В даний час найбільш поширений оздоблювальний матеріал, який більшість власників квартир і будинків використовують для обробки стін – це шпалери. І не тільки стіни обклеюються шпалерами. Нерідко ними обробляють і стелі. Завдяки тому, що існують різні забарвлення і фактури, нелегко вибрати шпалери, які нададуть необхідний власникам вигляд їх житла. При цьому, досить легко кардинально змінюється будь-яке приміщення, якщо його стіни і стелі обклеїти шпалерами.

Часи, коли поклейка шпалер на стіни проходила без якої-небудь попередньої підготовки, викликають подив і посмішку. Думаю, що багато хто пам’ятає ці багатошарові нарости на стінах у вигляді газет. За якихось абсолютно незрозумілих причин вважалося, що саме так можна вирівняти похилі стіни радянських панельок і надійно закріпити шпалери з поганенького паперу.

Сьогодні монтаж шпалер Івано-Франківськ – один з найбільш важливих і кропітких процесів з облаштування нашого житла і підходити до нього треба у всеозброєнні шпателя і вологої губки.

Щоб шпалери добре лягли на стіну і довше радували нас своїм обличчям, поверхня стіни повинна бути однорідною і рівною. Всі нерівності, тріщини, лакофарбові залишки і острівці попередніх покриттів – це все повинно бути прибрано без сліду.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Перше, що входить до етапу підготовки стін під шпалери – очищення поверхні від старих шпалер або фарби. Попередні шпалери перед тим, як ви почнете їх обривати, краще змочити водою з пульверизатора або просто вологою губкою. Щоб прискорити цей процес, зробіть не дуже великі, але часті надрізи. Незамінним помічником вам у цій роботі буде шпатель. Він не тільки підковирне особливо неслухняні шматочки декоративного паперу, але і загляне з зачисткою у важкодоступні місця.

Коли процес демонтажу старих шпалер завершено, ми переходимо до наступного етапу підготовки стін під шпалери – відмиванню стін від залишків клею чи побілки. Знову змочуємо стіни і вірним шпателем відскрібаємо непотрібні залишки.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Якщо процес видалення старих шпалер досить нескладний, то над видаленням фарби доведеться попітніти. Часом така робота ставить у глухий кут навіть досвідчених майстрів.

Такий етап підготовки стін під поклейку шпалер залежить від виду лакофарбового покриття і поверхні, на якій воно нанесене. Найбільше доведеться повозитися з олійною фарбою на бетонних стінах. В такому випадку підійде хімічний метод видалення – за допомогою рідкого скла; суміші карбонату калію і вапна; хімічних розчинників. Всі методи різною мірою досить токсичні і працюючи з ними доведеться дотримуватися заходів безпеки. Другий варіант – механічний метод – болгарка зі спеціальною насадкою.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Якщо мова йде про видалення акрилової фарби, то тут потрібно тільки терпіння і фізична сила. Такі фарби легко видаляються тієї ж болгаркою або просто металевим скребком і щіткою, а ще простіше – змити їх міцним мильним розчином.

І, що дуже важливо – термічним способом видалення фарби не варто самостійно користуватися, щоб уникнути пожежі.

Етапи підготовки стін під шпалери. Порядок робіт

Зі старими шпалерами і фарбою розібралися, а тепер приступаємо до основних етапів підготовки стін під поклейку шпалер.

Якщо ви не хочете через короткий термін після ремонту ловити шпалери, що відшаровуються, то не варто зупинятися на першому етапі підготовки стін під обклеювання – демонтаж старого покриття поверхні, а краще негайно перейти до наступного.

Потрібно пройти ще кілька етапів – грунтовка і шпаклівка.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Грунтовкою просочують поверхня стін в приміщенні для посилення ефекту адгезії і щоб запобігти можливі дрібні кришення в стінах, що в свою чергу зменшує кількість пилу в кімнатах.

Найчастіше ґрунтовка містить у собі антибактеріальні складові, що дуже важливо в боротьбі з утворенням цвілі і грибка на шпалерах.

До того ж, погрунтована поверхня не гігроскопічна, що дає можливість швидше висохнути шпаклівці і щпалерному клею.

З цієї ж причини дуже важливо підготувати стіни до поклейки шпалер шпаклівкою, яка нівелює більшість недоліків стіни, допущених будівельниками.

Як грунтувати при підготовці стін під обклеювання шпалер

Перед початком робіт склад грунтовки слід гарненько розмішати і, якщо того вимагає консистенція грунтовки, додати спеціальний склад.

Грунтовка наноситься на поверхню стін широким пензлем або валиком. Дуже важливо уникати появи утворення білої піни в процесі. Фахівці рекомендують наносити грунтовку на етапі підготовки стін до поклейки шпалер у кілька шарів. Кількість шарів, як правило, вказана на упаковці. Наступні шари наносять, не чекаючи висихання попередніх.

Шпаклівку можна наносити через добу після нанесення останнього шару ґрунтовки.

Як правильно шпаклювати стіни під поклейку.

Шпаклювання – зовсім не важке заняття. Тут головне дотримати технологію, нічого не переплутати і хоч трохи вміти поводитися з будівельним інструментом.

По властивості шпаклівки бувають гіпсові, полімерні або, як їх ще називають, – акрилові і цементні.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Сучасний виробник пропонує готові шпаклівки для підготовки стін під шпалери і сухі суміші для цієї ж мети.

Якщо ви на кінцевому етапі підготовки стіни під монтаж шпалер Івано-Франківськ, то шпаклівку краще наносити широким шпателем. Вона чіпко схопиться з раніше нанесеною грунтовкою, ліквідує всі тріщини і дрібні недоліки на поверхні стіни і дозволить шпалерам добре влягтися на клей.

Після нанесення шпаклівки і перед початком обклеювання стін шпалерами – дайте стіні відпочити, як мінімум добу.

Бетонні, цегляні і панельні стіни. Як правильно підготувати під шпалери

Різниці в підготовці бетонних стін під поклейку шпалер і описаними вище етапами підготовки до оклеювання – практично немає. Тільки ще раз настійно рекомендуємо дотримуватися всього циклу і порядку робіт перед останнім етапом декорування стін. Бетон володіє пористою поверхнею, яка досконало позбавлена адгезії і при такому розкладі не варто чекати того, що шпалери будуть чіпко триматися до того моменту, коли ви знову захочете оновити приміщення – вони впадуть набагато раніше.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

У панельних будинках ситуація не легше. Крім браку, який дає нам бетон, рівність стін у таких будівлях викликає велике питання навіть не вдаючись до ретельних вимірів. Достатньо просто уважно поглянути на кути і виступи. А при обклеюванні панельних стін шпалерами, багато хто помічав, що шпалери лягають віялом в кутах або йде перекіс паперового полотна з-за порушеною лінією стін і перепадів розмірів в місцях стику. У таких випадках, крім дотримання всіх етапів підготовчих робіт перед поклейкою шпалер, слід по можливості максимально вирівняти стіни і кути.

Цегляні стіни теж можуть піднести безліч несподіваних сюрпризів перед початком робіт по підготовці стін під шпалери. І в цьому випадку професіонали радять приділити циклу шпатлювання особливу увагу, щоб досягти максимальної рівності стін і захистити цеглу від руйнування, грибка та плісняви, а шпалерам дозволити максимально довго протриматися.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

У чому різниця підготовки стін під поклейку рідких і флізелінових шпалер

Рідкі шпалери, що набирають останнім часом обертів популярності, насправді, всього лише різновид декоративної штукатурки. І, якщо вже говорити про різницю підготовчих циклів перед підготовкою стін під шпалери, для флізелінових і рідких шпалер, то слід згадати саме про заключний цикл, який має суттєві відмінності в залежності від того, чим ви будете декорувати стіни.

Якщо ви плануєте нанести на поверхню вінілові, паперові або флізелінові шпалери, то після всіх чисток нанесення шарів грунтовок та шпаклівок на стіну, її доведеться гарненько зашкурити металевою сіткою або наждачним папером, видаляючи дрібні нерівності. Проводити такі процедури слід після повного висихання шпаклівки, інакше попередня робота буде зіпсована геть і доведеться переробляти повністю всі етапи.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

При поклейці флізелінових шпалер, досить дотримувати декілька простих правил: починати від вікна; закрити в приміщенні всі вікна, щоб уникнути протягів і аж до повного висихання стін; для рівномірного розподілу шпалер на стіні використовувати спеціальний валик і будівельний трикутник.

А ось останній цикл перед нанесення рідких шпалер вимагає особливої ретельності. Якщо флізелін і папір стерплять легкі похибки, то рідкі шпалери можуть помститися недбайливому господареві за недбале ставлення до роботи і витягнути з бетонної стіни плями і розводи, які абсолютно не нададуть ніякої родзинки в ваш дизайнерський ремонт.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Тому, підготовка стін, а особливо бетонних і цегляних під рідкі шпалери, – дуже важливий етап, що вимагає ретельності і скрупульозності, а також спеціальних складів, які необхідно буде наносити в кілька грунтувальних шарів.

Один з таких ідеальних варіантів остаточного циклу підготовки бетонних стін під рідкі шпалери – гіпс. Такий розчин надійно захистить клейкий склад, що становить основу рідких шпалер, дозволить їм надійно вчепитися в бетонну поверхню і підвищить час експлуатації покриття.

Гіпс відмінно рихтує всі найдрібніші нерівності і кратери бетону, а також легко переживає шліфування. Після повного висихання бетонна стіна з гіпсовою поверхнею грунтується і покривається білою фарбою на водній основі. Це дуже важливо зробити при підготовці стін під поклейку, щоб рідкі шпалери не втратили свій пігмент і не вийшло різнотону з колірним пантоном.

Після закінчення висихання рідких шпалер, наноситься шар зміцнюючого і захисного грунту прямо на поверхню стін. Самі ж рідкі шпалери наносяться на поверхню звичайним валиком або шпателем, як класична штукатурка.

Як правильно клеїти шпалери – інструкція та поради щодо виконання робіт

Необхідно слідувати декільком правилам, що спрощує процес по наклеюванню шпалерного полотна і дозволяє уникати допущення помилок. Тому перед виконанням роботи потрібно ознайомитися з інформацією про правильний монтаж шпалер Івано-Франківськ. В цьому випадку вам не доведеться витратити зайві сили, «винайти велосипед».

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Вибираємо матеріали та розраховуємо їх кількість

У будь-яких будівельних магазинах ви можете попросити консультанта-продавця, і він з посмішкою розрахує вам кількість рулонів шпалер, який знадобиться для роботи. Але для розрахунку необхідні габарити приміщення, яке потрібно обклеювати шпалерами. Тому вам необхідно знати довжину, ширину кімнати і висоту стелі. Порахуйте також, скільки в кімнаті вікон і дверей.

Використовуючи калькулятор, можна вирахувати загальну площу стін і розділити її на площу одного рулону шпалер. Отриману цифру округлюють у більшу сторону. При виборі шпалер з малюнком, який повинен враховуватися під час нарізання полотна, необхідно збільшити цю цифру на 20 %.

Для обклеювання шпалерами необхідно мати і ще один обов’язковий матеріал – це шпалерний клей. Клейовий склад підбирають, враховуючи обраний вид шпалер. Упаковка будь-якого виду клею містить інформацію про те, як його правильно готувати.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Розрахунок необхідної кількості рулонів шпалер

Крім цього, на упаковці можна прочитати про максимальну кількість рулонів, яку приклеюють, використовуючи то кількість клею, що містить упаковка. Завдяки цьому, легко підраховується необхідна кількість клею. При запланованому проведенні грунтовки стін (якщо використовується такий же клей), придбайте на одну упаковку більше.

Декорувати інтер’єр квартир і будинків дуже просто. Бо виробниками випускаються бордюри, що мають різну ширину. Вони здатні підкреслити основне забарвлення шпалер. Наклейка бордюрів проводиться уздовж стелі, вікон та дверей. Нерідко, наклеївши бордюри горизонтально або вертикально, поділяють зорово стінку на кілька частин.

Підготовка необхідного інструменту

Для обклеювання кімнати шпалерами необхідна підготовка наступних інструментів:

 1. Відра або інши ємності, в якій зручно розводити клейовий розчин;
 2. Кисті або валика на штанзі, з допомогою якого клей легко наноситься на поверхні стін і шпалерне полотно;
 3. Ножиць або канцелярського ножа, яким зручно нарізати шпалери на полотна, що мають потрібну довжину;
 4. Простого олівця – наносяться їм потрібні мітки;
 5. Схилу;
 6. Металевого шпателя;
 7. Щітки або гумового валика – їм розгладжуються приклеєні полотна шпалер;
 8. Рулетки.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Підготовка інструментів для наклеювання шпалер

Приклеюємо шпалери, дотримуючись певних правил

Приступаючи до обклеювання стін шпалерами, дотримуйтеся наступного порядку:

Перед початком робіт ретельно готують приміщення. По можливості звільняють його від меблів, якщо це неможливо – відсувають її від стін закривають від можливого попадання пилу поліетиленовою плівкою.

Про підготовку стін під наклеу шпалер говорилося раніше.

Якщо дозволяє можливість – вирівнюють кути.

Потім фарбують або білять стелю, після чого починають обробку стін. Спочатку необхідно заміряти висоту стіни, після чого від рулону відрізають шматок полотна шпалер, відповідний цій довжині з невеликим запасом. Деяким майстрам зручніше докласти шпалери до стінки, вимірявши відстань від стелі до підлоги, і поставивши позначку олівцем. Але при цьому потрібна допомога ще однієї людини, оскільки неможливо поодинці підтримувати рулон шпалер і відміряти відстань.

Зазвичай недосвідчені майстри не знають, з якого боку приступати до обклеювання кімнати шпалерами. Підказуємо: якщо ви придбали шпалери, які наклеюються внахлест, починати їх приклейку потрібно від вікна. Такий спосіб допоможе візуально вкривати щви, що утворюються при наклейці. При наклеюванні шпалер впритул не має принципового значення, звідки починати їх клеїти.

Відрізавши полотно шпалер необхідної довжини, намажте його шпалерним клеєм, розведеним перед самим початком робіт, враховуючи час його приготування. Приготування всіх сучасних клейових розчинів найчастіше займає 15-30 хвилин. Наносячи клей, зверніть особливу увагу на краї полотна – вони не повинні бути сухими. Краще промазати їх зайвий раз.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Наносимо клей на стіну за допомогою валика

Після цього полотно повинно протягом декількох хвилин просочитися розчином. За цей час можна встигнути промазати клеєм стінку, на яку будете наклеювати цю смужку шпалер. Працювати треба швидко, оскільки якщо шпалери будуть промокати більш тривалий, ніж належить, час, вони можуть розкиснути. У цьому випадку ви не зможете приклеювати такі листи на стіну. Вони просто пропадуть.

Для того, щоб було зручно працювати з довгим полотном, необхідно підігнути його нижній край, щоб він не плентався по підлозі.

Прикладати полотно краще, починаючи зверху стіни. Для цього користуються стільцем або драбиною, в залежності від висоти стелі. Вирівнювання бічного краю виробляють, використовуючи схил. Деякі майстри спочатку проводять вертикальну лінію по стіні для того, щоб потім по ній приклеювати перше полотно шпалер.

Використовуючи широку щітку або гумовий валик, потрібно ретельно розгладити приклеєне полотно. Розгладжуючі рухи виконуються зверху вниз по діагоналях. Завдяки цьому шпалери щільно притискаються до поверхні стіни, видаляються з-під них бульбашки повітря і зайвий клей. Виступивший за шпалери клей можна видалити за допомогою вологої ганчірки або губки.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Якщо внизу залишилися надлишки шпалер, їх відрізають за підлогового плінтуса і стелі

Приклеювання інших листів виконують аналогічним чином, рівняючи їх з першим приклеєним полотном.

Як правильно наклеїти шпалери, що мають малюнок

Якщо ваш вибір впав на шпалери, що мають будь-який малюнок, то вони потребують підбору, що змушує дуже уважно і правильно проводити розкрій полотен.

Добирають малюнок, використовуючи будь-який з двох способів:

 1. Наклеївши перший лист на стіну, замір другого полотна виробляють на стіні. Намагаючись поєднати малюнок, залишають мітки на рулоні шпалер вгорі і внизу. Згинають шпалери по мітках і розрізають. Такий спосіб можливий тільки у випадку, коли шпалери наклеюють дві людини.
 2. Нарізають полотна з рулону шпалер мірками, знятими зі стіни, тільки поєднують малюнок не на стіні, а на підлозі. Відрізають полотно і кладуть його на підлогу, щоб малюнок був зверху. Паралельно розкочують рулон, при цьому зсувають його на таку відстань, щоб поєднати всі елементи візерунку. Після цього шпалери надрізають по мітках і провадиться розкрій.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Необхідно приклеювати шпалери встик – так не порушиться малюнок

Правильне наклеювання шпалер в кутах

При обклеюванні стін шпалерами кути – прямі або нерівні, здатні доставити великі проблеми новачкам. Професіоналові не складно впоратися з будь-яким кутом. Цікаво дізнатися про таємниці їхньої майстерності. Виявляється, в цьому немає нічого складного.

Не варто в кут клеїти ціле полотно шпалер. Досвідченими майстрами в кутах робляться стики двох листів шпалер, а для того, щоб зробити його ідеально рівним, вони використовують прийом, яким охоче ділиться з новачками.

Вони наклеюють два полотна внахлест на п’ять сантиметрів. Потім беруть гострий канцелярський ніж і розрізають обидва полотна. Потім прибирають відрізані частини, знову промазують стіну клейовим розчином і полотна, з яких відрізані зайві смужки, знову приклеюють до стіни. Ця технологія дозволяє отримати стики, які практично не помітно.

Таким способом можна обклеїти шпалерами внутрішні кути, а як обклеюються зовнішні кути, які необхідно обробити, коли потрібно приклеїти шпалери на дверні і віконні укоси?

При самостійному виконанні обклеювання шпалерами зовнішніх рівних кутів необхідно викроювання полотна провести таким чином, щоб кути можна було обернути. Однак, на жаль, не у всіх випадках цей спосіб можна застосувати. Якщо це неможливо, приклеюється два полотна, розташовуючи їх по сторонах кута, при цьому ребро видно. Його можна попередньо пофарбувати в тон, відповідний під шпалери, або закрити під пластиковий обробний куточок, приклеєний за допомогою монтажного клею.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Оптимальні умови для наклеювання шпалер

Не рідко на паперових шпалерах після того, як вони висохнуть, з’являються бульбашки і складочки. Для того, щоб цього не відбувалося, потрібно виконувати наступні рекомендації:

 1. Обклеювати стіни шпалерами в приміщенні, температура в якому повинна бути 23-25 градусів.
 2. У приміщенні, де проводиться обклеювання стін шпалерами, не допускаються протяги, поки приклеєні шпалери повністю не висохнуть.
 3. Бажано, щоб на недостатньо висохлі шпалери потрапляли прямі сонячні промені.

Невибагливими є шпалери з флізеліновою основою. Вони коштують набагато більше, ніж звичайні паперові шпалери, але зате дуже зручні в роботі. Коли наклеюються такі шпалери, клейовий розчин наноситься тільки на стіни, а сухе полотнище за допомогою валика легко накатати до їх поверхні. Роботу виконати можна за більш короткий термін (вдвічі швидше), при використанні рулонів, що мають ширину один метр.

Найбільш клопітно для новачків під час обклеювання стін шпалерами справлятися з різними перешкодами – трубами, розетками, вимикачами та іншими елементами, якими рясніють стіни в деяких квартирах.

Ви дізналися про тонкощі обклеювання стін шпалерами, тому можете починати ремонтні роботи. Тепер ви знаєте, яким способом зручніше, швидше і правильно клеяться шпалери. При знанні точного порядку виконання робіт і результати будуть хорошими.

Монтаж шпалер Івано-Франківськ

Скільки коштує поклеїти шпалери?

Часто люди цікавляться вартістю ремонтних робіт, а зокрема яка ціна на поклейку шпалер в Івано-Франківську. Також радимо скористатися калькулятором для розрахунку шпалер. Відразу хочеться обмовитися, що дешево поклеїти шпалери вам швидше за все не вийде, знайти майстра, який поклеїти шпалери за «копійки» теоретично звичайно можна, але практично нереально. Отже, вартість поклейки шпалер зазвичай розраховується в гривнях за квадратний метр. Як визначити квадратні метри ваших стін ми писали раніше. А стартує ціна в нашій компанії від 50 рублів за м 2 (метр в квадраті). Насправді це досить бюджетний майстер і вартість обклеювання кімнати в 6 кв. метрів обійдеться Вам приблизно в 600 гривень. Середня ж вартість наклейки шпалер коштує 40 гривень за квадратний метр. Таким чином велика кімната в 20 квадратів увіллється в 1800 – 2000 гривень.