Існують різні способи монтажу підвіконників Івано-Франківськ. Найпопулярніші варіанти – встановня на двокомпонентну поліуретанову піну або кріплення на спеціальні консолі.

Підвіконня повиненно хоча б трохи виступати з отвору, а також заходити на стіну мінімум на 3 см з кожного боку. Монтаж проводять таким чином, щоб підвіконна панель була трохи нахилена всередину приміщення, ухил повинен становити 4-5 мм.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Встановлення на монтажну піну підходить для підвіконь довжиною до 300 см. Щоб забезпечити ухил поверхні, використовують клини з деревини, їх заводять під панель з кроком 40 см. Зверху ставлять навантаження, підійдуть, наприклад, бутлі з водою. Після цього акуратно запінюється простір під пластиковою панеллю і вичікують 24 години до повного затвердіння піни, після чого обрізають надлишки монтажним ножем.

Якщо підвіконна панель виступає з отвору більш ніж на 10 см, для її кріплення потрібно використовувати несучі куточки. Ці держаки випускаються різної довжини, тому можна без зусиль підібрати потрібний варіант кріплення. Край панелі може виступати за держак не більше ніж на 10 см.

Мінімальна відстань між консолями при звичайних навантаженнях – 60-80 см. Якщо ж передбачається облаштування місця відпочинку, то держаки встановлюють з кроком 50 см. Для кріплення держаків застосовують дюбелі і шурупи.

На торці підвіконної панелі необхідно встановити пластикові заглушки. Вони мають закруглену крайку і надають конструкції акуратний гармонійний вигляд. Підвіконна панель поставляється в захисній плівці. Її не слід знімати до моменту закінчення ремонтних робіт.

Монтаж підвіконників Івано-Франківськ вимагає наявності певних навичок і досвіду. Якщо на цьому етапі будуть допущені помилки, то вони можуть погано відбитися на теплоізолюючих якостях і безпеці всієї віконної конструкції. Тому найкраще, якщо встановлення підвіконь в Івано-Франківську буде проводитись силами професіоналів нашої компанії.

Встановлення дерев’яного підвіконня в Івано-Франківську

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Серед оздоблювальних і будівельних матеріалів величезну популярність займає дерево. Це екологічно чистий, практичний та довговічний матеріал. Саме тому останнім часом все частіше замість вікон ПВХ вибирають дерев’яні вікна і підвіконня.

Чому краще зупинитися на дереві?

Щоб зрозуміти, чому деревина не втрачає своєї актуальності, потрібно розглянути кілька унікальних властивостей цього матеріалу. Так, наприклад, підвіконня з дерева буде надійним, практичним. Другий плюс – екологічна безпека, завдяки чому такі підвіконня можна спокійно встановлювати в дитячій, а вже якщо ви страждаєте на алергію, то це найкращий варіант для вас.

Також дерево відрізняється стійкістю до різних зовнішніх впливів – температурних скачків, вологості, до механічних ударів і «хімії» (якщо мова йде про використовувані засоби для прибирання). Не варто забувати і про естетику – дерево виглядає стильним порівняно з пластиком, при цьому радує різноманітністю підвіконь по дизайну, формі і навіть кольору, завдяки чому ви легко підберете підходящий для себе варіант

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Кілька порад з вибору підвіконня

Перш ніж ми розповімо, як провести встановлення дерев’яного підвіконня на лоджії або кухні, давайте розберемося, як краще вибрати виріб.

Перше правило – цілісність виробу – на виробі не повинно бути ніяких подряпин або тріщин. Зверніть увагу на торці, які також повинні бути цілими. Важливе значення має порода дерева, з якого ви збираєтеся робити підвіконня. Для виготовлення виробу краще вибирати тверді породи, лідером серед яких є дуб. Але оскільки такі вироби буду коштувати дуже дорого, можна зупинитися на каштані, сосні або буці.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Природно потрібно сказати і про естетичну сторону. Так, існує безліч відтінків деревини, як і текстур – так що вибирати потрібно, виходячи з власних уподобань та інтер’єру квартири. А якщо ви не знайшли потрібний варіант, на допомогу можуть прийти різні морилки або лаки, які додадуть деревині потрібний відтінок.

Встановлення підвіконня– крок за кроком

Перше, що потрібно зробити – провести підготовку. Приберіть все будівельне сміття або пил. Також вирівняйте поверхню, якщо необхідно. На цьому етапі обов’язково слід скористатися будівельним рівнем. При наявності будь-яких перекосів скористайтесь дерев’яними клинами. Після підготовки основи проводиться сам монтаж. Найкраще для встановлення використовувати цементну суміш.При цьому потрібно брати стільки суміші, щоб вона приблизно на 5 мм покривала верхню частину дерев’яного клину.

Наносимо цементну суміш, кладемо зверху підвіконня і притискаємо. Додатково потрібно провести фіксацію підвіконня. Зі зворотного боку вікна через раму провертаємо шурупи або саморізи з такою довжиною, щоб кріпильні елементи входили в підвіконня мінімум на 5 см. Це дозволить зробити його більш міцним. Всі щілини закладіть за допомогою монтажної піни. В такому випадку це дозволить уникнути появи протягів в квартирі.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Кілька корисних рекомендацій:

Ширина підвіконня повинна бути такою, щоб він виступав від стіни на відстані близько 8 см. Але яку можна збільшити, якщо необхідно, коли ви збираєтеся використовувати підвіконня в якості додаткового робочого місця.

Сьогодні завдяки різноманітності кольорової палітри можна відмінно поєднувати дерев’яний підвіконник і вироби з ПВХ. Як бачите, монтаж підвіконника Івано-Франківськ можна провести і своїми руками.

Але якщо ви не впевнені, що зможете здійснити монтаж самі, краще скористайтеся допомогою фахівців.

Встановлення пластикового підвіконника в Івано-Франківську

Якщо Ви вирішили зробити встановлення пластикового підвіконня, то сміливо можемо Вас запевнити, нічого складного в цьому немає.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

В першу чергу необхідно підготувати основу. Якщо віконні укоси вже зроблені, потрібно зробити в них штроби, так звані кишені, для заходу підвіконня.

В даному випадку основа знаходиться дуже низько від нижнього профілю вікна. Тому доведеться залити цементно-піщане стягування («подушку») для підняття рівня основи. Робимо розмітку стіни. На стіні відзначаємо нижній рівень майбутнього підвіконня і кріпимо напрямну дошку нижче цього рівня на 2 мм. Очищаємо від пилу поверхню. Якщо цегла на основі пустотіла прокладаємо малярську сітку для запобігання потраплянню розчину всередину цегли. Готуємо цементно-піщаний розчин, змочуємо поверхню і заливаємо стягування. Щоб рівно залити стягування та не встановлювати додатковий маяк, можна використовувати нехитре пристосування, виготовлене з брусу.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Після заливки стягування болгаркою або електролобзиком вирізаємо підвіконня за розміром посадкового місця. Підвіконник повинен виступати за поверхню стіни приблизно на 40 мм, але не більше 70 мм. Це потрібно для того, щоб потік теплого повітря від радіатора опалення безперешкодно піднімався вгору.

Після того, як підвіконня вирізане потрібно встановити торцеві заглушки. Заглушки відпилюють з запасом, щоб при встановленні підвіконня вони трохи заходили в стіну.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Зазор між основою і підвіконням дорівнює 2 мм. При такому маленькому зазорі ми можемо поставити підвіконня, як на монтажну піну, так і на рідкі цвяхи. Після того, як стягнення висохне, підвіконня вставляється в підставочний профіль вікна зі спеціальним пазом і повинно щільно прилягати до нижнього краю вікна. Щоб домогтися більш щільного притиснення можна використовувати тонкі обрізки нашого підвіконня або дерев’яні клини, які потрібно підкласти під підвіконня ближче до примиканню з вікном. Також, ближче до примикання з вікном, наноситься монтажна піна. Вона тим самим перекриває зазор між основою і підвіконням, що вийшло з-за підкладок та запобігає появі протягів. Смужками на основу наносимо монтажну піну або рідкі цвяхи і вставляємо підвіконня.

Іноді дуже складно вставити підвіконня в паз профілю. Нижня пелюстка профілю не дає вставити підвіконня. Зазвичай це трапляється, коли підвіконня підрізається по ширині. Внаслідок чого частина підвіконня зі спеціальною фаскою (заокругленням) відпилюють. В цьому випадку треба вирізувати підкладки під підвіконня довше, щоб вони наполовину заходили в паз профілю і наполовину визирали з нього. Тоді при встановленні підвіконня підкладки притиснуть нижню пелюстку, і Ви зможете легко вставити підвіконня в профіль.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Тепер потрібно перевірити горизонтальність встановленого підвіконня. Кладемо бульбашковий рівень на поверхню, і якщо є відхилення, регулюємо горизонт підкладками. При якісно зробленому стягненні це не потрібно.

Фіксуємо підвіконня клинами і монтажною піною в штробах під відкосами. Кладемо вантаж або ставимо розпірки між верхнім укосом і підвіконням. Чекаємо приблизно добу, зрізаємо піну і заштукатурюємо штроби на укосах. На цьому монтаж пластикового підвіконника Івано-Франківськ завершений.

Існує багато суперечок про те, чи робити ухил підвіконня у бік приміщення. В принципі не обов’язково, але краще підстрахуватися. Дуже часто буває, що на вікнах конденсується волога, причому у великих кількостях. Вся ця вода з вікон стікає на підвіконня. Вікнам і підвіконням ця волога не страшна, а от пофарбованим відкосам вона може пошкодити досить істотно. Так що вибір за Вами.

Монтаж кам’яних підвіконь

Складно уявити вікно без підвіконня. У сучасному будівництві для виготовлення підвіконь використовують самі різні матеріали: метал, бетон, металопластик і т. ін. Але в число найбільш практичних і красивих раніше входять кам’яні підвіконня. Підвіконня з каменю виглядають розкішно, вони легкі в догляді, а неповторність природних візерунків робить кожен виріб з каменю унікальним. Особливої уваги заслуговують підвіконня з мармуру. Цей шляхетний матеріал цінувався у всі часи – від античності до сучасності. Мармур володіє рядом чудових естетичних та практичних якостей: неповторність візерунків, краса, різноманіття відтінків, міцність, зручність в обробці, теплоємність. Всіма перерахованими якостями володіють і мармурові підвіконня. Крім того, мармур дарує прекрасні сенсорні відчуття і енергетично облагороджує приміщення.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Розміри кам’яних підвіконь

У разі заміни старого підвіконня на нове, заміри проводять після демонтажу. Тільки так можна точно виміряти глибину і ширину основи, визначити розміщення нового віконного блоку, фронтальне і бічне нависання. З отриманих вимірів роблять шаблон, який далі будуть використовувати для виготовлення підвіконня.

До виміряної ширині з кожної сторони додають по 30-50 мм. Коли не планується монтаж підвіконня в стіну, потрібно з особливою ретельністю виміряти кутовий отвір.

Зазвичай товщина кам’яного підвіконня – 30-50 мм. Виріб більшої товщини буде коштувати дорожче, а саме підвіконня буде важким.

Довжина підвіконня зазвичай не перевищує 3,5 м. Якщо необхідно виготовити підвіконня, щл перевищує 3,5 м, вигідніше склеювати два шматки. Окремі шматки каменю склеюються, армуються і поліруються. Це найбільш економний спосіб виготовлення мармурового підвіконня великої довжини. Єдиний недолік підвіконня з мармуру, виготовленого в такий спосіб – зістикувати окремі частини між собою так, щоб візерунок збігався, дуже складно. Складання мармурового підвіконня великої довжини потрібно довіряти тільки фахівцям високого класу, інакше грубо виконане склеювання (не зістиковані візерунки, шорсткість на місці стику тощо), зіпсує весь вигляд.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Як правило, під підвіконням встановлюють радіатор. Як і будь-яке інше, мармурове підвіконня повинно закривати радіатор. Краще всього, якщо підвіконня виступає на кілька сантиметрів. По висоті кам’яне підвіконня повинно розташовуватися не менше ніж на 100 мм вище від радіатора.

Широке підвіконня, виступаюче більше ніж на 1/3 своєї ширини, необхідно зафіксувати закріпленими в стіні кронштейнами. Таким же способом закріплюють низько розташований підвіконник з каменю, призначений для сидіння.

Основні правила монтажу кам’яних підвіконь

До того, як приступити до монтажу, необхідно зашпаклювати укоси.

Далі необхідно зробити штроби в стіні глибиною 30-50 мм.

Підвіконня встановлюють з невеликим ухилом для забезпечення відводу вологи.

Кам’яне підвіконня необхідно встановлювати під вікно, а не впритул до вікна.

Після того, як підвіконня встановлене, необхідно закріпити його монтажною піною. Використовувати для таких цілей клей не рекомендується, тому що клей не володіє необхідними теплоізоляційними властивостями і не заповнює всі щілини настільки якісно, як будівельна піна.

Коли замір, виготовлення і монтаж підвіконня з каменю виконують фахівці, щілини відсутні. Але якщо такі з’явилися, їх необхідно закрити силіконовою масою, підібраною за кольором каменю.

В ідеалі монтаж та виготовлення кам’яних підвіконь повинна виконувати одна і та ж компанія. Підвіконня з мармуру або іншого каменю повинні виготовляти і встановлювати люди, які вміють поводитися з цим матеріалом. Камінь – живий матеріал, що вимагає певних навичок при роботі з ним. Довіряти установку розкішних мармурових підвіконь людям, які звикли працювати з пластиковими або бетонними підвіконнями не кращий варіант: майстри, які не мають досвіду роботи з каменем, можуть при встановленні зіпсувати мармурове або гранітне підвіконня, в яке ви вклали кошти. Краще відразу звернутися за установкою до фахівців тієї ж фірми, в якій вам виготовили кам’яне підвіконня.

Монтаж підвіконника Івано-Франківськ

Вартість встановлення підвіконня в Івано-Франківську

Ми давно відзначили, що остаточна вартість встановлення підвіконь суттєво варіюється і залежить від наступних показників:

  • матеріалу підвіконня;
  • площі покриття;
  • стану чорнової поверхні;
  • необхідності проведення додаткових робіт.