Монтаж прихованої підсвідки

Концепція освітлення в останні роки зазнала масу змін. Раніше варіантів було небагато – люстра в центрі стелі, настінні бра, іноді торшери. Зрозуміти причини в даному випадку нескладно – обробка тоді була у всіх однакова – побілка або фарбування, пізніше стали клеїти спеціальні стельові шпалери. Проте в цілому різноманітністю оздоблення не відрізнялося, про підвісні конструкції навіть не мали уявлення, і повсюдно використовувалися тільки лампи розжарювання.

В наші дні варіантів оформлення стелі величезна безліч – підвісні, натяжні конструкції, двох або багатоярусні, використання різних по фактурі і кольору матеріалів, ЗD зображення, малюнки,. Словом, очі розбігаються, хочеться і те, і це, і при такому розмаїтті часто важко визначитися.

З плином часу і появою підвісних конструкцій з’явилася ідея зробити приховане в них джерело світла, щоб воно лилося м’яко і ненав’язливо, рівномірно підсвічуючи приміщення. Сьогодні застосовують різні види освітлювальних приладів, як прихованих, так і відкритих. Точкові світильники можуть також давати м’яке світло, однак самі джерела світла все ж будуть видимі.

У випадку з натяжними конструкціями вставала проблема нагріву полотна від освітлювальних приладів. Зокрема, від ламп розжарювання з-за цього довелося відмовитися, благо, що з’явилися галогенові і світлодіодні освітлювальні прилади, які не так сильно нагріваються при роботі і не псують натягнуте полотно.

Монтаж прихованої підсвідки

Всі проблеми були вирішені, коли народилася ідея нішевого або позакарнизного підсвічування, при якому самого освітлювального приладу не видно, зате кімната залита рівномірним м’яким світлом. Так і з’явився стельовий карниз з підсвічуванням.

Особливості такого оформлення інтер’єру

Розміщення освітлювальних приладів в ніші — тема досить об’ємна. Однак у цій статті ми зупинимося на одному з варіантів – використання карнизів для підсвічування стелі. Як і будь-який інший вид освітлення, він має свої переваги та недоліки.

Монтаж прихованої підсвідки

Переваги
  • Освітлювальний прилад хоч і прихований, але знаходиться в прямому доступі повітря, що забезпечує природну вентиляцію та запобігає перегріванню.
  • Світло в даному випадку буде м’яким, з рівномірними струменями, видно тільки яскрава смужка по периметру, що поступово розсіюється до центру, а самого освітлювального приладу не видно.
  • На відміну від підвісних конструкцій, стельові карнизи не з’їдають висоту приміщення.
  • При включеному освітленні приміщення візуально здається вище і просторіше.
  • Надає приміщенню оригінальний вигляд.

Увага: щоб площа візуально не зменшувалася, карниз повинен бути одного кольору з стельовою обробкою. Карниз кольору шпалер навпаки візуально зменшить кімнату.

  • Ще одна важлива перевага — карниз для підсвічування набагато простіше в установці, ніж всі інші стельові конструкції.

Монтаж прихованої підсвідки

Якщо сама стеля вже оброблена, монтаж карнизу разом зі світлодіодним підсвічуванням займе не більше половини дня, якщо працювати одній людині. Причому левова частка цього часу буде зайнята очікуванням висихання клею, на який кріплять карниз до стіни.

Недоліки
  • Не економічний метод, тому що велика частина світла залишається за нішею і буде поглинена стелею і карнизом.
  • Такий декоративний карниз — місце великого скупчення пилу. Прибирання потрібні часті, інакше буде падати інтенсивність світла.

Як бачите, достоїнств у цього дизайнерського рішення значно більше, ніж недоліків. Це, мабуть, самий недорогий варіант забезпечити в своєму житлі м’яке оригінальне освітлення.

Стельовий плінтус(карніз) з підсвічуванням

Жорсткі вимоги до сучасного ремонту, і бажання зробити житло ексклюзивним, оригінальним і більш комфортним змушують шукати нові дизайнерські рішення для оформлення інтер’єру. І з усією впевненістю можна сказати, що найбільш актуальною і ефектною знахідкою в цьому напрямку є люмінесцентне, неонове і світлодіодне підсвічування плінтуса.

У статті ми розповімо, як реалізувати цей задум на практиці, як повинен бути наклеєний багет, яке світло можна використовувати, і як зробити підсвічування плінтуса своїми руками.

Монтаж прихованої підсвідки

Підсвічування синього кольору стельового плінтуса

Монтаж прихованої підсвідки

Вузький стельовий плінтус з підсвічуванням

Монтаж прихованої підсвідки

Натяжна стеля з LED підсвічуванням плінтуса

Монтаж прихованої підсвідки

Поліуретановий плінтус з підсвічуванням

Монтаж прихованої підсвідки

Підлоговий плінтус з неоновим підсвічуванням

Монтаж прихованої підсвідки

Стельовий плінтус зі світлодіодною стрічкою

Світильники в плінтус

Грамотно розіграний сценарій світла прикрашає і перетворює приміщення, профіль, що світиться, змінює геометрію простору, інтер’єр перестає бути статичним. Сьогодні розроблено кілька видів ламп та стрічок, з допомогою яких можна організувати підсвічування, і кожен з них має свої особливості, про які розповімо далі більш докладно.

Монтаж прихованої підсвідки

Стельовий плінтус з підсвічуванням, фото криволінійної конструкції з діодним підсвічуванням

Люмінесцентні лампи

Люмінесцентні лампи одними з перших почали використовувати для плінтусів, що світяться. Це дуже яскраві джерела світла, завдяки люминофорам. Як правило, такі світильники встановлюються на стіну ще до того, як встановлюється плінтус для монтажу прихованої підсвідки. Мінус такого підсвічування в тому, що між лампами утворюється світловий розрив – затінені ділянки.

Дюралайт

Дюралайт в класичному вигляді – це гірлянда з маленьких лампочок розжарювання, в прозорій трубці з полівінілхлориду. Між лампами також залитий ПВХ, що робить гірлянду дуже міцним і практичним джерелом світла, якому можна надавати будь-які форми. Еластичність трубки дозволяє легко встановлювати її навіть у криволінійний плінтус стельовий з підсвічуванням. Такі трубки не бояться вологи і пилу. В сучасному виконанні на зміну міні ламп розжарювання прийшли світлодіоди, вони, безсумнівно, набагато краще ламп: яскравіше, довговічніше і споживають значно менше електроенергії.

Монтаж прихованої підсвідки

Дюралайт для підсвічування плінтусів

Неонові трубки

Плінтус стельовий з підсвічуванням з неону створює відчуття, що стеля оповита по периметру таємничим серпанком. Газосвітна трубка має величезні колірні можливості, і м’яке світіння, без плям і затінення. Завдяки еластичності її можна гнути і створювати складні форми. Стельовий і підлоговий плінтус з підсвічуванням з неону не нагрівається. В неоновій трубці відсутня нитка розжарювання, а значить, замкнути або перегоріти вона не може, що є величезним плюсом: значно полегшується догляд і витрати на обслуговування такого підсвічування в процесі експлуатації.

Порада: Так як дюралайт і неонові трубки мають деяку вагу, їх краще встановлювати на стіну, а не класти на плінтус. Для цього до стіни прикручуються спеціальні хомути, які й утримують трубки.

Монтаж прихованої підсвідки

Неонові трубки дають гарне приглушене освітлення

Світлодіоди

Стельовий плінтус зі світлодіодним підсвічуванням на сьогоднішній день стійко утримує лідерство серед конкурентів. Діоди тонкі, легкі, з низьким енергоспоживанням і великим терміном служби, прості в обслуговуванні, не нагріваються при світінні, миттєво спалахують і не блимають.

Світлодіодне підсвічування буває одноколірним з теплим або холодним світінням, а так само повнокольоровим, що дозволяє створювати оригінальні світлові сценарії. RGB-стрічка єднає потоки трьох базових кольорів, а за допомогою вбудованого контролера можна створити будь-який відтінок для вашого інтер’єру. Крім цього, використовуючи діммер, можна регулювати яскравість освітлення.

Для прихованого освітлення краще використовувати світлодіоди в спеціальній силіконовій оболонці, яка захищає їх від вологи і забруднень, це значно полегшує догляд за обладнанням, можна не боячись протерти або пропилососити. Для зручності монтажу прихованої підсвідки із зворотного боку передбачений спеціальний склеювальний шар.

Про плінтус для підсвічування

Найчастіше влаштовують підсвітку за поліуретановими, пластиковими або полістироловими плінтусами. Краще вибирати товстостінні планки з бортиками не менше 60 мм, за ними легко можна сховати будь-яке обладнання.

Монтаж прихованої підсвідки

Схема, як правильно встановити плінтус

Монтаж стельового плінтуса з підсвічуванням проводиться точно так само, як і встановлення звичайного багета, але є і важливі особливості: профіль кріпиться тільки до стіни, і верхня його межа повинна відступати від стелі, утворюючи зазор-нішу шириною 50 мм і більше.

Порада: Поліуретановий багет найбільше підходить для монтажу прихованої підсвітки, але сам по собі він важче, ніж аналоги з полістиролу або пінопласту. Тому для міцності фіксації плінтус стельовий поліуретановий з підсвічуванням в декількох місцях рекомендується прикрутити на дюбель-цвяхи, які потім легко маскуються шпаклівкою і фарбою.

Як зробити підсвічування своїми руками

Зазвичай світлодіодна стрічка кріпиться на стіну за плінтус, але в продажу так само можна знайти спеціальні моделі профілю, у якого передбачений бортик для фіксації підсвічування.

Підготовка

Виміряйте периметр кімнати, щоб дізнатися необхідну довжину світлодіодів. Виходячи з довжини, робочої напруги і питомої потужності, всі ці дані можна дізнатися на упаковці, підбирається блок живлення — перетворювач струму з 220 на 12 або 24 В. Якщо виникли труднощі, зверніться до продавця. Так само потрібен діммер, щоб контролювати яскравість, для кольорового підсвічування додатково необхідний контролер.

Поверхня, на яку будуть клеїтися діоди, повинна бути чистою, без гострих виступів, які можуть пошкодити друковану плату. При необхідності підшліфуйте стіну або плінтус тонким абразивом, а потім протріть спиртом.

Важливо: Стрічку можна розрізати тільки за спеціальними лініями. Кратність різання визначається виробниками і відзначена спеціальною лінією. Зазвичай можна різати через 3 діода, що дорівнює 50 мм.

Монтаж прихованої підсвідки

Різати стрічку можна тільки по спеціальним лініям

Як спаяти

Зніміть захист, приклейте стрічку по місцю монтажу. Щоб збільшити довжину, необхідно спаяти 2 шматка діодів. Для пайки позначені спеціальні майданчики. При самостійному монтажі краще використовувати конектори. Якщо вирішили паяти, то температура паяльника повинна бути більше 250оС, час пайки 5-10 секунд. При більш тривалому нагріванні стрічка псується.

Підключення

Для простої стрічки потрібен тільки блок живлення. Щоб зробити з’єднання скористайтесь гвинтовими клемниками. Уважно: «+» на стрічці – «+» на блоці, мінус до мінуса.

Для кольорової стрічки потрібно підключити контролер. Підключаємо «+» на блоці живлення до «+» на контролері, мінуси відповідно. Далі підключається до контролера кольорова стрічка, дроти мають маркування R,G,B і V+ на контролері такі ж позначення, відповідно: R до R, G до G, B до B і V+ V+ .

Перевіряйте полярність підключення. Будь-яка помилка виведе все обладнання з ладу. Послідовно можна підключати не більше 15 м стрічки. Краще кожні 5 м приєднувати від контролера до стрічки паралельно з допомогою дротів, з поперечним перерізом 1,5 мм2 .

Монтаж прихованої підсвідки

Довжина стрічки не повинна перевищувати 5 м

Важливо: Діодну стрічку не можна згинати по радіусу менше 20 мм – це межа, далі вона може деформуватися, зламатися або вийти з ладу.

Контролер, діммер і блок живлення можна заховати за плінтусами. До блоку живлення підключається звичайний провід з вилкою, але краще вилку і розетку замінити вимикачем, він повинен бути обов’язково окремо від основного світла.

Останні штрихи

Сучасний ремонт рідко обходиться без цікавих дизайнерських знахідок, а декоративне освітлення відкриває великі перспективи в оформленні інтер’єрів.Це і зонування, і акценти, і допоміжне світло, і виділення, і можливість приглушити якісь деталі.

Монтаж прихованої підсвідки

Плінтус для прихованого підсвічування для декількох джерел

Крім звичайних плінтусів існують спеціальні моделі, в які можна вбудувати точкові світильники і одночасно заховати інші елементи, що світяться. Не забувайте про підсвічування підлогового плінтуса. Не бійтеся поєднувати відразу кілька варіантів, це допоможе створити особливу атмосферу і вигідно підкреслити всі достоїнства приміщення.

Монтаж прихованої підсвідки Монтаж прихованої підсвідки

Плінтус світлодіодний для підлоги

Всі необхідні матеріали для того, щоб виробити монтаж прихованої підсвідки Ви можете придбати в нашій компанії.