Вікна з пластику – це відмінний захист від шуму, холоду і спеки. Ось тільки в рекламі часто замовчують, що після проведення робіт залишаються дуже негарні розбиті ділянки по всьому периметру віконного прорізу, які просто забиті монтажною піною. У цьому моменті робітники з вами прощаються, так як вікно встановлено, все зроблено герметично, а усунення наслідків демонтажу старої рами не їхня турбота.

Монтаж відкосів Івано-Франківськ

Призначення відкосу

Щоб приховати наслідки заміни вікон, необхідно встановити відкоси, які приховають всі недоліки віконного отвору і забезпечать додатковий захист вашого житла. Навіть якщо вас не бентежить зовнішній вигляд такого вікна, укіс все одно потрібно робити з міркувань комфорту.

При монтажі всі закладають щілини монтажною піною, яка і забезпечує захист прорізу. Але під впливом навколишнього середовища, особливо в умовах підвищеної вологості, матеріал вбирає в себе воду, що спочатку різко знижує його ізоляційні характеристики, а потім призводить до руйнування. В результаті, через деякий час, між вікном і стіною утворюється одна велика тріщина, яка стане причиною постійних протягів і втрати до 40% тепла.

Щоб уникнути подібних проблем, роблять відкоси, які захистять монтажну піну від руйнування, і забезпечать додатковий захист вашого будинку.

Штукатурні відкоси

Найпоширеніший спосіб – це штукатурні укоси. Потрібно просто закрити тріщину за допомогою розчину, в результаті отвір буде захищений, і йому буде надано прийнятний зовнішній вигляд. Також цей метод вважається найбільш доцільним за ціною. Але скрізь є свої застереження.

Монтаж відкосів Івано-Франківськ

По-перше, монтаж відкосу Івано Франківськ із звичайної штукатурки – це дуже недовговічна конструкція, так як розчини даного типу добре промерзають. Тому доцільно застосовувати тільки спеціальні склади – з додаванням теплоізолюючих речовин, ціна на які помітно вище.

По-друге, такий укіс буде відносно дешевим, тільки якщо ви вмієте самостійно готувати будівельні розчини і виконувати штукатурні роботи. При наймі сторонніх робочих собівартість зросте ще більше. До того ж, сама по собі робота з розчинами дуже брудна, потрібно буде виносити меблі, накривати підлоги плівкою, відмивати стіни і т. ін.

По-третє, навіть при професійному виконанні монтажу та застосування спеціального розчину, ви все одно не отримаєте надійну і довговічну конструкцію. Матеріал штукатурки має дуже низьку адгезію з полівінілхлоридом, який є основною складовою профілю для пластикових вікон. Тому з часом з’єднання починає розшаровуватися, і по периметру вікна виникають численні мікротріщини. Ви зможете помітити їх через появу конденсату на стеклах. Це означає, що штукатурка почала відшаровуватися, і вікно піддається локальному переохолодженню.

Укоси з гіпсокартону

Альтернативою штукатурці можуть стати укоси з гіпсокартону, які дозволяють створити надійний і тривалий захист для віконного отвору. Принцип даної конструкції наступний. Спочатку готується каркас для гіпсокартону, потім отвір утеплюють мінеральною ватою, і після цього зашивають. Щоб конструкція мала ефектний зовнішній вигляд її обробляють грунтовкою і фарбують.

Монтаж відкосів Івано-Франківськ

Особливу увагу слід приділити укладанню утеплювача. Мінеральна вата має властивості злежуватися, з-за чого у вас виникнуть неутеплені зони. Також слід ретельно обробити всі зазори герметиком, мінеральна вата гігроскопічна, і в умовах підвищеної вологості різко втрачає свої теплоізоляційні властивості. Основним недоліком такої конструкції є неможливість використовувати її для зовнішніх укосів.

Зараз на ринку можна знайти вологостійкий гіпсокартон, застосування якого збільшить термін життя зовнішніх конструкцій. Але для отримання оптимального результату рекомендується використовувати матеріали, непідвладні впливу опадів і температур: наприклад, пластик або сендвіч-панелі для обробки укосів.

Укоси із пластику

Монтаж відкосів Івано Франківськ з пластику має кілька ключових переваг. По-перше, застосовують спеціальні термоізоляційні панелі або сендвіч-панелі, які забезпечують додатковий захист. Також у конструкції використовують утеплювач або монтажну піну, якими заповнюють вільний простір між отвором і укосом. У підсумку, можна домогтися максимальної теплоізоляції стику між профілем вікна і стіною.

По-друге, пластиковий укіс не схильний до впливу перепаду температур, вітру, опадів, а також має хороший захист від хімічних пошкоджень. Незалежно від погодних умов, він не розтріскується, не вигорає під дією ультрафіолету, не розшаровується і не деформується.

По-третє, при наявності певного досвіду роботи з пластиковими конструкціями, монтаж відкосів Івано-Франківськ на вікно стандартних розмірів можна провести протягом 30 хвилин, без досвіду доведеться витратити близько години. Роботу можна виконати самостійно, без попередньої підготовки. При цьому в процесі монтажу немає «брудної роботи», тобто, не потрібно штукатурити, ґрунтувати, шпаклювати, красити і т. ін. Тому не потрібно проводити тривалу підготовку, а потім відмивати всі поверхні для усунення наслідків встановлення укосів.

Для порівняння, штукатурні та гіпсокартонні укоси монтуються від доби і більше, оскільки потрібен час для схоплювання розчину, висихання ґрунтовки і т. п.

По-четверте, пластиковий профіль вікна і укосу виглядає цілком доречно і логічно, що надає подібній конструкції високі декоративні якості. Такий укіс всередині або зовні добре виглядає, приховує недоліки отвору, і може прослужити мінімум 20 років без порушення теплоізоляційних характеристик.

Встановлюємо пластикові укоси

Монтаж відкосів Івано-Франківськ

Починати роботу слід з ретельної підготовки інструменту та матеріалів. З недавнього встановлення вікон у вас повинні були залишитися заміри віконного отвору, на основі цих даних готуємо необхідну кількість матеріалу. Нам знадобляться пластикові термоізоляційні панелі або пластикові сендвіч-панелі, мінімальна товщина виробів 10 мм і 8 мм відповідно.

Для кріплення профілю будемо використовувати П-образний і F-подібний молдинги: перший як стартовий, другий як фінішний. В якості каркаса підійдуть дерев’яні рейки. Для додаткової термоізоляції візьмемо мінеральну вату. Кріпити молдинги і відкосні панелі будемо саморізами на 4,5 мм (клопи) та 95 мм. Потім проведемо фінальну обробку швів білим силіконом.

Для роботи нам знадобиться дриль або перфоратор, можна використовувати шуруповерт, якщо у нього достатня потужність. Для підрізування матеріалів треба тримати під рукою ножівку по металу, будівельний ніж і ножиці по металу. Для кріплення молдинга використовуємо будівельний степлер. Рівень – для перевірки правильного монтажу конструкції.

Порядок монтажу

Перший етап – встановлення опорної рейки. Для цього потрібно по всьому периметру вікна закріпити дерев’яні рейку таким чином, щоб вони були встановлені врівень зі стіною, на одному рівні, та строго вертикально і горизонтально відносно вікна. Для цього спочатку робимо розмітку, потім отвори під саморізи 95 мм за допомогою дрилі, і встановлюємо планку. Положення планки перевіряємо рівнем, щоб домогтися потрібної площини, підкладаємо під планку брусочки. Стики рейок підганяти необов’язково, вони для кріплення укісних пластин неважливі.

Монтаж відкосів Івано-Франківськ

Другий етап робіт включає монтаж кріплень. По периметру вікна, на одному рівні, встановлюємо стартовий П-подібний молдинг, для його кріплення використовуємо саморізи 4,5 мм (клопи). Робимо акуратні стики, щоб вони співпадали і були на однаковому рівні з усіх боків. Тепер по зовнішньому краю віконного отвору кріпимо F-подібний молдинг, за допомогою будівельного степлера. Перед цією операцією варто ще раз провести заміри укісних панелей, щоб точно знати висоту кріплення. Молдинг монтуємо таким чином, щоб короткий край залишився всередині, а довгий зовні. По кутах обрізаємо вузькі паралельні смуги, а широкі зовнішні залишаємо, і стикуемо внапуск.

Тепер переходимо до третього етапу – монтаж укісних панелей. Вставляємо панель в стартовий молдинг, і все вільне місце між укосом і стіною закладаємо мінеральною ватою. Потім другий кінець укосу заводимо в фінішний молдинг. Повторюємо цю операцію ще три рази, і ось – монтаж практично завершено. Залишається обрізати залишки молдингу на кутах під кутом 45 градусів, для додання красивого зовнішнього вигляду всієї конструкції, і всі стики ретельно обробити білим силіконом.

Корисні поради

На закінчення хочемо дати кілька корисних порад. Перед тим, як встановлювати ПВХ-вікна, заздалегідь вирішіть питання про необхідність майбутнього косметичного ремонту. Часто при демонтажі страждає не тільки отвір, але і шпалери на стіні. Дрібні недоліки можна приховати за допомогою укосів, а ось при великих пошкодженнях потрібно буде робити косметичний ремонт. Тому, якщо вікна вже встановлені, і косметику робити необхідно, то спочатку переклейте шпалери, і тільки потім монтуйте укоси.

Процедура монтажу ідентична, незалежно від роботи всередині приміщення або зовні. Але для початківців краще потренуватися на встановлення внутрішніх укосів, так як робота з зовнішніми укосами більш незручна і більш відповідальна.

Монтаж відкосів Івано-Франківськ

У статті ми пропонуємо вибір між укосами з пластика і пластикової сендвіч панелі. Другий матеріал оптимальний, тому що має додаткову теплоізоляцію. Його виробляють за аналогією з будівельними сендвіч-панелями, коли між двох шарів міцного і стійкого конструкційного матеріалу вставляють теплоізоляційний шар з пінополіуретану. Але і вартість такої укісної панелі, природно, буде вище.

Від чого залежить вартість обробки віконних прорізів

На формування вартості робіт впливають також такі фактори:

  • вартість укосів залежить від виду, якості і кількості використовуваних матеріалів: найдемократичнішими традиційно вважаються гіпсокартонні і пластикові укоси, ціна на які (і для вікон, і для дверних блоків) доступна і прийнятна для будь-якого замовника;
  • особливості монтажу- наприклад, на дверні укоси ціна вище не тільки через значну площу декоруємої поверхні, але і підвищену складність встановлення конструкції: можуть знадобитися добори для забезпечення щільного прилягання покриття до стіни або навпаки, спорудження обрешітки для панелей, коли в утворений простір ховаються непривабливі комунікаційні елементи (проводи, кабелі);
  • необхідність проведення додаткових робіт: наприклад, щоб якісно встановити пластикові укоси на вікна, ціна може включати демонтаж старих конструкцій, закладення щілин і т.ін.
  • індивідуально розраховується в нашій компанії вартість укосів (пластикових, гіпсокартонних та ін.), що вмонтовуються в віконні отвори нестандартних розмірів або конфігурації.

Всі питання до проведення робіт оперативно і зручно можна уточнити у наших менеджерів, досить ввести в пошукову систему кілька слів (укоси, Івано Франківськ, ціна) і в телефонному або он-лайн режимі отримати вичерпну консультацію: про вартість штукатурки укосів, експлуатаційні характеристики матеріалів, терміни виконання робіт.