Дерев’яні сходи, якими б вони красивими не були, повинні бути правильно встановлені. В цьому запорука безпечної експлуатації та тривалого терміну служби цього складного і відповідального предмету інтер’єру будинку. Монтаж дерев’яних сходів Івано-Фрвнківськ справа досить складна, яка потребує певних знань і досвіду. Тому людині, що не володіє такими якостями, краще не братися за самостійну установку сходів, а довірити цю роботу кваліфікованим фахівцям. Якщо з міркувань економії, або якимось іншим, все ж вирішено встановити сходах власними руками, можна скористатися відповідними інструкціями та рекомендаціями з монтажу дерев’яних сходів. У спеціальній літературі або в інтернеті достатньо інформації, яка допоможе уникнути помилок при встановленні сходів.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

При проектуванні нового будинку, необхідно заздалегідь передбачити необхідність встановлення сходів. Вибрати приміщення і тип сходів, а замовлення на їх виготовлення розміщувати на етапі будівництва будинку. Коли ще можливо внести необхідні поправки та відкоригувати розміри приміщення, в якому будуть розміщуватися сходи. Далі необхідно мати проект сходів, який повинен містити деталювання і загальний вигляд сходів, причому обов’язково з прив’язкою його до стін конкретного приміщення. Час виготовлення сходів необхідно розрахувати таким чином, щоб конструкція була готова на заключній стадії оздоблювальних робіт. Стіни, стеля та підлога в кімнаті повинні бути повністю готові. Хоча допускається встановлювати сходи до остаточної обробки стін, щоб не пошкодити шпалери або інше покриття.

Вибір конструкціі

Як правило, сходи поставляється замовнику у вигляді окремих елементів, які треба певним чином зібрати і змонтувати готову конструкцію. Складання сходів виконують у два етапи. Спочатку виконується чорнова збірка, в процесі якої перевіряється комплектність і підганяються всі деталі сходів. Після цього сходи розбирають, і всі дерев’яні деталі обробляють спеціальними препаратами, що запобігають цвіль, гниття і утворення грибків. Потім, якщо необхідно, виконують забарвлення або покривають спеціальним лаком всі елементи сходів. Якщо виготовленням сходів займалася серйозна перевірена компанія, то чорнова збірка може не знадобитися. Можливе невелике припасування окремих деталей може бути проведено за місцем. При цьому, що б не порушити лакового покриття, його заклеюють малярським скотчем.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

Різноманітні конструкції сходів припускають різну послідовність встановлення різних елементів. Тому бажано скласти докладний план проведення монтажних робіт, в якому чітко передбачити черговість встановлення окремих деталей сходів. Цей план повинен передбачати елементи, які необхідно встановити в першу чергу, які слідом за ними, а які можна і залишити на потім. Крім того необхідно продумати які деталі краще поєднати в блоки і монтувати у вигляді готового вузла. Це може бути марш на тятивах або балюстрада. Самотужки виконати установку сходів практично не можливо. Для цього потрібно дві, максимум три людини. Насамперед необхідно змонтувати елементи, дістатися до яких після установки сходів буде складно. Зазвичай це огорожа отвору у верхній частині сходів, оскільки встановлювати облицювальні дошки буде важко.

Після встановлення на другому поверсі огорожі отвору, необхідно намітити на стінах положення косоурів і місця установки проміжних стовпів. При кріпленні деталей сходів на стіну, отвори під кріплення найкраще свердлити за місцем. Це дозволить домогтися необхідної точності встановлення окремих елементів. Просвердливши отвір у косоурі або проміжному стовпі, ці елементи встановлюють у відповідності з проектом і відмітками на стіні. Потім, крізь отвори олівцем наносять на стіну точки встановлення болтів або шпильок.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

Монтаж сходинок на дерев’яні сходи

До речі, покрити всі елементи конструкції захисним просоченням найкраще перед тим, як встановити дерев’яні сходи – таким чином оброблені будуть навіть ті частини, які будуть недоступні після монтажу.

Укладати сходинки і підступенки при монтажі дерев’яних сходів Івано Фраківськ починайте з низу маршу – так зручніше працювати. Зверніть увагу – спочатку до опорних частин прикручуються підступенки, а потім кладуть проступи. Підступенки – обов’язкова частина сходів, більш того, деякі типи сходів, наприклад, гвинтові, взагалі не мають сходинок, однак вони роблять сходи більш безпечними.

Дуже важливо контролювати встановлення сходинок рівнем – вони повинні лежати абсолютно горизонтально, інакше конструкція буде скрипіти, а то і взагалі почне розвалюватися.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

Встановлення каркасу

Встановлення каркасу необхідно починати від перекриття зверху. В цьому випадку можлива помилка при розрахунку довжини або висоти сходів викличе зміну тільки першого східця. Звичайно, це не дуже добре, але краще, якщо інший розмір проступу або висоти сходинки буде на початку сходів, а не вгорі. Тим більше, що першу сходинку зазвичай влаштовують дещо інакше, ніж інші. Після закінчення встановлення деталей, що монтуються безпосередньо до стіни, можна приступати до встановлення внутрішніх елементів каркасу. Зазвичай вони монтуються разом зі стовпом. Стовпи і внутрішні косоури монтуються щодо зовнішніх і виставляються по рівню і косинцю.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

При цьому необхідно контролювати, що б щаблі розташовувалися перпендикулярно до стіни і горизонтально. Всі деталі в місцях з’єднань проклеюють спеціальним клеєм, зазвичай рідкими цвяхами.

При монтажі неминуче виникають невеликі щілини між деталями, що стикуються. Ці щілини заповнюють силіконо-акриловим герметиком. Бажано прагнути, щоб ширина щілини була не більше 1 мм. Отримані шви рекомендується затерти мокрою ганчіркою. Після цього встановлюють огородження та перила на попередньо змонтовані балясини. Тепер монтаж дерев’яних сходів Івано-Франківськ можна вважати закінченим.

Як замовити дерев’яні сходи

При замовленні сходів з дерева слід чітко розуміти чому ви вибираєте ту чи іншу породу дерева. Наші спеціалісти можуть обґрунтовано та зрозуміло рекомендувати вибір при замовленні сходів з дерева. Наприклад, вибираючи сходи в будинок з модрини та сходи з бука – ми рекомендуємо, звичайно, сходи з бука. А ось при встановленні зовнішніх сходів треба зупинитися на виборі матеріалу з модрини. При замовленні сходів з дуба потрібно знати, що це недешева порода дерева. Зменшити вартість сходів в будинку або котеджі можна якщо взяти якусь дешевшу породу дерева, але пофарбувати її під ту, яку хочеться вам. Хороше фарбування деревини не завжди зможе відрізнити навіть фахівець. Багато виробників встановлюють на сходах огорожі з розрахунку одна балясина на щабель – це річ неприпустима, оскільки відстань між балясинами на сходах з дерева повинно бути не менше 10см. Наша компанія на кожні знову виготовлені сходи з дерева виготовляє балясини різної форми. Поручні робимо тільки дерев’яні, на відміну від того, що має місце і пластик. Дерев’яні сходи виглядають гармонійно якщо всі простори під ними і навколо сходів оброблені деревом. Під сходами логічно встановлювати шафи різної конструкції. Торці перекриттів теж слід зашивати щитами пофарбованими в колір сходів з дерева тієї породи, що і самі сходи.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

Сходи з дуба зі знижкою 20%. На сходи з ясена на замовлення також діє знижка 20%. А на сходи з бука існує знижка 25%. На виготовлення сходів з дерева інших порід також є суттєві знижки, треба тільки уточнити по телефону. Якщо хтось хоче замовити в будинок сходи з клену, то ми пояснимо що ціна матеріалу дорожче, ніж з бука. Нерідко дизайнери рекомендують при виготовленні сходів із дерева використовувати кілька порід дерева. Це може бути в такому поєднанні як: сходи з дуба а підсходинки з бука. Або поручень виготовити з клена або горіха, балясини з ясена. Сходи з дерева на замовлення розрахуємо протягом 5 хвилин. Замовляючи сходи з дерева в нашій компанії ми не змінюємо її вартість навіть при появі додаткових робіт. Починаючи від пристінного плінтуса, зашиття торців перекриття, запрошених сходинок, встановлення балюстрад з перехідними стовпами, зручними при експлуатації. Зовсім невелика доплата і ви отримаєте в подарунок вбудовану шафу під сходами, яка окремо коштувала чималих коштів. Наші дизайнери при розробці проекту зможуть задовольнити запити будь-якого замовника, що вирішив зробити замовлення дерев’яних сходів в будинок.

Монтаж дерев'яних сходів Івано-Франківськ

При замовленні сходів з дерева, крім проекту на другому , важливому місці стоїть їх фарбування. Фарбування сходів може бути безбарвними лаками або маслом, або колерованими лаками або маслом. Інша технологія це натуральне дерево покривається морилкою під необхідний колір і вже після цього покривається лаком або маслом. Правда є такі породи дерева при яких ви не зможете домогтися потрібного ефекту, наприклад, якщо сходи з бука ви вирішите покрити маслом, що колероване в колір венге. Сходи з дуба або сходи з ясена будуть дуже ефектно виглядати якщо їх пофарбувати з використанням так званого ефекту пластика. Це не зовсім простий метод, так як у дуба і ясена відкриті пори. Якщо ви віддаєте перевагу, щоб на ваших сходах в будинку була гладка поверхня, то краще виготовити сходи з бука або клена. Ці породи мають закриті пори. Дуже ефектно виглядають сходи з дерева, якщо вони пофарбовані в різні контрастні кольори, або використовуються комбіновані поєднання різних порід дерева.

Вартість робіт зі встановлення дерев’яних сходів Івано-Франківськ

Маршові від 7500 грн

Г-подібні (поворот 90 °) від 9500 грн.

П-образні (поворот 180 °) від 10000 грн.

Гвинтові (поворот 270 ° і більше) під ключ від 11500 грн.

В дану вартість входить: Монтаж каркаса, ступенів, огорожа по внутрішній частині сходів + при необхідності монтаж больц по зовнішній частині.