При підключенні пральної машини-автомат необхідно подбати про те, щоб обладнання мало доступ одночасно до трьох мереж: електрики, водопроводу і зливу в каналізацію. Адже можна буде забезпечити надійну роботу цієї побутової техніки на протязі довгого часу. Тому відповідні місця для встановлення – кухня, ванна кімната або туалет, тому що до них підведені всі необхідні комунікації.

Монтаж пралки Івано-Франківськ

Часто встановлення і підключення пральної машини в будь-який з цих кімнат вимагає виконання підготовчих робіт. Однак процедура нескладна і займає небагато часу. Якщо є всі «прямі» для налагодження обладнання, користувач може сам налагодити роботу механізму. Але для запобігання збоїв під час прання речей і швидких ушкоджень комплектуючих вузлів, пов’язаних з неправильним підключенням пральної машини до водопроводу або інших мереж, краще викликати майстра. Співробітник сервісного центру налаштує функції техніки за рекомендаціями компанії-виробника. Він візьме до уваги й умови її експлуатації.

Перший Метод

Монтаж пралки Івано-Франківськ майстри виконують двома способами, вибираючи варіант в залежності від кімнати, у якій буде встановлена побутова техніка. Часто перевага віддається цьому методу, коли необхідно встановити механізм. Його популярність обумовлюється тим, що в таких моделях відведення відпрацьованого розчину порошку примусове. Тому конструкція з сифоном має бути розташована нижче рівня кріплення фільтра і шланга зливної системи.

Щоб зрозуміти, як правильно підключити пральну машину, необхідно ознайомитися з інструкцією і розібратися з особливостями конструкції. В іншому випадку можуть виникнути проблеми при подальшому використанні обладнання. При виборі першого варіанту встановлення потрібно врахувати кілька порад:

 1. Необхідно купити на ринку сантехніки сифони з двома відводами. Ця конструкція використовується для одночасного підключення мийки, раковини або ванни та іншого шланга. Зазвичай до таких сифонів можна приєднати шланг, діаметр якого становить 22 мм. За рахунок безлічі варіантів можна підібрати модель, відповідну за формою і розмірами.
 2. При виборі сифона з відводами для двох шлангів зручно закрити вільний кінець заглушкою, яка входить в комплект. Якщо після встановлення було вирішено не підключати побутову техніку в заздалегідь обраному місці.

Для зручності і швидкої роботи краще викликати майстра з підключення пральних машин. Однак можна зробити все самому, дотримуючись інструкції:

 1. Потрібно відкрутити зливний шланг, що йде від ванної або кухонної раковини в каналізацію. Роблять це акуратно, щоб не було пошкоджень.
 2. До трубопроводу прикручується сифон з двома відводами. Для герметичності можна використовувати фамленту або льон, що не допускають протікання рідини.
 3. В один з відводів вкручується шланг від ванни чи раковини, в іншій – від техніки. Вони повинні входити до упору, щоб великий напір рідини не став причиною випадання шланга з отвору.
 4. Перевіряється герметичність місця, щоб не було протікання води. Для фіксації потрібно використовувати герметик.
 5. Потім виконується підключення пральної машини до змішувача або безпосередньо трубопроводу, в залежності від умов експлуатації.

Монтаж пралки Івано-Франківськ

Метод другий

Підключення пральної машини до водопроводу і каналізації можна виконати і іншим способом. Його особливість полягає в тому, що підводка обладнання до каналізації відбувається безпосередньо в трубопровід. Ця робота вимагає більше зусиль і займає досить багато часу.

Майстер, що виробляє монтаж пралки Івано-Франківськ, рекомендує чітко дотримуватися інструкції, щоб не допустити помилок і запобігти збоям функцій механізму.

Для цього потрібно враховувати такі особливості підключення пральної машини:

 1. Шланг для зливу води в каналізацію має розріз діаметром 22 мм, однак, біля трубопроводів діаметр 32 мм або 50 мм Складність фіксації полягає в тому, що розтрубів для застосування в таких випадках немає. Щоб вирішити проблему, потрібно використовувати гумову редукцію, яка забезпечує перехід на 22 мм. Ця деталь герметична. З нею легко працювати, адже не потрібно мати додаткових навичок.
 2. Для підключення пральної машини на кухні або в іншій кімнаті може бути вибрано місце в безпосередній близькості від трубопроводу каналізації. У такому разі для врізання шланга для зливу відпрацьованої рідини можна використовувати один трійник. Але інколи планування квартири або будинку змушує по встановленню пральної машини вибрати інший кінець кімнати. Щоб вийти з цієї ситуації, потрібно використовувати ПВХ-труби діаметром 32 мм в розрізі.
 3. Підключати такі труби доведеться до відведення з перетином 50 мм, тому доведеться використовувати гумову редукцію, забезпечивши герметичність у місці з’єднання елементів.
 4. Перед тим, як підключити пральну машину до каналізації, в цьому випадку не доведеться виконувати додаткову роботу, щоб забезпечити монтаж труби під ухилом. Адже злив відпрацьованої рідини в автоматичних моделях відбувається примусово.

Вартість підключення в деяких сервісних центрах не влаштовує користувачів обладнання. У таких випадках роботу можна провести без сторонньої допомоги, попередньо подивившись відео-інструкцію або вивчивши правила монтажу. Обходитися без допомоги фахівця потрібно тільки якщо є досвід ремонту та встановлення побутової техніки.

Особливості встановлення обладнання

Монтаж пралки Івано-Франківськ

Щоб встановити пральну машину, майстер використовує різні інструменти і додаткові матеріали:

 1. Сифон для швидкого і герметичного з’єднання зливного шланга і труби системи каналізації.
 2. Гнучкий шланг з металевою опліткою, по якому буде подаватися в бак холодна вода. Діаметр перерізу повинен становити ¾ дюйма. У випадках, коли пральна машина експлуатується без підключення до водопроводу, ця деталь не буде потрібно.
 3. ПВХ-шланг для зливної системи. При купівлі комплектів необхідно враховувати, що у багатьох комплектах йдуть шланги невеликої довжини, тому їх може бути недостатньо, щоб приєднати обладнання до потрібної точки. Щоб уникнути проблеми, потрібно перевіряти довжину.
 4. Трійник для установки на металопластикової труби з запірним клапаном – його роз’єм повинен становити ¾ дюйма. Вибирають міцні прилади, що витримують великі навантаження.
 5. Трижильний провід з перетином більше 2,5 мм2. Він потрібний для розетки, через яку буде забезпечуватися електроживлення техніки. Не потрібно вибирати дроти з меншим перетином, адже його використання зазвичай призводить до швидкої перевантаження елемента і самозаймання. Для складання схеми підключення пральної машини до електромережі рекомендується виконати розрахунок допустимого перерізу кабелю.
 6. Автоматичний вимикач на 16 А – краще вибирати продукцію з хорошими технічними показниками. Це дасть можливість тривалий час використовувати обладнання, уникаючи проблем.
 7. УЗО або дифавтомат, якщо планується підключення пральної машини до електромережі без заземлення. Апарат виключить ризик можливого ураження струмом. Також використання ПЗВ або дифавтомата допомагає продовжити термін служби і знизити частоту поломок.

Після вибору моделі обладнання потрібно вирішити, в якому приміщенні і місці буде встановлено обладнання. Найбільш зручними варіантами для розташування агрегату вважаються наступні місця:

 • В кухонному гарнітурі. Перед тим, як підключити пральну машину на кухні, потрібно переконатися, що вона увійде у вільний простір під стільницею, а шланги і проводи не будуть пережаті.
 • У ванній кімнаті, наприклад, під раковиною. Місце в цьому приміщенні підбирається в залежності від моделі техніки. Обладнання з горизонтальним завантаженням білизни економить вільну площу.
 • Передпокій підходить для використання пральної машини без водопроводу. Однак потрібно подбати про те, щоб у стіні був отвір для проведення всіх комунікацій – зливного шлангу і впускного шлангу.

Монтаж пралки Івано-Франківськ

Після того, як буде вибрано місце, можна приступати до підготовки поверхні і розпакувати обладнання. Після усунення упаковки потрібно акуратно викруткою викрутити гвинти для фіксації при перезвозках, які знаходяться на задній кришці корпусу. Ці болти призначені для фіксації барабану під час перевезення конструкції, тому більше вони не знадобляться. Часто виробники встановлюють в коробки додатковий захист у вигляді скоб і брусків, їх також треба вилучити, щоб вони не перешкоджали роботі без збоїв. Якщо хоча б одна з деталей залишиться в комплектації, а прання буде запущене, то обладнання швидко зламається, адже внутрішні елементи сильно ушкодяться.

Перед тим, як підключити пральну машину автомат без водопроводу або з підключенням впускного шлангу, необхідно обов’язково встановити заглушки в отвори, в яких були раніше викручені болти. Щоб їх закрити використовуються пластикові пробки з комплекту. Потім акуратно викручуються ніжки, за допомогою яких можна буде виставити корпус в строго горизонтальному положенні. Для вирішення завдання необхідно поступово попускати гайки, які тримають ніжки біля корпусу, а потім відвести кожну ніжку на потрібну відстань. Після цього верхня гайка затискається до упору, щоб після монтажу обладнання вони не зрушили в сторону через підвищене навантаження. Тільки після завершення цього етапу можна приступати до монтажу комунікацій.

Сервісні центри пропонують клієнтам монтаж пралки Івано-Франківськ за низькою ціною, тому краще викликати майстра, який зробить всю роботу без порушень.

Перед виконанням роботи без допомоги майстра потрібно зрозуміти, що потрібно заздалегідь розібратися в особливостях конструкції цієї побутової техніки. Правильне підключення зливу і водопостачання пральної машини забезпечує налагоджені функції обладнання і знижує ризик виникнення поломок.

Спочатку необхідно перевірити, чи є зворотний клапан в зливній системі. Він повинен пропускати воду тільки в одному напрямку – для виведення відпрацьованої рідини з барабану після запуску режиму «Віджимання». Якщо дана деталь в наявності, то проблем з підключенням до зливної системи не виникне.

Підключення зливу пральної машини до каналізації безпосередньо при відсутності зворотного клапана займає більше часу. Виробник обладнання вказує допустимий рівень висоти для закріплення петлі шланга, щоб створити водяний затвор. Він буде виконувати функцію елемента, який запобігає витоку стороннього запаху, який може виходити всередину корпусу зі стічної труби.

Монтаж пралки Івано-Франківськ Монтаж пралки Івано-Франківськ

Перед тим, як встановити пральну машину-автомат, потрібно переконатися, що зворотний клапан знаходиться в належному місці. У багатьох моделях передбачена ця деталь, тому при з’єднанні всіх необхідних елементів не виникає жодних проблем. Від користувача потрібно лише з’єднати гладкий кінцевий патрубок без гофра з додатковим відводом сифона або заздалегідь встановленою гумовою редукцією.

При підключення пральної машини до каналізації без сифону майстри рекомендують змащувати редукцію рідким засобом для миття посуду. За рахунок цього гума легше входить в розтруб і проходить через весь отвір гладкого патрубка.

У випадках, коли підключення виконується першим способом – через додатковий відвід сифону, – для того, щоб правильно встановити пральну техніку потрібно кілька дій:

 1. При встановленні конструкції з допомогою додаткового відведення в сифоні необхідно акуратно зняти трубку, вставлену в отвір виробником.
 2. Замість неї потрібно приєднати патрубок від зливного шланга.
 3. Щоб місце кріплення було закрито герметично, використовується муфта. Її притискають до основи за допомогою конусної прокладки, що забезпечує ущільнення проти протікання рідини.
 4. Іноді зливний шланг, який входить в стандартну комплектацію, має невелику довжину, і тому не дістає до місця врізання в систему каналізації. Для вирішення проблеми цей елемент можна збільшити з допомогою підручних засобів. До шланга необхідно приєднати шматок потрібної довжини, переріз якого буде мати певний діаметр. Для фіксації окремих фрагментів використовуються штуцери зі сталевими хомутами для страховки. Майстри рекомендують підбирати деталь розміром 16×27 мм
 5. Якщо кільцеві патрубки були обрані з різним діаметром в перерізі, то необхідно підібрати сполучні штуцери з відводами різних розмірів.

Монтаж пралки Івано-ФранківськПри бажанні використовуються модульні шланги, фрагменти яких мають довжину в 0,5 м. Завдяки ним можна швидко і без додаткової підготовки зібрати потрібну конструкцію. Однак при монтажі системи подачі та відведення води потрібно враховувати те, що чим більше довжина відводу, тим сильніше навантаження на насос, що подає рідину в бак.

На підключення пральної машини ціна залежить більшою мірою від обраного варіанту підведення обладнання до комунікацій, що забезпечує роботу без збоїв. Деякі з існуючих способів ненадійні і часто призводять до швидкого зношування механізму.

Для запобігання поломок, пов’язаних з неправильним монтажем окремих частин конструкції, майстри рекомендують враховувати кілька рекомендацій:

 1. Для підключення заземлюючого контакту суворо заборонено вибирати батареї опалення або магістралі, що забезпечують водо – чи газопостачання.
 2. При бажанні фумленту можна замінити пастою або льоном. Ці матеріали так само забезпечать ефективне блокування протікання рідини під час наповнення баку або при зливі відпрацьованого мильного розчину.
 3. При встановленні обладнання потрібно контролювати, щоб корпус був виставлений за будівельним рівнем. Нехтування цього правила і допущення навіть незначного перекосу призведе до виникнення вібраційних рухів під час обертання барабану, заповненого білизною.
 4. Під ніжки не підкладаються шматочки лінолеуму або гуми. Адже для регулювання висоти рекомендується тільки підкручувати гайки на ніжках корпусу. А наявність подібних підкладок часто призводить до сильної вібрації після запуску центрифуги. Регулювання ніжок дає можливість домогтися стійкості обладнання, навіть якщо підлога дуже нерівна.
 5. При необхідності для забезпечення подачі рідини в бак можна використовувати звичайну заповнену бочку замість центрального трубопроводу. Для налагодженої прання потрібно встановити резервуар на висоті більше 4 м від обладнання. Адже відстань в 1 м створює тиск в 0,1 атмосфер, а 0,4 атмосфери забезпечують відповідні умови для прання без використання насоса. Цей варіант краще всього підходить для дачі або будинку в селі. Адже в таких будинках часто відбувається перебої з подачею води, а замість водопроводу використовується свердловина або колодязь.
 6. Після демонтажу транспортувальних болтів з задньої кришки корпусу не треба їх викидати. Ці запчастини можуть знадобитися при подальших перевезеннях обладнання. Їх повторне використання дозволить запобігти пошкодженню внутрішніх деталей, якщо буде потрібно транспортування.
 7. Коли виконується монтаж тимчасової зливної системи, то необхідно подбати про те, щоб шланг не випав з ванної. Якщо таке станеться, то вода затопить квартиру нижче. Краще спочатку використовувати довгий шланг. Він не буде випадати з ванни при підвищеному тиску з-за подачі води.

Підключення до водопроводу

Монтаж пралки Івано-Франківськ

Для підключення води до пральної машини до трубопроводу, що забезпечує подачу рідини в бак, необхідно мати навички, але виконання цієї роботи відбувається швидше і легше. Машину-автомат до водопроводу потрібно розміщувати якомога ближче, щоб не довелося займатися додатковим монтажем ПВХ-труб для безперебійного набору води в бак.

У обраному місці на трубі повинна знаходитися запірна арматура, в якості якої служить кран кутової або прямої форми. На кінці шлангу, що йде від корпусу обладнання, закріплені дві притискні гайки. На самому механізмі, як і на запірній арматурі повинні знаходитися штуцери з зовнішньою різьбою.

Кріпильні гайки для підключення до водопроводу пральної машини Бош або іншої марки розраховані на діаметр ¾ дюйма. У зв’язку з цим необхідно підбирати запірну арматуру з таким же різьбленням. При виборі додаткових елементів потрібно уважно перевіряти їх параметри та характеристики. Адже крани для фіксації шлангів зазвичай мають перетин ¾ дюйма, однак розводка трубопроводу нерідко має ½ дюйма в перерізі. Щоб уся робота була виконана правильно, а місце фіксації вийшло надійним і змогло витримати високий напір, подобраются редукційні фітинги.

Перехідник для підключення пральної машини потрібно вибирати відомого виробника. Він повинен бути зроблений з нержавіючої сталі або ПВХ, щоб не піддаватися негативному впливу агресивного середовища і витримувати підвищені навантаження.

Монтаж автоматичної пральної машини Івано-Франківськ – це важливий етап при підготовці побутової техніки до ефективної роботи. На кожному етапі його виконання необхідно контролювати правильність виконання, щоб надалі не виникло проблем у функціях механізму. При відсутності досвіду з налаштуваннями обладнання потрібно викликати майстра. Він все підключить за інструкцією виробника. Також співробітник сервісного центру видасть гарантію на обслуговування при поломці техніки.

Вартість встановлення пральної машини в Івано-Франківську

Без пральної машини не обходиться жоден сучасний будинок. Вона може бути встановлена ​​у ванній або на кухні. Це ніяк не впливає на особливість її приєднання. Встановити машину можна під раковину або вбудувати в кухонний гарнітур.

Ціни за роботу в нашій компанії:

Стоїть окремо на готові комунікації без електрики – 600 грн.

Вбудовується на готові комунікації без електрики – 760 руб.

З монтажем комунікацій – 900 грн.

З монтажем розетки – 900 грн.

Під ключ (включаючи монтаж розетки і комунікацій) – 1400 грн.