Встановлення розетки в бетонну стіну – це досить складний, трудомісткий процес, що складається з кількох основних етапів, які вимагають певних навичок у поводженні з інструментом, матеріалами та обладнанням.

Встановлення розетки в бетоную стіну складається з наступних етапів:

 1. Розмітка
 2. Монтаж отворів у бетонній стіні
 3. Монтаж електропроводки
 4. Встановлення підрозетників

4.1. Підготовка підрозетників

4.2. Кріплення підрозетників у бетонній стіні

 1. Оздоблення стін
 2. Встановлення розеток

Отже, почнемо з самого початку:

1. Розмітка

В першу чергу, на бетонній стіні відзначаємо центр розташування розетки. Якщо передбачається встановити блок розеток, що складається з декількох штук, то необхідно зазначити всі їхні центри. Для цього досить нанести положення центру першого механізму, після чого відкладати від нього по 71мм (стандартне міжосьова відстань у підрозетників) в потрібну сторону, до кожного з таких центрів.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Наносимо розмітку на бетонну стіну для монтажу розетки

2. Монтаж отверстиий у бетонній стіні

Наступним кроком необхідно зробити отвір у бетонній стіні, для подальшої установки підрозетника і монтажу розетки. Цей етап досить складний і для його виконання нам знадобиться:

 • Олівець
 • Рулетка або лінійка
 • Рівень
 • Перфоратор
 • Бур для перфоратора діаметром 8мм
 • Коронка для пристрою підрозетників по бетону або цеглині ​​діаметром 68-70мм.
 • насадка для перфоратора – лопатка.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Інструмент для виготовлення отворів для підрозетників в бетоні

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Лопатка для перфоратора для монтажу отворів

приступаємо:

 • Перфоратором з буром діаметром 7-8мм, робимо отвори в усіх центрах, глибиною 50-60мм. Потім вставляємо в перфоратор коронку по бетону або цеглині ​​діаметром 68-70мм і намічаємо майбутні розміри отвору.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Робимо центральний отвір для підрозетника

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Намічаємо коронкою контур майбутнього отвору в бетоні

 • Потім по всій довжині отриманого контуру, за допомогою перфоратора з буром 8мм, робимо отвори, приблизно 12 штук. Це значно прискорить і в загальному полегшить процес влаштування отвори в бетоні.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Робимо отвори по периметру

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Підготовка до монтажу отвору для підрозетника в бетоні

 • Перфоратором з коронкою буримо всі отвори на глибину установки підрозетників, зазвичай досить 50мм. Після чого, за допомогою насадки-лопатки, вибиваємо залишився бетон з отворів.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Буримо коронкою бетон для підрозетника

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Лопаткою для перфоратора прибираємо зайвий бетон

 • Отвір готове, можна приступати до установки підрозетника.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Отвір в бетоні для підрозетника

3. Монтаж електропроводки

Після того як готові всі отвори в бетоні для підрозетників, а також зроблені всі необхідні штроби до них, виконується електропроводка, тобто прокидається до розеток живлячі дроти. Ідеальний варіант, це коли до кожної з розеток підходить свій електрокабель.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Отвори в бетоні і підведені живлячі дроти

4. Установка підрозетників

Цей етап, опишемо особливо докладно тому, що від якості установки підрозетника в бетонну стіну, залежить не тільки надійність, довговічність і зручність монтажу розетки, але і ваша безпека.

4.1. Підготовка підрозетників

В залежності від кількості розеток, яких ви хочете встановити у бетонній стіні, збирається відповідний блок підрозетників. У нашому прикладі, ми будемо встановлювати блок з двох розеток, тому з’єднуємо два підрозетника в місці.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Підрозетники для установки в бетонну стіну

Вирізаємо заглушки, в місцях, призначених для введення кабелю.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Видалення заглушок для проводів в подрозетниках перед встановленням в бетонну стіну

Видаляємо всі зайві з’єднувальні елементи, які заважають установці.

Після чого приміряємо підрозетники, поміщаючи його в підготовлені раніше отвори в бетоні. Переходьте до наступного етапу лише переконавшись, що підрозетник правильно постає в посадочних місцях, тобто він не повинен стирчати, випирати, бути наклоненым і т. п.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Приміряємо підрозетники в пророблені для них отвори бетонної стіни

4.2. Кріплення підрозетників у бетонній стіні

Для того, щоб надійно зафіксувати підрозетник у бетонній стіні, необхідно послідовно виконати ряд дій. В першу чергу отвори необхідно знепилити і загрунтувати, використовуючи спеціальну грунтовку. Це гарантує надійність і довговічність установки підрозетника.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Загрунтовуємо отвори у бетонній стіні для установки підрозетників

Далі, після висихання ґрунтовки, розводимо штукатурну або шпаклювальну суміш на гіпсовій основі і наносимо всередину отворів в бетоні, як показано на зображенні нижче. Можна використовувати і простий алебастр, головне працювати швидко, так як чистий гіпс має короткий час схоплювання. У випадках, коли встановлюється невелика кількість підрозетників, це навіть перевага.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Наносимо розчин на гіпсовій основне в отвори бетонної стіни для встановлення підрозетника

Після чого, “втискаємо” підрозетники з вже просунутими в них проводами в розчин. Важливо встановлювати їх строго горизонтально, для цього зручно орієнтуватися на позначки горизонтальної осі, які ми наносили при розмітці. Так само стежте, щоб настановні коробки не випирали, були встановлені врівень зі стіною. Повинно вийде приблизно так, як показано на зображенні нижче. При цьому гіпсову суміш, яка потрапила всередину підрозетників, зручніше прибирати після того, як вона затвердіє і на даному етапі краще не чіпати.

5. Оздоблення стін

Коли суміш «схопиться» і підрозетники будуть надійно зафіксовані можна переходити до оздоблювальних робіт. Якщо відразу штукатурним розчином замазати штроби, отвори і т. п. навколо настановних коробок, можна збити раніше встановлене точне їхнє становище, тому радимо спочатку дочекатися фіксації підрозетників.

Тут коротко пройдемося по основним, що найбільш часто виконуються, етапам обробки стін після установки розеток у бетонній стіні.

В першу чергу вони ґрунтуються, а потім штукатуркою замазуються і вирівнюються великі провали, відколи, отвори, а також більш ретельно обмащуються підрозетники.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Штукатурка стін бетонних при встановленні підрозетників

Після висихання стіни шпаклюються, потім зашкурюються, до утворення рівніої площини бетонної стіни навколо встановлених підрозетників.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Оздоблення бетонних стін при встановлення розеток

І нарешті, після останнього шару ґрунтовки можна переходити до фінішної обробки. В нашому випадку були наклеєні фотошпалери.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Фінальна обробка бетонної стіни при установці розетки

6. Установка розеток

Коли всі оздоблювальні роботи закінчені, можна приступати до безпосереднього встановлення механізмів вбудованої розетки.

Обов’язково переконайтесь у відсутності напруги в місці установки. Краще вимкнути подачу електричного струму в обліково-розподільному щиті, відключивши відповідні автомати захисту.

В залежності від вибраного типу розеток, гвинтові там або пружинні клеми, виконується відповідне підключення.

В нашому випадку, в якості прикладу, встановимо в бетонну стіну розетки ABB Busch Jaeger серії basic 55 з пружинними клемами.

Для цього, в першу чергу, готуємо дроти. Знімаємо зовнішню захисну оплітку живлячого кабелю.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Знімаємо захисну оболонку кабелю

Зачищуємо кінці жил проводів приблизно на 10-12мм і виставляємо їх як показано на зображенні нижче.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Підготовка проводів до встановлення розеток

Вставляємо жили проводів у відповідні клеми механізму розеток.

Жовто-зелений провід заземлення в центральну клему, а блакитний-нульовий і білий-фазний провід в ліву і праву.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Підключення проводів до механізму розетки

Після підключення проводів вставляємо строго горизонтально по рівню, механізм розетки в підрозетники і фіксуємо за допомогою саморізів.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Встановлення розетки ABB Busch Jaeger серії basic 55 в бетонну стіну

Залишилося встановити рамку і лицьові панелі розеток, після чого встановлення розеток у бетонну стіну завершена. Тепер можна включити подачу електрики і перевірити їх працездатність.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Розетка встановлена в бетонну стіну

Дана інструкція повною мірою підходить як для простого перенесення декількох розеток на бетонну стіну, наприклад на кухонному фартусі або в кімнаті, так і при монтажі електрики під час повного, капітального ремонту квартири, з заміною всієї проводки.

Монтаж зовнішньої розетки

Важливість наявності в будинку достатньої кількості розеток складно переоцінити. Адже відсутні розетки в будинку можуть заподіяти масу дискомфорту. Навіть якщо ремонт квартири давно позаду, а дроти і всі електричні точки вмонтовані в стіни, вихід з цього положення досить простий – установка зовнішньої (накладної) розетки, яка проводиться швидко, недорого, а головне без штроблення стін. Також подібний тип розеток встановлюється і при наявності відкритого способу проводки в будинках і комерційних приміщеннях.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Коли проводка залишається відкритою, монтаж зовнішньої розетки або аналогічного типу вимикача зажадає набагато менше зусиль. В цьому випадку не буде необхідності висвердлювати отвори для фіксації на стіні настановної коробки, як і потреби в гіпсовому розчині або суміші для подальшого оштукатурювання робочої поверхні. Безсумнівною перевагою, якою володіють розетки відкритого монтажу, що випускаються у наш час, буде можливість їх прямого встановлення на стіну за допомогою будь-яких металевих виробів.

Етапи проведення настановних робіт: Якщо розібрати монтаж накладної розетки Івано-Франківськ у вигляді покрокової інструкції, то цей процес досить простий:

 • розібрати прилад;
 • монтувати на стіну донце розетки на дюбелі, саморізи;
 • закріпити проводи в колодці, попередньо зачистивши кінці на 5 мм.;
 • зафіксувати колодку на прикручене саморізами до стіни донце розетки;
 • закрити отриману конструкцію кришкою розетки, і зафіксувати затискним болтом.

Значна частина сучасних розеток, що продаються в Івано-Франківську має закриті заглушками пази для підведення кабелю живлення або пластмасовою гофрованої труби для проводки. Для ванної кімнати потрібно встановлення накладної розетки із захистом від вологи. Такі прилади будуть мати гумові ущільнення в місцях підведення кабелю.

Встановлення розеток 220 В, до яких пред’являються підвищені вимоги щодо їх захищеності, зазвичай маркується спеціальним чотиризначним кодом. Перші дві латинські літери коду означають наявність захисту по одному з параметрів. Наступні дві цифри вказують ступінь захисту: перша від пилу та твердих предметів, друга від вологи.

Монтаж розетки Івано-Франківськ

Застосування електротехнічних коробів істотно спрощує і прискорює встановлення будь-яких елементів, що входять в домашню електричну мережу. Безперечними достоїнствами коробів або, як їх ще називають, кабель-каналів є менша вартість монтажу розетки, що входить в мережу, можливість конфігурування мережі в широких межах, зменшення витрат на монтаж силового проводу. Із застосуванням кабель-каналу стає можливим монтаж розетки Івано-Франківськ на архітектурні елементи зі складною формою. Крім безпосереднього самого короба, що складається з виготовлених з пластику або металу кришки і основи, до складу системи завжди входить набір додаткових елементів, сумісних між собою.

Монтаж розеток (ціни і переваги):

Монтаж розеток Івано-Франківськ можливий кваліфікованими фахівцями електриками нашої компанії. Електрика і пов’язані з нею монтажні роботи не терплять дилетантів, це аксіома. Якщо ви живете в будь-якому з районів міста, або в його передмістях, зверніться до наших майстрів-електриків. У будь-якому випадку встановлення розетки руками досвідченого майстра буде проведена набагато швидше і безпечніше.

Роботи проводяться в найкоротший термін в будь-якому приміщенні – міській квартирі, дачі або в офісі. Відповідь на питання “скільки коштує монтаж розетки” порадує будь-кого, навіть самого економного клієнта, при стабільно високій якості робіт.

Вартість установки розетки недорога, як і інші ціни на кваліфіковані електромонтажні роботи.