Наша компанія виконує проектування і монтаж різних систем опалення під ключ для заміських будинків, котеджів, промислових підприємств та інших об’єктів.

Також компанія приймає на технічне обслуговування і проводить ремонт будь-яких типів обладнання систем опалення.

Система опалення будинку – склад і призначення

Одним з найбільш важливих факторів при будівництві будинку є вибір системи опалення. Помилка може призвести до серйозних наслідків в холодну пору року: промерзання стін, конденсату на вікнах і т. ын. При цьому виправити їх буде вкрай складно без великих капіталовкладень. Тому економити на системі опалення не можна.

Опалення в приміщеннях є необхідним для компенсації тепловтрати та підтримання комфортної температури в приміщенні для проживання і працездатності людини. Система опалення являє собою складну конструкцію, і так само як інші інженерні системи потребує постійного контролю і своєчасного обслуговування.

Опалювальна система складається з трьох основних елементів – теплогенератора для вироблення тепла (котел опалення), теплопроводу для його передачі (труби опалення і опалювальних приладів, через які тепло передається в приміщення (радіатори опалення). Також в систему опалення може входити різне додаткове устаткування і теплі підлоги.

Монтаж водяного опалення

Наша компанія займається проектуванням, монтажем та технічним обслуговуванням інженерних мереж і комунікацій. Роботи проводяться на об’єктах промислового і побутового призначення. Здійснюється проектування та встановлення систем опалення, котелень і теплових пунктів.

Ми гарантуємо повне виконання всіх технічних вимог і побажань замовника при проведенні робіт, незалежно від типу об’єкта або сумарної вартості послуг. При здійсненні своєї діяльності ми виконуємо всі необхідні норми і правила, які існують на території України. Види об’єктів, з якими переважно пов’язана діяльність нашої компанії:

 • офісні будівлі;
 • приватні будинки і котеджі;
 • склади;
 • промислові будови;
 • об’єкти соціальної інфраструктури;

Все котельне обладнання, що встановлюється, має всі необхідні супровідні документи і повністю відповідає вимогам Укртехнадзору України.

Монтаж водяного опалення

Наша компанія здійснює підбір, продаж і доставку опалювальних котлів усіх категорій:

 • Настінні газові котли
 • Підлогові газові котли, в т. ч. енергонезалежні
 • Універсальні під дизельний/газовий пальник
 • Дизельні котли з вбудованим пальником
 • Електричні котли
 • Твердопаливні котли (дрова, вугілля, пелети), в т. ч. піролізні, тривалого горіння
 • Промислові котли

Підбір опалювального обладнання необхідно доручити професіоналам, адже взявшись за цю справу самостійно або звернувшись до самоучок, ви ризикуєте отримати невиправдано дорогий котел, неякісні труби або обладнання, що постійно виходить з ладу. Погодьтеся, що перевитрата палива, некомфортна температура або потоп в новому будинку через прорив труб обійдуться значно дорожче, ніж оплата праці фахівців.

Існують різні типи опалювальних систем, основні – водяні, повітряні та електричні. При виборі системи слід враховувати такі фактори, як надійність, ефективність і економічність. Вирішальним фактором при виборі джерела тепла є наявність доступного та найбільш економічно виправданого виду палива:

 • природного або скрапленого газу
 • електроенергії
 • дизельного палива, солярки або мазуту
 • кам’яного вугілля, дров, деревних брикетів, пеллетів або торф’яних брикетів.

Калькулятор опалення. Розрахунок орієнтовної вартості системи опалення

Калькулятор опалення допоможе розрахувати орієнтовну вартість системи опалення для приватного будинку. Вартість монтажних робіт може становити приблизно 20% від вартості обладнання.

Вартість системи опалення під ключ

Ви можете замовити точний розрахунок для конкретно вашого будинку у наших фахівців. Ми проведемо теплотехнічні розрахунки і складемо специфікацію обладнання та перелік робіт з підсумковою вартістю системи опалення. Дізнайтеся точну вартість системи опалення, замовте кошторис прямо зараз!

Система водяного опалення

Монтаж водяного опалення

Водяне опалення на даний момент є самим поширеним видом опалення житлових будинків. Його переваги полягають в наступному:

 • вода доступна і ефективна в якості теплоносія
 • тепло у приміщеннях може розподілятися рівномірно
 • об’єм води в системі завдяки замкнутому контуру постійний
 • змонтувати таку систему можна своїми руками.

Недоліки водяного опалення:

 • Для повного прогрівання будинку потрібно досить багато часу
 • У системі можливі течі, що може призвести до серйозного збитку
 • Високі вимоги до теплоносія, зокрема, у воді має бути мінімальний вміст солей і розчинених газів
 • Зупинка системи в морози може призвести до розриву труб
 • Трубопроводи і прилади опалення необхідно регулярно очищати від вапняних відкладень, інакше знижується ефективність і тепловіддача системи.

Для нагрівання води в системі застосовуються газові, твердопаливні котли, а також котли, що працюють на дизпаливі і мазуті.

При виборі котла слід враховувати об’єм опалювального приміщення. При наявності магістрального газопроводу поблизу логічніше всього вибирати газовий котел. При його відсутності, якщо площа будинку перевищує двісті квадратних метрів, виправдане застосування котла, працюючого на рідкому паливі. Для будинків площею від ста квадратних метрів допустимо встановлення електрокотла з додатковим генератором тепла у вигляді твердопаливного котла, теплового насосу або геліоустановки. Для компактних житлових приміщень буде достатньо твердопаливного котла, звичайного електрокотла. Також можлива установка устаткування, що працює на балонному газі.

Монтаж водяних систем опалення Івано-Франківськ виконуються, найчастіше, за однією з двох схем: двотрубна або однотрубна.

Однотрубна система опалення

Є найбільш простим і дешевим варіантом. Фактично це труба, по якій рухається теплоносій, що представляє собою замкнутий контур, який розпочинається від котла і в ньому ж закінчується. У нього послідовно вбудовані радіатори опалення. Подача гарячого теплоносія і видалення остиглого відбувається по одній трубі. Подібні системи застосовуються в житлових багатоповерхових будівлях для розводки теплоносія. Набагато рідше, в приватних будинках невеликій площі.

Дана схема може монтуватися як з верхньою, так і з нижньою розводкою. У першому випадку теплоносій подається спочатку в саму верхню точку СО, після чого розподіляється по стояках з використанням горизонтальної розводки. Це дозволяє домогтися прискореної циркуляції теплоносія. Цей варіант використовується в СО, як примусовою, так і з природною циркуляцією. Повітря з системи досить просто видалити через основний стояк.

Монтаж водяного опалення

Монтаж водяного опалення

Схема однотрубної системи опалення

У другому випадку труба від котла йде горизонтально (з невеликим ухилом у напрямку руху теплоносія) і лише потім піднімається до приладів опалення. Перекривати і регулювати СО, виконану даними способом, досить легко.

Крім верхньої і нижньої, ця система може виконуватися з горизонтальною та вертикальною розводкою.

Двотрубна система опалення

Найбільш затребувана в індивідуальному житловому будівництві. Радіатори встановлюються паралельно. Теплоносій по подаючій магістралі надходить на опалювальні прилади, а по зворотному повертається в котел.

Монтаж водяного опалення

Схема двотрубної системи опалення

Однієї з різновидів згаданої системи є колекторна (променева) система. У ній кожен радіатор підключається окремо, далі всі труби (промені) з’єднуються колектором.

Монтаж водяного опалення

Схема колекторної (променевий) системи опалення

У цій статті не розглядається ще одна вельми екзотична версія СО двотрубної, іменована попутно-перехльостною (схема Тіхельмана).

В залежності від числа поверхів дана схема монтажу (досить часто іменується також схемою обв’язки опалювальних приладів) має певні відмінності.

В одноповерховій будівлі подаючий і зворотний стояки проводяться паралельно один одному. При цьому обратка прокладається внизу, ближче до підлоги. Дверні прорізи обходяться за рахунок облаштування П-образного переходу, або забираються під поли. Подача прокладається під стелею на відстані близько 500 мм від останньої. Щоб вони не псували зовнішній вигляд приміщень, їх часто прибирають на горище, попередньо утепливши останнє.Якщо приватний будинок має 2-3 поверхи, двотрубна схема опалення працює більш ефективно за рахунок підвищення інтенсивності циркуляції. Реалізується верхня розводка.

Якщо вибирається нижня розводка, то подача розташовується на рівні опалювальних приладів, або під ними. Суттєвий мінус, повітряні пробки, позбавитися від яких повністю не допомагають ні крани Маєвського, ні спеціально прокладені труби для відведення повітря через розширювальний бак.

Опалення приватного будинку краще планувати на етапі проектування і початкового будівництва будівлі. Так можна досягти максимальної ефективності при низьких витратах енергоносіїв. При цьому прокладка труб проводиться всередині стін або під підлогою по заздалегідь підготовленим каналам. Але і переобладнання опалення старих будинків, при правильно проведених розрахунках, дозволяє досягти високої віддачі.

Монтаж водяного опалення Івано Франківськ починається з обчислення потрібної кількості труб і їх діаметру, виходячи з потужності котла та розміру будівлі. При цьому враховується гідродинаміка та тепловтрати. Виконавець погоджує із замовником місця розташування опалювальних радіаторів, їх тип і розмір. При колекторному розведенні, встановлюються шафи для встановлення колекторів. Їх вибір залежить від дизайнерського рішення інтер’єру, тому конфігурація і колір підбираються індивідуально. Визначаються, в разі необхідності, ділянки теплої підлоги. Виходячи з проведених розрахунків і узгодження ціни, закуповується обладнання та витратні матеріали. Після підготовчого етапу, майстри приступають безпосередньо до монтажу.

Встановлення опалення

Встановлення опалення в будинках з вже оштукатуреними стінами проходить за наступною технологією. Спочатку кріпляться всі радіатори у відведених для них місцях. Далі розмічаються кордони штроб на стінах. Радіатори знімають або забезпечують їм захист при пробиванні штроб. Коли канали готові, виконують розведення опалювальних труб, встановлюють крани і підключають їх до радіаторів. На етапі будівництва, коли штукатурка ще не нанесена, систему монтують іншим методом. На відміну від попереднього, він займає більше часу і вимагає більш ретельних розрахунків. Майстри укладають труби, фіксують їх і роблять виводи під радіатори.

Після штукатурення, встановлюються самі радіатори і підключаються до виводів. Щоб уникнути пошкодження стін, часто користуються розводкою в коробі на рівні плінтуси. Перевага такого методу в менших витратах і можливості доступу до труб в будь-який час. Це допомагає вчасно виявити та усунути протікання. Для запобігання тепловтрат при внутрішній прокладці труб, кожна з них ретельно упаковується в теплоізоляційну оболонку.

Монтаж водяного опалення

Монтаж систем водяного опалення Івано Франківськ в приватному будинку включає також монтаж котла і циркуляційного насосу. Проводиться ретельна перевірка герметичності системи, наповнення її теплоносієм, видалення залишків повітря і пусконалагоджувальні роботи. При виявленні течі, вона усувається. Заключним етапом є навчання замовника з правилами експлуатації та обслуговування обладнання.

Правила встановлення радіаторів опалення

При проектуванні і монтажі системи водяного опалення Івано Франківськ виникає багато питань, які необхідно продумати і передбачити на різних етапах будівництва приватного будинку. Ось деякі з них:

При підборі та установці радіаторів

 1. Кожен радіатор має свою теплову потужність, яка залежить від температурного режиму в якому він буде працювати. Визначення теплової потужності радіатора і підбір габаритних розмірів необхідно проводити по відповідному робочому температурному графіку котла (це особливо важливо при установці котла конденсаційного типу – 60/400С).
 2. Встановлення радіатора слід передбачати безпосередньо під вікнами або біля дверних отворів, що забезпечують вихід на вулицю, так як радіатор в цьому разі є не тільки нагрівальним приладом, а виконує функцію теплової завіси від огорож, через які проникає холодне повітря в приміщення.
 3. Неможна місце розміщення радіатора закривати меблями або щільними шторами – це призводить до зменшення кількості тепла, що віддається, а у разі встановлення на ньому терморегулюючого вентиля, може призводити до його повного охолодження.
 4. Необхідно витримувати мінімальні необхідні відстані під і над радіатором для забезпечення вільного охолодження його внутрішнім повітрям, що дозволяє максимально відбирати тепло від радіатора за допомогою конвекції.
 5. При монтажі труб підключення радіатора необхідно виконувати їх маркування для того щоб не переплутати подаючий і зворотний трубопровід (це дозволяє уникнути неприємних шумів і вібрації при роботі радіатора опалення).

Монтаж водяного опалення