Величезна кількість сучасних інновацій спрямована на збільшення рівня комфорту та зручності нашого з вами життя. Електричні прилади, в тому числі і прості вимикачі, теж не стоять на місці. Мало того, що дизайнери займаються найбільш зручною формою для кнопок, в той же час не забувають і про такі старі ідеї, як просте підсвічування.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Сьогодні ми розберемо схему підключення вимикача з підсвічуванням, те, які види подібних бувають, чим вони відрізняються, і про багато іншого.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Особливості

Вам вже, напевно, доводилося особисто бачити, або хоча-б фото вимикача з підсвічуванням.

Старий такий, радянський зразок вимикача з підсвічуванням, у якого невелика червона лампочка розташовувалася зверху, і була захована за матовим, ледь прозорим пластиком.

Судячи з усього, ідея була взята від бабусі й діда, адже у них в будинку були абсолютно такі ж вимикачі, або ж їх ставили в один і той же час.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

У будь-якому випадку, як показує особистий досвід – це дуже зручно. У той час про прохідні вимикачі ніхто не чув, а тому посеред ночі доводилося по пам’яті орієнтуватися в просторі.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Сучасні види вимикачів з підсвічуванням стали охайнішими і витонченими. Конструкції стають тихішими, а розмір – менше. Те ж стосується і світлодіодних елементів. Зараз їх основне завдання просто в темряві дати інформацію про те, де знаходиться вимикач.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Крім того, є певні обмеження, щодо сфер використання подібних пристроїв. Стосуються вони в основному портативних джерел світла, або тих, що одержують живлення від низьковольтних ліній.

Конструктивне улаштування і принцип дії

Головна частина подвійного вимикача – механізм, що має три нерухомих контакту:

  • один вхід, до якого приєднується фазний провід з розподільної коробки;
  • два виходи, від яких дроти йдуть на групи ламп в люстрі або на світильники, розташовані в різних частинах кімнати або в різних приміщеннях.

Нерухомі контакти замикаються рухомими за допомогою кулачкового або хитного механізму. Все це закріплено на основі, зробленій з негорючого пластику або кераміки, яка витримує високу температуру.

Вимикач призначений для роботи на побутовій напрузі 220 вольт і з’єднується з мережею і зі світильниками проводами перетином від 1,5 до 2,5 кв. мм. Клеми бувають гвинтові, де провід фіксується гвинтами, і пружні, де монтаж проводу відбувається набагато простіше – досить просто вставити зачищений від ізоляції кінець дроту в затискний пристрій. Поверх робочого механізму встановлюються діелектричні (пластикові) клавіші і кришка (рамка) за допомогою гвинтів або засувок.

Спрацьовує вимикач при натисканні клавіш. Привідний механізм переміщує рухомий контакт, який замикає провід, що входить, і один з відхідних на люстру/лампу. Напруга, що подається, запалює світло. Натискаючи на клавішу в зворотному напрямку, размикаємо контакти, проходження електроенергії по ланцюгу переривається, світло гасне. Абсолютно аналогічно працює і друга клавіша.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

По конструкції вимикачі бувають для зовнішньої установки або для внутрішньої. Підключення двохклавішного вимикача світла залежить від конкретної ситуації. Необхідно визначитися, де буде використовуватися вимикач на дві люстри і вирішити, який варіант необхідний.

Для внутрішнього встановлення

Цей пристрій найбільш поширений. Він використовується в офісних та житлових будівлях. Встановлюється в монтажну коробку, яка кріпиться в гіпсокартонній або у бетонній/цегляній стіні. За рахунок того, що вимикач прихований в стіні, його також називають «втопленим». Дроти до нього підводять у спеціальних канавках, званих штробами. Якщо вимикач закріплений у каркасній гіпсокартонній стіні, то кабель до вимикача прокладають в гофрованій трубі.

Для зовнішнього встановлення

При монтажі проводки відкритого типу використовують вимикачі зовнішньої установки. Вони кріпляться на негорючу основу, а дроти до них підводять в кабель-каналах, металорукавах, гофрованих пластикових трубах або поверх стіни на фарфорових ізоляторах. Найчастіше схема підключення двохклавішного вимикача на дві лампочки відкритого типу застосовується в дерев’яних будиночках садово-городницьких товариств. Також зовнішня установка використовується в сараях, гаражах, підвалах та інших підсобних приміщеннях.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Підключення

Скоро ви зрозумієте, що монтаж подвійного вимикача з підсвічуванням Івано-Франківськ досить простий процес, притому мало чим відрізняється від встановлення звичайного варіанту. Для початку потрібно розуміти, за якою схемою вам потрібно рухатися.

Вся складність полягає в підключенні вимикача так, щоб у вимкненому положенні світлодіод всередині світився, і вимикався, коли вимикач замикає контур. До речі, хвилюватися за цей світлодіод не варто, і за те, що він перегорить. Перед ним стоїть окремий діод, який захищає освітлювальний елемент від перевантаження і стрибків напруги.

Є ще одна цікава особливість. Виробники таких вимикачів прямо говорять, що використання їх продукції в парі зі світлодіодними лампочками може привести до некоректної роботи.

Більш того, в якості сумісних джерел світла вказані тільки звичайні лампочки розжарювання, які поступово зникають з сучасної оселі. І адже справа не тільки в тому, що вони споживають набагато більше енергії, крім цього перегорають вони теж вельми справно.

Монтаж

Якщо говорити про сучасні версії, які зараз можна зустріти на полицях магазинів, то монтаж подвійного вимикача з підсвічуванням Івано-Франківськ проводиться досить просто. Якщо виробник не халтурив, то процес встановлення не буде відрізнятися від звичайного вимикача.

Все тому, всі необхідні контакти вже підключені. Зазвичай світлодіод вже підключений до нуля і фази, і коли ланцюг замикається, а значить освітлення задіюється, він вимикається. Назад включається після того, як замок розімкнуть і живлення йде безпосередньо з фази тільки до нього.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Інструкція

Для тих, кому потрібна інструкція, як підключити подвійний вимикач з підсвіткою, настає найцікавіший момент. Починати, як і у випадку із звичайними вимикачами, потрібно з знеструмлення робочої зони.

Якщо немає можливості відключити живлення на окремий вимикач, то слід це зробити з кімнатою, або ж будинком. Далі, навіть якщо ви впевнені в тому, що живлення вимкнено, скористайтесь викруткою-тестером, і переконайтеся в своїй правоті.

Якщо у вас встановлений старий вимикач, і ви виробляєте заміну, то далі наступає етап демонтажу. Потрібно зняти клавіші старого вимикача. Якщо у вас виникли проблеми, то візьміть викрутку, і трохи піддягніть їх зі сторін. Далі потрібно зняти декоративну накладку, але врахуйте, вона знімається тільки після клавіш.

Тепер вам потрібно відкрутити кріплення основної частини вимикача, після чого акуратно від’єднати дроти з контактів. Робити це обережно варто як мінімум тому, що пошкоджені дроти підлягають видаленню, а чим коротше вони будуть в коробці, тим складніше буде проводити їх монтаж і подальше встановлення вимикача.Тепер, коли у вас є порожня коробка, з якої тільки стирчать кілька проводів, можна починати монтаж нового вимикача. Зазвичай, на зворотному боці є маркування, яке показує до якого контакту потрібно приєднувати який дріт.

Підключаєте нуль і фазу, після чого потрібно закріпити вимикач в підрозетники. Далі можна одягнути кнопки і перевірити працездатність. Навіть якщо у вас немає досвіду в цій справі, метод проб і помилок виведе вас на потрібний результат.

Якщо раніше не здійснювався монтаж таких приладів, то потрібно слідувати представленій нижче інструкції як підключити вимикач:

Слід забезпечити ланцюг освітлення. Для запобігання можливого удару струмом, потрібно виміряти напругу, для цього краще всього використовувати мультиметр або пробник.

У стіні створюється виїмка, в яку виконується монтаж і закріплення коробки вимикача. Якщо здійснюється заміна старого обладнання, то спочатку потрібно його демонтувати.

З нового приладу потрібно зняти кнопку або клавішу і здійснити підключення силових проводів. Разом з цим, виконується підключення виводів індикаторів підсвічування.

Корпус приладу вмонтовується в уже закріплену коробку, кріпиться він із застосуванням спеціальних гвинтів. Виконується активація мережі і здійснюється перевірка функціонування вимикача.

Якщо Ви встановлюєте вимикач прохідного типу, то потрібно заздалегідь забезпечити улаштування проведення під два вимикачі. В цьому випадку фаза під’єднується до другого вимикача, а з зворотного кінця виходять два кабелі, які приєднуються до контактів першого вимикача. Після цього, один з фазних проводів підключається до лампочки.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Створення вимикача з підсвічуванням своїми руками

Якщо немає бажання купувати, а потім здійснювати монтаж подвійного вимикача з підсвічуванням Івано-Франківськ, його цілком можна створити своїми руками. Для цього потрібно дотримуватися такого плану:

  • Зі стіни віддаляється вимикач.
  • З резистора і діода створюється ланцюг (значення потужності становить 2 Вт, опору – 50 кОм). Щоб зібрати ланцюг необхідно скористатися паяльником.
  • Отримана конструкція із застосуванням паяльника, приєднується до контакту виходу і входу.
  • У корпус поміщається діодна лампочка.
  • Монтується вимикач.
  • Недоліком виготовленого власними руками приладу є відсутність на його клавішах прозорих панелей, внаслідок чого доведеться самостійно висвердлювати віконця.
  • Ця робота є досить трудомісткою і вимагає концентрації, тому якщо у вас немає часу і мінімальних навичок електрики, то найкраще буде придбати прилад в спеціалізованому магазині.
  • До того ж при відсутності знань в електриці, рекомендується для встановлення вимикача запросити професіонала – це позбавить вас від зайвих травм і стресів.

Монтаж подвійного вимикача з підсвідкою Івано-Франківськ

Наша компанія надає послуги по встановленню подвійного вимикача з підсвічуванням в Івано-Франківську за помірними цінами.