Якщо раніше підвісні тумби під раковину у ванну встановлювали головним чином з метою економії площі приміщення, на дизайн зверталося мало уваги, то сьогодні критерії вибору істотно змінилися. Нові матеріали і технології, оригінальні інженерні та дизайнерські рішення, велика різноманітність стилів дають можливість користувачам вибирати модель за багатьма критеріями.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Короткі характеристики та переваги моделей, поради з вибору

До основних переваг підвісних тумб можна віднести наступні показники:

 • підвісна тумба не тільки економить вільний простір, але і візуально збільшує розміри ванної;

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Підвісна тумба як спосіб організації зберігання у ванній

 • легкий доступ до простору під тумбою. Це полегшує процес прибирання, дозволяє швидко виявляти можливі течі. Під приставними тумбами протікання можуть бути тривалий час, за рахунок цього можлива поява вкрай неприємних пошкоджень будівельних елементів. Як результат – необхідність проведення складного і дорогого ремонту;

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Підвісна тумба дозволяє легко обслуговувати сифон раковини

 • за рахунок оптимальної циркуляції повітря термін служби меблів значно збільшується. Всі види тумб виготовляються з натуральних пиломатеріалів чи різних типів плит з використанням деревної стружки. Дерево завжди дуже негативно реагує на тривалий контакт з водою, якщо до цього додати відсутність вентиляції, то термін експлуатації меблів значно зменшується;

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Підвісна тумба має тривалий термін служби

 • широкий вибір дизайнерських рішень дозволяє оформляти приміщення ванної в будь-якому стилі;
 • функціональність. Підвісні тумби ховають інженерні мережі, зовнішній вигляд приміщення значно поліпшується. Крім того, з’являються додаткові можливості по розміщенню різних аксесуарів для ванної кімнати.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Підвісні тумби зручні і функціональні

Є і недолік у таких меблів, він пов’язаний зі способом фіксації. Підвісні тумби не рекомендується встановлювати на гіпсокартонні плити, різні типи вагонки та інші оздоблювальні матеріали з невисокими показниками фізичної міцності. Оптимальний варіант обробки стін – керамічна плитка по бетонній або цегляній основі.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Тумбу краще вішати на цегляну або бетонну стіну

Більшість підвісних тумб реалізуються в комплекті з раковинами, але деякі ексклюзивні варіанти можна встановлювати під вже змонтовані навісні умивальники. Під час вибору звертайте пильну увагу на якість виготовлення. Вітчизняні виробники застосовують імпортну фурнітуру, що збільшує термін експлуатації меблів.Але саме виготовлення елементів часто викликає законні претензії споживачів. Не радимо купувати найдешевші варіанти, краще зупинятися на середньому діапазоні цін. Якщо є можливість, то рекомендується купувати якісні товари зарубіжних компаній.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Тумба під раковину Roca Victoria Nord

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Тумба під раковину Акватон Венеція

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Тумба Меркан адажіо Тумба під раковину Villeroy 2.0

Покрокова інструкція монтажу підвісної тумби з раковиною для ванної в Івано-Франківську

У зв’язку з тим, що в реалізації існує величезна кількість різних моделей тумб, дати універсальну інструкцію для всіх випадків неможливо. Ми розповімо процес встановлення конкретної моделі, цих знань буде достатньо, щоб вносити в алгоритм незначні зміни з врахуванням конструкційних особливостей.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Установка підвісна тумби і раковини Ideal Standard

Перед початком робіт підготуйте інструменти. Знадобиться електричний дриль з набором свердел, в тому числі і победитових, рівень, рулетка, олівець і викрутка.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Потрібно заздалегідь підготувати інструменти

Уважно перевірте комплектність і вивчіть інструкцію, дізнайтеся конкретне застосування кожної деталі. Тумби продаються в розібраному вигляді, ознайомтеся зі схемою складання, місці кріплення і призначення кожної деталі.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Перевірте комплектацію тумби

Практична порада. В комплект поставки входять дюбелі для кріплення тумбочки, але вони розраховані для бетонної стіни. Рекомендуємо придбати більш потужні, якщо стіна цегельна або шлакоблочна. Це дасть гарантію надійної фіксації тумби. Діаметр дюбелів повинен відповідати заводським.

Крок 1. За допомогою довгого рівня на плитці зробіть розмітку. Горизонтальна лінія вказує на місце розташування верхнього настінного фіксуючого кронштейна. Якщо вам треба точно дізнатися положення раковини, то до цієї лінії необхідно додавати відстань кронштейна від верхньої поверхні тумби, у кожної моделі вона може трохи відрізнятися.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Розмітка на стіні

Крок 2. Приставте кронштейни точно посередині лінії і відзначте розташування отворів під дюбелі. Працюйте дуже уважно, хоча кронштейни і мають прорізи для остаточного регулювання положення, вони не зможуть виправити великі помилки.

Крок 3. Просвердліть отвори під дюбелі.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Просвердліть отвори під дюбелі

Керамічну плитку треба свердлити спеціальними свердлами і дуже обережно. Намагайтеся, щоб отвори не потрапляли в шви, це найслабші місця обробки стін. Якщо у вас така ситуація, то рекомендується змістити місце розташування підвісної тумби на кілька сантиметрів в будь-яку сторону. Комфортність користування раковиною не погіршиться, а надійність фіксації значно збільшиться. Крім того, мінімізуються ризики розтріскування керамічної плитки. Замінити тріснуту плитку дуже складно, часто непомітно зробити це не вдається.

Крок 4. Закріпіть кронштейни. Під час виробництва робіт бувають випадки, коли отвори в стіні трохи не збігаються з отворами в кронштейнах. Це не страшно, пересвердлювати отвори немає необхідності. Під час кріплення спочатку наживіть всі металеві дюбель-цвяхи, нехай вони відхиляються від прямого кута, головне, щоб всі увійшли в пластикові елементи дюбелів. Далі треба по черзі на кілька витків підтягувати гвинти до упору про кронштейн.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Закріпіть кронштейни саморізами

Крок 5. Згідно інструкції зберіть каркас тумбочки. Встановіть та налаштуйте механізми доведення (якщо вони є), направляючі для висувних шафок і арматуру. Перевірте функціональність всіх механізмів, при необхідності виправте допущені помилки. Метизи для складання окремих елементів тумбочки входять в комплект поставки.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Почніть збирати тумбу

Крок 6. Попередньо навісьте тумбочку на кронштейни і перевірте її положення.

Крок 7. Встановіть на місце раковину і відзначте розташування отворів для кріплення. Якщо раковина повністю лежить на тумбочці, то кронштейни повинні бути посилені, але такі варіанти кріплення зустрічаються рідко.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Встановіть раковину

Крок 8. Просвердліть отвори для фіксації раковини, закріпіть її спеціальними шпильками та гайками. Процес фіксації раковини можна істотно спростити, як це робиться ми розповімо нижче.

Крок 9. Зберіть сифон і підключіть його до каналізаційної труби. Зберіть і підключіть на місце змішувач. Перевірте герметичність всіх з’єднань.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Зберіть сифон

Практична порада. Протікання можуть бути настільки незначними, що відразу помітити їх не вдасться. Для того щоб полегшити перевірку, покладіть на підлогу під сполуками шматки паперу. Займіться іншими справами, а через 20-30 хвилин перевірте стан паперу. Якщо з’явилися мокрі плями – негайно приступайте до усунення протікань.

Наповніть раковину водою, перевірте стійкість кріплення.

фото

Перевірте герметичність всіх з’єднань

Спустіть воду, перевірте роботу сифона і герметичність з’єднання до каналізаційної труби. Під час складання сифону звертайте увагу на рекомендоване положення гумових ущільнювачів, докладні інструкції зазначаються виробником на монтажній схемі. В точності дотримуйтесь рекомендації, не міняйте місцями гумові прокладки, дотримуйтеся правильного їх положення по відношенню до гайки, що затягує. Кількість елементів сифонів залежить від виробника, але алгоритм виконання монтажних робіт у всіх однаковий.

Крок 10. Одягніть тумбу на верхні кронштейни і відзначте розташування отворів в стіні під нижні. Зніміть тумбу.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Потрібно тимчасово приставити тумбу під раковину

Крок 11. Висвердліть отвори під дюбелі для нижніх кронштейнів, вставіть пластикові елементи.

Крок 12. Надягніть на торці бічних стінок тумби спеціальну стрічку. Вона має з двох сторін клей, виготовлена з пружного матеріалу. Товщина стрічки в межах 2-3 мм. Стрічка служить для додаткової фіксації раковини і герметизації місця прилягання до тумби.

Практична порада. Якщо в комплект поставки не входить така стрічка, то купіть її самостійно. За рахунок стрічки виключається попадання води на торець плит каркасу. Ми вже згадували, що всі плити дуже негативно реагують на тривалий контакт з водою. Є й інші методи герметизації прилягання, про них поговоримо пізніше.

Крок 13. Встановіть тумбу на місце, максимально сильно притисніть її до стіни і раковини. Постійно контролюйте положення рівнем.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Навішування тумби, регулювання її положення

Крок 14. Закріпіть тумбочку нижніми кронштейнами. Під час фіксації рівень повинен постійно лежати на дні, за рахунок цього здійснюється контроль просторового положення. Отвори кронштейнів мають прорізи для остаточного регулювання, використовуйте їх для усунення відхилень.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Кріплення тумби нижніми кронштейнами

Крок 15. Встановіть на місце висувний ящик тумби, за допомогою регулювальних гвинтів відрегулюйте його положення. Якщо ваша тумба має розсувні дверки, то таке ж регулювання слід зробити і для них. Під час регулювання потрібно домогтися, щоб фасад ящика або дверцят розташовувалися точно посередині каркасу тумби, повністю були відсутні зазори, відкривання/закривання виконувалося легко, без заїдань.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Встановіть висувний ящик

Відрегулюйте положення скриньки по горизонталі і вертикалі і її щільність закривання.

На цьому монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ закінчений, можна користуватися раковиною. Є тумби, які не пов’язані з раковиною, а вільно розташовуються під нею. Такий вид меблів для ванної кімнати висуває особливі вимоги до раковини.

 1. Висота розташування раковини повинна бути максимально можливою. В іншому випадку місткість тумби значно обмежується.
 2. Сифон повинен мати відмінний дизайнерський вигляд і не псувати інтер’єр ванної кімнати. Ідеальний варіант – всі сантехнічні комунікації, в тому числі і підведення води до змішувача, заховані в стіні.

Не поспішайте відразу купувати підвісну тумбу для раковини у ванній, перегляньте кілька моделей і максимально адаптуйте їх до своїх умов. Сам процес монтажу, як видно з інструкції, не вимагають великих технічних знань і будівельних навичок. Головне не поспішати, працювати уважно і акуратно.

Вартість монтажу підвісної тумби Івано-Франкіськ договірна і залежить від обсягу основних і супутніх робіт. Актуальну ціну можна взнати у фахівця нашої компанії після виїзду на об’єкт.

Практичні поради

При монтажі різних сантехнічних пристроїв і обладнання одну і ту ж проблему можна вирішити кількома способами. Який з них краще – вибирати вам. Ми даємо тільки професійні поради майстрів, але і серед них немає єдиної думки.

Варіанти герметизації раковини зі стіною

 1. Силікон наноситься зовні по периметру раковини. Традиційний метод, що застосовується в більшості випадків. Недоліки – неякісний матеріал з часом відшаровується, в щілину між ним і раковиною потрапляє бруд і стає дуже помітним. Доводиться періодично видаляти старий силікон і наносити новий. Чорні плями через рік-два з’являються на всіх типах силікону, навіть на найдорожчих з добавками антисептиків. Крім того, він з часом змінює свій первинний колір, тьмяніє, на поверхні з’являються різні плями. Усунути цей недолік очищенням або мийкою неможливо, доводиться повністю видаляти старий силікон і наносити новий.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Можна нанести герметик на стик чаші й тумби

Порада. Підбирайте колір герметика під колір керамічної плитки, а не під колір раковини. За рахунок цього вдається зробити непомітними відхилення по ширині щілини.

 1. Силікон наноситься по периметру раковини зі зворотного боку до її фіксації на стіну. Товщина шару і місце його нанесення вибирається з таким розрахунком, щоб після притискування до стіни надлишки не з’являлися на поверхні. Недолік – згодом щілини доводиться очищати від бруду.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Нанесення герметика на тильну сторону раковини

 1. За допомогою гумових ущільнювачів для вікон і дверей. Вони, з одного боку мають клей, товщина приблизно 5 мм, відрізняються високою пружністю і тривалістю експлуатації. Ущільнювачі акуратно приклеюються по периметру із зворотної сторони раковини перед монтажем, після притиснення забезпечують повну герметичність прилягання. Багато професійних сантехніків вважають такий метод герметизації найбільш оптимальним. Нічого не відшаровується, бруд,що скупчився при необхідності без проблем видаляється, термін служби ущільнювачів практично необмежений.

Усунення щілини між тумбою і раковиною

Деякі умивальники не мають бортика заходу над бічними поверхнями підвісної тумбочки, вода може потрапляти на торці. Відповідальні виробники комплектують свої вироби спеціальною самоклеючою стрічкою, вона приклеюється перед установкою на тумбу раковини і закриває щілини. На жаль, в силу різних причин товщини стрічки буває недостатньо для компенсації всіх зазорів.

Рекомендується замість стрічки використовувати гумовий герметик для вікон, такий же, як ми рекомендували вище. Він приклеюється по периметру тумби, після чого ставиться на місце раковина.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Ущільнювачі

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Ущільнювач на клейкій основі

Герметизація повна, ймовірність попадання води повністю виключається. Користуватися силіконовим герметиком не рекомендується з тих же причин. Недолік такого методу – відсутня додаткова фіксація раковини до ванни. Заводські стрічки досить міцно утримують конструкції між собою, тумба і раковина працюють як єдине ціле.

Відповіді на питання

Що робити, якщо відкрита проводка води і каналізації потрапляє на перегородку навісний тумби?

Перегородка встановлюється ззаду і служить для збільшення стійкості меблів. Використання зовнішніх водопроводів можна зустріти в будинках старої споруди. Бувають випадки, що вони розташовуються точно на такому ж рівні, що і перегородка тумби. Для ліквідації проблеми чинити так.

 1. За допомогою киянки акуратно вийміть поперечину з настановних отворів, шкантики повинні повністю звільнитися. Так треба зробити з двох сторін поперечки.
 2. Ножівкою з дрібними зубами зріжте шкантики врівень з торцем.
 3. Намітьте нове розташування, звертайте увагу, щоб перегородка була паралельною дну тумби.
 4. Висвердліть отвори під діаметр шкантиков, глибина повинна дорівнювати їх довжині з запасом для декоративної заглушки.
 5. Намажте отвори столярним або будь-яким сучасним клеєм для дерева і зберіть тумбу. Закрийте отвори в бічних стінках декоративними заглушками.

Практична порада. Замість шкантиків можна використовувати довгі саморізи, в такому випадку під їх розміри коригується довжина і діаметр отворів.

Щоб труби не заважали бічним стінкам в них потрібно вирізати відповідні отвори. Висота і глибина отворів впізнається після примірки тумби до установчого місця на стіні.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Труби проходять через отвори в стінках

Чи можна монтувати змішувач після установки раковини на підвісну тумбу?

Можна, але не потрібно, це дуже складно з-за обмеженого доступу. Набагато надійніше і простіше встановлювати змішувач до встановлення раковини на тумбу. Зібрати його слід по інструкції, що додається. Ні в якому разі не перетягайте гайки, керамічна раковина може тріснути.
Встановити змішувач краще до монтажу самої раковини

Чи можна на підвісну тумбу встановлювати раковину без її фіксації до стіни?

Можна, якщо раковина не дуже важка, тумба міцна, а її кріплення до стіни надійне. Багато професіоналів використовують такий метод, він дозволяє спростити процес монтажу і заміни раковину в разі її пошкодження.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Іноді раковину на тумбі не кріплять до стіни

Якщо у вас є побоювання міцності несучих кронштейнів, то встановіть додаткові. Купіть в магазині металеві оцинковані куточки відповідних розмірів і закріпіть їх до бічних стінок тумби з внутрішньої сторони.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Кріпильний куточок

Сама раковина приклеюється з допомогою спеціальної двосторонньої м’якої клейкої стрічки. Приклейте її по периметру тумби в місці установки раковини, зніміть захисний шар, встановіть на місце раковину і сильно притисніть. Стрічка має дуже високі показники адгезії і забезпечує міцне з’єднання.Крім того, приклеюючі характеристики не зменшуються весь період експлуатації раковини, стрічка не боїться вологи і підвищених температур.

Монтаж підвісної тумби Івано-Франківськ

Приклеювання ущільнювача і фіксація раковини

Обов’язкова умова – торці тумби повинні бути якісно обробленими, в іншому випадку шпон відірветься від плити разом з клейкою стрічкою. Для додаткової фіксації можна з тильного боку раковини нанести шар герметика, він буде з’єднувати конструкції зі стіною. Розміщуйте силікон у верхній частині раковини, при притисканні він не повинен виходити назовні. Верхнє розташування силікону має ще одну перевагу – при необхідності зняти раковину з тумби його можна обрізати монтажним ножем. Якщо з’єднання зробити низько, то лезо ножа не дістанеться до нього.