Звичайні світильники користуються великим попитом, так як дозволяють створити необхідне освітлення в конкретному місці. Наприклад, в спальні біля ліжка потрібне світло для читання книги або газети. Тут звичайного освітлення буває недостатньо, а іноді воно зовсім не потрібне, так як заважає відпочивати своїй сплячій другій половинці (дружині, коханці, подрузі, чоловікові і т. ін. – вибрати потрібне). Також світильники ставлять біля робочого місця. Без нього не можливо писати, читати, робити уроки і т. ін.

Монтаж світильників Івано-Франківськ не займає багато часу. Тут ми розглянемо такі питання, як: їх кріплення, підключення електроживлення, складання і дізнаємося що для цього необхідно.

В даному прикладі буде використаний звичайний світильник, куплений в Леруа Мерлен. Їх там продається величезна кількість різних дизайнів і розмірів.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Крім самого світильника необхідно придбати там же шнур живлення з вилкою і вимикачем.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Даний світильник кріпиться на стіну.

Монтаж світильника починається з визначення місця встановлення. Бажано вибирати місце так, щоб з ним поруч була розетка і вистачало довжини шнура живлення.

Як визначилися з місцем встановлення, відкручуєте від нього монтажну планку як показано на фото нижче. Вона кріпиться двома болтиками з боків. Ця сама планка встановлюється на стіну. Для цього необхідно в стіні перфоратором просвердлити два отвори згідно з розміткою. Дюбеля з саморізами 6х40 зазвичай йдуть в комплекті.

Виглядає це якось так… Саморізи потрібно затягнути добре, щоб світильник під час експлуатації не «грав» і не бовтався. На фото нижче представлений момент, коли саморізи ще тільки наживлені.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Наступним кроком у монтажі світильника Івано-Франківськ йде підключення шнура живлення.

Практично на всіх подібних пристроях є клемник для підключення проводів живлення. На них кожен контакт підписано:

 • “L” – для підключення фазного провідника;
 • “N” – для підключення нульового провідника;
 • “PE” або значок заземлення – для підключення заземлюючого провідника.

У місці монтажу (квартирі) світильника в нашому випадку виділений заземлюючий провідник відсутній, тобто у всьому будинку 2-х дротова мережа. Тому заземлюючий контакт залишимо без уваги.

Якщо у вашому будинку система заземлення TN-S, тобто є виділений заземлюючий провідник (3-х дротова мережа), то обов’язково підключайте заземлення, так як металевий корпус світильника і сам світильник встановлюється в доступному місці для дотику людини.

Підключаємо дроти так: на контакт “L” коричневий, а на контакт “N” синій. Необхідно скрізь дотримуватися кольорове маркування проводів.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Потім кріпимо сам світильник двома бічними болтами до встановленої раніше планки. Перед цим потрібно передбачити вихід живильного шнура. Там повинен бути для цього отвір. У представленому варіанті у світильника немає такого отвору, так як тут мається на увазі, що провід живлення прокладений заздалегідь і виходить зі стіни.

До речі, якщо ви у своїй квартирі прокладаєте нову проводку, то можна заздалегідь прокласти кабель в стіні і організувати включення світильника за допомогою звичайного вимикача. Його можна розмістити біля ліжка на відстані витягнутої руки або поруч з робочим столом, де діти роблять уроки. Це дуже зручно і буде виглядати красиво.

На останньому етапі ставимо плафони. Для цього спочатку з патронів відкручуємо пластмасові гайки. Потім одягаємо плафони і фіксуємо їх за допомогою цих пластмасових гайок. Має вийти як показано на фото нижче.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Залишається тільки вкрутити лампочки, включити вилку в розетку і можна сміливо користуватися встановленим світильником.

Тільки пам’ятайте, що в такі світильники не можна вкручувати лампочки потужністю більше, ніж вказана на його корпусі або в паспорті. Інакше він може вийти з ладу.

Монтаж вбудованих світильників

Світильники, які широко використовуються для монтажу на натяжну стелю, можна розділити на два типи виходячи з їх конструктивних особливостей:

 • Вбудовувані. В таких приладах лампа розташовується безпосередньо в площині стелі, що надає їм особливу функціональність, а інтер’єру приміщення – вишуканий і оригінальний стиль.
 • Зовнішні. Конструкція таких світильників багато в чому нагадує звичні кожному моделі люстр і ламп.
Вбудовувані світильники GX53 без ламп

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Технологічні особливості встановлення освітлювальних приладів того чи іншого типу на натяжну стелю залежать від їх конструкції, але багато в чому схожі між собою. Найбільшою ж популярністю в наші дні користується тандем «натяжні стелі – точкові світильники», що дозволяє забезпечити сучасне і функціональне освітлення, як основного, так і додаткового призначення в різних за площею приміщеннях.

Підготовка до встановлення світильника

Почати монтаж світильників Івано-Франківськ на стелю слід з підготовки детальної схеми необхідної в конкретному випадку системи освітлення. Така схема повинна включати:

 • кількість і розташування світильників;
 • розташування електропроводки і устаткування (вимикачів, розеток тощо), необхідного для повноцінного функціонування освітлення.

При цьому вибирати освітлювальні прилади краще ще до встановлення багета, так як в залежності від особливостей їх конструкції монтажні роботи можуть вимагати використання арматури різних габаритів.

Увага! Всі роботи по інсталяції вбудованих світильників на стелю натяжного типу необхідно проводити ще до її встановлення. В іншому випадку стельове полотно доведеться тимчасово демонтувати, а це відніме у вас зайвий час, а також, можливо, призведе до зростання вартості натяжної стелі.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Монтаж світильників вбудованого типу

Для монтажу світлодіодних світильників на натяжну стелю застосовуються конструкції стійкового типу, які цілком можна виготовити самостійно. Тим не менш, змонтовані руками професіоналів стійки для світильників будуть відрізнятися:

 • ідеальною відповідністю діаметра посадкового місця габаритам виробу, що інсталюється;
 • точністю посадки, яка дозволить звести до мінімуму або повністю усунути засвітки стельової поверхні;
 • оптимізованими габаритами кріпильної системи, які дозволять спростити процес встановлення.

Досвідчені майстри швидко зберуть надійні конструкції для встановлення світлотехнічного обладнання будь-якого типу (в тому числі, і бездротового), позбавивши вас від утомливих вимірів і зайвої роботи.

Багет, що використовується при встановленні натяжної стелі, повинен монтуватися на деякій відстані від основної стельової поверхні для розміщення кріпильної стійки. Після облаштування електропроводки і встановлення кріпильних систем, необхідно натягнути стельові полотна, і тільки потім переходити до безпосереднього монтажу вбудованих світильників.

Шляхом промацування попередньо натягнутого стельового полотна визначається точне місце розташування кріпильних конструкцій, після чого в стелі прорізаються невеликі отвори, і проводиться фінальна збірка стійок. Після того, як стійки повністю зібрані, можна приступати до підключення приладів до електромережі.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Підключення світильників до електромережі

Точкові моделі світильників можуть підключатися до мережі 220 в або 12В. В обох цих способів є свої недоліки і переваги, тому, якщо ви не знаєте, який саме тип підключення вибрати, найбільш правильним рішенням стане звернення за допомогою до професіоналів.

В цілому ж підключення до лінії електромережі 220В характеризується:

 • простотою монтажу;
 • відсутністю обмежень по протяжності ліній;
 • можливістю використовувати дроти з невеликим поперечним перерізом зважаючи на невелику силу струму;
 • не самим тривалим терміном служби ламп;
 • високою напругою, що представляє певну небезпеку в процесі експлуатації.

Підключення світильників точкового типу мережі 12В забезпечить:

 • високий рівень безпеки в процесі експлуатації;
 • захист від коротких замикань;
 • тривалий термін служби для всіх використовуваних при забезпеченні освітлення приладів.
Вбудовувані світильники GX70 без ламп

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Встановлення освітлювальних приладів на натяжні стелі – завдання, що вимагає від її виконавця, наявності необхідних знань, умінь і досвіду.Саме тому оптимальним рішенням буде звернення за допомогою в інсталяції електроосвітлювальних приладів на натяжні стельові конструкції до професіоналів нашої компанії.

Ціна на установку світильників (за роботу)

Монтаж електропроводки на стелі (без вартості кабелю) (м / п) 12 грн.

Кріплення для точкового світильника з термокільцем (шт.) 100 грн.

Кріплення люстри (крючкове / платформа) (шт.) 60/120 грн.

Монтаж промислових світильників

Монтаж світильників Івано-Франківськ

В організації правильного освітлення важливу роль відводять монтажу освітлювальних приладів. Розглянемо всі способи кріплення промислових світильників.

У великих виробничих приміщеннях, цехах, складах і торгових майданчиках використовують спеціальні джерела промислового освітлення – світильники. Вони відрізняються своїми габаритами, потужністю і високим ступенем захисту від впливу зовнішніх факторів. Також дані джерела світла володіють економічністю, що важливо при великих витратах електрики на підприємстві.

На етапі розрахунку і проектування промислового освітлення важливо не тільки грамотно підібрати тип, конструкцію та потужність освітлювальних приладів, але і визначитися з кількістю і місцем встановлення, що безпосередньо впливає на вибір способів кріплення. Правильна розстановка ліній світильників дозволяє домогтися комфортного освітлення в приміщенні, при цьому полегшити процес встановлення і заощадити витрати на кабель.

Зверніть увагу! Необхідний рівень освітленості промислового приміщення досягається за допомогою освітлювальних приладів необхідної потужності, рівномірного і однорідного світлового потоку, встановлених на оптимальній висоті.

Правильний монтаж світлодіодного освітлення, виконаний на високому рівні, забезпечить:

 • ефективне і безпечне освітлення на підприємстві;
 • довгий термін служби приладів;
 • виконання правил гарантійних зобов’язань на світильники від виробника.

Які існують види монтажу світильників?

Стельові світильники промислового призначення в залежності від конструкції і призначення мають різні способи монтажу.

Підвісні світильники застосовуються у виробничих приміщеннях з високими жорсткими стелями для створення рівномірного загального або локального освітлення. Монтаж світлодіодних світильників даного типу здійснюється за допомогою тросових підвісів, змінюючи довжину яких можна регулювати висоту світильника.

Висота монтажу світильників залежить від створення необхідної яскравості світлового потоку. Максимально допустима – не більше 5 метрів. Враховується доступ для заміни та обслуговування обладнання.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Трос може бути зафіксований кількома способами, з використанням:

 • безпосередньо троса;
 • кронштейна або підвісу;
 • спеціального гака або шпильки;
 • встановлення на шині або коробі;
 • встроювання в підвісну стелю.

Тросова технологія установки має такі переваги:

 • можливість проводити встановлення світлотехнічного обладнання різних габаритів і маси;
 • забезпечує високу функціональність встановлених освітлювальних приладів, які можуть освітлювати приміщення без додаткових опор;
 • рівномірне і комфортне освітлення великих і високих виробничих приміщень. Чим вище буде встановлено обладнання, тим більшу площу можна висвітлити;
 • можливість регулювання рівномірності освітлення за допомогою налаштування відбивачів;
 • світильники мають високий ступінь захисту від впливу зовнішніх негативних факторів, а встановлення на оптимальній висоті робить їх недосяжними для механічних пошкоджень;
 • для промислового освітлення використовуються лампи підвищеної потужності. Підвісні світильники на тросах за рахунок використання меншої кількості приладів дозволяють значно знизити енерговитрати.

Накладні світильники для промислових об’єктів виготовляються у вигляді плафонів, які встановлюються на будь-який тип стелі або стіни під будь-яким кутом нахилу. Вони використовуються для освітлення невеликих площ або там, де немає можливості встановити підвісні світильники.

Монтаж промислових світильників здійснюється за допомогою кріпильних елементів як планки з отворами. Перевагою є те, що можна заховати всі дроти під корпусом світильника.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Одним з поширених видів накладних світильників є растровий. В його конструкції використовують спеціальну решітку, яка посилює потужність приладу, змінює спрямованість і силу світлового потоку, що забезпечує оптимальне освітлення.

Поворотні світильники – одні з найбільш зручних освітлювальних приладів, так як дозволяють змінювати напрямок світла, встановлюючи різні кути світлового потоку за рахунок обертання на 30-40 градусів. Кріпляться на стелю або стіни за допомогою кронштейнів або шарнірних механізмів.

Вбудовувані світильники для промислових цілей придбали заслужену популярність. Вони монтуються безпосередньо в секцію стелі і стають з нею єдиним цілим, утворюючи рівну поверхню.Таким чином, забезпечують якісне освітлення і не заважають роботі обладнання.

Прихований монтаж led світильників здійснюється за допомогою пружин, які встановлюються в стелю. Таким чином, монтаж і підключення світильників вбудованого типу не вимагає значних витрат сил і часу, а також додаткового обслуговування. Але все ж таку роботу слід довірити професіоналам.

Важливо також розуміти, що способи монтажу світильника залежать від конструкційних особливостей освітлювального приладу і особливостей об’єкту, де він буде встановлений.

Монтаж світильників Івано-Франківськ

Етапи монтажу світильників для промислових приміщень

Від професійного встановлення освітлювальної системи залежить якість і рівень освітленості в приміщенні, безпека і самопочуття співробітників підприємства.

Монтаж і установка світильників здійснюється в кілька етапів:

 1. Аудит системи освітлення: фахівці вивчають технічну документацію, роблять виміри квадратури об’єкта і обладнання, визначають рівень природного освітлення і тип стель.
 2. Розрахунок і проектування освітлення: визначення необхідної потужності, виду та кількості світильників.
 3. Затвердження проекту.
 4. Виготовлення приладів освітлення з урахуванням індивідуальних особливостей.
 5. Підготовка об’єкта до встановлення.
 6. Монтаж світильників на об’єкті.
 7. Підключення до електромережі.