Ви визначилися з моделлю своєї майбутньої ванни. Вона підходить Вам за розміром, дизайном і формою. Перед тим, як привозити нову ванну, слід звільнити ванну кімнату від старої. Для цього потрібно розібрати каркас ванни, очистити краї ванни від розчину речовини (найчастіше це герметик), які оберігають ванну від протікань по бортах.

Після цього потрібно обережно звільнити зливний отвір і тільки після цього виймається ванна. Після цього найбільш легка частина роботи закінчується.

Враховуючи, що місце заміни ванна кімната, радимо після демонтажу старої ванни провести ретельне прибирання місця, де стаяла ванна. З-за вогкості там можуть утворитися грибки, цвіль. Коли ванна стоїть, місце під нею і з боків дуже важкодоступне. Навіть дуже скрупульозні господині миють там не завжди і ясна річ не скрізь. Тому місце потрібно ретельно обробити спеціальними миючими засобами і дати місцем відстоятися.

Далі починається процес безпосереднього встановлення ванни. Тут багато чого залежить від того, яку ванну Ви вибрали. Якщо це чавунна ванна, то її потрібно буде тільки занести в приміщення і встановити на приварені ніжки. Завдяки своїй великий вазі, ванна буде стояти на місці не ворухнувшись роками. Правда, занести чавунну ванну і встановити на місце завдяки її великий вазі теж проблема не з маленьких, але тут просто вже потрібно відштовхуватися від самої ванної кімнати.

Враховуючи габарити ванни, радимо відразу вносити її зливом до потрібної стороні. Потім її розгорнути у ванній кімнаті не вийде, так що процедуру доведеться повторювати.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Якщо у вас встановлені поперечні та повздовжні борти, часто ванна підлаштовується під них. Для цього під ніжки ванни підкладаються бруски дерева або цегли. Дану роботу краще зробити заздалегідь. Якщо ваша нова ванна по висоті менше старої, то радимо будувати для неї п’єдестал, скріпивши його розчином. Так ви будете впевнені в тому, що ванна буде стояти на місці. Робиться це для того, щоб зробити рівень ванни вище рівня зливу. Часто у багатьох будинках зливні отвори ванни розташовані досить далеко від центрального зливу. Відбувається це в тому випадку, якщо сама ванна стоїть далеко від центрального зливу. Щоб вода стікала в центральний злив трубу необхідно розташовувати під кутом, тому її вихід у стіні іноді буває на рівні 15 см і вище. Це дуже високо. Сама ванна, щоб вода добре йшла в злив, повинна бути ще вище.

Висоти ніжок ванни у цьому випадку часто буває недостатньо. В цьому випадку доведеться встановлювати п’єдестал, який підніме вашу ванну на необхідну висоту. Саме на висоту зливу Вам слід звернути найбільш сильну увагу при виборі нової ванни. Неправильний вибір здатний принести Вам великий геморой при встановленні.

Монтаж ванни Івано Франківськ може бути зроблений як до так і після завершення ремонту у ванній кімнаті. Якщо ванна ставитися перед укладанням плитки, то зазвичай вона трохи встановлюється в стіну під плитку. Якщо після плитки, то зазор, що утворився між стіною і ванною закривається спеціальною самоклеючою стрічкою або пластиковим куточком. Якщо ви вирішили самостійно встановити чавунну ванну, то нижче ви знайдете докладний опис як це зробити своїми руками.

Основні правила встановлення чавунної ванни.

Чавунна ванна в іншому як і будь-яка інша повинна встановлюватися строго горизонтально по рівню без ухилу в бік зливу, тому що ухил для води вже зроблений заводом-виробником. В основному ванна встановлюється і тримається на чотирьох чавунних ніжках, які фіксуються до корпусу за допомогою спеціальних кріплень на ванні і додатково кріпляться металевими клинами. В залежності від конструкції ванни ніжки можуть фіксуватися і за допомогою стяжних болтів і тоді ніжки можна регулювати по висоті.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Бажано щоб встановлення чавунної ванни проводилося на заздалегідь вирівняну підлогу. Підлога у ванній кімнаті вирівнюється за допомогою стягування, наливних підлог, що самовирівнюються або плитки — все залежить від нерівності підлоги і від порядку встановлення ванни. Якщо підлога не рівна, то відрегулювати рівень ванни можна за допомогою металевих пластин, що підкладаються під ніжки або за допомогою спилювання ніжок болгаркою. Металеві пластини під ніжки так само необхідно підкладати коли ванна ставиться не на стяжку або плитку, а на більш слабку основу, наприклад на дерев’яну підлогу. У будь-якій ситуації діаметр металевої підкладки (залізної, а не алюмінієвої) повинен бути не менше 10 см, при товщині від 5 мм.

Чавунна ванна може бути виставлена і на цеглу як знизу ванни так і з боку. Даний спосіб встановлення набагато довший за часом і більш трудомісткий, тому що цеглу спочатку треба вкласти, а потім дати відстоятися для набору міцності розчину.

Покрокова інструкція — встановлення чавунної ванни своїми руками

Незалежно від того, до чи після укладання плитки буде встановлюватися ванна технологія встановлення не сильно відрізняється одна від одної. Оскільки монтаж чавунної ванни Івано Франківськ на цеглу — це досить об’ємна тема, яка не поміститься на цій сторінці ми будемо розглядати найпоширеніший спосіб установки ванни на ніжки.

Першим ділом треба занести важку чавунну ванну у ванну кімнату. Для уникнення пошкодження стін, підлоги, а особливо дверної коробки і порогу їх бажано захистити щільним матеріалом, який здатний пом’якшити випадковий удар. Таким матеріалом може бути, наприклад, картон, щільна матерія, спінений рулонний ізоляційний матеріал і подібні. Найчастіше при заносі ванни від удару страждають двері та підлога, тому їх бажано захистити від випадкового удару. Отже ванна занесена покладена на бік для підключення сифона і кріплення ніжок.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Встановлення сифону робиться тоді, коли ванна лежить на боці, тому що потім це буде зробити досить проблематично і незручно. Зливний отвір під сифоном як зверху так і знизу має бути обов’язково оснащений круглими гумовими прокладками, що запобігають витоку води повз сифон. Далі необхідно з’єднати шланг переливу води з сифоном. Не буде зайвим сказати і про сам сифон. Не варто купувати дешевий сифон який швидко прийде в непридатність, тому що заміна сифона після установки чавунної ванни справа досить складна.

Встановлення ніжок відбувається в тому ж положенні — лежачи на боці. Вставляємо ніжку в посадковий отвір і забиваємо металевий клин. Якщо на клині або посадковому місці під ніжки є дефекти, що заважають його щільній посадці, то їх легко можна видалити за допомогою болгарки. Затягувати болти або забивати клини треба досить добре, але і перестаратися теж не треба — інакше можна зірвати різьбу або порушити цілісність ніжок і посадкових місць.

Регулювання ванни здійснюється за допомогою звичайного, а краще лазерного рівня або за допомогою водяного рівня — прозорого шланга, наповненого водою. Рівень води в трубці на різних її кінцях буде завжди розташовуватися в горизонтальному рівні — принцип сполучених посудин. Оскільки геометрія особливо старих чавунних ванн не зовсім точна, то переважно необхідно регулювати ту сторону ванни, яка стикається з плиткою на стіні. Виставляти рівень ванни за допомогою регульованих ніжок досить просто і зрозуміло кожному, тому ми не будемо на цьому зупинятися. А поговоримо краще про те, як робиться встановлення чавунної ванни при нерегульованих ніжках, жорстко зафіксованих до днища.

Існує кілька способів регулювання — підпилювання, підтачювання ніжок або підкладання під них металевих пластин. Безумовно підкладання пластин набагато простіше, але підпилювання надійніше, так і на підлозі пластини заважати не будуть при збиранні під ванною. При підпилюванні ніжок під днище ванни необхідно підкласти підпірку з цегли або дерев’яного бруска так, щоб ванна досить піднялася і було зручно працювати. Підпора повинна бути обов’язково з міцного матеріалу, здатного витримати вагу важкої чавунної ванни. Кожен раз після підпилювання ніжок болгаркою додаткові опори прибирають і перевіряють рівень. При вирівнюванні чавунної ванни за допомогою металевих прокладок ванну піднімають з одного боку і укладають металеві пластини. Ближче до стіни пластини кладуть більшого розміру для того, щоб після виставлення за рівнем ванну можна було щільно посунути до стіни так, щоб ніжки залишилися на пластинах.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Незалежно від того яким способом було проведено монтаж чавунної ванни Івано Франківськ в будь-якому випадку випуск сифона обов’язково повинен розташовуватися вище каналізаційної труби до якої буде підключений злив з ванни. В основному підключення зливу до каналізації робиться за допомогою пластикової гофри, яка вставляється в каналізаційну трубу за допомогою спеціального гумового ущільнювача. Більш надійний, але і більш трудомісткий спосіб підключення зливу до каналізаційної труби здійснюється за допомогою жорсткого з’єднання. Таке з’єднання робиться за допомогою пластикових каналізаційних труб і колін 90 і 45 градусів.

Акрилова ванна набагато легше ванни зі сталі або чавуну, що є з одного боку плюсом при її монтажі, з іншого боку, додасть трохи більше клопоту. Не думайте, що для встановлення ванни вам досить тільки поставити її на ніжки. З акриловою ванною процес встановлення вимагає набагато більшої відповідальності.

Можливі різні варіанти монтажу ванни Івано Франківськ з акрилу. Акрилові ванни встановлюють на заводську раму-каркас, на цеглини, на саморобний каркас з бруса і фанери, на ніжки з використанням монтажної піни в якості підкладки під дно і металевих профілів для підтримування бортів ванни.

Заводська рама-карсас

Більшість акрилових ванн укомплектовано каркасом і мають докладну інструкцію з встановлення. Дотримуючись її, ви зможете без особливих проблем встановити ванну в будь-яке зручне для вас місце. Такий каркас найчастіше додатково кріпиться до стіни. По завершенні монтажу каркасу у нього встановлюють чашу акрилової ванни. Далі закривають декоративним полотном – пластиковою панеллю або листом гіпсокартону. Гіпсокартон зверху покривають керамічною плиткою. Зазначимо, що борти акрилової чаші ні в якому разі не можна кріпити зі стіною безпосередньо. Спочатку по контуру необхідно наклеїти спеціальний плінтус.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Дерев’яно-фанерний каркас

В домашніх умовах можна виготовити деревяно-фанерний каркас, який і послужить хорошою «подушкою» для чаші акрилової ванни.

Підготовчі роботи:

Для цього вам буде потрібно: брус перетином 50х100 мм, 20 мм лист водостійкої фанери, саморізи по дереву довжиною 70-80 мм, саморізи по бетону 80-100 мм і 1,5-2 л оліфи.

Основу рами викладаємо на підлозі рівно по периметру чаші акрилової ванни, кріпимо її до підлоги на саморізи. У місцях, де будуть встановлені вертикальні стійки, прикручуються до основи бруски 100 мм, після чого до стійок кріпимо брус верхнього рівня. Накриваємо отриману дерев’яну конструкцію листом фанери і пригвинчуємо його.

Всі дерев’яні елементи спочатку необхідно обробити оліфою для захисту від вологи. На просушку піде приблизно пару днів.

Довжина вертикальних стійок визначає те, як високо буде розташована ваша акрилова ванна. Необхідно поставити чашу ванни на рівну поверхню і заміряти висоту від підлоги до борту. З отриманого розміру віднімаємо товщину бруса (два рази), товщину фанерного листа. У нашому випадку виходить – мінус 120 мм. Далі додаємо до цього числа висоту цегляної подушки і шару цементного розчину або монтажної піни. Цегляна подушка має висоту в дві ширини цегли, шар піни або розчину в середньому 3 мм.

Вертикальні стійки слід розташовувати по периметру чаші на відстані не більше 500 мм одну від одної. Обов’язково стійки повинні бути по кутах і уздовж бортів.

Переважно дно ванни буде спиратися на цегляну подушку, а не на стійки. Цегли укладають на бетонну основу підлоги в тому місці, де передбачається безпосередній монтаж ванни Івано Франківськ.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

При укладанні цегли не забудьте залишити отвір і шлях для системи зливу-переливу. Це обов’язково варто передбачити заздалегідь, інакше ви ризикуєте залишитися з встановленою, але не функціонуючою ванною.

Чаша ванної повинна в підсумку вийти на такому рівні від підлоги, щоб залишилося достатньо місця для стандартної труби зливу. Також не забудьте, що використана вода повинна потім легко йти з ванної і не залишатися в ній. Враховуйте це при підйомі чаші.

Монтаж акрилової ванни

Встановлюємо нижню частину опорної секції рами кріпимо її до підлоги і прикручуємо вертикальні стійки. Зверху укладаємо брус верхньої частини опорної секції і кріпимо фанерний лист.

На цегляну подушку укладається шар цементу або монтажної піни. Після чого на підготовлений каркас і подушку встановлюється чаша ванни.

Не забудьте використовувати будівельний рівень, щоб вивіряти строгу горизонтальність при установці всіх елементів.

Далі з’єднуємо систему зливу з каналізаційною трубою, затикаємо отвір пробкою і наповнюємо ванну водою. Залишаємо на добу, щоб осів цементний шар.

На наступний день зливаємо води і встановлюємо систему переливу.

Залишилося виконати декоративні роботи – встановити екран і приклеїти бордюр по борту ванни у місцях зіткнення з стінами.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Подушка з пластикових пляшок і монтажної піни

Альтернативним варіантом встановлення акрилової ванни без заводської рами каркаса є монтаж ванни на подушку, виготовлену з пластикових пляшок з водою і монтажної піни. Розглянемо детальніше.

На місці встановлення ванни виставте її на ніжки і відрегулюйте висоту. На місці стику стіни і бортів ванни прокресліть лінію на тій висоті, яку відміряли.

По накресленій лінії необхідно буде закріпити металевий профіль. Він буде опорою для бортів, і до нього ми прикріпимо ванну. Прикрутіть до стіни профіль, використовуючи перфоратор і шурупи.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Укладаємо борти ванни на встановлений профіль. За необхідності регулюємо ніжки.

Далі подбаєм про монтаж сантехнічного устаткування: системи зливу-переливу, сифона та ін. Не забувайте міцно герметизувати всі шви і вузли.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Тепер самий відповідальний етап – встановлення підкладки під дно акрилової ванни. Така своєрідна подушка захистить ванну від зайвих рухів, чим забезпечить їй стійкість. Якщо дно вийшло високо від підлоги, використовуйте пластикові пляшки, наповнені водою.Покладіть їх рівно під дно ванни. Наповніть саму ванну водою. Потім запінюйте пляшки і повністю весь простір під ванною до самого дна. Залишаємо на добу.

На наступний день можна спустити воду і виконати декоративні роботи – поставити фартух, що закриває дно ванни із зовнішнього боку, приклеїти плінтус в місцях зіткнення стін і бортів ванни.

Монтаж ванни Івано-Франківськ

Вибирайте будь-який зручний для вас спосіб монтажу акрилової ванни Івано Франківськ. Обов’язково зміцнюють дно і герметизують всі з’єднання і шви. Удачі в монтажі ванни!

Якщо є сумніви, що здійснити роботи коректно з мінімальною шкодою для виробу не вийде, зверніться до фахівців нашої компанії. Ми гарантуємо професійний підхід. Наші співробітники мають чималий досвід, щоб якісно виконати будь-яку роботу!