Сантехнічне обладнання періодично виходить з ладу, а найчастіше це відбувається зі змішувачами, які експлуатуються найбільш інтенсивно. Поступово внутрішні частини зношуються і виникає питання ремонту або заміни змішувача Івано Франківськ. На кухні змішувачі зношуються трохи швидше, так як використовуються значно частіше.

 • Навіщо міняти або ремонтувати змішувач
 • Етапи підготовки самостійної заміни змішувача
 • Типи шлангів для заміни змішувача
 • Як поміняти змішувач своїми руками: покрокова інструкція
 • Як самостійно замінити змішувач настінний

Чому змішувачі вимагають ремонту або заміни?

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

Навіть найдорожчі і якісні змішувачі через певний період потребують обслуговування. Найчастіше воно полягає в заміні картриджа, що протікає, але не завжди це допомагає. Інколи приходить в непридатність сам корпус, який піддається впливу води і побутової хімії. На поверхні утворюються ерозії і перетирається хромований шар. Що стосується недорогих змішувачів, вони виготовляються зазвичай з дешевого силуміну. У певних випадках навіть починає руйнуватися корпус – на ньому утворюються тріщини і обламуються шматочки.

Також заміна змішувача Івано Франківськ іноді потрібна через бажання власників квартири або будинку оновити інтер’єр. Заміни цього сантехнічного приладу на кухні або у ванній немає нічого складного, тому цілком можна впоратися з цим завданням самостійно без допомоги майстра.

Підготовка до заміни змішувача своїми руками

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

Роботи завжди починаються з демонтажу старого змішувача. Іноді ця процедура створює певні складнощі, якщо був встановлений дешевий китайський кран, який встиг ґрунтовно заіржавіти. Демонтаж виконується за наступним алгоритмом:

 • Кран на кухні або у ванній розбирається, але попередньо потрібно перекрити воду. Спочатку від’єднується сифон, якщо він заважає вільному доступу. Після цього за допомогою гайкового ключа від змішувача відкручуються шланги.
 • Якщо мийка вбудована в стільницю на кухні прямо біля стіни, з демонтажем змішувача можуть виникнути проблеми. По можливості краще зняти раковину, відкрутивши фіксуючі кріплення.
 • Потім відкручується гайка, що тримає змішувач. Зірвати її можна розвідним ключем, після чого вона піде і вручну, якщо тільки не заіржавіла.
 • Іноді замість великої гайки використовуються шпильки з шайбою, яка фіксується двома маленькими гвинтами.

Коли змішувач буде демонтований, посадкове місце в мийці або раковині потрібно своїми руками очистити від забруднень: іржі, накипу та ін.

Які шланги використовувати для заміни змішувача

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

При монтажі змішувача у ванній або на кухні своїми руками вам будуть потрібні трубки, що підводять. Вони зазвичай входять в комплект поставки, але на заводі зазвичай кладуть у коробку короткі шланги – їх довжини найчастіше виявляється недостатньо.

Стандартна підводка зроблена з гумової трубки, обернутої міцної опліткою з нержавіючої сталі, алюмінію або нейлону. Алюмінієвий варіант самий недовговічний, а в середньому такі шланги служать 3-5 років. Трубки з нержавійкою як обплетення коштують дорожче, але і служать до 10-15 років.

При купівлі шлангів для встановлення змішувача окремо з’ясуйте у продавця, з чого вони зроблені. Не економте, купуючи дешеві китайські вироби – це може стати причиною затоплення квартири. Головне підібрати трубки потрібної довжини, причому краще брати з невеликим запасом, щоб не було різких зламів.

Покрокове встановлення змішувача своїми руками

Принципових відмінностей між установкою настільних змішувачів на кухні та у ванній не існує, тому розглянемо загальну покрокову інструкцію, яка дозволить без допомоги майстра впоратися з одним з цих завдань. Про встановлення настінних змішувачів, які використовуються у ванних кімнатах, поговоримо окремо.

Збірка змішувача

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

Починається процес монтажу змішувача з його складання. У більшості випадків виробники постачають ці сантехнічні прилади вже в зібраному вигляді, готовому до установки, але бувають винятки. Іноді доводиться самостійно встановлювати ручку і гусак. В цьому немає нічого складного, так що ви легко розберетеся, а також в коробці повинна бути інструкція і набір необхідних прокладок.

Підготовка отвору

Якщо на мийці був встановлений змішувач, він просто демонтується і на його місце ставиться новий. Якщо ж ви купили нову мийку на кухню, у неї може не бути монтажного отвору. В такому разі доведеться висвердлювати самостійно, використовуючи спеціальну насадку на дриль – коронку або балеринку. Акуратно все розмітьте, передбачивши всі тонкощі. В іншому випадку, вам буде незручно користуватися змішувачем.

Що стосується мийок для ванної, в них отвори завжди присутні спочатку, так що висвердлювати нічого не доведеться. Крім того, при покупці мийок на кухню в більшості магазинів пропонують послугу безкоштовного свердління отвору під кран.

Кріплення змішувача

В залежності від типу змішувача, у нього може відрізнятися тип кріплення. Обидва варіанти досить зручні, тому ви повинні впоратися з цим завданням і без допомоги майстра.

Більш поширені змішувачі з великим різьбленням і притискною гайкою, яка гарантує надійне кріплення пристрою до мийки або раковини. У даному разі роботи виконуються наступним чином: спочатку до змішувача прикріплюються шланги, потім вони просовуються в отвір разом з різьбленням, і на нього накручується гайка. Головне не забути поставити на місце гумову прокладку.

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

Зустрічаються змішувачі, які кріпляться на різьбові шпильки. Алгоритм дій схожий: спочатку приєднуються шланги, потім надівається спеціальна металева пластина, вставляється прокладка і закручуються дві невеликі гайки.

Підключення до водопостачання

Встановивши змішувач на мийку або раковину, залишиться підключити його до водопровідної системи. Для цього використовуються заздалегідь обрані гнучкі шланги підходящої довжини. Спочатку їх насаджують на різьбу вручну і накручують, а потім трохи дожимають за допомогою ключа. Тільки не перестарайтеся, щоб не зірвати різьбу і не передавити прокладки. Прослідкуйте, щоб шланги не мали різких вигинів і переломів, інакше вони погіршать напір води і прослужать набагато менше часу, ніж повинні.

Тестування

Коли ви своїми руками встановите змішувач, вам залишиться його протестувати і переконатися в тому, що ніде немає протікання. Перед подачею води в систему насухо витріть всі з’єднання, щоб було видно поява крапель. Виявивши їх, підтягніть шланги в певному місці. Кілька разів відкрийте і закрийте кран, а також перевірте гарячу і холодну воду, переконавшись в працездатності змішувального вузла.

Заміна настінного змішувача своїми руками

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

Проводячі заміну змішувача Івано Франківськ у ванній кімнаті самостійно, ви можете зіткнутися із завданням встановлення настінного пристрою. Тримається він безпосередньо на трубах, що виходять з плитки, тобто ніяких підвідних шлангів окремо підключати вам не доведеться. Розглянемо покрокову інструкцію для самостійного встановлення такого змішувача у ванній. Способів кріплення настінних моделей два:

 • з замурованими водопровідними трубами;
 • з зовнішньою прокладкою труб.

У будь-якому випадку процедура монтажу і підключення крана однакова. Як і при заміні змішувача на мийці або раковині, спочатку необхідно перекрити подачу води і злити воду з крана, відкривши його. Далі дійте в такій послідовності:

 • За допомогою гайкового або розвідного ключа відкрутіть гайки, на яких тримається змішувач. Краще обмотати їх ізоляційною стрічкою або обернути тканиною, щоб хромована поверхня не подряпалася.
 • Настінні змішувачі кріпляться до труб через перехідники з ексцентриками. Вони потрібні для вирівнювання відстані між осями труб, патрубків у змішувачі. Також з їх допомогою можна регулювати лінію горизонту при установці приладу.
 • Приміряйте новий змішувач до вихідних оголовків, щоб різьби чітко збігалися. При наявності різниці між осьовими відстанями скористайтесь перехідниками. Зазвичай вони є в комплекті, але також продаються окремо в сантехнічних магазинах.
 • Вкрутивши перехідники, накрутіть на них гайки змішувача.Головне не забудьте вставити гумові прокладки, щоб домогтися герметичного з’єднання. Якщо вони не передбачені, скористайтеся клоччям і фум-стрічкою.

Коли змішувач буде встановлений на стіну, відкрийте кран подачі води на нього і перевірте, як він функціонує. Переконайтеся, чи немає протікання в точках з’єднання. Якщо помітите хоча б одну краплю, підтягніть гайки, інакше кран незабаром почне іржавіти, а різьблення закисати.

Заміна та монтаж змішувача Івано-Франківськ

Ціни на ремонт і встановлення змішувача в Івано Франківську

Монтаж змішувача на готове місце Одиниця виміру Вартість

Встановлення змішувача простого шт. 300 грн.

(типу “ялинка”, змішувача) .

Встановлення змішувача з душовою лійкою (у ванній) шт. 450 грн.

Встановлення змішувача з терморегулятором шт. 500 грн.

Встановлення змішувача для біде шт. 450 грн.

Монтаж прихованого змішувача договірна

Заміна змішувача типу “ялинка”, змішувача шт. 470 грн.

Заміна змішувача з душовою лійкою шт. 600 грн.

Заміна змішувача з терморегулятором шт. 750 грн.

Демонтаж змішувача на кухні шт. 180 грн.

Демонтаж змішувача у ванній шт. 180 грн.

Усунення течі крана від 400 грн.

Заміна гнучкого шланга підведення від 400 грн.

Принцип роботи нашої компанії – якісні роботи за помірною ціною.