Точкові світильники виконують не тільки свою основну функцію – освітлення, але і поширені в дизайні в якості елементів зонування простору світлом. Також їх називають спотами. Монтаж точкових світильників Івано-Франківськ має свої особливості. Вони залежать від типу джерела світла і поверхні, куди вони монтуються.

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

Види точкових світильників

Точкові світильники використовують для освітлення будь-яких приміщень: спалень, кухонь, віталень, дитячих. Найчастіше їм відводять роль фонового освітлення. Але в невеликих кімнатах точкові світильники можуть виступати і в якості основного джерела штучного світла. Крім стельового встановлення (в глибину) такі світильники можуть бути використані для підсвічування предметів інтер’єру, в арках, нішах, на підлозі. Даний тип освітлення дуже легко встановити. Монтаж точкових світильників Івано-Франківськ можна провести своїми руками.

Розрізняють кілька типів точкових світильників:

 • По конструкції: поворотні і неповоротні
 • За способом монтажу: накладні, вбудовувані, підвісні
 • По виду використовуваних ламп з різними цоколями: розжарювання, галогенні, люмінесцентні, світлодіодні

Будь-якийточковий світильник має конструкцію, що складається з:

 • Зовнішнього діаметру
 • Глибини встановлення
 • Діаметр посадковного отвору

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

Вбудовувані точкові світильники встановлюють на одному рівні зі стелею. Потрібно враховувати, що при використанні деяких світильників знадобиться велика глибина їх монтажу. Через це стеля буде нижче. Кількість і варіанти компоновки даних елементів освітлення обмежені лише площею поверхні. Для стандартних стель заввишки 2,5 метра їх рекомендується встановлювати таким чином, щоб відстань між рядами світильників не перевищував 1 метра, між елементами в ряду – не більше 1,5 метрів, а від краю – не більше 60 см. Це потрібно виключно для забезпечення належної освітленості.

При купівлі точкових світильників крім їх дизайну потрібно враховувати:

 • Глибину порожнини стелі (або іншого місця кріплення) і вибирати світильник відповідного розміру
 • Вартість подальшого обслуговування (купівля ламп)
 • Показник захисту світильника IP
 • Значення середньої освітленості для різних типів приміщень

Встановлення точкових світильників своїми руками неможливе, якщо натяжна стеля. З-за особливостей матеріалу і необхідності використовувати спеціальне обладнання його можуть проводити тільки фахівці. В інших випадках можна легко зробити монтаж освітлення самостійно.

Підготовчі роботи для встановлення точкових світильників

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

Встановлення точкових світильників починається з етапу планування.Необхідно:

 • вибрати оптимальний тип елементів освітлення виходячи з особливостей інтер’єру
 • намітити, де будуть розташовуватися світильники на поверхні стелі, інші елементи освітлення
 • підібрати інструмент та комплектуючі для встановлення
 • спроектувати електричну проводку

Рекомендується використовувати один тип світильників для кожного приміщення. При підборі ламп до світильника потрібно перевірити їх технічні характеристики на відповідність обраній моделі:

 • вид: люмінесцентні, розжарювання, галогенні
 • розмір цоколя
 • потужність
 • спектр світла, що видається – для галогенних і світлодіодних ламп

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

В залежності від виду стелі (натяжна, підвісна) і матеріалу його виготовлення (МДФ, пластик), підбирають дроти. Вони можуть бути двох-, трижильні ВВГ або ШВВП, для дотримання високого класу пожежної безпеки – РГКМ. При використанні понижуючих трансформаторів для встановлення галогенних або світлодіодних світильників, провід повинен мати переріз не менше 1,5 мм2, в ідеалі – 2,5 мм2. Проводку необхідно прокладати в гофротрубі, щоб не допустити її пошкодження або потрапляння вологи.

Щоб продовжити термін служби галогенних і світлодіодних ламп, замість простих вимикачів краще встановити дімери. При виборі трансформатора потрібно врахувати його потужність, яка повинна бути на 10-15% вище сумарної потужності світильників, що підключаються до нього.

Прокладання електрики

Займатися прокладкою проводів потрібно на стадії формування каркасу стелі. Дроти закріплюють таким чином, щоб не було їх натягу і надмірного провисання. Щоб прокласти проводку своїми руками, необхідно діяти за таким алгоритмом:

 • Монтаж починається з встановлення розподільної коробки. Вона не повинна перебувати за обшивкою стіни або стелі. До неї завжди потрібен вільний доступ
 • Від розподільної коробки до кожного місця встановлення точкового світильника прокладають кабельну лінію в гофрі
 • При використанні галогенних світильників кожен понижуючий трансформатор підключається окремим проводом. В електричного ланцюга галогенові лампи підключають паралельно один одному, а вимикач (або дымер) йде до трансформатора на стороні 220В. Для підключення проводів в трансформаторі передбачені клеми N і L
 • Після закріплення проводів приступають до монтажу світильників

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

Монтаж точкових світильників в Івано-Франківську

Після того як змонтовано підвісну стелю, на її поверхні потрібно вирізати отвори для світильників.

Перед тим, як буде вирізано отвір, необхідно врахувати розміщення світильників на певну глибину з урахуванням швів.

Отвори під точкові світильники на підвісній стелі просвердлюють спеціальними коронками по дереву або дрилем з фрезою по дереву. Також ці інструменти використовують для встановлення коробки під розетки в глибину стіни. Якщо світильник має квадратну форму, можна скористатися електролобзиком. Діаметр отвору потрібно робити на 3-4 мм менше зовнішнього діаметра лицьової частини світильника. Стандартні отвори для точкових світильників – 60 і 75 мм. На натяжних стелях фахівці встановлюють під світильники термокільця, для того щоб покриття стелі не зіпсувалося від перегріву.

Щоб зробити отвори для точкових світильників і не пошкодити стелю, необхідно:

 • Використовувати тільки призначений для цього інструмент
 • Перед початком робіт намітити на стелі отвори і їх діаметр
 • Не закріплювати гіпсокартонні плити, поки не будуть зроблені всі отвори
 • Щоб не зробити отвір навпроти каркасного елемента (світильник може не увійти в глибину стелі) рекомендується використовувати магніт для його знаходження

В підвісну стелю встановлювати точкові світильники краще порадившись з фахівцями. Уточніть якості своєї стелі, щоб врахувати всі можливі слабкі сторони та можливі деформації. При всьому різноманітті фактури підвісних стель технологія монтажу залишається незмінною.

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

Встановити світильник в натяжну стелю

Після встановлення натяжної стелі монтаж точкового світильника Івано-Франківськ проводиться за наступною схемою.

 1. Переконайтеся в безпеці відключення електрики.
 2. Визначається точне місце встановлення стійки.
 3. В наміченому місці на стелі слід надрізати отвір потрібного діаметру, попередньо оклеївши його по периметру спеціальним кільцем ущільнювача. Необдумана дія може призвести до безповоротної псування всієї стелі.
 4. Витягніть кабель електропроводки до розподільної коробки світильника.
 5. Підключіть кабель електропроводки до розподільної коробки, з’єднуючи дроти згідно кольору і закривши з’єднані кінці захисними клапанами.
 6. Закрийте розподільну коробку і сховайте в стелю.
 7. Перед підключенням світильника на його корпус надівається одне або кілька теплоїзолюючих кілець.
 8. Встановіть корпус світильника згідно його конструкції.
 9. Встановіть лампу в корпус.
 10. Перевірте правильність виконаної роботи.
 11. Увімкніть електрику і насолоджуйтеся освітленням.

Не встановлюйте галогенові лампи та лампи розжарювання в натяжні стелі! Вони викликають пропалення полотна, розрив полотна від нагрівання, втрату блиску і фактури, виникнення жовтих і сірих плям. Фахівці радять встановлювати в натяжна стеля тільки світодіодні енергозберігаючі лампи.

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

При заміні ламп в точкові світильники для натяжних стель не забувайте, що їх потужність не повинна перевищувати встановлених норм. Для галогенових ламп – не більше 35 Вт, для ламп розжарювання – не більше 60 Вт. Більш економічним варіантом можуть стати світлодіодні лампи: вони безпечні для ПВХ полотен, відрізняються великим терміном експлуатації, скорочують витрату електроенергії.

Встановити світильник в підвісну стелю

Переконайтеся в безпеці відключення електрики. У наміченому місці на стелі слід зробити отвір потрібного діаметру за допомогою дриля. Бажано використовувати довге свердло, щоб уникнути додатково розширення отвору. Враховуйте розташування напрямних стелі.

 1. Витягніть кабель електропроводки до розподільної коробки світильника, залишивши запас кабелю для монтажу (мах 30 см).
 2. Підключіть кабель електропроводки до розподільної коробки, поєднуючи дроти згідно кольору і закривши клеєні кінці захисними клапанами.
 3. Закрийте розподільну коробку і сховайте в стелю.
 4. Встановіть корпус світильника згідно його конструкції і лампи.
 5. Перевірте точність виконаної роботи.
 6. Увімкніть електрику і насолоджуйтеся освітленням.

Монтаж та заміна точкового світильника Івано-Франківськ

Поради по догляду за точковими світильниками

Ми не замислюємося, що точкові світильники теж потребують турботи. Догляд за ними простий: досить раз на рік перевіряти цілісність системи освітлення, чистити лампи і світильники. Обов’язковим є відключення електрики в момент збирання.

Найкраще для сухого чищення підходять бавовняні і лляні матеріали. Не можна користуватися розчинниками, засобами з абразивними речовинами.

Ціна встановлення точкових світильників в Івано-Франківську

Вартість послуг фахівців нашої компанії – від 350 гривень

Цього цілком достатньо, щоб наприклад – провести заміну точкових світильників Івано-Франківськ на кухні, без прокладки нових кабельних ліній, або відремонтувати старе бра.

Там, де потрібно проводити кабель для підключення освітлювального приладу, вартість встановлює майстер – по телефону попередньо, а на об’єкті – остаточно з уточненням.

Запитайте у майстра, чи можлива заміна світильника на схожих умовах.

Не платите погодинно

Ви оплачуєте результат встановлення, коли самі переконаєтеся в тому, що освітлення функціонує так, як і планувалося

Важливою умовою, що впливає на вартість підключення, є стан електричної проводки. Якщо її стан незадовільний, монтаж і підключення може зайняти трохи більше часу і зусиль.