Дана стаття розрахована на тих людей, які вирішили виробити монтаж унітазу Івано-Франківськ своїми руками. Де встановлювати підлоговий унітаз – в будинку або лазні, без різниці. Технологічний процес від цього не зміниться. Перш ніж приступити до його підключення, корисно ознайомитися з тим, які види підлогових унітазів пропонує сучасна промисловість, і чим вони відрізняються один від одного.

Види підлогових унітазів

Раніше ми вже розглядали процес встановлення підвісних унітазів, застосування яких поки що обмежено через їх високу вартість, конструктивні особливості і складності монтажних робіт.

Інша справа – підлогові унітази, вибір яких практично не обмежений. Можна без труднощів підібрати унітаз, який підійде саме для Вашого туалету або ванної кімнати. Тому, головне завдання полягає в тому, щоб правильно його вибрати, беручи до уваги зовнішній вигляд, способи підключення до систем водопостачання і відводу каналізації, а також його вартість.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Всі підлогові унітази можна підрозділити за такими характеристиками:

 • За конструкцією.
 • За способом випуску фекальних вод.
 • За способом кріплення.
 • За видом чаші.
 • За системою змиву.

Зупинимося більш докладно на кожній з цих характеристик.

Основні конструкції підлогових унітазів

 • Роздільні, коли зливний бачок розташований окремо від унітазу, наприклад, нагорі стіни.
 • Компакт-унітази з розташуванням зливного бачка безпосередньо на його чаші або монтажній полиці.
 • Монолітні унітази (моноблоки), що представляють собою єдиний блок з чаші і зливного бачка.
 • Кутові. Оригінальне і нове рішення розташування унітазу, яке відповідає сучасному дизайну. Вигідно відрізняється від інших видів тим, що дозволяє заощадити додаткові сантиметри площі. В якійсь мірі можна віднести до приставних унітазів.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Класифікація унітазів за способом випуску стічних вод

 1. З косим випуском. Дозволяють зробити підключення до каналізації будь-якої конфігурації. Однак косий випуск створює підвищений гідравлічний опір, що може призвести до протікання в місці з’єднання випуску з відвідним трубопроводом. Тому, саме на цьому треба зосередити основну увагу.
 2. З вертикальним випуском. В даний час найменш затребуваний вид, так як при будівництві сучасних будівель він не застосовується. Вертикальний випуск в підлогу характерний для старих будівель і квартир «сталінського типу». Однак унітази з вертикальним випуском дозволяють в обмежених умовах більш раціонально використовувати площу туалетної або ванної кімнати, хоча і з деяким обмеженням засобів приєднання до каналізаційної системи.
 3. З горизонтальним випуском. Даний тип унітазів затребуваний як в сучасних і старих квартирах, так і при будівництві на заміських ділянках, наприклад, котеджу або зрубу лазні. Підключення до зливної каналізації може здійснюватися двома способами: безпосередньо впритул до стіни або на деякій відстані від неї з використанням сполучних патрубків.

Види унітазів залежно від способу кріплення

 1. Приставний (пристінний) унітаз. Випускається як з зливним бачком, так як і без нього. Другий варіант передбачає монтаж пластикового зливного бачка усередині стіни за допомогою спеціальної інсталяції. Обслуговування спускового механізму здійснюється через отвір у стіні, що закривається декоративною панеллю з кнопками для зливу води. Зовнішній вигляд і дизайн приставного унітазу максимально схожий з унітазами підвісного типу, займає мало місця, що не вимагає високої кваліфікації і зручні в експлуатації.
 2. Унітаз, що кремо стоїть. Кріпиться до підлоги за допомогою шурупів чи анкерів. В залежності від схеми прокладки каналізаційних труб, може розташовуватися в будь-якому місці туалетного або ванної кімнати, відстою на відстані від стіни.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Різновиди унітазів по виду чаші

 1. Моделі з поличкою відносяться до класичних видів унітазів, відомих ще з радянських часів. Свою назву одержали за полички тарілчастого виду, розташованої всередині чаші. Позитивною властивістю є те, що злив проводиться без сплеску і розбризкування води. Однак постійна наявність води в тарілці (поглибленні) призводить до утворення нальоту, що важко змивається, по контуру дзеркала води. Іноземні виробники давно відмовилися від випуску таких унітазів, але деякі вітчизняні компанії ще їх виробляють.
 2. Моделі з системою «антисплеск» або без полички – відносно недавня розробка сантехніки подібного типу. Середина чаші сконструйована таким чином, що при спуску води і зливу фекальних мас утворення бризок, практично, відсутнє або мінімально можливе. На сьогоднішній день унітази з «антисплеском» – основний і широко застосовуваний вид у багатьох країнах світу.

Відмінності унітазів за системою змиву

Існують два основних способи зливу вмісту чаші в каналізацію.

 1. Каскадний спосіб, коли злив проводитися спрямованим суцільним потоком.
 2. Круговий спосіб, при якому вода з бачка надходить одночасно по всьому периметру чаші. Цей спосіб найбільш ефективний, оскільки дозволяє швидко і без бризок змити з чаші весь її вміст в каналізацію.

Можна було б ще продовжувати говорити про всілякі види, типи, способи і характеристики унітазів, що випускаються сучасною промисловістю. Одних тільки виробників сантехніки безліч. А від асортименту взагалі може голова піти обертом. Фаянсові унітази і порцелянові, підлогові і настінні, білі та кольорові, з мікроліфтом і підігрівом, для дітей та інвалідів, економ-класу, і дорогі – все не перелічити!

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Одне ясно – перш ніж купити підходящий унітаз, слід мати невелике уявлення про них, а також де він буде встановлюватися у квартирі, приватному будинку, бані або інших будівлях. Не завадить і порадитися зі знайомими, фахівцями і продавцями. А найголовніше, що треба знати, так це те, яка у вас є або буде прокладатися каналізаційна система з тим, щоб правильно та без проблем підключити унітаз.

Встановлення унітазу

З’єднання унітазів з каналізаційним трубопроводом здійснюється за допомогою ексцентрикових або гофрованих манжет, пластикових відводів, а також фанових труб. Головною властивістю фанових труб є те, що вони виготовляються з порцеляни, напівпорцеляни або фаянсу.

Особливості монтажу і підключення підлогових унітазів

Фанові труби чудово поєднуються з зовнішнім виглядом унітазів, створюючи ілюзію цілісності зібраного сантехнічного приладу. Однак і вимоги щодо монтажу з використанням фанових труб пред’являються відповідні, так як підрізати або змінювати їх геометричну форму не можна.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Пластикові манжети і відводи дозволяють компенсувати неточності в розташуванні приймального розтруба зливної каналізації. Так, гофровані чохли можна витягати по довжині і згинати їх в просторі на будь-який кут, а ексцентрикові манжети повертати навколо своєї осі і тим самим компенсувати відхилення від співвісності пластикових труб, що з’єднуються.

Безсумнівним плюсом з’єднання за допомогою гофрованої манжети є те, що можна підключити унітаз, практично, в самих важкодоступних місцях і до каналізації з будь-якими прийомними розтрубами. До того ж, приєднавши безпосередньо випуск унітазу з каналізаційним стояком, можна обійтися без проміжної сполучної арматури, наприклад прямокутних або косих відводів.

Однак слід мати почуття міри, розтягуючи або згинаючи гофровану манжету, так як це може вплинути на її міцнісні властивості. Тому при виборі гофрованої манжети треба брати саме ту, яка має найбільшу товщину стінки «гармошки».

Все ж слід мати на увазі, що більш надійний і естетичний спосіб підключення унітазу – це з допомогою фанових труб або пластикових відводів. Професійні сантехніки саме його і обирають, а вид розтягнутої і вигнутою гармошки викликає у них, в кращому випадку, скептичну посмішку. Правда, для цього необхідні точність, вміння і акуратність.

Процес підключення унітазу зводиться до надягання на його випуск одного кінця з’єднувальної труби з гумовою манжетою і заведенням її другого кінця у приймальний розтруб каналізації, наприклад, трійник або прямокутний відвід. Перед монтажем всі сполучні місця промащуються сантехнічним мастилом. Манжета являє собою загорнуте всередину гумове ущільнення, що щільно прилягає до зовнішньої поверхні випуску унітазу.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ може здійснюватися двома основними способами – безпосередньо до підлоги або до спеціально вмонтованої в тіло основи підлоги дошки, званої тафтой.

Кріплення унітазу безпосередньо до підлоги (дерев’яної, бетонної або облицованої керамічною плиткою) проводиться закручуванням шурупів в дюбелі, вбиті в просвердлені отвори в підлозі, або прямо до дощатої підлоги.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Тафта являє собою товсту дерев’яну дошку з міцної деревини (дуб, ясен), залиту бетоном, верхня поверхня якої знаходиться на одному рівні зі стягненням підлоги. Для кращого зчеплення з бетоном на нижній стороні дошки забиваються цвяхи, що виступають на 20-30 мм. Унітаз закріплюється до тафти шурупами через монтажні отвори в чаші.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Монтаж унітазу, що окремо стоїть
 • Використовуючи сантехнічне мастило, одягаємо на випуск манжету або фанове відведення, обережно відсуваємо унітаз на передбачуване місце, одночасно заводячи випуск в приймальний патрубок каналізаційної труби.
 • Підрівнюємо унітаз до потрібного положення, олівцем відчеркуємо зовнішній контур основи чаші і центрів кріпильних отворів.
 • Обережно від’єднуємо унітаз і зрушуємо його в бік. Свердлимо твердосплавним свердлом отвори і забиваємо в них дюбелі. Для дерев’яної основи висвердлюємо отвори під шурупи-саморізи, внутрішній діаметр яких повинен бути не більше діаметра основного стрижня шурупа (без спіральної кромки).
 • Орієнтуючись по зробленим позначкам, знову відсуваємо унітаз на своє місце і з’єднуємо його з каналізацією.
 • На шурупи одягаємо шайби з пластмасовими прокладками (або втулками) і злегка наживляємо їх.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

 • Рівнем виставляємо горизонтальність верхньої частини чаші, використовуючи дерев’яні клини. Закручуємо до кінця шурупи.
 • На бетонній підлозі зазори між нею і основою чаші закладаємо плитковим клеєм або цементно-піщаним розчином, акуратно знімаємо надлишки, уздовж контуру робимо канавку глибиною 2-3 мм для забивання її згодом санітарним силіконом. Залишаємо унітаз для затвердіння вирівнюючого шару.
 • Після того, коли вирівнюючий шар остаточно затвердіє, підключаємо зливний бачок до холодного водопостачання і перевіряємо герметичність всіх каналізаційних сполук. При необхідності змінюємо положення манжети на випуску, пересуваючи її вздовж поздовжньої осі, або повертаючи на певний кут. Якщо це не допомагає усунути підтікання, то перевіряємо положення гумового ущільнювального кільця (його кромки повинні бути загнуті всередину манжети). В крайньому випадку, непридатну манжету замінюємо на нову.
 • Вирівнюючий шар закладаємо санітарним силіконом.
 • Якщо підлога облицьована керамічною плиткою або виготовлена з підлогових дощок, то замість вирівнюючого шару під основу можна покласти прокладку з лінолеуму або гуми, підрізавши її монтажним ножем по контуру чаші. Це дозволити зробити більш м’яку «посадку» унітазу і компенсувати нерівності підлоги.

У кінці також проходимо весь контур санітарним герметиком.

Встановлення унітазу приставного

Монтаж цього виду унітазу має одну важливу особливість, яка полягає в точній вивірці по вертикалі центрів випуску та вхідного каналізаційного патрубку. Значне відхилення від необхідних допусків може призвести до неможливості надійного з’єднання або постійним протіканням. Якщо при монтажі підвісного унітазу ці похибки можна компенсувати за рахунок зміни його висоти над рівнем підлоги, то в приставному унітазі це може не завжди вийти. Наприклад, патрубок в каналізації розташований занадто низько. Зрозуміло, що у цьому випадку ми не зможемо опустити унітаз нижче підлоги.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Навіть при такому розкладі справ зневірятися не варто. На допомогу прийдуть ексцентрикові манжети, з допомогою яких можна зробити надійне герметичне з’єднання. Звичайно, за умови, що похибки будуть знаходитися в розумних межах.

Принцип монтажу приставного унітазу Івано-Франківськ мало чим відрізняється від того, який було викладено в попередньому розділі. Головна відмінність полягає в надійному закріпленні прийомних патрубків. Адже, доведеться засовувати унітаз, практично, «наосліп». Будь-яке зміщення з’єднувальних труб від початкового положення може призвести до сумних наслідків.

 1. В залежності від виду виробництва, з допомогою металевого кронштейна надійно закріплюємо або горизонтальний патрубок, косе або прямокутне коліно.
 2. Далі виробляємо всі ті ж дії, що ми робили при встановленні окремого унітазу.
 3. Деякі приставні моделі можуть комплектуватися спеціальними кріпильними куточками, які мають закріплюватися на підлозі, і вже до них прикручується сам унітаз. Якщо ж унітаз включає в себе зливний бачок, що монтується всередині стіни, то він ще закріплюється і до сталевої траверсі (рами), також розташованої усередині стіни.
 4. Слід враховувати ще й те, що компакт-унітаз встановлюються разом із зливним бачком.
 5. Додатково герметизуємо санітарним силіконом по контуру місце примикання унітазу до стіни.

Незважаючи на велику кількість інформації, наведеної у цій статті, процес монтажу унітазу Івано-Франківськ будь-якого виду не викличе великих труднощів. Кожна модель забезпечена докладною інструкцією, кріпильними деталями або інсталяційної системою. Питання полягає лише в тому, який саме вибрати унітаз. Правда, ще належить ознайомитися з пристроями зливних бачків і регулюванням спускових механізмів.

Монтаж унітазів Івано-Франківськ

Скільки коштує монтаж унітазу в Івано-Франківську

Для того щоб зорієнтувати користувачів на яку суму під час ремонтних робіт варто розраховувати саме для встановлення сантехнічного приладу наша компанія пропонує розглянути середні ціни на встановлення унітазу 2020 і пов’язані з цією послугою роботи.

Ціна, грн

Встановлення і збірка унітазу вітчизняного виробника 1300-1800

Встановлення і збірка імпортного унітазу 1600

Встановлення унітазу навісного з інсталяцією 3200-4200

Встановлення унітазу навісного без інсталяції 800-1300

Встановлення біде 1800-3200

Збір і регулювання арматури бачка 1100-1600

Заміна гофри 650-800