Популярність серед українців посудомийних машин зростає з кожним роком. Ця кухонна техніка стала надійною помічницею багатьох господинь. У продажу є велика кількість моделей посудомийок, які розрізняються за кількома параметрами.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

Посудомийні машини насамперед прийнято поділяти на дві великі групи за типом встановлення, – вони можуть бути зовнішні і вбудовані. Важливим параметром даного виду кухонної техніки є і розмір посудомийок. Існують вузькі моделі (шириною не більше 40 см), компактні машини (50х60х50 см) і повнорозмірні агрегати. Покупці, виходячи з чисельності сім’ї, особливостей своєї кухні та інших факторів, можуть підібрати для себе посудомийну машину потрібних розмірів і найбільш підходящого типу.

Посудомийки прийнято розділяти на три класи: елітний, середній і економічний. Різниця між ними полягає в кількості наявних функцій, рівні безпеки, легкості управління і, звичайно, в ціні. Вартість моделей машин економ-класу зараз така, що придбати їх можуть далеко не найзаможніші наші співвітчизники.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ передбачає підключення до існуючих комунікацій водопостачання та електропостачання, а також до каналізаційної системи. Оптимальним варіантом представляється монтаж посудомийки та її підключення грамотним фахівцем. В цьому випадку можна розраховувати на професійне встановлення кухонної техніки, що послужить гарантією її тривалої експлуатації. При бажанні і впевненості у своїх силах Ви можете встановити і підключити посудомийку самостійно. З іншого боку, монтаж посудомийки Івано-Франківськ руками фахівців, буде коштувати не дуже дорого, але ця послуга супроводжується гарантією якості, тому в цілях економії, багато користувачі вирішують скористатися допомогою професіоналів у цій галузі.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

Вибір місця, з орієнтиром на розміри агрегату

Якщо покупець вибрав варіант вбудованої моделі, то для її ефективного встановлення цілком підійдуть стандартні кухонні шафи підлогової конструкції. Але якщо обрана компактна конструкція, то встановити її можна набагато простіше.

При монтажі посудомийки у вже змонтований гарнітур, в деяких випадках доведеться підганяти деякі шафи під індивідуальний розмір агрегату, а інколи повністю їх демонтувати і частково переробляти.

Схема встроювання посудомийної машини

Ніяких принципових труднощів не таїть в собі і монтаж вбудованої посудомийки Івано-Франківськ. Єдиний нюанс — кріплення посудомийної машини: її корпус забезпечується спеціальними отворами, а інструкція – докладним описом того, в яку руку взяти шуруп, за який кінець тримати викрутку, до яких пір закручувати шурупи в стінку шафи або тумби.

Загалом, якщо будете точно дотримуватись інструкції, то кріпленням посудомийну машинку не зіпсуєте.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

Так вбудовують посудомийну машину в кухонний гарнітур

Складність полягає в іншому нюансі: майже всі виробники вимагають перед експлуатацією виробляти горизонтування посудомийних машин. Тобто їх верхня площина повинна бути строго паралельна горизонту. І для цього забезпечують посудомийні машини регульованими по висоті ніжками. Іноді навіть комплектують свої агрегати рівнями зразок будівельних. Якщо ні, то варто дійти до найближчої будівництва і позичити на півгодинки: краще виконати інструкцію виробника, ніж потім чекати якоїсь біди.

Істотно те, що це вирівнювання по горизонту треба зробити до кріплення посудомийної машини в шафі, тумбочці і де б то не було цвяхами, саморізами, анкерними болтами та ін. кріпильної снастю.

Інструменти і матеріали, необхідні для встановлення

Якщо посудомийна машина встановлюється в квартирі, де вже проведені і діють необхідні комунікації, то для встановлення знадобиться наступний набір інструментів:

 • Перфоратор
 • Гайкові ключі
 • Молоток
 • Викрутки з хрестової або плоскою формою
 • Рівень
 • Рулетка, косинець і олівець

Для правильного підключення до електричної мережі водопроводу, також можуть знадобитися додаткові фітинги, елементи та запчастини, а для захисту агрегату від перепадів в мережі, деякі користувачі набувають стабілізатор або ДБЖ.

Етапи встановлення посудомийної машини

Процес встановлення посудомийки включає в себе кілька етапів.

1. Підготовчий етап.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

Закладка посуду у посудомийну машину

Приступаючи до монтажу посудомийної машини, треба спочатку розпакувати її та ознайомитися з зовнішнім виглядом. Далі слід перевірити стан внутрішніх частин, для цього злегка похитайте посудомийку. Якщо ніяких сумнівних стукотів, скрежетів, скрипів не чути, то можна переходити до зняття кріплень для транспортування. Посудомийна машина захищена спеціальними фіксуючими і ущільнювальними деталями, які перед монтажем слід обов’язково зняти.

При виборі місця, в якому буде встановлений агрегат, слід мати на увазі, що відстань посудомийки до точки зливу не має в ідеалі перевищувати 1,5 метра. У цьому випадку забезпечується надійна робота зливного насосу протягом тривалого часу.

Встановіть машину на підлогу в потрібному місці і переконайтеся в тому, що вона стоїть стійко. Проведіть нівелювання по рівню, після чого закріпіть ніжки контргайками. Якщо Ви ставите вбудовану машину, то подивіться, чи немає контакту меблів з її стінками.

2. Підведення води.

Для обслуговування посудомийки потрібне окреме відведення води, бажано забезпечити його фільтром додаткового очищення. Перед фільтром встановіть кран для перекривання води, він відверне від затоплення Вашу кухню в тому випадку, якщо відкриється заливний внутрішній клапан. У деяких моделях встановлена спеціальна система захисту від протікань.

Якщо в машині не передбачено підключення до гарячої води, то при врізці у водопровід встановлюється один кран з різьбою 3/4 дюйма. Якщо ж посудомийку потрібно підключати і до гарячого водопостачання, то на подачу гарячої води теж ставиться кран.

Виробники цього виду побутової техніки рекомендують встановлення магнітного пом’якшувача. Він здатний перешкодити утворенню накипу, економити витрати мийних засобів і продовжити термін служби машини.

Там, де підключений змішувач, встановлюють трійник, що дозволяє одночасно подавати воду до посудомийки і крану.

Підключення ввідного шлангу посудомийної машини, передбачає такі послідовні кроки:

 • Вода перекривається, а надлишковий тиск скидається
 • Підведення встановленого змішувача відкручується від патрубку
 • Герметичність кожного з’єднання забезпечується накручуванням фум-стрічки
 • Монтаж трійника проводиться так, щоб кран був в ідеальному стані
 • Під’єднується гнучке проведення змішувача і замінюється стара прокладка
 • Зливний шланг приєднується з допомогою накидних гайок і перевіркою ущільнювальних кілець

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

3. Підключення до системи каналізації.

Далі монтаж посудомийки Івано-Франківськ передбачає підключення її до каналізаційної системи. До неї можна підключитися безпосередньо, через шланг до раковини, або ж безпосередньо в систему каналізації. Для цього використовуються сифон з клапаном зворотного ходу і ще одне водовідведення.

Систему зливу облаштовують таким чином, щоб точка входу в систему каналізації перебувала нижче, ніж шланг для зливу. З цією метою слід зафіксувати шланг на певній висоті (приблизно 0,5 м) від місця підключення до стічних вод. Зливний шланг підключається до сифону.

У разі необхідності можна подовжити шланг. Пам’ятайте при цьому, що використання шлангу довжиною більше трьох метрів категорично не рекомендується виробниками кухонної техніки.

Найуспішнішим варіантом підключення є під’єднання вихідного кінця в патрубку на сифоні, встановленому під мийкою. Хоча не кожен сифон призначений для під’єднання посудомийки, деякі сифони нарощують спеціальними комплектуючими, оснащеними патрубком. Але найкраще просто придбати сифон та інші аксесуари, які вже призначені для підключення ПММ, тим більше що їх вартість доступна і прийнятна.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

4. Підключення посудомийної машини до електромережі

Встановлення посудомийки передбачає підключення агрегату до електроживлення за допомогою окремого трижильного дроту, діаметр перерізу якого повинен бути 1,5-2 мм. Для того щоб уберегти машину від пошкоджень, її необхідно захистити 16А автоматом, він автоматично вимкне посудомийку при досягненні потужності 3,6 кВт. Якщо у вас вже встановлені захисні автомати, то новий прилад потрібно підключити паралельно їм.

Бажано, щоб окрема розетка для машини була забезпечена пристроєм захисного відключення. ПЗВ автоматично розриває ланцюг живлення при короткому замиканні і при зменшенні опору ізоляції. Така електророзетка, зрозуміло, підвищує безпеку.

Посудомийну машину потрібно обов’язково заземлити. Ця міра гарантує безпеку і захист від ураження електричним струмом. Не варто при цьому робити заземлення на комунікаційні труби, які є в будинку або квартирі.

Щоб робота машини була стабільною і безперебійною, важливо подбати про повну безпеку електролінії, початок якої знаходиться в електрощиті, а кінець – у стандартній розетці.

Для проведення робіт, пов’язаних з підключенням до електромережі можуть знадобитися:

 • Штроблення стін, для яких використовують штроборіз
 • Встановлення автомату в електричному щиті, номінал якого 16 А з класом З
 • Прокладка трижильного кабелю від електричного щита до розетки
 • Встановлення підрозетників
 • Монтаж розетки і з’єднання електропроводки

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

5. Заключний етап.

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

Нехай посуд буде чистим

На останньому етапі встановлення і підключення посудомийної машини проводиться її пуск без посуду в самому короткому режимі. Якщо з’явилися течі, то потрібно підтягнути з’єднання.

Встановлення посудомийної машини своїми силами, як бачимо, зробити непросто. Цю роботу швидко і якісно виконають кваліфіковані фахівці.

Загальні рекомендації по встановленню

Щоб нічого не упустити і не виконувати зайвої роботи, монтаж посудомийки Івано-Франківськ варто виконувати в такій послідовності:

 • Примірка пристрою в шафу, для перевірки відповідності габаритів
 • Підготовчі роботи, що передбачають монтаж панелей, кріплень і парозахисту
 • Підключення гнучких шлангів і інших аксесуарів
 • Встановлення декоративних панелей

Щоб не помилитися під час встановлення посудомийної машини, найкраще вивчити інструкцію виробника і слідувати всім наведеним там порадам і рекомендаціям. Такий же порядок дій необхідний і при тестуванні підключеної посудомийної машини, під час чого важливо строго дотримуватися рекомендацій виробника і не порушувати встановлений ним порядок роботи.

Допущені при установці ПММ помилки, можуть призвести до серйозних проблем і додаткових фінансових витрат. Тому якщо користувач не впевнений у своїх силах, краще всього скористатися послугами професіоналів.

Встановлення посудомийної машини в Івано-Франківську

Якісна та швидка установка посудомийної машини гарантована фахівцями нашої компанії. Ми здійснимо підключення обладнання будь-якого типу, включаючи вбудовані моделі. Можливе проведення робіт відразу після заявки. Оперативно, недорого і професійно – ось переваги нашої компанії. Телефонуйте!

ціни

Встановлення на готові комунікації

Встановлення посудомийної машини, що окремо стоїть – 600 грн.

Встановлення вбудованої посудомийної машини – 760 грн.

Встановлення з підготовкою сантехнічних комунікацій

Встановлення окремо стоїть посудомийної машини – від 900 грн.

Встановлення вбудованої посудомийної машини – від 900 грн.

Встановлення з підготовкою електромонтажних комунікацій

Встановлення посудомийної машини, що окремо стоїть – від 900 грн.

Встановлення вбудованої посудомийної машини – від 900 грн.

Встановлення під ключ

Встановлення посудомийної машини, що окремо стоїть – 1200 грн.

Встановлення вбудованої посудомийної машини – 1400 грн.

Демонтажні роботи

Демонтаж посудомийної машини, що окремо стоїть – 120 грн.

Демонтаж вбудованої посудомийної машини – 200 грн.

Звертаємо Вашу увагу:

ціни вказані без урахування вартості матеріалів!

в разі відмови або неможливості проведення робіт Ви оплачуєте виїзд майстра за тарифом 240 грн.

Які роботи входять у вартість?

Монтаж посудомийки Івано-Франківськ

Ми виробляємо монтаж посудомийок Івано-Франківськ будь-якого виробника і моделі. Щоб встановити обладнання необхідно:

здійснити демонтаж старої техніки;

перевірити укомплектованість і стан нової посудомийки;

встановити машину на підготовлене місце;

підключити обладнання до комунікацій прийому води і зливу;

під’єднати машинку до мережі електроживлення;

вирівняти машину шляхом регулювання ніжок;

перевірити працездатність – включення, забір води, нагрівання і т.ін.

Майстер допоможе розібратися з питаннями експлуатації техніки. При встановленні може виникнути необхідність заміни сантехнічного або електротехнічного матеріалу. Спеціаліст нашої компанії здійснить встановлення нового сифона або крану подачі води, а також електричної розетки або автомата.