Умивальник встановлюється на останньому етапі капітального ремонту ванної кімнати. У магазинах сантехніки вибір даних приладів величезний, різноманітність конфігурацій та дизайну дозволяє підібрати ідеальну модель для будь-якого інтер’єру. Практично всі типи раковин можна встановити самостійно. Для цього потрібно вміти користуватися сантехнічним інструментом, точно дотримуватися інструкції виробника. Розглянемо актуальні види приладів і ключові нюанси їх монтажу.

Висота встановлення

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Це найважливіший параметр, який визначає зручність використання сантехнічного приладу для всіх членів сім’ї. Рекомендована універсальна висота — 80-85 сантиметрів від підлоги до верхнього краю борту приладу. Така висота підходить для дорослих людей з різним зростом.

Цілком допустимо відійти від рекомендованих параметрів. Якщо користувач має високий зріст, то зручніше встановити виріб на висоті 90-93 см, при низькому зростанні трохи опустити. Для сім’ї з дітьми висота умивальника не повинна перевищувати 80 см.

Класифікація умивальникыв по технології монтажу

Сучасні моделі мають найрізноманітніші конструкції. Вони можуть просто кріпиться до стіни, встановлюватися на стіл або монтуватися в тумбу. Фірмові моделі комплектуються повним набором кріпильних елементів. Вибір способу встановлення залежить від конструктивних особливостей виробу.

Види монтажу:

 • на п’єдесталі;
 • на полупьедестале;
 • на кронштейнах;
 • підвісні або консольні;
 • кутові конструкції;
 • вбудовані та накладні.

Які інструменти потрібні для монтажу

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Крім інструкцій виробника і наших рекомендацій для проведення монтажу умивальників Івано-Франківськ знадобиться набір сантехнічних інструментів та деяких витратних матеріалів. В арсеналі повинні бути: олівець і викрутка, рулетка, рівень, силіконовий герметик, ключі і гайковий розвідний, шуруповерт або звичайний дриль, дюбелі, саморізи з антикорозійним покриттям, обмотка.

Встановлення умивальника на кронштейнах

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Це нескладна і найпоширеніша технологія монтажу. Вона включає в себе 5 етапів:

 • На стіні встановлення проводимо олівцем рівну лінію паралельно підлозі. Висоту визначаєте індивідуально.
 • Вимірюємо товщину стінки приладу, ту, яка буде прилягати до стіни. Отриманий параметр — відстань, яка відмірюється вниз від проведеної базової лінії, на відміряній позначці проводимо ще одну лінію. Це місце, де будуть закріплені кронштейни.
 • Відміряємо точну відстань між кронштейнами. Прикладаємо їх до базової лінії, відзначаємо місця кріплення. На відмітках свердлимо отвори, вставляємо в них дюбелі і кріпимо до стіни кронштейни.
 • Згідно інструкції виробника кріпимо на кронштейни чашу.
 • Під’єднуємо змішувач і сифон.

Монтаж умивальника на п’єдесталі

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Переваги такого типу — п’єдестал бере на себе основне навантаження, надійно підтримує чашу, приховує водопровідну проводку, сифон. Але в таких приладах фіксована висота встановлення. У комплектації йдуть всі необхідні елементи. Якщо довжини гнучких шлангів недостатньо для приєднання до системи водопроводу, то потрібно купити шланги потрібної довжини.

Технологія монтажу

 • Розмітка. Приставляємо до стіни п’єдестал, акуратно ставимо на нього чашу. Виставляємо рівно за рівнем, через монтажні отвори відзначаємо точки кріплення. У відмітках просвердлюємо отвори, забиваємо в них дюбелі і вкручуємо саморізи з гвинтовою різьбою для гайки.
 • Встановлення змішувача та сифону. Під’єднуємо до змішувача гнучкі шланги. Із зворотного боку змішувача розташований спеціальний паз, в який потрібно встановити гумову прокладку-кільце. Встановлюємо змішувач щільно в отвір раковини. Із зворотного боку потрібно встановити гумовий ущільнювач і шайбу. Потім кран фіксуємо гайкою і шпилькою. Потім обираемо і монтуємо сифон. Під’єднання сифону до каналізаційного виводу виконується за допомогою гофри-патрубка, але тільки після монтажу умивальника.
 • Монтажними отворами надягаємо чашу на саморізи і фіксуємо гайками з пластиковими шайбами (виключають пошкодження фаянсу).
 • Підключаємо гнучкі шланги до водопроводу, сифону — до висновку каналізації. Потім підставляємо під чашу п’єдестал. Як правило, для встановлення п’єдесталу не потрібне додаткове кріплення до підлоги, він стоїть стійко.

Важливий момент. При монтажі чаші не варто максимально сильно затягувати гайки, щоб не пошкодити виріб.

Встановлення умивальника на напівп’єдесталі

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Такі моделі виглядають витончено, дозволяють заощадити простір. Напівп’єдестал є декоративним елементом і не виконує несучі функції. Він не тільки приховує комунікації. Висота тут не фіксована, а визначається самостійно.

У комплектації йдуть потужні кронштейни, які кріпляться на відміряній висоті до стіни за допомогою дюбелів і саморізів. При їх кріпленні обов’язково використовується будівельний рівень, щоб забезпечити рівне розташування чаші.

На встановлені кронштейни навішується чаша і проводиться підключення до систем водопроводу і каналізації (збираємо і встановлюємо змішувач і сифонну групу).

Залежно від моделі, монтаж напівп’єдесталу проводиться за допомогою пружного підвісу або шпильок. Обидва варіанти забезпечують надійне кріплення декоративної ніжки.

Нюанси монтажу навісних і консольних умивальників

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Навісні моделі комплектуються для спеціальної системи інсталяції, за допомогою якої і виконується їх встановлення. Консольні можуть бути суперкомпактними, виконані з тумбою або шафкою. Окремий їх вид — умивальники “латаття”, призначені для установки над пральною машиною. Підвісні моделі відрізняються універсальністю, їх можна підібрати під будь-який інтер’єр. В плані монтажу вони більш складні і кріпляться виключно до капітальної стіни.

Технологія монтажу

 • На стіну кріпляться потужні кронштейни або рамкова конструкція (залежно від моделі).
 • Збирається сифон. У навісних/консольних моделях передбачений пляшковий сифон з відшліфованої нержавіючої сталі, який має прямий вивід у каналізацію. Його складання потрібно виконувати точно за інструкцією виробника.
 • Встановлення чаші на кронштейни і фіксація гайками.
 • Встановлення змішувача і пляшкового сифону.

Також можна встановити умивальник на навісній полиці, яка буде виконувати функцію кронштейнів, розподілить навантаження від устаткування, приховає елементи комунікацій, при цьому буде виконувати роль функціонального місця для зберігання косметичних засобів.

Технологія встановлення умивальника на підвісну полицю не особливо складна:

 • Відзначаємо висоту приладу.
 • Прикладаємо до позначки чашу і відзначаємо місця кріплення.
 • Свердлимо отвори, в них вставляємо пробки для дюбелів.
 • Приставляємо раковину і кріпимо.
 • Відзначаємо кріплення під підвісну полицю.
 • Відразу відзначаємо місце зливного отвору і труб водопроводу.
 • Змішувач встановлюємо до монтажу полиці.
 • Просвердлюємо в стіні отвори і за допомогою дюбелів встановлюємо полку. Важливо стежити, щоб отвір зливу поєднувався з відповідним в полиці.

Монтаж конструкції кутової

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Такі моделі ідеальні для маленьких ванних кімнат. Їх встановлення нескладне. Якщо умивальник встановлюється на кутової конфігурації тумбі, то спочатку встановлюємо тумбу, потім монтуємо на неї раковину.

При стандартному підвісному варіанті (без підставки), спочатку визначається і відзначається висота. Потім притуляємо прилад і відзначаємо олівцем місця кріплення. Перевіряємо зазначені розміри рулеткою. По розмітці просвердлюємо отвори і вставляємо пластикові пробки. Притуляємо чашу і затягуємо дюбеля. Збираємо та підключаємо змішувач і сифон.

Вбудовуваний і накладний монтаж

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Такі умивальникиє пріоритетним вибором для просторих приміщень. Їх часто встановлюють парно на одну рівну основу — стільниця, тумба. Форма чаші може бути будь-якою, навіть самою нестандартною. Накладні встановлюються на поверхню, а вбудовані врізаються в поверхню. Це самий ергономічний варіант.

Чаша врізного умивальника може встановлюватися кількома способами: бути прихованою і монтуватися під стільницею (актуально для стільниць з натурального каменю), бортики чаші виступають і знаходяться над стільницею (ідеальний варіант для прямокутних чаш), напіввбудована — чаша врізається у стільницю, але її фронтальна частина виступає за її межі.

Технологія монтажу

 • Виконується розмітка стільниці під вирізку отвору. Як правило, для врізних моделей виробники передбачають в комплектації спеціальний шаблон для перенесення точної розмітки.
 • По розмітці електролобзиком випилюється отвір.
 • Торець отвору потрібно очистити наждачкою і нанести герметик в 2-3 шари.
 • Збираються і встановлюються змішувач на умивальник і сифон.
 • Бортик обклеюється спеціальною водонепроникною стрічкою, яка виступає ущільнювачем.
 • На бортик встановлюються кріпильні елементи, що йдуть в комплекті.
 • Чашу потрібно акуратно перевернути і на край нанести герметик.
 • Далі виконується встановлення умивальника в отвір і щільно затягуються кріпильні елементи.
 • Виконується підключення сифона до виводу каналізації, шланги змішувача підключаються до водозабору.

Важливий нюанс. Для встановлення умивальника в стільницю з натурального каменю без професіоналів не обійтися, так як тут важлива максимальна акуратність, навички та спеціальне обладнання.

Під’єднання сифону та змішувача

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Сифон — затвор для виведення води з умивальника. Процедура його підключення не складна, якщо все робити в правильному порядку:

 • підключення зливу до раковині;
 • заклад сифону в отвір зливу;
 • закладення стиків герметиком;
 • після монтажу проводиться контрольний злив води.

Монтаж змішувача:

 • на кінцях шланга кріпляться гумові прокладки-кільця;
 • до змішувача приєднуються шланги (важливо їх закручувати максимально до кінця);
 • змішувач монтується на раковину (кріплення виконуються за допомогою хомутів або гайками).

Як бачите, не всі так складно в сантехнічній справі. Якщо дотримуватися інструкцій виробника і знати технологію монтажу, то можна цілком успішно впоратися з монтажем умивальника Івано-Франківськ у ванній самостійно, без залучення професійних майстрів.

Монтаж умивальника будь-якої складності в Івано-Франківську

Монтаж умивальників Івано-Франківськ складний і трудомісткий процес, який в кожному випадку має свої відмінності, що залежать від типу умивальника:

 • Умивальники-консолі, кріпляться за допомогою кронштейнів до стіни. Займають мінімум місця у ванній кімнаті. Видима система зливу.
 • Умивальник на п’єдесталі (тюльпан) – раковина з ніжкою. Може бути двох типів: монолітний або роздільний. Ніжка раковини приховує систему зливу.
 • Вбудований або накладний умивальник, монтується в тумбу або стіл. При встановленні використовують столярні інструменти.
 • Умивальник з тумбою. Така модель дуже стійка. Фіксується до стіни герметиком.

Для нас не має значення, який з умивальників ви придбали – найдешевший і простий або один з найдорожчих. Ми працюємо з усіма існуючими типами і видами умивальників. Для нас немає нездійсненних завдань.

Цінова політика нашої компанії вас приємно здивує. Ми не прагнемо завищувати ціну на свої послуги як всі інші. Нам важливий кожен клієнт, який потребує нашої допомоги. Більш детальну інформацію ви зможете отримати зателефонувавши нашому консультанту. Він відповість на всі питання, що цікавлять вас.

Монтаж умивальників Івано-Франківськ. Ціни на встановлення та заміну

Далі надані ціни на встановлення та заміну умивальників Івано-Фрранківськ.

Демонтаж умивальника

Демонтаж «тюльпана» (в зборі) – 100 грн.

Демонтаж сифона умивальника – 80 грн.

Встановлення умивальника

Встановлення умивальника на кронштейнах (без змішувача) – 400 грн

Встановлення умивальника над пральною машиною (без змішувача) – 750 грн.

Встановлення умивальника «тюльпан» (без змішувача) – 500 грн.

Встановлення умивальника «Мойдодир» (без дзеркала) – 800 грн.

Встановлення «Мойдодир» (з дзеркалом, з підсвічуванням) – 1000 грн.

Встановлення «Мойдодир» підвісний – 1350 грн

Збірка, встановлення сифона умивальника – 200 грн

Герметизація швів умивальника – 30 грн

Виріз отвору в стільниці під умивальник – 300 грн.