Так чи інакше, більшість з нас часто замислюється про красиве підсвічування в своїй квартирі або приватному будинку. Хтось хоче підсвітити стелю у вітальні, хтось меблі на кухні, а хтось фасад заміського будинку. Останнім часом все більшу популярність набуває світлодіодна стрічка. Так як її можна сховати від очей, а буде видимим тільки приємне світло, того чи іншого кольору. Але монтаж такої стрічки, не найпростіше заняття. З ним пов’язано багато питань і проблем. Багато хто не знає, як, що і куди підключати. Але це не найстрашніше. Часто бувають такі ситуації, коли людина, що зовсім нічого не знає про світлодіодні стрічки, приходить в магазин. А продавці, часто не мають потрібного обсягу знань для консультації і продають тільки саму стрічку. На питання людини чи буде вона працювати, відповідають позитивно. Але ж грамотний продавець повинен був уточнити, купив клієнт блок живлення, контролер і підсилювач сигналу? А ось тут у багатьох продавців дійсно виникають проблеми. На жаль, продавців роздрібних точок рідко навчають виробники, як правильно користуватися тим чи іншим товаром. Від цього може виникати велика кількість проблем. Давайте проведемо невеликий лікнеп по монтажу світлодіодної стрічки Івано-Франківськ. Не поспішайте закривати статтю, якщо ви збираєтеся найняти робітників, для виконання цього завдання, адже вам перевіряти їх роботу. А перед тим як вони приступлять до роботи, радимо вам закупити комплектуючі, щоб уникнути перспективи нарватися на куплений робочими мотлох. І справа не у відсутності кваліфікації останніх, а в банальному бажанні заробити. Так що ми починаємо.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Загальні поняття

Почнемо з самої звичайної однокольорової стрічки і будемо по мірі ускладнення додавати в схему ті або інші пристрої для правильної роботи стрічки. Для підключення однокольорової стрічки, нам з вами потрібен блок живлення. Порахувати потужність блоку живлення не складно. Потрібно помножити потужність на кількість метрів. Кожна світлодіодна стрічка має певну потужність, як правило, від трьох до двадцяти чотирьох ват на метр. Візьмемо за основу стрічку, потужністю 14.4 вт на метр. Нам з вами потрібно десять метрів для покриття наших потреб. Виходить, що нам потрібен блок живлення на 144 вата, але є кілька умов. Перше — блоки бувають тільки на 150 ватт. Друге — для коректної роботи стрічок, потрібен запас потужності приблизно 25-40 відсотків. Це не порада від себе, так говорить більшість провідних виробників стрічок, і потрібно це для відсутності нестачі потужності, яка може негативно позначитися на роботі світлодіодів.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Блоки живлення для світлодіодних стрічок

Навіщо потрібен блок живлення? Більшість світлодіодних стрічок розраховані на напругу 12 вольт. Так простіше організувати коректну роботу самого джерела світла — світлодіоди. Вкрай рідко зустрічаються стрічки для ледачих, які розраховані на 220 вольт, але ми не радимо купувати їх. Так як це не зовсім правильний пристрій, світлодіоди якого, напевно швидше деградують. Та й не просто так, не один з провідних виробників світлодіодної стрічки не випускає подібних речей. Отже, блок живлення перетворює напругу з 220 на 12 вольт, і світлодіодна стрічка працює коректно. Потужність вироблених багатьма виробниками блоків живлення обмежена на позначці 200 ватт. А це означає, що через кожні десять метрів нашої стрічки знадобитися новий блок живлення. Це не особлива проблема, так як вам знадобитися провід для підключення блока до джерела живлення і все. Працювати кілька блоків живлення будуть від одного вимикача, так що ніякого дискомфорту це не повинно доставити.

Пам’ятайте, що з’єднувати стрічки між собою потрібно за допомогою спеціальних конвекторів. Для кожного типу стрічки вони різні. Вони не розраховані на певну потужність, так що підійдуть до будь-якої стрічки. До них ми ще повернемося в розмові про RGB-стрічку. Так як світлодіодна стрічка, це не що інше, як гнучка друкована плата, її різке згинання неможливе. Це неодмінно призведе до її виходу з ладу, можливо не відразу. Для різких поворотів потрібно використовувати гнучкі з’єднання, з їх допомогою можна легко і як потрібно повернути напрямок світлодіодної стрічки. Ось так вони виглядають.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Конектори для світлодіодних стрічок

Тепер поговоримо про монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ RGB — red, green, blue. Це означає, що кольором стрічки можна управляти з пульта і він, в принципі, може бути будь-яким. Але монтаж такої стрічки набагато складніше, так як додаються ще два компоненти — контролер і підсилювач сигналу. Контролер, це пристрій, що управляє світлодіодною стрічкою, і саме до нього в комплекті йде пульт. Як правило, такі пристрої можуть не тільки міняти колір, але і мають інші функції. Наприклад, контролер здатний змусити стрічку плавно змінювати кольори, працювати в режимі стереоскопа або діммера. Підсилювач ж потрібен для посилення сигналу контролера, він встановлюється через кожні 5-10 метрів стрічки і підсилює сигнал, що допомагає стрічці працювати коректно. Так як підсилювач сигналу має таку ж напругу, як і світлодіодна стрічка, він повинен живитися від того ж блоку живлення. Його монтаж ускладнюється тим, що підсилювачі сигналу не роблять з високою мірою захисту від пилу і вологи. Відповідно ставити їх на вулиці разом в добре захищеною стрічкою не вийде. Деякі сучасні контролери володіють можливістю підключення без підсилювача, але перед покупкою такого пристрою потрібно проконсультуватися з високо кваліфікованим фахівцем. До вибору коннекторів теж потрібно підходити з розумом, так як для різних стрічок кількість контактів у них різна. Для звичайної стрічки це три контакти, а для RGB — чотири. І якщо купити неправильні конектори, то така схема, не те що некоректно, вона не буде працювати ніяк.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Світлодіодна стрічка

Тепер у вас є кілька слушних порад по монтажу світлодіодної стрічки. Ми сподіваємося, що вони допоможуть вам вирішити проблеми з підсвічуванням і зробити все так, як ви мріяли. Користуйтеся світлодіодною стрічкою тільки перевірених виробників, так як це вбереже вас від проблем та непередбачених витрат.

Встановлення і підключення світлодіодної стрічки

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ дуже простий: перед тим, як встановити світлодіодну стрічку, потрібно просто зняти з неї захисний шар, а потім наклеїти її на потрібну поверхню, з якої треба видалити пил і знежирити. В якості останньої може виступати меблі, декоративні елементи приміщення, предмети інтер’єру, споруди малих архітектурних форм. Однак не все так просто, як здається на перший погляд, і тут є ряд нюансів. Наприклад, під світлодіодні стрічки при їх розміщенні на струмопровідних поверхнях треба підкладати прокладки з електроізоляційного матеріалу. Так можна уникнути ризиків, пов’язаних з порушенням цілісності електроконтуру стрічки.

Для над’яскравих стрічок потрібно пасивне охолодження у вигляді спеціального алюмінієвого профілю, його також варто використовувати, коли поверхня не рівна або не має відповідну структуру (дерево, бетон, ЛДСП, і т. ін).

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Як правильно розрізати і з’єднати світлодіодну стрічку?

Стрічка продається в бобінах по 5 метрів. Найчастіше, така довжина буде вам не потрібна, і розмір доведеться змінити. Стрічка на 12 вольт, ріжеться сегментами по три діода, за винятком стрічки на діодах 3014 (6 діодів). Стрічку можна різати тільки в зазначених місцях зображенням ножиць. В місцях відрізу є контактні майданчики для конекторів або пайки. Щоб з’єднати два відрізки стрічки в один найпростіше скористатися коннектором, існує три види конекторів: конектор-провід-коннектор для гнучкого з’єднання, коннектор-коннектор для жорсткого з’єднання і коннектор-провід для додаткового виводу під живлення. У деяких випадках скористатися коннектором може бути незручно, наприклад, з’єднання відрізків на плоскій поверхні або стрічка з збільшеним числом діодів, у цьому випадку стрічку слід спаяти. Якщо стрічку потрібно спаяти в один шматок, то спочатку слід залудити контактні майданчики на кінці одного відрізку і на іншому, після накласти дотримуючись полярності, кінець першого відрізка так, щоб він накладався на другий відрізок на довжину 2-4 мм, після з’єднати контактні майданчики припоєм.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Схема підключення одноколірної світлодіодної стрічки

Для підключення стрічки потрібно джерело постійної напруги (блок живлення), він підбирається виходячи з потужності монтованої стрічки і напруги, частіше всього на 12 або 24 вольта, якщо потрібно керування яскравістю стрічки, то в схему включають діммер. Блоки живлення мають маркування L (фаза), N (нуль), Земля, V, V+. На входи L і N подається живлення, зазвичай на блоці вказані допустимі вхідні параметри найчастіше це 170-260 вольт, 50/60 Гц, полярність у цьому випадку не важлива. Контакти V+, V – це виходи на 12 або 24 вольта, до них підключається стрічка, плюс стрічки до плюсового контакту, а мінус стрічки до мінусового контакту, якщо помилитися і підключити навпаки, то нічого страшного не станеться, а стрічка просто не включиться. Якщо потрібно управляти яскравістю стрічки, то до контактів V+, V – підключається діммер, а до нього світлодіодна стрічка.

Якщо необхідно підключити одноколірну стрічку більше 5 м, використовується паралельне підключення і потужний блок живлення або можна додатково протягнути харчування, щоб компенсувати падіння напруги.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Схема підключення повноколірної світлодіодної стрічки

Для підключення повноколірної стрічки буде потрібно блок живлення, контролер і сама RGB (повноколірна) стрічка. До низковольтових виводів блоку V +, V- підключається контролер, який підбирається виходячи з довжини стрічки, що підключається і бажаного управління (інфрачервоний пульт з кнопками, пульт з керуванням по радіо каналу, сенсорний пульт з керуванням по радіоканалу), до контролера підключається стрічка, на кінці якої часто є штекер для підключення стрічки до контролера, але не на всіх контролерах є такий штекер, в цьому випадку варто відрізати штекер на кінці стрічки, зачистити дроти і прикрутити до відповідних кольорам клем, червоний провід до клеми з позначенням «R» (Red), зелений до клеми “G” (green), синій до “B” (Blue), білий (іноді виробники використовують провід чорного кольору) до “V” або “+”. Якщо необхідно підключити стрічку великої довжини, то необхідно скористатися підсилювачем сигналу і декількома блоками живлення. До першого блоку живлення підключається контролер, до нього підключається стрічка максимальної довжини, яку може витримати використовуваний контролер, до кінця цієї стрічки підключається підсилювач сигналу, на який подається живлення з другого блоку живлення, і до іншої сторони підсилювача відповідно позначенню підключається наступний відрізок стрічки, довжиною відповідною потужності підсилювача сигналу і.т.д, таким чином досягається бажана довжина стрічки.

Монтаж світлодіодної стрічки Івано-Франківськ

Ціни на встановлення світлодіодні стрічки в Івано-Франківську

Прокладка світлодіодної стрічки м.п. від 120 грн.

Встановлення трансформатора – 100 г нр.

Ціна встановлення світлодіодної стрічки в Івано-Франківську потішить доступністю та дозволить кардинально змінити, урізноманітнити оформлення приміщення, оригінально виділити декоративні елементи. Майстри нашої компанії монтують, кріплять діодні полотна, пропонуючи доступні ціни на електромонтаж будь-якої складності.