Висока пластичність «трубних» полімерів і найпростіша конструкція з’єднувальних елементів дозволяє більшості домашніх майстрів виконати монтаж пластикових труб Івано-Франківськ своїми руками. Причому особливих труднощів не викликає ні процес з’єднання стиків, ні збирання конструкції, ні процедура фіксування трубопроводів на опорних поверхнях.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Види пластикових труб

Світ пластикових труб базується на трьох різновидах термопластичних полімерів: поліпропілені, полівінілхлориді і поліпропілені. З цих сортів конструкційних пластмас роблять і труби і фітинги (з’єднувальні елементи). Крім того, в сегмент пластикових труб входить і такий незвичайний матеріал, як металопластик, одержуваний шляхом склеювання шарів поліпропілену або поліетилену з внутрішнім прошарком з алюмінієвої фольги.

Таким чином, весь сортамент трубного прокату з термопластичних полімерів можна розділити на:

 • полівінілхлоридні (PVC-тип)
 • поліпропіленові (РР-тип)
 • поліетиленові (РЕ-тип)
 • з металопластику (РР-AL-PP або PEX-AL-РЬОХ типи)

Причому для кожного виду труб характерна своя «фірмова» технологія монтажу елементів трубопроводу. І в наступних абзацах ми познайомимо відвідувачів нашого сайту з технологічними прийомами, завдяки яким полегшується та установка і монтаж пластикових труб Івано-Франківськ буквально будь-якого типу.

Монтаж трубопроводів з полівінілхлориду в Івано-Франківську

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Основний спосіб монтажу PVC труб — це тривіальне з’єднання «в розтруб», яке реалізується за рахунок інсталяції гладкого торця труби в розширення (розтруб) на протилежному торці. Словом це навіть не монтаж – це звичайна збірка.

Головний інструмент збирача, в даному випадку, це пильне око і прямі руки. Жодних трубогибів, паяльників, гайкових ключів або зварювальних апаратів при складанні в розтруб не потрібно. І це радує!

Монтаж пластикових труб в розтруб» передбачає наступний порядок дій:

 • Беремо першу частину, промиваємо її розтруб мильним розчином. Вставляємо в спеціальний паз ущільнювальне кільце.
 • Беремо другу частину, промиваємо її гладкий торець мильним розчином і вставляємо його, як можна глибше, в розтруб першої.

З’єднання труби і фітинга реалізується за такою ж технологією.

Кріплення зібраного трубопроводу проводиться на розбірні хомути, які фіксуються на опорній поверхні за допомогою дюбелів або саморезов.

Причому розбірна конструкція хомутів припускає, що спочатку будуть використані всі фітинги та пластикові труби — монтаж готового (зібраної) трубопроводу на опорну стіну можна виконати в самому кінці збірки.

Монтаж метало пластикових трубопроводів

Металопластик РР-AL-PP або PEX-AL-РЬОХ типу найкраще монтувати на розбірні або нерозбірні фітинги. Причому, якщо використовувати розбірний, різьбовий монтаж – пластикові труби можна буде відключити в будь-який момент. Але така мобільність має і зворотний бік – стики можуть підтікати. Тому власникові такого трубопроводу доведеться періодично підкручувати контргайки на фітингах.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Нерозбірне з’єднання металопластикових труб

Неразбірний монтаж передбачає запресовування труби в гільзу. У результаті, виходить дуже надійне з’єднання, про яке можна забути буквально на наступний день після приймання роботи. Для облаштування трубопроводу з металопластику нам знадобляться різьбові або пресфітинги, труборіз, калібрувальник, трубогиб, один пресключ і два-три ріжкових ключа.

Труборіз ріже мірні відрізки труб з бухти. Калібрувальник вирівнює місце зрізу, знімаючи фаску на торці – ці операції потрібно виконати перед тим, як монтувати пластикові труби на штуцер фітингу. Трубогиб дає можливість відмовитися від кутових фітингів, згинаючи трубу під потрібним кутом. Ріжкові ключі утримують фітінг і монтують контргайку. Пресключ запресовує гільзу фітингу.

Сам процес «різьбового» монтажу виглядає наступним чином:

 • Обрізаємо трубу і калібруємо торець.
 • Розбираємо фітінг, надягаємо контргайку і обжимне кільце на трубу.
 • Вставляємо штуцер фітинга в трубу. Пересуваємо поверх стику обжимне кільце. Закручуємо контргайку.

Процес «обтискного» монтажу виглядає наступним чином:

 • Обрізаємо трубу і калібруємо торець.
 • Вставляємо штуцер фітинга в трубу, розташувавши обтискну гільзу поверх стику.
 • Обтискаємо гільзу пресключем.

Монтаж трубопроводу на опорній поверхні можна виконати і після повної збірки, і в процесі з’єднання стиків. В останньому випадку спочатку до стіни кріпиться труба, а вже після цього на трубу кріпляться фітинги.

Прокладка поліпропіленового трубопроводу в Івано-Франківську

Особливості поліпропіленових труб

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Система опалення з поліпропіленової продукції

Поліпропіленова продукція має якості, які вигідно відрізняють її від альтернативних виробів:

 1. Легка вага, завдяки який труби зручно транспортувати і здійснювати роботу з ними.
 2. Зручність монтажу. Операції по з’єднанню трубопроводів між собою, а також з фітингами не викликають труднощів навіть у початківців майстрів.
 3. Несхильність до корозії, а також вапняних відкладень на внутрішній поверхні значно збільшують термін експлуатації продукції.
 4. Висока міцність дозволяє використовувати поліпропіленові вироби як в низьконапірних системах, так і для трубопроводів, що працюють під тиском у ванній, котельні та інших приміщеннях.
 5. Стійкість проти низьких температур замерзання води дає можливість використовувати вироби для прокладки зовнішніх магістралей.
 6. Хороша пропускна здатність та низька ступінь теплопровідності забезпечують високий коефіцієнт корисної дії поліпропіленових виробів.

Спектр використання поліпропіленових труб

Труби з поліпропілену ефективно і оптимально використовувати для прокладки трубопроводів:

 • водопостачання як гарячою, так і холодною водою;
 • системи опалення;
 • теплих підлог;
 • систем, призначених для пожежогасіння;
 • розподільних мереж.

Якщо прийнято рішення, що буде здійснений монтаж пластикових труб Івано-Франківськ, то необхідно правильно і уважно виконати всі етапи, починаючи від збірки матеріалу до пробного пуску трубопроводу.

Розрахунок кількості поліпропіленових виробів

Укладання поліпропіленових труб завжди починається з розрахунку траси прокладання магістралі. Необхідно передбачити оптимальне підключення всіх санітарних приладів. Складена детальна схема дозволяє точно прорахувати необхідну кількість:

 • поліпропіленових труб;
 • з’єднувальних муфт;
 • трійників і хрестовин;
 • перехідних муфт;
 • обводів;
 • кріпильних елементів;
 • запірних кранів;
 • іншої фитинговой продукції.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Поліпропіленова продукція для монтажу трубопроводів

Для квартир і приватних будинків оптимальним варіантом будуть труби 20,0 – 25,0 мм в діаметрі. Вони витримують достатній тиск, і їх пропускної спроможності буде достатньо для надійного і безперебійного транспортування робочого середовища.

Для водопроводу можна використовувати звичайні труби, а для системи опалення бажано використовувати армовану скловолокном або алюмінієвою фольгою поліпропіленову продукцію.

Підготовка елементів трубопроводу

Перед тим, як встановити поліпропіленові труби, необхідно виконати підготовчі операції, які полягають у наступному:

 • різання виробів на заготовки необхідної довжини;
 • проведення зачистки кінців труб;
 • виконання торцювання армованої продукції.

Різання труб для отримання необхідної довжини виконується спеціальними ріжучими інструментами:

прецизійними ножицями;

роликовими труборізами;

електричними ножицями.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Розрізання ножицями прецизійними

Найбільш ефективні роликові труборізи. Вони забезпечують отримання ідеально рівної зрізу. В домашніх умовах можна для різання використовувати ножівку по металу з подальшою зачисткою від стружки місця зрізу.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Зачистка поліпропіленових труб

Зачистка і торцювання зрізів труб необхідно виконати для отримання надійного з’єднання елементів трубопроводу. Ця робота виконується з допомогою зачисного інструменту, який забезпечує зняття невеликого зовнішнього шару поліпропілену і внутрішнього армованого шару на необхідну глибину.

Монтаж трубопроводу

Технологія монтажу поліпропіленових труб передбачає можливість прокладання їх:

 • в штробах з подальшим закладенням штукатуркою;
 • відкритим способом уздовж стін, використовуючи спеціальне кріплення;
 • у грунті;
 • у спеціальних каналах і шахтах.

Після підготовки виробів до зварювання можна приступати безпосередньо до монтажу трубопроводу. Забезпечити тривалий термін експлуатації трубопроводу допоможе наступна інструкція:

 1. Під час прокладання труб потрібно виключати сильні механічні дії на труби. Необхідно розрахувати прокладання магістралі таким способом, щоб відстань труб від стін і перегородок при прокладанні відкритим способом становило не менше 2,0 см.
 2. Зварювання труб здійснюється за допомогою муфт спеціальним апаратом. Принцип його роботи полягає в розігріві торця сполучної деталі і невеликий развальцовці. В результаті виходить міцне і герметичне незбиране з’єднання. При перетині гілок трубопроводу необхідно використовувати обводи. Якщо ці елементи не можуть вирішити проблему – використовувати хрестовини.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Поліпропіленові труби: монтаж своїми руками виконують за допомогою спеціального паяльника

 1. Всі підводи до санітарних приладів підключаються до основної магістралі за допомогою трійників, які також виконують завдання сполучної муфти для трубопроводів.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Розведення труб

 1. При прокладанні системи опалення з поліпропіленових труб монтаж розведення виконується з допомогою готових гребінок. Невикористані виходи закриваються пробками.

Доцільно на кожну гілку (відведення) трубопроводу на виході гребінки встановити кульовий запірний кран. Згодом не будуть виникати проблеми з перекриттям подачі води для проведення ремонту або обслуговування, підключених до системи приладів.

 1. Для підключення до магістралі безпосередньо санітарних вузлів необхідно використовувати спеціальні перехідні муфти, що мають на одному кінці різьблення. Як і у випадку з опалювальною системою, кожен пристрій має бути підключений через кульовий кран.
 2. Правила монтажу поліпропіленових виробів передбачають використання спеціальних металевих гільз при прокладанні труб через стіни, перегородки або інші будівельні конструкції. Діаметр гільзи підбиратися таким чином, щоб між її стінками і трубами залишався зазор, який необхідно заповнити м’яким щільним матеріалом. Виступ гільзи за габарити будівельної конструкції повинен бути кілька сантиметрів.

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Підключення за допомогою різьбової муфти

 1. Особливість прокладання системи опалення полягає в необхідності передбачити розширювальну петлю, для компенсації незначного збільшення довжини труби від нагрівання.

Правила закріплення труб

Поліпропіленові вироби повинні бути надійно закріплені. Для фіксації виробів застосовуються спеціальні кліпси. При прокладанні труб паралельно використовуються подвійні, потрійні і т. ін. кріплення.

На прямих ділянках рекомендується встановлювати кріплення через півтора метри, а також у всіх точках зміни напрямку або відгалуження трубопроводу.

Для труб великого діаметру передбачено кріплення у вигляді металевих хомутів з гумовими прокладками. Для трубних виробів, які використовуються для роботи з водою, що має високу температуру, необхідно використовувати ковзні кріплення.

Таким чином, якщо знати загальні правила як монтувати трубопровід з поліпропіленової продукції, можна за короткий час без зайвих фінансових витрат забезпечити надійну систему водопостачання або опалення в своєму житлі.

Ціни на монтаж пластикових труб в Івано-Франківську

Монтаж пластикових труб Івано-Франківськ

Скільки коштує пайка пластикових труб в нашій компанії? – можна дізнатися на сайті або зателефонувати. Однак розрахувати точну ціну за роботи можна тільки після того як наш майстер огляне об’єкт, оцінить обсяг робіт. У будь-якому випадку вартість сантехнічних послуг у нас нижчі, ніж у конкурентів, а будь-які роботи виконуються швидко і якісно. Пропонуємо ознайомитися із середніми цінами на монтаж і пайки труб:

Монтаж водопроводу пластиковими трубами – від 250 грн.

Монтаж водопроводу металопластиковими трубами – від 250 грн.

Демонтаж пластикових труб водопроводу – від 100 грн.

Демонтаж металопластикових труб водопроводу – від 100 грн.