Монтаж підвісних унітазів Івано-Франківськ вважається хорошим тоном в сучасному дизайні санвузлів. Вони дуже прості в монтажі і легко впишуться навіть в найвишуканіший інтер’єр. Ця стаття допоможе вам легко впоратися з вибором і монтажем підвісного унітазу.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Як вибрати підвісний унітаз

Під час ремонту ванної кімнати зіткнулися з питанням: «який унітаз купити»?

Таке питання цілком виправдане. Якщо раніше ми могли вибирати тільки серед підлогових унітазів, зараз виробники надають вам приставні і підвісні унітази. Давайте розберемося, який підвісний унітаз вибрати, де його купити і на яких виробників звернути увагу в першу чергу.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Що таке підвісний унітаз і в чому його особливості

Незважаючи на те, що підвісні унітази з’явилися на ринку сантехніки досить давно, свою популярність вони почали набирати лише в останні роки. Ймовірно, це пов’язано з тим, що в даний час основні дизайнерські рішення взяли напрям на мінімалістичний стиль в інтер’єрі. І дані унітази як не можна краще підходять для додання інтер’єру легкості і ергономічності. Крім того, виробники, враховуючи всі побажання споживачів, досягли ідеального поєднання функціональності, зручності у використанні і естетичного вигляду при виробництві сучасних підвісних унітазів. Але про все за порядком.

Позитивні сторони підвісних унітазів:
 • Вільна підлога. Так, це дійсно так, на підлозі нічого не знаходиться. Крім полегшення прибирання, об’єктивного плюса, ця якість робить можливим створити цілісний узор з кахельної плитки. Але найкраще ця якість проявляється в зоровому збільшенні простору. Ця особливість сприйняття обсягу людським зором. Людина оцінює обсяг кімнати, з вільної площі підлоги та стелі;
 • Приховані сантехнічні комунікації. Ця якість теж візуально збільшує обсяг приміщення.
 • Мінімалізм конструкції. У цьому пункті є неабияка частка лукавства від маркетологів. Адже бачок і комунікації не видно, вони просто заховані. А зовні залишилася тільки чаша.
 • Нестандартний вигляд. Так, з цим важко сперечатися. Оригінальність на загальному тлі впадає в очі. Особливо, якщо нічим іншим власник такого унітазу виділитися не може.
 • Більшість моделей скорочують витрату води і видають менше шуму
 • Чистка виробу і ванної кімнати значно спрощується за рахунок конструкції підвісного унітазу (у них відсутня ніжка під якою накопичується бруд і бактерії)

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Всі наведені гідності, стосуються усіх підвісних унітазів, без поділу на цінові категорії. Це їх онтологічна складова.

Негативні сторони:
 • Ціна може бути досить високою при певних параметрах унітазу
 • Ліквідується головне правило сантехніки: «Вільний доступ до комунікацій». Не існує техніки, яка б не ламалася. І чим вона складніша, тим важче передбачити місце поломки. Тому зливна система підвісного унітазу теж може вийти з ладу. А от доступ до неї серйозно утруднений. Адже вона в кращому випадку закривається перегородками, а частіше просто замуровується в стіні. У подібному стані перебувають і труби підведення води і зливу.
 • Фактичне зменшення об’єму приміщення. Звучить дивно, але фактично так воно і є. Адже замурована в стіну інсталяція, явно зменшує обсяг всієї кімнати. А розміри у неї досить великі. Мінімальна глибина 15 см.
 • Складний монтаж і неможливість демонтажу. Якщо простий унітаз може встановити будь-яка людина, то ось з підвісним аналогом, доведеться неабияк повозитися. А демонтаж, по суті, взагалі неможливий. Бо заміна підвісного унітазу з інсталяцією вимагатиме нового ремонту в туалеті.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

При об’єктивній оцінці, стає очевидним, що підвісний унітаз виглядає добре, а ось в обслуговуванні архискладний. Але приємності дістаються споживачеві, а складності – обслуговуючому персоналу.

Матеріал підвісного унітазу

Основним матеріалом для виготовлення підвісного унітазу є кераміка. Керамічні вироби виготовляють з порцеляни і фаянсу (санфаянсу). Ці матеріали дуже схожі, однак є і відмінності:

Фаянс – термін служби виробу перевищує 15 років. Однак, міцність матеріалу трохи менше, ніж у виробів з порцеляни. Додаткова міцність досягається за допомогою декількох шарів емалі. Також, при неправильній експлуатації можлива поява мікротріщин (це не є дефектом).

Фаянс трохи менш міцний, ніж порцеляна і має більш пористу структуру. Однак, при правильній експлуатації, він нічим не поступається унітазам, виготовлених з порцеляни.

Покривається одним або декількома шарами емалі або глазурі, що надає виробу додаткову міцність. Найчастіше для даних сантехнічних виробів застосовують емаль.

Стійкий до побутової хімії, простий у догляді

Доступна вартість при відмінній якості і довговічності

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Порцеляна – термін служби виробу близько 30 років. Це досягається за рахунок технології при виробництві порцеляни. Такі унітази тривалий час не втрачають зовнішній вигляд і зберігають свій відтінок.

Високий рівень міцності, який досягається за рахунок високої температури випалу при виготовленні виробів. Такі унітази мають низьку пористість, що запобігає можливість накопичуватися забруднень і мікробам.

Покривається шаром глазурі, рідше – шаром емалі.

Стійкий до побутової хімії, простий у догляді

Відмінна вартість у співвідношенні ціна – якість

Інсталяція. Яку вибрати інсталяцію

Інсталяція підвісного унітазу, це комплект з бачка, управління змивом, труб і системи фіксації до стіни. Вони бувають двох типів, блокові і рамні.

Блокова інсталяція. За назвою вже видно, що вся система розділена на блоки, і разом не пов’язана. Тобто, окремо інтегрують у стіну бачок, і окремо підвішують унітаз.

Особливістю блокової інсталяції, є необхідність фіксації до капітальної стіни. Це явний мінус, а ось позитивною якістю можна назвати менші габарити конструкції. Зокрема глибина блокової інсталяції варіюється від 10 до 15 см.

Рамна інсталяція. Це повноцінна конструкція з металевого каркаса, із зафіксованою на ньому бачком і комунікаціями. Сама вона може фіксуватися як до стіни, так і до підлоги. При бажанні, її можна навіть встановити в центрі приміщення. Зустрічаються також і рамні інсталяції для установки в кутах кімнати.

За розмірами вона більша. Глибина конструкції від 15 до 30 см. Висота до 1,4 м. Ширина 50-60 див.

При виборі інсталяції, необхідно відштовхуватися від розмірів конкретної кімнати та наявності в ній капітальних стін.

Для квартири, більш прийнятною бачиться блокова інсталяція. Бо розміри туалету невеликі, а при бажанні, можна помістити бачок не ззаду, а збоку від унітазу.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

У будь-якому випадку, підвісний унітаз повинен обов’язково набуватися з інсталяцією. В іншому випадку, вся родзинка цього сантехнічного пристрою зводиться нанівець.

Переваги інсталяції:
 • Естетичний зовнішній вигляд
 • Економія простору в приміщенні
 • Низький рівень шуму
 • Економічна вигода (скорочується витрата води за рахунок невеликого об’єму бачка)
 • Легко здійснювати прибирання
 • Високий показник міцності опор
Недоліки:
 • Необхідно правильно здійснити монтаж, що може викликати труднощі при встановленні даної системи самостійно

Сучасна інсталяція, виконана з урахуванням європейських стандартів, витримує навантаження до 300-400 кг Крім того, виробники попіклувалися про доступ до механізму бачка. Більшість моделей дозволяють проводити цю маніпуляцію через отвір клавіші зливу. Це запобігає необхідності проводити демонтаж декоративних панелей при необхідності зробити ремонт або налагодження зливного обладнання.

Також уважно приділити увагу слід вибору кнопки зливу. Це одна з основних деталей інсталяції, яка виконує не тільки декоративну функцію, але і приводить механізм зливу в дію. У більшості моделей використовується механічний привід зливу. Така система зарекомендувала себе як надійна і довговічна. Важливе значення має і матеріал виробу. Зверніть увагу, чи будуть залишатися на поверхні кнопки відбитки після зіткнення з нею, щоб уникнути в майбутньому необхідність щоденного очищення клавіші зливу.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Зараз більшість виробників пропонують купити підвісний унітаз в комплекті з інсталяцією, що виключає необхідність підбирати її окремо.Крім того, така покупка обійдеться Вам набагато дешевше і в подальшому дозволить уникнути проблем з монтажем при неправильному її підборі.

Розміри унітазів

Розмірний ряд унітазів підрозділяється на:

 • Маленькі унітази (використовуються в маленькій ванній кімнаті) – до 54 см.
 • Стандартні унітази (найпоширеніший варіант) – від 54 до 60 см.
 • Великі унітази – від 60 до 70 см.
Унітаз підвісний безобідковий

Безобідковий унітаз – даний тип конструкції характеризується відсутністю обідка. У порівнянні з обідковим унітазом, він більш гігієнічний. Якщо розглянути це питання детально, то основне забруднення чаші унітазу припадає на область під обідком. Це пов’язано з тим, що дана область найчастіше не повністю вкрита захисною емаллю або глазур’ю, або не покрита зовсім, що призводить до затримування в цій області бруду і хвороботворних мікробів. Крім того, чищення та догляд за безобідковим унітазом набагато простіше, що є ще однієї його незаперечною перевагою.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Додаткові нюанси при виборі унітазу

Розглянемо також деякі додаткові характеристики:

 • Зливний отвір – має різні розміри. При невеликих зливних отворах обертальний ефект в момент змиву менше, що зменшує ймовірність необхідності повторного використання змиву.
 • Кріплення чаші унітазу – буває відкрите і приховане. Безсумнівно, приховане кріплення є не тільки більш виграшним з естетичної точки зору, але і запобігає ймовірності скупчення пилу в місцях кріплення виробу. Таким чином, підвісний унітаз з прихованим кріпленням є більш гігієнічним.
 • Антибактеріальне покриття – сучасні унітази мають таке покриття. Воно не дозволяє бактеріям накопичуватися в чаші унітазу.
 • Кришки для унітазів – представлені в широкому асортименті. В основному виготовляються з пластику (менш довговічний, але найбільш бюджетний варіант) або з дюропластів (більш довговічний і зносостійкий матеріал, але має високу ціну). Деякі кришки оснащені механізмом плавного закриття кришки з доводчиками) та системою швидкого знімання, що полегшує догляд за виробом.
 • Система «Антивсплеск» – запобігає розбризкуванню води під час зливу. Така технологія захищає від протікання, неприємних запахів і гарантує збереження гігієни ванної кімнати.
Популярні бренди
 • Roca

Монтаж підвісного унітазу Івано-ФранківськІспанська компанія, яка в даний час є одним з найбільш популярних брендів по виробництву сантехніки. У 2019 році компанія вдруге поспіль удостоїлася нагороди «BKU Найкращий бренд сантехніки 2019». Дана компанія починала свою діяльність з виробництва чавунних радіаторів для опалення, в 90-ті роки Roca почала виробництво сантехнічних виробів для ванни з скла і міді. Вироби активно продавалися в багатьох країнах і вже до 2006 року компанія була в лідерах серед виробників сантехніки для ванних кімнат. Направленість компанії на захист навколишнього середовища сприяє постійному вдосконаленню сантехнічних виробів і пошуку рішень щодо економії води та енергії.

 

 

 

 

 • LaviniaBoho

Монтаж підвісного унітазу Івано-ФранківськНімецька компанія LaviniaBoho створює виключно екологічну продукцію, вибудовуючи технологічний процес виробництва з максимальною безпекою щодо екології. Основними аспектами свого виробництва компанія вважає: високу якість, сучасні технології, екологічність, сучасний дизайн. Сантехнічні вироби компанії відомі по всьому світу і щорічно удостоюються міжнародних нагород. Даний виробник дійсно піклується про покупця. Дизайнери LaviniaBoho справжні професіонали, вони відзначені нагородами за створення проектів, що поліпшують життя сучасних людей в умовах великих міст.

 

 

 

 

 • Vitra

Монтаж підвісного унітазу Івано-ФранківськКомпанія входить до складу найбільшого Турецького холдингу, її штат налічує понад 10000 співробітників. Діяльність компанії дійсно відрізняється широкою лінійкою вироблених товарів, а клієнтами є аеропорти, круїзні лайнери і найбільші готелі по всьому світу. Товари компанії Vitra поставляються в більш ніж 70 країн і мають сертифікати відповідності згідно системі сертифікації ГОСТ Р. Велика увага приділяється збереженню природних ресурсів, а принцип екологічності є найбільш важливим на всіх етапах виробництва. В останні роки Vitra змогла знизити споживання води та електричної енергії на 30% і 15% відповідно.

 

 

 • Cersanit

Монтаж підвісного унітазу Івано-ФранківськКомпанія, яка виробляє все для ванних кімнат. Виробництво представлено десятьма заводами в різних країнах. Всі заводи оснащені сучасним обладнанням.Головним завданням для себе компанія бачить можливість пропонувати споживачеві не тільки окремі вироби, а й повністю опрацьовані і завершені варіанти дизайну і оснащення ванної кімнати. Cersanit дійсно працює для клієнта, враховуючи всі потреби та побажання сучасного споживача, а також пропонує доступні ціни.

Ціни, комплектація та опції

Розбіг цін у даному сегменті ринку просто унікальний. Найдешевший комплект, обійдеться в 3 т. грн. Верхня планка піднімається до 240 тисяч гривень.

Чому підвісний унітаз переважніше

Метод кріплення унітазу до стіни простий і ефективний. Так економиться досить багато простору, раніше займаного зливним бачком. Підлога під унітазом вільна, його прибирання проводити не в приклад легше. У плані надійності підвісна сантехніка не сильно відрізняється від підлогової: більшість моделей розраховані на вагу до 300 кг.

Підвісні унітази відрізняються високим комфортом використання. По-перше, з-за можливості їх регулювання по висоті. Підлогова сантехніка має висоту до 40 см, що не дуже зручно для людей високого зросту. По-друге, підвісні унітази — відносно новий тренд на ринку сантехніки. Зважаючи на це, виробники враховують безліч недоліків, що впливають на зручність експлуатації, але, на їх погляд, занадто несуттєвих, щоб переробляти старі зразки підлогового типу. З цих же причин в підвісних унітазів першими застосовуються всілякі технічні нововведення і оригінальні дизайнерські рішення.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

З недоліків можна відзначити більш високу, ніж у підлогових, вартість. А також неможливість встановити унітаз до стіни під кутом, відмінним від прямого, наприклад, в кут кімнати.

Що враховувати при покупці унітазу

Підвісних унітазів стосуються в першу чергу ті ж якості, що і підлогових: розташування зливного отвору, ефективність змиву, висота сифонового перегину, якість кераміки. Стосовно змиву рекомендується віддавати перевагу типу «вир», наявність отворів у передній частині обідка дуже бажана.

Далі про інновації, що істотно полегшують комфорт використання. Опціонально підвісний унітаз може мати:

 • мікроліфт, пом’якшуючий закривання кришки при кидку;
 • спеціальне покриття чаші з мінімальним тертям;
 • систему видалення неприємних запахів;
 • функцію «глибокого» змиву і захисту від сплесків води.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Інші тонкощі стосуються особливостей системи інсталяції, яка вибирається окремо. Зокрема, зверніть увагу на несучу раму. Вона повинна бути виконана з оцинкованого сталевого профілю, який має регульовану по висоті верхню планку з поздовжніми прорізами, інакше можуть виникнути труднощі з обходом комунікацій при кріпленні. Якщо плануєте встановлювати в нішу — вибирайте вузький варіант інсталяції з високим баком. У деяких інсталяцій опорні ніжки можна повернути для більш зручної установки всередину профілю 50 або 75 мм. Обов’язкова наявність шумоизолюючої прокладки, шпильок і ущільнювачів для унітазу. Фановый патрубок повинен мати поворот, регулювання довжини та розширення 90-110 мм для зручного підключення до унітазу.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Стосовно бачка і арматури для нього: віддайте перевагу пристрою роздільного (економного) змиву, також правильно підберіть бік підведення води, або купуйте універсальний варіант. Поворотний кран з комплекту повинен бути добротним і мати гайку для накручування без інструменту. Кожна інсталяція комплектується оригінальною кнопкою, іншу вибрати не можна. У більшості випадків комплект поставки повний, але не буде зайвим перевірити наявність всіх елементів.

Підготовка місця встановлення, каналізація і підведення води

Ширина інсталяції становить від 35 до 55 см, глибина зазвичай не перевищує 20 см. Це робить зручним встановлення поруч з каналізаційним стояком з подальшою зашивкою стіни ГКЛ. Однак якщо ви не плануєте настільки зрушувати стіну, потрібна нарізка ніші.

Мала глибина ніші дозволяє вирізати її навіть в несучій стіні, при цьому зовсім не обов’язково різати нішу в повний профіль. Необхідно тільки звільнити простір під бачок, трубу зливу, фановий патрубок і каналізаційний відвід. Так можна скоротити брудні роботи по виготовленню ніші майже вдвічі. Зашити стіну гіпсокартоном все одно буде потрібно, але з виготовленням ніші ви заощадите 100-150 мм простору. Несучі стійки краще кріпити впритул до стіни без шпильок, трохи підкоригувавши вертикальний рівень.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Каналізацію до фанового відведення краще підводити вертикально знизу, прокладаючи трубу 110 мм від стояка з мінімально допустимим ухилом, це дасть більше свободи при виборі найменшої висоти встановлення унітазу. Більшість типових конфігурацій з’єднання можуть бути виконані за допомогою стандартних відведень, що йдуть в комплекті з інсталяцією. В іншому випадку краще не використовувати гофрований перехід, а підібрати більш надійні жорсткі кутові з’єднання, благо широкий асортимент деталей дозволяє це зробити. Може виявитися трохи клопітно, зате з гарантією.

Для підключення до водопроводу також не рекомендується використовувати гнучкі шланги. Замість цього краще підвести трубу безпосередньо до кутового крану, який встановлюється всередині ревізійної ніші. Якщо немає довіри до штатного крану, замініть його якісним шаровим. Але будьте готові до можливих труднощів при його змушеній заміні: гайковим ключем у ніші не дуже зручно працювати.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Кріплення інсталяції до різних типів стін

При установці інсталяції необхідно провести на стіні вертикальну риску, яка відзначить центральну вісь установки. Її ж слід перенести на підлогу під прямим кутом до стіни. Далі потрібно накреслити лінію паралельно стіні з відступом на глибину установки. Інсталяцію можна монтувати як до, так і після набивання стартового профілю, визначте це заздалегідь.

Першим ділом відпускаються гвинти регульованих ніжок, і виставляється потрібна висота, а також горизонтальний рівень встановлення. Після цього ніжки затискають і переносять половину відстані між нижніми кріпильними отворами ліворуч і праворуч від осьової лінії на підлозі. Просвердливши два отвори, можна кріпити інсталяцію до підлоги. Якщо в комплекті йдуть гвинти з пластиковими пробками, краще замініть їх на металеві анкери.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Відрегулюйте верхню планку, щоб лінія кріплення була вище або нижче комунікацій, закріплених на стіні. В отвори рамки вставте шпильки з накрученими кронштейнами і закрутіть їх гайками, щоб вони встали перпендикулярно. Виставте інсталяцію за вертикальним рівнем, притискаючи до стіни і підкручуючи гайки на шпильках. Далі можна свердлити отвори і встановлювати кронштейни, закручуючи шпильки. В кінці рекомендується остаточно вирівняти інсталяцію строго по рівню, адже при установці кріплень вона неминуче трохи зрушить.

Кріплення розпірними анкерами допускається тільки до цегельної або бетонної основи. Якщо матеріал стіни меншої щільності, наприклад газобетон або черепашник, необхідно вдатися до альтернативних варіантів. У приватному будинку краще просвердлити стіну наскрізь і закріпити інсталяцію на двох прохідних шпильках з широкою шайбою на звороті, це найбільш надійний варіант.

Монтаж підвісного унітазу Івано-Франківськ

Якщо такої можливості немає, використовуйте спеціальні засоби кріплення. В газобетоні добре тримаються дюбелі зі спіральною або гвинтовою пробкою. З кріпленням відповідальних конструкцій до ракушечнику майже завжди справляються хімічні анкери. Монтаж до СІП панелі краще виконати через проміжну шину із сталевої смуги, яка закріплена в місцях проходу брусів.Кріплення до дерева не варто виконувати чорними саморізами, вони лопаються під навантаженням. Краще використовуйте гвинти з головкою під гайковий ключ, такі часто зустрічаються в комплекті інсталяцій.

Послуги на встановлення підвісного унітазу в Івано-Франківську

Якщо вас цікавлять сантехнічні роботи, телефонуйте в нашу компанію за вказаними телефонами в шапці сайту або в розділі контакти, задавайте питання, як в телефонному режимі, так і пишіть на пошту. Надсилайте фотографії приміщень і комунікацій, які вимагають заміни і ремонту.

Вартість послуг по встановленню інсталяції 950 грн. У вартість роботи входить: демонтаж старого унітазу, встановлення і підключення інсталяції до водопроводу і каналізації, доставка матеріалів.

Виїзд майстра для рекомендацій по монтажу підвісного унітазу Івано-Франківськ, обговорення технічних нюансів, огляд технічних можливостей приміщення, складання кошторису на матеріали 100 грн.

Гарантія на встановлення інсталяції 10 років.