Монтаж сифону Івано-Франківськ потрібен в разі заміни або протікання при ремонтних роботах. У будь-якому випадку, бажано знати, як це правильно зробити, не припустившись помилок.

Призначення

Люди, що не мають відношення до сантехніки, можуть припускати, що встановлення сифону не є обов’язковим, а, замість нього, можна просто під’єднати пластикову трубу, потім за допомогою кутиків вивести її до каналізації. Але це не зовсім так. Дане пристосування покликане не тільки відводить воду, воно наділено рядом інших функцій.

 • Сифон має специфічну будову, завдяки який в каналізацію не потрапляє велике сміття, тим самим значно знижується ризик засмічення труби.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

 • З каналізації завжди виходять дуже неприємні запахи. Завдяки сифону вони не проходять в житлове приміщення, це і є його основне призначення.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

 • Якщо ви коли-небудь розглядали сифон, розташований під ванною, то напевно помічали, що він має дугоподібну або S-подібну форму. Після монтажу на місці згину буде постійно перебувати вода. І якщо пристосування, встановлене під ванною, має досить просту будову, то під мийкою на кухні встановлюються більш складні конструкції. Їх можна розібрати в будь-який час, почистити від сміття і змонтувати назад.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Практичне рішення складної задачі каналізації – сифон

Принцип роботи сифону – забезпечення гідростатичного закону, завдяки якому сполучені посудини не пропускають запахи з однієї сторони в іншу, утримуючи між собою пробку, в конкретному випадку – з води. Маючи одну спільну частину з заповненою рідиною (згин труби або коліно), посудини також мають отвір приймального патрубка (верхня частина) і зливний отвір труби – нижня частина. Такий простий пристрій забезпечує практичність у побутовому порядку.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Конструкція

Всі виробники даних конструкцій виготовляють свої вироби з пластику або хромованого металу. У сучасному світі найпопулярнішими є саме металеві варіанти завдяки стильному зовнішньому вигляду. Але перед покупкою слід враховувати те, що через кілька місяців метал почне покриватися іржею. Корозії піддаються навіть матеріали з гальванічним покриттям. Тому більш практичним рішенням можна назвати пластикові сифони.

Монтаж сифону Івано-Франківськ Монтаж сифону Івано-Франківськ

Вода їм ніяк не може зашкодити, вони легко чистяться при необхідності і відрізняються доступною ціновою політикою.

Давайте детально розберемо будову кухонних сифонів
 • Патрубок. Він являє собою трубку довжиною в кілька сантиметрів, один кінець якої кріпиться до раковини.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

 • Додатковий патрубок для переливу. Він розрахований на підключення пральної машини до каналізаційної труби. Майже всі виробники кладуть даний елемент в якості бонусу.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

 • Стакан. Ця невелика ємність є основною складовою сифону. У внутрішній частині цього резервуара утворюється водяна пробка. З часом сміття, що накопичилося, легко виводиться завдяки знімній кришці.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

 • Трубка водовідведення. Даний патрубок кріпиться до каналізації. Через нього відбувається злив брудної води.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

У сучасному світі представлені два види сифонів: трубний і пляшковий. Другий варіант отримав велике поширення в домашньому застосуванні, так як не займає багато місця і простий в експлуатації. Величезною перевагою є наявність кришки в нижній частині сифону, через яку можна дістати цінні предмети, якщо раптом ви випадково їх упустили в раковину.

Різновиди сифонів

Перш ніж ми приступимо до розбору питання, як правильно здійснити під’єднання сифона до мийки чи іншого сантехнічного приладу, зупинимося на тому, які види сифонів існують. Адже вирішивши придбати цей виріб, ви в першу чергу задумаетесь саме про його різновид, який необхідний саме у вашому випадку. Для більшої наочності розглянемо такі зображення.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Як видно з вищенаведених картинок, самим функціональним і зручним в монтуванні на сьогоднішній день є пляшковий сифон. На ньому ми і зупинимося.

Особливості будови і принцип дії

Сифон являє собою сантехнічний прилад, призначений для відведення в каналізаційні стоки забруднених вод і невеликих фракцій нечистот. Найчастіше він виготовляється у вигляді спеціальним чином зігнутої труби. У деяких моделях буває кілька трубопроводів.

Завдяки наявності вигину запобігається проникнення в каналізаційну мережу забруднень великої фракції. Крім того, конфігурація викривлення формує утворенню в ньому водяної пробки, яка перешкоджає поширенню смороду в житлові приміщення з дренажної системи.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Сучасні сантехнічні прилади виготовляються з пропілену, полівінілхлориду або латуні з хромованим покриттям. Дорогі вироби з металу мають привабливий зовнішній вигляд, однак витрата коштів на їх придбання виправдана в разі потреби створення престижного і естетичного інтер’єру.

Експлуатаційні якості і термін служби недорогих пластикових сифонів не відрізняються від відповідних характеристик металевих аналогів. Крім того, пластикові сантехнічні вироби мають додаткові переваги. Вони відрізняються високою стійкістю до впливу агресивних хімічних середовищ і мають невелику вагу, в результаті чого не створюють статичних навантажень на елементи конструкції.

Розкид цін досить великий і на купівлі сантехнічного приладу можна заощадити.

Виробники випускають такі види сифонів:

 • вигнутим у вигляді латинської букви S гофрованим шлангом;
 • повторює контури букви U трубчастою системою;
 • у вигляді форми пляшки.

Принцип дії різних модифікацій один і той же: частина відпрацьованих вод залишається всередині сифону, утворюючи гідрозатвор. Він запобігає поширенню неприємних каналізаційних запахів. Крім того, водяна пробка знижує рівень шуму при використанні дренажної системи.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Чому порушується робота гідрозатвору

Правильне функціонування простого і надійного водяного замку може порушитися з наступних причин:

 • Неправильна збірка каналізаційної системи або закупорка фанової труби призводить до зриву гідрозатвору. Скидання великої маси води з верхніх поверхів висотного будинку створює розрядження в трубопровідній мережі, в результаті чого вода з гідрозатвору втягується в систему і він перестає виконувати свої функції щодо блокування каналізаційних запахів. Проблема вирішується установкою вакуумного клапана вирівнюючого перепади тиску у трубопровідній мережі,
 • Гідрозатвор може пересохнути в результаті випаровування вологи через зливний отвір при рідкісному користуванні раковиною. У цьому випадку господарів, що повернулися додому після тривалої відсутності, зустрічає запах каналізації на кухні. Ремонтні роботи тут не потрібні, потрібно просто пустити в мийку воду. Пересихання гідрозатвору можна запобігти, щільно закупоривши зливний отвір раковини перед відлучкою,
 • Вода з сифона може витекти і спустошити гідрозатвор навіть при невеликому просочуванні вологи через нещільні з’єднання. У цьому випадку рівень рідини ємності швидко знизиться, а залишки вологи випаровуються. Для запобігання цього необхідно виконувати своєчасне технічне обслуговування системи.

Сифон не тільки блокує проникненню неприємних запахів у житлові приміщення, але і запобігає виникненню засмічень каналізації. Відбувається це наступним чином. Все сміття, що потрапило в зливний отвір раковини, просто залишається в його корпусі сантехнічного приладу, а не відправляється в дренажну систему.

Поступово накопичуючись, забруднення заважають вільному проходженню стоків, в результаті чого вода починає повільно йти з раковини чи застоюватися в ємності. Більшість користувачів для виправлення ситуації, що виникла, застосовують вантуз, не знаючи, що саме викликало закупорку. Продавлене в каналізаційну трубу сміття може зменшити прохідність трубопроводу. Внаслідок цього краще розібрати сифон і прочистити його, ніж потім вирішувати набагато більш серйозні проблеми із засміченням каналізаційної системи.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Сифон може забитися з наступних причин:

 • Скупчення в корпусі приладу нерозчинних у воді жирових забруднень. Деякі недобросовісні господині виливають в зливний отвір використане масло зі сковороди. Такі дій призводять до необхідності чищення не тільки сифона, але і каналізаційних труб.
 • Грудка волосся, що загадково з’явилася в сифоні, при тому, що навряд чи хтось миє голову на кухні. Проте саме волосся і інше плаваюче сміття часто стають причиною засмічення.
 • Утворення в відстійнику шару піску загадки не представляє. Він осідає там при митті столової зелені, фруктів і овочів.

Гофровані сифони S-подібної форми і трубчасті U-образні моделі мають нерозбірну конструкцію, що ускладнює їх профілактичне очищення. Внаслідок цього під раковиною на кухні зазвичай встановлюють сифони пляшкової форми. Їх розбірний корпус дає можливість своєчасно видаляти з гідрозатвору жирові і інші нерозчинні в воді забруднення, що скупчуються в процесі експлуатації. Крім того, там затримуються цінні предмети, що випадково впали в зливний отвір мийки, наприклад ювелірні прикраси, які можна витягти.

Пляшковий сифон складається з наступних частин:

 • корпусу, що розбирається;
 • приймального патрубка,що приєднується знизу до зливного отвору раковини;
 • відвідного патрубка, що забезпечує подачу стічних вод в каналізаційну систему;
 • дрібнопористої захисної решітки, що запобігає потраплянню всередину приладу великих фракцій відходів;
 • ущільнюючих прокладок і кріпильних гайок.

Монтаж сифону Івано-Франківськ Монтаж сифону Івано-Франківськ

Елементи сифону мають таке функціональне призначення:

 • виготовлена ​​з пластмаси, гуми або металу пробка з прикріпленим до неї ланцюжком з кільцем застосовується, якщо ємність необхідно заповнити водою;
 • дрібноосередкова захисна сітка перешкоджає проникненню всередину сантехнічного приладу великих фрагментів відходів;
 • наявні на відвідному патрубку опуклі кільця і ​​прилив не дозволяють ущільнювальній прокладці змінювати положення при закручуванні накидної гайки;
 • можливість профілактичного очищення системи забезпечує знімне коліно.

Патрубок для приєднання до каналізаційної системи випускається в жорсткому або гофрованому вигляді. Використання жорсткої зливної труби більш практично, так як на вигинах гофри інтенсивно збираються дрібнодисперсні частинки забруднень, які для запобігання виникнення засмічення потрібно своєчасно видаляти. Збірка і монтаж сифону Івано-Франківськ виконуються в один і той же час.

Корисна порада! Купуючи сифон слід ретельно перевіряти його комплектацію. У присутності продавця розкрити упаковку і уважно оглянути кожну деталь. Задирки. шорсткості і нерівності на сполучених поверхнях можуть стати причиною виникнення протікання при експлуатації. Досить часто в упакованих в запечатану тару виробах бракує необхідних для якісного монтажу кріпильних елементів.

Монтаж сифону в Івано-Франківську

Прикрутити сифон зможе кожен господар власноруч без залучення сантехніка. Виконувати монтаж сифону Івано-Франківськ слід дуже відповідально, уважно ставлячись до кожної деталі. Недбале ставлення послужить появою постійних протікань або утворення неприємних запахів в кімнаті через щілини між компонентами приладу.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Головною вимогою під час монтажних робіт такого типу є герметичність кріплень. Тому велика увага приділяється якісному кріпленню комплектуючих. Прокладки, що йдуть в комплекті, часто є або занадто тонкими, або виконані з неякісної гуми. Тому бажана покупка сторонніх прокладок.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Перед покупкою обов’язково перевіряйте сифон на наявність пошкоджень прямо перед продавцем. Навіть незначні відколи можуть послужити причиною несподіваного протікання.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Базова комплектація пляшкового сифону

Щоб відповісти на питання, як встановити пляшковий сифон на раковину, необхідно спочатку розглянути, з яких деталей він складається. Основними комплектуючими пляшкового сифону для раковини або ванни є:

 • захисна решітка;
 • комплект гумових прокладок;
 • конусні гумові манжети;
 • приймальний або відвідний патрубок;
 • з’єднувальний гвинт;
 • стяжна гайка;
 • днище;
 • сполучна гайка для каналізаційної труби;
 • зливний патрубок.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Мийка для кухні

Збірка сифону не відрізняється особливою складністю, акуратно і ретельно виконуючи рекомендовані інструкцією маніпуляції, з роботою впорається навіть недосвідчена в сантехнічній справі людина. Проте при повній невпевненості в своїх силах краще все-таки звернутися до фахівців, так як встановлення будь-якого сантехнічного приладу дуже відповідальна справа.

Технологія складання

Яку б модель розглянутого сантехнічного пристрою ви не придбали, виробник зобов’язаний додати до виробу схему з його складання і перелік комплектуючих. Саме інструкціями виробника і потрібно керуватися в першу чергу при складанні сифона для раковини.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Але, як правило, інструкція носить схематичний характер. Якщо ви вже не в перший раз займаєтеся складанням виробу, цілком можливо, що схеми для вас буде більш ніж достатньо. Однак новачкові особливо важливо акцентувати увагу на моментах, про які зараз докладно і поговоримо. Та й господареві, який давно звик робити все своїми руками, часом корисно нагадати про деякі нюанси.

 1. Отже, крок перший – перевірка комплектації. Здавалося б, це елементарно. Але непоодинокі випадки, коли «щось тут не те» і незрозуміло, що до чого потрібно приєднувати, тому що банально не вистачає певної деталі. Рідше трапляється надлишкова комплектація. Тоді спантеличений господар теж довго буде прикидати, до чого прикріпити зайву гайку.
 2. Коли з комплектацією ви розібралися і не забули також звернути увагу на якість деталей, можна приступати безпосередньо до складання.
 3. Подивіться на нижню пробку. Переконайтеся, що на ній немає ніяких гострих елементів, браку, який може пошкодити прокладку. Днище сифону завжди заповнене водою і наявність дефектів в цьому місці конструкції неминуче призведе до течі.
 4. Встановіть решіточку, що запобігає потраплянню залишків їжі в злив, і білу прокладку на отвір в дні раковини. А із зворотного боку зливного отвору, з-під низу, встановлюється гумова чорна прокладка. Притисніть відвідний патрубок до мийки і зверху через решітку вкрутіть в спеціальне гніздо в патрубку фіксуючий гвинт, діаметр якого становить 6-8 мм. Для цього вам знадобиться широка викрутка – мабуть, єдиний інструмент, який ви будете використовувати, крім рук.
 5. Зверху на відвідний патрубок встановіть стяжную гайку, потім конусну гумову прокладку. Вставте сифон в патрубок, щоб переконатися, що висота, на якій він знаходиться, правильна. Закріпіть його на цьому рівні, вручну закрутивши стяжную гайку. Монтаж сифону Івано-Франківськ на раковину майже закінчений.
 6. Після цього знадобиться помістити гумову прокладку в нижню кришку пристрою і пригвинтити останню. Надалі буде виникати необхідність її відгвинчувати, щоб почистити все від смііття, що скупчилося там. Кожен раз стежте за тим, щоб не перетиснути прокладку.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

На що варто звернути увагу при монтажі:

 • При складанні пристрою не використовуйте герметик. Коли вам знадобиться розібрати його, щоб почистити при виникненні засмітчення, ви не зможете зробити це швидко. Додатково до всього доведеться видаляти залишки старого герметика перед тим, як назад все закупорити. В крайньому випадку використовуйте силікон, але краще і зовсім обійтися одними гумовими прокладками, які є в комплекті. За умови, що вони нормальної якості, проблем з герметичністю стиків не повинно виникнути. Адже це каналізація, там немає тиску на відміну від водопровідної труби.
 • Продумайте відразу, на кухні, у ванній або в іншому приміщенні ви будете встановлювати пральну машину, будете чи ні встановлювати посудомийну машину, одинарною або подвійною буде ваша мийка. Це необхідно для того, щоб не довелося знову і знову виробляти встановлення сифону на раковину з додаванням в вашому домі нових побутових приладів, які потребують під’єднання до каналізації.
 • Щоб переконатися, що зібраний вами сифон буде функціонувати належним чином, потрібно простежити, чи герметичні всі з’єднання і чи немає в якомусь місці течі.
 • Всі з’єднання повинні виконуватися вручну, без допоміжних інструментів. В іншому випадку є ризик перетиснути ущільнювальну гумку, що істотно знизить термін її служби.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Підключення до каналізації

Для правильного монтажу сифону Івано-Франківськ під мийкою, трубка водовідведення повинна підключатися до каналізації за допомогою гофротруби. Вона є досить пластичною, тому монтажні роботи можуть проводитися і в самих важкодоступних місцях. Якщо розмір каналізаційної труби виявився більше діаметра сифону, то потрібно докупити спеціальну насадку на трубу або використовувати прокладку. Головне, щоб труби щільно контактували одна з одною, в іншому випадку запахи каналізації все ж будуть просочуватися в кімнату.

Монтаж сифону Івано-Франківськ

Якщо після закінчення монтажних робіт під час перевірки ви виявили витік, то слід розібрати конструкцію і усунути несправність, підклавши більш товсту прокладку і приклеївши її герметиком. Маніпуляції слід повторювати до тих пір, поки не усунуться все протікання.

Встановлення і заміна сифона в Івано-Франківську

Бригада досвідчених майстрів-сантехніків нашої компанії пропонує установку і заміну сифонів. Ми виконаємо роботу за кілька годин, не залишивши забруднень санвузла. Завжди ретельно перевіряємо герметичність з’єднання, даємо рекомендації з очищення труб для продовження терміну експлуатації сифона.

Заміна сифона під раковиною, мийкою – 260 грн

Демонтаж сифона – 80грн.

Установка / заміна сифона (простий пластик) – 340 грн.

Установка / заміна сифона (мідь-латунь) – 540 грн

Заміна старого металевого зливу ванни з розпилом труб і випив зливу, точка. – 600-1000 грн

Закупівля матеріалів для проведення робіт – 200 грн.

Закупівля матеріалів для проведення робіт (виїзд майстра разом з клієнтом на транспорті клієнта) – 120 грн.

Всі ціни вказані без урахування вартості матеріалів