Не завжди проведення маніпуляцій з сантехнічним обладнанням вимагає участі спеціаліста. Такий процес, як установка сифона на раковину на кухні, настільки нескладний, що з ним може впоратися кожен дорослий член родини.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Потрібно тільки правильно підібрати пристрій, ознайомитися з інструкцією до нього і дотримуватися кількох правил. Тоді робота з очищення, заміни або встановлення сифона під раковину завершиться швидко і без серйозних проблем.

Що передує встановленню

Такий захід, як встановити сифон на раковину або іншу сантехніку, є обов’язковим. Ключовим елементом в системі внутрішньоквартирних інженерних комунікацій є цей виріб. На нього покладена функція перешкоджання проникненню неприємних каналізаційних запахів у приміщення кухні або санвузла.

Принцип дії цього пристрою заснований на різниці в тиску рідин. Вода, зупинившись в трубі, що має вигнуту форму, утворює природний затвор, а точніше пробку, замикаючу запахи. Одночасно стоки безперешкодно потрапляють у каналізацію.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Перед тим, як кріпити сифон до раковини, слід уточнити наступні нюанси:

 1. Діаметр випускного патрубка, який є частиною пристрою, що безпосередньо контактує з системою відведення стоків. Передбачені певні стандарти — 32, 40 і 50 міліметрів.
 2. Наявність переливу. Цей момент є особливо актуальним для тих типів мийок, які забезпечені додатковим зливом, розташованим у верхній частині.
 3. Матеріал виготовлення виробу. Це може бути пропілен, полівінілхлорид, латунь, набагато рідше — бронза.
 4. Не виключено, що буде потрібно нарощувати довжину, використовуючи гофровану або жорстку трубу, тому потрібно виконати виміри між сантехнікою і виходом каналізації.

З викладеної інформації ясно, що складання простих моделей і процес, як прикрутити сифон до раковини, багато часу не займає, і не вимагає наявності спеціальних знань. У разі виникнення проблем з монтажем, розібратися з ними можна за допомогою сантехніка.

Особливості конструкції

Необхідність в придбанні або заміні даного виробу виникає у разі, коли старий пристрій стає непридатним до експлуатації, а також з причини, яка не пов’язана конкретно з ним.

Наприклад, придбано кухонний гарнітур і тепер потрібно поміняти не лише мийку, але і виконати нове встановлення сифона на раковину. Часто відбувається так, що конструкція вже наявного пристрою повинна бути іншою.

Щоб під мийкою облаштувати гідрозатвор, сьогодні виробники пропонують різні види сифонів.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Всі вони можуть бути більш складної конструкції, якщо потрібна установка сифона на раковину з переливом. Також колінні вироби виробляють плоскими. Вони актуальні для розміщення під душовою кабінкою, а подвійні монтують під здвоєними мийками.

Для кухонних потреб краще підходить пляшкова модель, але в разі дефіциту вільного простору або з інших причин можна задіяти і колінні U-образної та S-подібної форми. Останні моделі краще задіяти при умові мінімуму вільного простору. До того, як встановити сифон для раковини на кухні, потрібно підібрати його модель.

У спеціалізованих магазинах, які торгують сантехнікою, завжди є великий вибір даної продукції. Тому проблем не виникне, якщо потрібно придбати виріб нескладної конструкції, який можна швидко і легко розібрати/зібрати при необхідності ліквідувати засмічення або виконати профілактичне очищення.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Перед тим, як поставити сифон на раковину на кухні, при його покупці потрібно орієнтуватися на:

 • величину вільного місця під мийкою;
 • технічні характеристики, до яких належать надійність матеріалу виготовлення прокладок, і прохідність виробу;
 • наявність можливості його розбирання з метою обслуговування;
 • зовнішній вигляд, коли тумба не буде приховувати пристрій.

Різноманітність варіантів збірки і встановлення

Існують різні способи складання сифона — деякі вироби спочатку збирають, а потім герметично під’єднують до отвору зливу мийки та каналізаційного патрубку. Інші моделі доводиться комплектувати в процесі їх монтажу.

Послідовність складання сифону пляшкового типу відрізняється від аналогічних маніпуляцій з іншими видами таких пристроїв.

Встановлення пляшкового сифону

Роблячи покупку в магазині, перед ти, як зібрати для раковини на кухні сифон даного типу, слід звернути увагу на те, що моделі, виготовлені з пластику, бувають двох видів:

 • недорогими, що складаються з десяти і більше деталей;
 • брендовими, укомплектованими інтегрованими прокладками.

Другий тип пластикових сифонів відрізняється тим, що для виробництва їх корпусу і ущільнювальних кілець застосовують високоякісні полімери. Вартість даних виробів вище, але і служать вони довго. До того ж збірку сифону для мийки виконати простіше, оскільки він складається тільки з трьох частин, які легко з’єднуються і регулюються.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

На відміну від брендових виробів звичайні пристрої комплектуються не менше, ніж з 10 елементів, які слід поставити в певне місце, не переплутавши між собою ущільнювачі.

На кухні монтаж сифона для раковини починають в останню чергу тільки після того, як повністю облаштована каналізаційна система, встановлений кухонний гарнітур.

Процес, як зібрати сифон для мийки недорогої моделі з безлічі деталей, складається з наступних етапів:

 1. Розпаковують комплект і перевіряють наявність усіх елементів. Потрібно переконатися, що трубки і пляшкова частина герметичні і мають гладку поверхню, а гофра еластична, прокладки — цілі і щільні.
 2. Далі беруть плоску тонку прокладку певного діаметра і натягують її акуратно на місце різьбового з’єднання «склянки», не допускаючи перекосів. Прикручують його кришки.
 3. На патрубок надягають накидну гайку. і конусну прокладку.
 4. З’єднують «стакан» з патрубком.
 5. На гофровану трубу встановлюють гайку і прокладку.
 6. З’єднують гофру з «склянкою» і розподіляють деталі, що залишилися.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Після завершення збирання приступають до того, як встановити сифон на кухні під мийкою. Його необхідно розташувати у напрямку до зливного отвору, а гофру — у бік розтруба каналізації. Пляшкову частину потрібно розташовувати внизу — в ній створюється гідрозатвор.

Коли кріплення сифона до раковині виконано, слід оформити зливний отвір:

 1. Металеву решітку і білий ущільнювач поміщають на місце розташування і вставляють довгий кріпильний гвинт.
 2. Під мийкою монтують горловину.
 3. Накидні гайки підтягують.

На цьому процес, як правильно встановити сифон під раковиною, завершено. Залишилося вставити гофру в каналізаційний відвід, що, як правило, представляє собою широкий патрубок. Для забезпечення герметичності даного з’єднання застосовують герметик і перехідник.

Встановлення пристрою з переливом – як правильно зібрати

Перелив відноситься до важливої частині сифону, що дозволяє не допустити затоплення кухонного приміщення у разі, коли засмітився отвір зливу, а рідина може ось-ось виплеснутися на підлогу з мийки, наповненої до самих країв. Подібне улаштування сифону для раковини вважається прогресивним рішенням.

Можна зовні мийки побачити, що там розташовується один великий або кілька маленьких отворів. У першому випадку з зовнішньої сторони розміщують декоративну деталь, що слугує для прикриття цього отвору. Перелив являє собою додаткову трубку — гофровану або жорстку.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Її закріплюють на раковині із зворотного боку навпроти отвору переливу, а іншим кінцем поміщають в патрубок сифону. Кріплення до мийки виробляють гвинтом, а герметичне з’єднання з патрубком забезпечують за рахунок затягування накидної пластикової гайки.

При виконанні таких видів робіт, як монтаж сифону Івано Франківськ на кухні, встановити перелив або інші каналізаційні елементи, важливо герметично з’єднувати всі фрагменти з обов’язковим застосуванням ущільнювача. В даному випадку щільне пластикове або гумове кільце, яке буває овальної, круглої або прямокутної форми, фіксують під розтрубом, який закріплений із зворотного боку пристрою.

Якщо слідувати інструкції, як правильно встановити сифон з переливом, його далі потрібно перевірити на герметичність, для чого:

 • зливний отвір щільно закривають;
 • набирають у раковину великий обсяг води;
 • спостерігають за тим, як рідина надходить у сифон по переливу.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

У тому, як правильно зібрати сифон, немає нічого особливо складного. Доказом якісної установки є відсутність протікання. У зворотному випадку слід ще раз переконатися в наявності прокладок і щільніше закрутити накидні гайки.

Під’єднання сифону до каналізаційної системи

Процес, як підключити сифон до раковини, завершено і тепер потрібно під’єднати пристрій до каналізаційної труби. Існує кілька варіантів, як це можна зробити. Вибір способу залежить від особливості конструкції моделі з гідрозатворів і від розташування виходу каналізації.

Простіше всього підключення до системи відведення стоків виконувати під час проведення ремонту в приміщенні. Саме тоді при облаштуванні каналізації потрібно продумати найбільш оптимальне розведення.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Але вся справа в тому, що такий вид заходів, як поставити сифон на раковину, доводиться виконувати набагато частіше, ніж капітальний ремонт. Причиною заміни може стати як поломка пристрою, придбання нового меблевого гарнітура.

Нерідко вибирати варіант, як виробити монтаж сифону Івано Франківськ на раковину і зістикувати з відведенням каналізації, доводиться на ходу. Перевага гофрованої труби полягає в тому, що, завдяки рухливості й еластичності, її можна поставити в будь-якому місці, а в разі потреби і витягнути до необхідної довжини.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Але, на жаль, у гофри є серйозний недолік – вона зношується набагато швидше, ніж жорсткий елемент. Крім цього, через м’якість матеріалу виготовлення, гофрована труба починає провисати, в результаті чого в системі відведення стоків збирається засмічення.

Також вона схильна накопичувати забруднення за рахунок ребристої внутрішньої поверхні гофри. В результаті матеріал втрачає форму, оскільки він витягується. Якщо при вдалому розташуванні відведення каналізації існує можливість, тоді можна самостійно поміняти гофрований елемент на відрізок труби.

Як зібрати сифон для ванни – інструкція для самостійного монтажу

Серед обивателів вважається, що сучасна сантехніка, настільки складна, що працювати з нею можуть лише досвідчені професійні майстри, у яких є відповідна кваліфікація і дорогий інструмент. Проте, існують такі рутинні, регулярно повторювані операції, які цілком можна навчитися виконувати своїми руками, наприклад, заміна сифона у ванній Івано Франківськ.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Злив ванни часто забивається, гофра з часом стирається, з-за чого виникають протікання. Щоб усунути ці проблеми, прилад треба зняти, почистити або замінити.

Що це таке?

Сифон – це сантехнічне пристрій, який використовується для під’єднання зливу ванни або душа до каналізаційної системи. Цей прилад виконує три основні функції: забезпечує швидкий, безперешкодний злив води, герметичність і відсутність запаху каналізації в приміщенні.

Все це можливо завдяки особливій конструкції сифона у вигляді зігнутої труби, в якій виникає гідрозатвор, який не пропускає неприємні запахи в приміщенні. Перед тим як встановити сифон на ванну, потрібно вибрати нову відповідну модель. Існують наступні основні різновиди приладів:

 1. Металеві. Металеві моделі найчастіше виготовляються з чавуну або міді. Вони більш дорогі, їх складання і монтаж важче для непідготовленого майстра з-за громіздкого розміру і жорсткої форми. Чавунними сифонами комплектувалися ванни радянської епохи, тому їх надійність і довговічність всім знайомі не з чуток.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Металевий сифон

 1. Пластмасові. Сучасні моделі зазвичай виготовляються з пластику з додаванням металевих деталей. Вони більш легкі, компактний, гнучкі і недорогі. Завдяки цим якостям монтаж сифона для ванни став набагато простіше і зручніше.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Сифон пластмасовий

Зверніть увагу, що в асортименті сантехнічних магазинів представлені вже більш технологічні і функціональні моделі, забезпечені автоматикою. У таких приладів є пробка з автопод’ємом зливу, що дуже зручно у використанні. Однак, ці прилади дорожче і є «вередливими», тому вони часто ламаються.

Необхідні інструменти

Якщо ви вже вибрали новий сифон у ванну, то саме час подбати про необхідний інструмент. Щоб виконати заміну цього сантехнічного приладу, потрібні ще гідроізоляційні матеріали. Однак, всі

потрібні інструменти, як правило, є в арсеналі кожного домашнього майстра.Для якісного монтажу сантехніки потрібно:

 • Компактна болгарка з відрізним кругом або лобзик з ріжучим полотном по металу, для того щоб демонтувати старий, зношений сифон, якщо він відноситься до старого типу і зроблений з чавуну.
 • Плоска і хрестова викрутки.
 • Невеликий молоток, якщо сифон металевий.
 • Герметик на силіконовій основі, ФУМ-стрічка, гумовий ущільнювач.
 • Плоскогубці.
 • Набір шестигранників, якщо встановлюється прилад оснащений автоматикою.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Інструменти

Важливо! Важливим критерієм вибору сифону є його висота, адже саме від цього параметру залежить те, на яку висоту потрібно буде піднімати ванну. Вважається, що для комфортної установки зливу потрібно, щоб між підлогою та дном чаші було не менше 15 см.

Демонтаж старого приладу

Перед тим як зібрати сифон для ванни, необхідно демонтувати старий прилад. І ця задача часом виявляється набагато складніше, працевитратніше, ніж безпосередньо заміна на нову модель. Складність завдання залежить від конструкції сифону, а також відстані між підлогою і дном чаші, необхідної для маневрів. В залежності від характеристик демонтованого обладнання, завдання може виконуватися такими способами:

 1. Якщо сифон пластиковий радянського зразка, то для його демонтажу потрібні плоскогубці, викрутка. Спочатку потрібно з допомогою шліцевої викруткою відгвинтити гвинти, що фіксують злив і перелив. Потім акуратно знімають сітки, а потім з-під ванної від’єднують шланг від переливу і каналізації.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Демонтаж сифону

 1. Якщо сифон старовинний вилитий з чавуну або міді, то демонтаж обв’язки можна виконати тільки за допомогою болгарки з відрізним диском на 115 мм. При використанні куто-шліфувальної потрібно надіти захисний окуляри, рукавиці. З її допомогою потрібно акуратно пропиляти по колу злив секторами. Потім в ці пропили вставляють викрутку, постукуючи по ній полотком, відокремлюють від зливу ванни. Таким же чином поступають і з переливом.

Пам’ятайте, що при демонтажі сифону важливо діяти дуже акуратно, щоб не пошкодити ванну, щоб на емалі не з’явилися сколи або тріщини. Найскладніше зняти литі моделі старого зразка з чавуну або міді, так як вони за час експлуатації «прикипають», тому їх важко відокремити, не пошкодивши ванну.

Технологія встановлення

Монтаж сифону Івано Франківськ або його обслуговування – рутинна операція, яку може виконати своїми руками кожен домовласник. Найголовніше, перед початком робіт обов’язково потрібно перекрити водопостачання, щоб не залити ванну під час заміни сантехнічного обладнання. Далі встановлення сифону згідно наступного алгоритму:

 • У першу чергу потрібно перекрити гаряче і холодне водопостачання, а також підготувати необхідні інструменти та гідроізоляційні матеріали (фум-стрічку, герметик, прокладки).
 • Спочатку потрібно розкрити упаковку з сифоном, розібрати його на складові частини і уважно ознайомитись з інструкцією.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Складові сифону

 • Потім потрібно взяти круглу прокладку, по всьому діаметру добре промазати її герметиком, а потім вставити її в отвір зливу. Причому робити це краще з нижньої сторони ванни.
 • Далі треба взяти відповідний елемент сифону з переливом і також знизу вставити його в отвір.
 • Потім потрібно вставити у відповідну частину сифона і переливу захисно-декоративні точки і зафіксувати за допомогою гвинта.
 • Після цього потрібно взяти маленьку гофровану трубу, акуратно розтягнути, надіти гайку, а на неї конусоподібні ущільнювачі широкою частиною до гайки.Кінець тонкої гофрованої трубки під’єднати в отвір зливу, а потім акуратно затягнути пластикову гайку.

Заміна та монтаж сифона Івано-Франківськ

Встановлення сифону

 • Далі за допомогою прокладок і пластикових гайок прикручують основну частину сифону, гідрозатвор, до трубок, а потім розтруб гофри вставляють в каналізацію, після чого відрегулювати положення сифону.

Пам’ятайте, що всі з’єднання між конструктивними елементами сифону повинні бути повністю герметичними. Для цього використовується герметик на силіконовій основі, ФУМ-стрічка, різного виду гумові прокладки.

За необхідності звертайтеся до нащої компанії – наші фахівці проконсультують вас і нададуть допомогу.