Облицювальна плитка — найбільш поширений матеріал для внутрішньої обробки вологих приміщень. Керамічні, скляні або полімерні вироби стійкі до агресивної дії води, механічно міцні і довговічні. Різноманітні кольори і фактури поверхонь дозволяють створювати цікаві інтер’єрні рішення. Укладання плитки у ванній не відрізняється складністю. Потрібні акуратність і дотримання деяких правил.
Укладання плитки у ванній кімнаті
Укладання плитки у ванній — підготовчі роботи
Перед облицюванням стін та підлоги повинні бути виконані всі роботи, які призводять до забруднення або пошкодження оздоблювального матеріалу:
- влаштована гідроізоляція і стягування підлоги;
- завершене розведення труб, електропроводки та інших комунікацій;
- змонтовані кронштейни для підвішування обладнання;
- вмуровано ванни;
- встановлені дверні коробки.
Основу під укладання плитки ретельно готують:
- знімають стару обробку;
- закладають нерівності понад 15 мм;
- бетонні стіни насікають пневматичним пістолетом, «болгаркою» або сокирою з інтервалом 2 см;
- жирові плями промивають розчином соляної кислоти (2-3%) і водою.
Пухку неміцну штукатурку збивають молотком або зчищають шліфувальною машинкою. Якщо покриття міцне, видаляти його не потрібно. Плитку слід укладати на строго вертикальну стіну. Допускаються відхилення не більше 0,5 см на 1 м.
Дуже нерівні поверхні повністю обштукатурюють складами, що містять скловолокно, прокладають армуючі сітки. При великій кривизні стін доцільно влаштувати покриття з вологостійких гіпсокартонних плит по каркасу з оцинкованої сталі або алюмінію. Зверху кріплять спеціальні підсилюючі планки, поліпропіленові сітки.
Вирівнювання стін у ванній
Для поліпшення адгезії з клеючим складом поверхню обробляють ґрунтовкою за два прийоми з проміжком 20-30 хвилин (бетоноконтакт, церезит). При укладанні плитки на підлогу рекомендується улаштування гідроізоляції із заходом на стіну на 15-30 см Це захистить від протікання води на нижні конструкції.
Інструменти для облицювання
Укладання плитки у ванній кімнаті проводиться за допомогою інструментів:
- плиткоріз;
- міксер для змішування клею;
- «болгарка»;
- зубчастий шпатель;
- пензель для ґрунтовки;
- зубило;
- кельма;
- молоток;
- будівельний рівень;
- засоби індивідуального захисту при роботі з пиловими матеріалами.
Інструменти для укладання плитки
Підготовлюють тару для клею і води. Плитку набувають з запасом 15-20%, а в деяких випадках — до 50% від площі обробки.
Плитковий клей-який вибрати
Для облицювання застосовують спеціалізовані склади:
- Цементні суміші з модифікуючими добавками. Представляють собою порошки, які розчиняють водою. Маркування клею містить інформацію, для яких поверхонь призначений склад. В залежності від гладкості стін рекомендуються тонко – або товстошарові суміші.
- Дисперсійні розчини на основі акрилу з штучними в’яжучими. Висока адгезія дозволяє укладати плитку на гіпсокартон, або стару фарбу облицювання. Продаються в готовому вигляді, не вимагають розведення водою.
- Еластичний клей. Призначений для оздоблення поверхонь, схильних до коливань температур, наприклад, теплої підлоги.
- Епоксидний клей. Застосовують для укладання плитки на гладку основу, в тому числі метал. При приготуванні в суху суміш додають затверджувач і ретельно перемішують. Робочий час — не більше 1,5 години.
Клей для плитки
Суміш наносять на чисту, рівну і суху поверхню. Приблизна витрата вказанана упаковці та залежить від факторів:
- матеріалу основи;
- розміру і ступеня пористості плитки;
- виду укладання;
- кваліфікації майстра.
Важливо. Готувати клей потрібно відповідно до рекомендацій виробників і використовувати протягом зазначеного часу.
Облицювання ванної кімнати — покрокові етапи
Монтаж плитки на стіну Івано-Франківськ у ванній на полімерцементну суміш проводиться за схемою:
- Розмічають поверхні і встановлюють маяки.
- Матеріал сортують і розкроюють, при необхідності свердлять отвори.
- Заготовляють порцію клею з розрахунку часу життєздатності. Для цементних розчинів він становить 4 години.
- Зволожують тильну сторону плитки, наносять зубчастим шпателем розчин.
- Встановлюють по черзі елементи на стіну або підлогу.
- Заповнюють шви, очищають облицювання.
Якщо в якості клею обрана готова мастика, порядок робіт дещо інший:
- По рівній прогрунтованій поверхні встановлюють маяки і натягають шнур.
- Наносять склеювальний склад на тильну сторону плитки.
- Монтують елемент на стіну.
- Затирають шви, обробку очищають.
Для заповнення стиків застосовують затірки з гідрофобними антибактеріальними добавками. Пігменти підкреслюють декоративність покриття.
Розмітка
Для розмітки стін або підлоги знадобляться:
- олівець;
- рулетка;
- лазерний або гідроуровень;
- відбивальний шнур.
Горизонталь
На стіні олівцем позначають точки, розташовані на одній висоті. Для цього використовують лазерний або рідинний рівень.
Розмітка горизонталі бульбашковим рівнем
Прикладають до точок відбивочну нитку. Натягуючи і різко відпускаючи її, позначають лінію горизонту. Роблять це на всіх вертикальних поверхнях.
Розмітка підлоги
Укладання плитки починається з розмітки підлоги. Спочатку елемент укладають без розчину в одному кутку приміщення, відзначають крайню точку. Від стіни треба відступити на величину технологічного зазору 0,5 см. Потім те ж саме проробляють в іншому кінці кімнати. З’єднуючи точки лінією, отримують контур першої смуги.
Доцільно починати розмітку з найбільш видимої частини кімнати. Щоб зменшити ймовірність помилок, рекомендується відбивати вісь, що з’єднує центри двох протилежних стін, і побудувати до неї перпендикуляр. Тоді плитку можна укладати, орієнтуючись на ці лінії.
Розмітка підлоги перед укладанням плитки
Розмітка стін
На стінах розмічають лінії для укладання кожного ряду з дотриманням товщини шва. Застосовують кілька варіантів розміщення кахлю:
- Традиційний горизонтальний — «шов в шов», «вперев’язку», тоді достатньо ліній, проведених паралельно підлозі.
- Похилий. Сітку креслять під кутом.
- Якщо на стіні буде панно або складна мозаїчна картина, розкладку розмічають для кожного елемента.
Горизонтальна і вертикальна розмітка стін
Важливо. Остаточну розмітку проводять після розкладки плитки без розчину, що дозволяє наочно визначити оптимальний спосіб монтажу.
Розкладення і підрізування
Попередне розкладення допомагає вирішити відразу два завдання — вибрати найбільш естетичне розташування елементів і мінімізувати роботи по різанню. Починаючи монтаж від одного кута, можна отримати в іншому негарну смужку з маленьких обрізків. Це буде кидатися в очі і псувати загальну картину. Тому краще все ретельно виміряти.
Плитку укладають трьома способами:
- починають від кута;
- від центру стіни;
- поєднують вісь стіни з серединою елемента.
Найбільш переважні два останніх варіанти. У кутах плитка розташовується симетрично, візуально обробка виглядає більш гармонійно.
Для закладки кутів нецілими елементами плитку потрібно підрізати. Для цього застосовують плиткоріз, склоріз, «болгарку». Фігурні і круглі отвори виконують дрилем, кусачками із затиском, спеціальними щипцями.
Важливо. Ширина кутових елементів не повинна бути менше 1/3 розміру плитки.
Підготовка розчину
Для кольорового непрозорого облицювання використовують сірий клей, світлі або скляні вироби краще садити на білі суміші. Мозаїка — делікатне покриття. Для неї підбирають дрібнозернисті склади.
Суміш у вигляді порошку розчиняють водою у співвідношенні 25 кг на 5,5-6 л. Розмішують будівельним міксером або вручну 5 хв. Консистенція маси повинна нагадувати крем.
Розчин «дозріває» 5-10 хвилин, після чого готовий до застосування. Він не підлягає зберіганню і повторному використанню, тому порцію готують для виконання певного обсягу робіт.
Важливо. Майстри рекомендують розводити клей погустіше, пізніше його можна злегка розбавити. Якщо спочатку вийшла занадто рідка субстанція, доведеться досипати порошок і знову чекати його «дозрівання».
Монтаж
Поверхні вирівняні, просушені і розмічені, приготований клей. Належить укладання плитки у ванній, покрокова інструкція допоможе зробити це правильно.
Монтаж проводять у наступній послідовності:
- Керамічну плитку змочують чистою водою. Скляну або полімерну зволожувати не потрібно.
- На тильну сторону зубчастим шпателем наносять розчин. Товщина шару повинна забезпечувати щільне прилягання облицювання без пустот, невелике видавлювання суміші при осадженні. Деякі види клею наносять на стіни для додаткового вирівнювання.
- У горизонтальному положенні елемент підносять до стіни, швидко повертають вертикально і притискають до поверхні.
- Остаточно вирівнюють обробку легкими ударами ручки кельми або шпателя, вирівнюючи по маяковим плиткам або рівню.
- Положення елемента контролюють рівнем або правилом. Для створення рівномірної ширини шва між плитками поміщають пластмасові хрестики, які формують зазор 1,5-5 мм. Знімають фіксатори через 30 – 40 хвилин.
Важке облицювання встановлюють на стартову рейку, щоб воно не сповзло до схоплювання розчину. Кути оформляють підрізуванням граней під кутом 45° або використовують спеціальні профілі, що кріпляться до стіни, пластикові куточки, які наклеюють зверху.
Затирка швів
Для заповнення швів застосовують цементні або епоксидні затірки. Перші – недорогі, пластичні, добре утримуються в стиках. Але з часом такі суміші всідаються, в пори потрапляє бруд і вода.
Епоксидні склади позбавлені цих недоліків. Вони довговічні, вологостійкі, не схильні до усадки. Але працювати з ними складніше.
Затірку наносять після повного висихання клею, не раніше, ніж через 2-3 дні після монтажу обробки. Спочатку засіб розподіляють гумовим шпателем по вертикалі, потім по горизонталі, ретельно втираючи в порожнину швів. Коли розчин затвердіє, облицювання промивають губкою і чистою водою.
Затирка швів
Вартість укладання плитки на стіну
Монтаж плитки на стіну Івано-Франківськ – одна з найпопулярніших послуг в нашій компанії. Зазвичай облицювання стін керамічною плиткою проводиться в туалеті, ванній кімнаті або на кухні в робочій зоні. Цей матеріал дуже зручний у використанні, а багата колірна і фактурна палітра дозволяють підібрати варіант обробки на будь-який смак. Професіонали нашої компанії покладуть плитку якісно, з дотриманням усіх технологій і за доступною ціною. Хочете перевірити? Телефонуйте!
Виїзд замірника безкоштовно!
Ціни на укладку плитки на стіни (м2)
Спецціна: укладання плитки на стіни всього 300 грн!
укладанняплитки – 300 грн.
бетоноконтакт – 40 грн.
затирка швів – 48 грн.
вирівнювання стін – 170 грн.
Разом: 558 грн.
Висновок
Монтаж плитки на стіни Івано-Франківськ у ванній – важливий етап в обробці приміщення. Результат залежить від того, наскільки якісно виконана підготовка поверхні, розмітка, монтаж облицювання і затирка швів.