Пісуар: розміри і способи встановлення пристрою, види приладів, догляд і ремонт

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Разновидностью традиційного унітазу, створеного спеціально для чоловіків, є пісуар.

Такі конструкції встановлюють в громадських місцях, а також в домашніх умовах.

Прилад відрізняється компактними розмірами, а варіанти виконання дозволяють вписати його в різні стилі інтер’єру.

Розміри пристрою допоможуть зрозуміти, куди краще монтувати прилад для зручності використання.

Характеристики

Перед тим, як вибрати підходящий сантехнічний прилад, рекомендовано розглянути його основні характеристики: комплектацію, розміри, висоту установки від підлоги і стандарти монтажу.

Комплектація

Стандартна комплектація пристрою включає:

 • пристосування для змиву – кнопку, сенсорну панель або вентиль;
 • сифон – для запобігання попадання неприємних запахів з каналізації;
 • кришка;
 • болти для кріплення конструкції на стіну.

Іноді виробник не укомплектовує модель сифоном, тому покупцеві доведеться придбати його окремо.

Параметри

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Щоб правильно здійснити монтаж пісуару Івано-Франківськ, необхідно дізнатися про його габаритні розміри, а також про підбір висоти і стандартах встановлення для квартири.

Розміри

Традиційний настінний пісуар має такі габарити:

 • висота – 800 мм;
 • ширина – 425 мм;
 • глибина – 365 мм

Пісуар в квартирі потрібно встановлювати на ту висоту, яка найбільш зручна для користувача.

Параметри можуть змінюватися відповідно до типу підводки. Наприклад, при зовнішньому підведенню води розміри самого керамічного пристрої залишаться колишніми. Якщо модель має внутрішню підводку, то її глибина буде трохи більше зазначених габаритів.

На якій висоті від підлоги встановлювати

Існує кілька варіантів встановлення на різній відстані від підлоги. При цьому вимірюється висота не від закінчення приладу, а від початку поглиблення чаші. Перший варіант вважається рекомендованим, він становить 700 мм від підлоги. Другий варіант – стандартний: 650 мм від підлоги. Третій варіант застосовується тоді, якщо пісуар буде використовуватися хлопчиком, він складає 500 мм від підлоги.

Стандарти встановлення для квартири

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Згідно правил і норм СНіП, встановлення пісуарів у квартирі повинно проводитися за стандартами. Для зручного використання пристрою вдома зведенням правил передбачена його встановлення на висоті 650 мм. Цей параметр повністю відповідає антропологічним та фізіологічним особливостям чоловіків. Якщо ж пісуаром також буде користуватися підліток, така висота для нього буде комфортною.

Які бувають?

Всі сантехнічні пристрої даного типу можна класифікувати за способом кріплення, за формою чаші, за системою зливу, підводу води, наявності і кріплення сифону, матеріалу.

По кріпленню

Традиційною конструкцією вважається підвісний пісуар, але існує також і підлоговий тип – такий варіант часто монтують в громадських місцях.

Підлоговий

Пристрої даного типу характеризуються значними розмірами. Вони застосовуються для організації санвузла в громадських будівлях і приватних володіннях. Підлогові моделі бувають похилими, що встановлюються біля стіни і індивідуальними. Інженерна комунікація після встановлення знаходиться на виду користувача, тому при монтажі додатково застосовують декоративні панелі.

Настінний

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Кріпити такий пристрій можна тільки до капітальної стіни, так як вага у пісуара немаленька.

Щоб приховати підведення комунікацій викладають настінну плитку. Перед закріпленням такої конструкції важливо перевірити якість болтів – в комплекті повинні бути анкера підвищеної надійності.

Форма чаші

Комфортне використання пісуару – один з головних критеріїв його підбору. Розрізняють наступні форми чаш:

 • Овальна – вважається традиційною, краї заокруглені.
 • Трикутна – має велику глибину порівняно з попереднім типом.
 • З прямими кутами – схожа за формою на квадрат.

Дизайнерські моделі можуть виконуватися в різних формах: у вигляді відкритого рота, жаби, пінгвіна для дітей.

За системою зливу

Сучасні пісуари оснащуються різними системами зливу, що обумовлюють комфорт і легке застосування.

Монтаж пісуару Івано-ФранківськЗ автоматичним зливом

Поданий безконтактним функціоналом. У конструкції знаходиться спеціальний пристрій, що реагує на певні маневри – світло, звук, рух.

Після цього виконується злив води. Перевага полягає в тому, що людині немає необхідності робити зайві маніпуляції. Така система забезпечує економію води.

Інші варіанти

Інші види системи зливу представлені такими варіантами:

 1. Ручний злив – передбачає наявність важеля, який потрібно натиснути для спуску води.
 2. Напівавтоматичний злив – користувачеві потрібно швидко натиснути на кнопку, щоб пустити в чашу воду.
 3. Безперебійний злив. Такий тип системи встановлюється в громадських будівлях, він не вважається економічним, але дозволяє уникнути накопичення запахів.

При наявності готової каналізації краще купувати підлогові вироби.

Даний параметр визначається до покупки пісуара, щоб в подальшому не виникало проблем зі зручністю використання.

Підведення води

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Всі сучасні моделі можна також класифікувати за способом підведення води. Вони бувають прихованими і зовнішніми, окремо виділяють безводні конструкції.

Приховане

Такий варіант забезпечує поєднання функціональності і естетики, адже всі комунікації заховані в стіні.

У неї монтується інсталяційна система, назовні виводиться тільки кнопка зливу над пристроєм. Такі моделі можна встановити в будь-якому місці санвузла – вони привабливі зовні і зручні в застосуванні, а також економлять простір.

Зовнішнє

Стандартним варіантом монтажу пісуару Івано-Франківськ є зовнішнє підведення. Змивний пристрій розташовується на стіні, прилад комплектується зовнішнім краном і сифоном. Отвір для надходження води в чашу розташований вгорі приладу. В даному варіанті випуск води відбувається у вертикальному положенні, але при використанні перехідників можна організувати горизонтальний випуск.

Без води

Безводні пісуари – новинка у сфері сантехніки. Такі моделі встановлюють в громадських місцях, адже вони значно економлять воду. Принцип роботи такий:

 • після використання пісуара людині нікуди не потрібно натискати, щоб випустити воду;
 • у конструкції системи є спеціальний затвор, що перекриває каналізацію і не допускає неприємних запахів;
 • чистять такий пісуар спеціальними засобами.

Модель працює з фільтрами, які очищають продукт, що надходить у чашу, і розщеплюють його на окремі ферменти. Стандартний фільтр розрахований на 15 тисяч сечовипускань.

За наявності сифонуі його кріплення

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

По типу виведення рідини в каналізаційну трубу вироби бувають з цільновідлитим сифоном, з подовженим корпусом і керамічним сифоном і з сифоном, що потрібно купувати окремо. Більшість конструкцій не вимагає встановлення сифону, адже вода з чаші надходить прямо в трубу. При горизонтальному випуску його виводять в стіну, а при вертикальному в підлогу.

За матеріалом

Виробники пропонують прилади з глазурованого фаянсу, порцеляни, пластику та металу. Перші два види встановлюються для домашнього використання, інші два типи – для застосування в громадських місцях. Вироби з фаянсу та порцеляни вважаються найбільш гігієнічними.

Переваги антибактеріального покриття

Матеріал деяких моделей передбачає наявність антибактеріального покриття. У такій поверхні є плюси:

 • перешкоджає розмноженню бактерій;
 • володіє гігієнічністю;
 • довше зберігає гарний зовнішній вигляд;
 • запобігає появі неприємних запахів.

При виборі сантехнічного приладу краще орієнтуватися на практичність матеріалу і зовнішній вигляд пристрою.

Чистити таке покриття необхідно з обережністю, не застосовуючи агресивні компоненти і речовини.

Переваги установки в туалеті пісуара з «мушкою»

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Окремий вид сантехнічних приладів – пісуари «з мушкою». Такі моделі покликані не допустити розпліскування рідини під час використання пісуара.

У них є ряд плюсів: наприклад, точність попадання струменя дорівнює 80%. Завдяки цьому в подальшому немає необхідності додатково здійснювати прибирання санвузла.

Монтаж пісуару в Івано-Франківську

Особливості самостійного встановлення полягають у різновидах пісуару за типом кріплення. Наприклад, монтувати кутову модель складніша, ніж традиційний тип.

Як встановити підлоговий пісуар для чоловіків

Встановлення підлогового пісуару схожа на монтаж традиційного унітазу. Випуск води в таких моделях вертикальний, тому сифон монтується в підлогу. Якщо сифон відсутній, то затвор вставляється прямо в трубу, після чого перевіряють всі стики, змащують їх силіконом.

Як вішати на стіну

Спершу намічають місце на стіні, де буде розміщуватися пісуар. Потім за допомогою перфоратора роблять отвори в стіні і прикручують прилад на анкера, перевіривши їх надійність. Пісуар повинен висіти на стіні прямо і рівно. Якщо стіна тендітна, застосовують спеціальну інсталяцію. Далі зливну трубу з’єднують з пісуаром, після чого підключать до каналізаційної системи. У цьому випадку випуск води – горизонтальний.

Як встановити і підключити кутову модель

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Кутові конструкції в магазинах зустрічаються нечасто, вони відрізняються наявністю прямого кута у зворотній частині пісуара.

Система підведення води тут прихована з метою економії місця в санвузлі. Випуск води горизонтальний, тому монтаж здійснюється згідно встановленню традиційного настінного варіанти.

Встановлення кришки

Якщо в конструкції приладу передбачені отвори для кришки, то її також необхідно встановити. Для цього в комплекті з пісуаром йдуть спеціальні кріплення, які накручуються на кришку з дюропластів або пластику, після чого вставляються на сам прилад.

Особливості промивання

Промивання чаші пісуара повинно відбуватися кожного разу після використання виробу. Якщо не приділяти належної уваги обробці сантехніці зсередини, незабаром з’явиться неприємний запах через розмноження бактерій на поверхні. Сольові відкладення не тільки забруднюють повітря в санвузлі, але і псують покриття пісуара, тому кожен раз після застосування виробу, необхідно здійснювати ретельне промивання чаші.

Ремонт

Монтаж пісуару Івано-Франківськ

Конструкція відрізняється простотою, несправності виникають рідко. Кілька причин ремонту пісуарів:

 • поломка чаші;
 • несправність системи зливу;
 • поломка інсталяційною системи;
 • засмічення.

З простими проблемами можна впоратися самостійно, але якщо зламалася чаша – потрібно покупка нового виробу.

Більшість сучасних моделей пісуарів мають однакові габаритами, які передбачають монтаж в квартиру або громадські місця. Пісуари комплектуються зливом, сифоном і кришкою в залежності від моделі. Різні види виробів мають різні форми чаш, тип зливу, підведення води. Встановлення приладу на правильній висоті забезпечить зручність при використанні.

Послуги з встановлення сантехнічного приладу

Як в самому Івано-Франківську так і в передмістях багато фірм пропонують послуги з встановлення пісуарів. Однак таку важливу роботу, як монтаж сантехнічного обладнання, краще доварити досвідченому фахівцю, який зарекомендував себе, такому як наша компанія. Ми володіємо усім необхідним, для того, щоб забезпечити оперативне, якісне встановлення сантехніки. Крім того, наша компанія пропонує послуги за самими приємними розцінками. Якщо ви бажаєте переконатися в цьому особисто, просто зв’яжіться з нами зо телефоном і замовте монтаж пісуару Івано-Франківськ або будь-якого іншого сантехнічного обладнання.