини виступаючих пазів. Це операція потребує обережності, оскільки існує ймовірність пошкодження верхнього шару цінної деревини та лакофарбового покриття. Краще всього для зрізання паза підійде дрібнозубчаста пила або звичайна стамеска.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

 1. Існує декілька способів монтажу паркетної дошки Івано-Франківськ: шаховий, класичний і діагональний. Після вибору одного з них слід відповідно розмітити місце укладання першого ряду. Слід зазначити, що для діагональної укладання потрібно специфічне вміння розпилу паркетної дошки під деяким кутом. Якщо ви не володієте необхідним досвідом роботи з паркетними дошками, то цей спосіб вам не підійде. Малюнок шахового або класичного укладання залежить від того, вздовж якої стіни ви почнете роботу. З цим слід заздалегідь визначитися, не забувайте врахувати напрямок світла. Перший ряд дощок укладається уздовж стіни , у замок вони з’єднуються без клею.
 2. При визначенні довжини дошки, яка буде останньою в ряду, потрібно: розмістити її пазовою частиною до стіни так, щоб тильна сторона була спрямована назовні; щільно притиснути до розпірок, які встановлені уздовж стіни, і позначити олівцем лінію розпилу, використовуючи для визначення необхідної довжини край попередній дошки. Також при розмітці слід врахувати відступ від стіни. В якості матеріалу для розпірок можна використовувати обрізки паркетної дошки з шириною 10 мм. Акуратно проводиться розпил монтованої дошки по накресленій лінії.
 3. Якщо використовується циркулярна пила, то необхідно проводити розпил паркетної дошки з тильної сторони, а при використанні дрібнозубчастої ‒ з лицьової. Важливо обережно проводити цю операцію, так як дошка з розшарованої деревиною, з відколом або ж з порушеним лакофарбовим покриттям стає непридатною для укладання. Поверхню розпилу необхідно обробити спеціальним водовідштовхувальним розчином, який рекомендується виробником. Зробіть примірку розпиляної дошки, вставивши її в паз відповідної дошки.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

 1. Очистіть місце, де буде проводитися укладання дощок, від стружок і пилу. На ділянку підлоги, куди буде встановлюватися перший ряд, рівномірно нанесіть відповідний ширині дошок шар клею. Не притискаючи дошки до підлоги, акуратно укладіть їх одну за одною, з’єднуючи шип з пазом. Коли буде встановлена остання дошка, притисніть весь ряд до підлоги. На відстані близько 0,5 м один від одного розмістіть між стіною і паркетними дошками невеликі розпірки з спеціально підготовлених для цього клинів так, щоб вийшов зазор в 10 мм.
 2. Для того, щоб візерунок вийшов красивим, необхідно грамотно підібрати дощечки потрібного кольору і малюнка. Відпиляний залишок від першого ряду можна використовувати в якості першої дошки другого ряду, але він повинен бути довжиною більше 50 см. Вивіряйте величину зсуву між рядами. Щоб підлогове покриття з паркетної дошки вийшло міцним, зсув між сусідніми рядами повинен бути 50 см і більше. Розпил останньої дошки здійснюється у відповідності з вказівками, зазначеними у пункті 3 і 4.
 3. Перша дошка з другого ряду встановлюється під деяким кутом по відношенню до дошки з попереднього ряду і вставляється в паз. Торці дощок монтованого ряду вирівнюються з торцями попереднього ряду. Необхідно пам’ятати про те, що потрібно залишати зазор між паркетом і стіною. Для того, щоб гребінь дошки увійшов у паз, необхідно натиснути на дошку з довгої сторони. Притискати дошку до клею треба не поспішаючи. За допомогою даної послідовності дій проведіть встановлення всіх дощок ряду. Для полегшення укладання можна попередньо зібрати усі дошки ряду, і зібрану конструкцію з’єднати під кутом з пазом попереднього ряду.
 4. Обережно притискайте кожну дошку до підлоги, рухайтеся від кінця ряду. Щільно з’єднуйте дошки між собою так, щоб не залишалося зазору, і утворювався чіткий малюнок. Також від того, наскільки якісно проведене укладання залежить термін експлуатації і те, наскільки естетично буде виглядати підлогове покриття. Розраховуйте час збору ряду так, щоб клей не встигав висохнути. Не бажано залишати вже відкриту упаковку на перерву, а тим більше на кілька днів, так як це може погано позначитися на експлуатаційних властивостях паркетних дощок. Кожен наступний ряд встановлюється у відповідності з рекомендаціями, зазначеними в пунктах 6, 7, 8.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

 1. Дошки, що укладаються в останньому ряду, часто розпилюють уздовж. Для того, щоб розмітити лінію розпилу, треба помістити дошку гребеневою стороною до стіни, прямо над дошкою останнього приклеєного ряду. Далі з допомогою обрізка паркетної дошки щільно прикладеного до стіни, накресліть лінію на розпилюваній дошці. По цій лінії і буде робитися розпил. З останнього ряду дощок потрібно зрізати гребінь. Це потрібно для того, щоб створити компенсаційний зазор між покладеним паркетом і стіною. Він необхідний на випадок якщо деревина природно розшириться. Після розпилювання дощок вони укладаються так, як це описано в пунктах 7 і 8.
 2. У разі, коли для встановлення останньої дошки недостатньо місця, вона приклеюється до краю попередньої дошки. При цьому стамескою знімається виступаюча частина гребінця, розташована збоку. Далі клей наноситься на даний зріз. Після встановлення дошки на місце шип дошки просувається у відповідний паз. Придавлювати дошку бажано з допомогою тягового блоку. Клей, що виходить за межі паркету, обережно забирається за допомогою невеликого шматка чистої м’якої тканини.
 3. При укладанні паркету в дверних коробках та інших стаціонарних конструкціях потрібно їх підпилювати. При розмітці лінії розпилу зручно використовувати залишок однієї з паркетних дощок. Прикладіть його до низу дверної коробки і, відступивши вгору 3 мм, накресліть лінію. За допомогою дрібнозубчастої пилки відпиляйте по лінії низ дверної коробки. Просуньте під коробку паркетну дошку. Докладний опис процесу приклеювання розташований в пункті 10.
 4. Коли буде встановлено останній ряд дощок, з допомогою тягового блоку притисніть їх до підлоги. Між паркетом і стіною встановлюються розпірні дощечки . Потрібно почекати 1-2 дні після укладання паркетні дошки були повністю готові до експлуатації. Тільки коли клей повністю висохне, замки будуть якісно тримати місця з’єднання. Температура і вологість повинна підтримуватися у відповідності з необхідними умовами. Цей режим повинен підтримуватися як під час укладання, так і під час засихання клею і при експлуатації паркету. Після встановлення дошок, вони вже не можуть бути частково демонтовані або відремонтовані. Тому найкраще, щоб монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ проводився професіоналами.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Підлога з підігрівом

Для максимального комфорту в приміщенні паркетну дошку можна укладати на спеціальну систему опалення. Але при цьому необхідно повністю дотримуватися технології, яку пропонують виробники теплих підлог. Система опалення, яка розташовується під паркетом, повинна розподіляться рівномірно, щоб забезпечити правильне тепловиділення. В будь-якій точці кімнати температура паркетної дошки не повинна перевищувати 27 градусів.

Методика укладання паркетної дошки

Є кілька способів укладання паркетної дошки, вони можуть розташовуватися як уздовж стіни, так і по діагоналі. Укладання по діагоналі дозволяє досягти цікавих ефектів при оформленні приміщення, але ось відходів виходить дуже багато. Стандартно рівень відходів при укладанні не перевищує 2 відсотків. А ось при діагональному укладанні цей рівень підвищується до 8%.

Якщо Ви укладаєте паркетну дошку самостійно, то необхідно врахувати той факт, що для якісного укладання необхідно промащувати клеєм всі пази. Є два способи приклеювання – двосторонній і односторонній. При цьому, при односторонньому методі промащується клеєм тільки верхня частина паза, а ось при двосторонньому ретельно промащуються обидві сторони.

Двосторонній спосіб промазування використовується при укладанні дошки в тих приміщеннях, де передбачається велике навантаження на підлогу, а також при діагональному укладанні.

Якщо купувалися паркетні дошки вже з лаковим покриттям, то після укладання рекомендується нанести зверху ще один шар лаку, при цьому бажано підібрати максимально схожий. Ще одне покриття лаком дозволяє закупорити стики, що дозволяє створити додатковий захист від надлишків вологи. Тому особливо добре це для приміщень, де можливо проливання води на підлогу.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Встановлення плінтусів – завершальний етап монтажу паркетної дошки Івано-Франківськ. Для того, щоб не обмежувати розширення дощок, необхідно прикріплювати їх не занадто щільно. Вони прикріплюються до стіни за допомогою цвяхів.

Може виникнути необхідність замінити окрему дошку, при цьому не порушуючи цілісності всього покриття. Для того щоб здійснити цю операцію, найкраще довідатися про технології, розроблені виробниками.

Монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ

Що потрібно врахувати при настилі паркетної дошки

Ми розібрали види укладання паркетної дошки, а тепер розповімо про деякі монтажні нюанси, які обов’язково потрібно врахувати, щоб підлога радувала комфортом і довговічністю.

 1. Укладання паркетної дошки повинно проводитися в приміщенні, де температура повітря коливається в діапазоні від 18 до 25 градусів, а вологість-від 40 до 60%.
 2. Основа для укладання має бути максимально рівною. Допускаються перепади в межах 1-3 мм, не більше.
 3. Якщо ви сумніваєтеся, що зможете самостійно впоратися з укладанням, краще звернутися до професіоналів. Інакше є ризик зіпсувати дорогий матеріал.

Скільки коштує укласти паркетну дошку в Івано-Франківську?

Розраховуючи, яка ціна майбутніх робіт, наші майстри враховують ряд факторів. Запросіть для консультації нашого фахівця, він зможе сказати вам орієнтовну ціну на роботи з укладання дерев’яної паркетного підлоги, яка розраховується з урахуванням:

 • розмірів приміщення;
 • складності підготовки основи підлоги;
 • обраного вами способу укладання підлог.

Ми прагнемо надавати демократичну вартість, яка завжди обгрунтована високою якістю виконуваних робіт.

Багаторічний досвід, висока кваліфікація і докладні знання особливостей деревини майстрів дозволяють нам гарантувати висококласний монтаж паркетної дошки Івано-Франківськ будь-якої складності. При цьому послуги нашої компанії доступні жителям в Івано-Франківську і області.

Укладання підкладки та паркетної дошки Ціна

Укладання підкладки 20 грн / м2

Укладання паркетної дошки 130 грн / м2

Підсумкова вартість 150 грн / м2