Для того щоб забезпечити максимально можливу кількість гарячої води для душу або кухні, можна підключити бойлер непрямого нагріву до твердопаливного котла. Ця технологія дозволить знизити навантаження на сам котел і відповідно трохи заощадити на витратах енергії. Крім того додатковий бойлер, який можна придбати в магазині – актуально підключати в тому випадку, коли вода у водопровідній системі дуже жорстка. Багато котлыв з цієї причини дуже швидко засмічуються, а ось накопичувачі за рахунок трубок великого діаметру стійкіші до такого недоліку.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Пропонуємо ознайомитися з деякими важливими рекомендаціями щодо того, як підключити бойлер непрямого нагріву до котла. Але спочатку важливо розуміти саму суть роботи приладу.

Що являє собою такий бойлер

Це самий звичайний накопичувач води, який виглядає практично так само, як і електричний бойлер – з тією лише різницею, що накопичувач непрямого нагріву встановлюється на підлогу. Функціонує система дуже просто – гаряча рідина, яка виходить з котла в систему опалення, проходить через бойлер і тим самим нагріває воду що знаходиться в накопичувачі.

Це дуже вигідно для приватного будинку, так як виходить, що теплова енергія, що виходить з котла, тут витрачається максимально ефективно і з подвійною користю.

Головне тільки правильно підключити бойлер до котла. Розглянемо цей момент детальніше.

Як потрібно підключати накопичувач

Можливі два способи подачі води в бойлер:

 1. гідравлічний метод – це коли вода надходить в накопичувач під природним тиском;
 2. за допомогою електричних насосів.

Друге рішення вимагає наявності електрики, проте дозволяє максимально ефективно розподіляти гарячу воду з котла. У такій системі насос подачі води в бойлер включається тільки тоді, коли надходить сигнал від датчика, що температура води в накопичувачі недостатня.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

До речі насос для бойлера потрібно вміти правильно експлуатувати. Наприклад, при підключенні потрібно дотримуватися дві важливі рекомендації:

 1. розташовуйте насос так, щоб вісь двигуна перебувала в строго горизонтальному положенні – це дозволить уникнути швидкого зносу підшипників;
 2. встановлюйте перед насосом фільтр грубої очистки і регулярно очищайте його сіточки від сміття.

Що ж стосується підключення бойлера до твердопаливного котла, то його потрібно постаратися розташувати максимально близько до котла, щоб уникнути зайвих тепловтрат під час руху води по трубах.

І найважливіша рекомендація – для того щоб вода в накопичувачі нагрівалася швидко і ефективно, потрібно забезпечити подачу теплоносія в верхню частину бойлера, а вихід гарячої води в систему опалення відповідно повинен знаходиться в нижній частині накопичувача.

Бойлер непрямого нагріву

Такі водонагрівачі встановлюють в будинках, де є котел опалення. Вони користуються великою популярністю, так як не вимагають для водонагрівача додаткового джерела енергії. Вода нагрівається за рахунок теплоносія, який надходить в нього з котла. Він може працювати як на твердому паливі, так і використовувати для нагріву інший вид енергії. Таким чином, цей агрегат використовується для опалення будинку, віддаючи частину своєї енергії водонагрівачу, що подає воду для побутових потреб.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Підключення бойлера непрямого нагріву до твердопаливного котла, не представляє складності для фахівця. Всі виробники враховують це і роблять вироби, в яких передбачено таке підключення. Труби приєднуються до спеціальних патрубків, встановлених в корпусі пристрою. Якщо ж патрубків немає, тоді є отвори, в які вони ввертаються. Потрібно тільки знати, що підключення бойлера до води і до котла можна зробити як паралельно системі опалення, так і послідовно. Якщо апарат встановлюється паралельно, то необхідно використовувати термостатичну головку. Якщо ж послідовно, то обходяться без неї.

Виникає цілком резонне питання. Навіщо підключати нагрівач до агрегату, якщо в ньому і так передбачена подача гарячої води не тільки на опалення, але і на побутові потреби? Вся справа в тому, що неможливо використовувати рідину для побутових потреб у великих кількостях без шкоди для температури нагрівання радіаторів опалення.

Щоб позбутися від цієї проблеми, і встановлюють прилад непрямого нагріву. В цьому випадку, якщо обсяг ємності досить великий, воду можна використовувати у великій кількості, хоч ванну приймати. Радіатори при цьому не будуть остигати і в домі завжди буде тепло. А це, ох як важливо в студені зими. Тому, монтаж бойлера поруч з котлом, справа звична.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Треба сказати, що одноконтурні апарати разом з водонагрівачем займають більше місця, ніж один двоконтурний. Незважаючи на це, вони більш затребувані, тому що здатні забезпечити водою однакової температури кілька точок. У випадку ж з двоконтурним пристроєм, якщо в різних водозабірних точках відкривається кран, то температура води може змінюватися. Схема підключення бойлера непрямого нагріву до газового котла нічим не відрізняється від аналогічної схеми підключення його до агрегату, що працює на твердому паливі. Адже вони розрізняються тільки способом нагріву.

За своєю конструкцією, прилад непрямого нагріву дуже схожий на електричний, з тією різницею, що замість Тена в ньому встановлений змійовик, по якому циркулює гаряча рідина з котла. Змійовик – назва умовна, так як елемент цей може мати будь-яку форму, наприклад, форму циліндра. Виробники намагаються зробити його такої форми, яка має велику площу зіткнення з холодною водою, що знаходиться в резервуарі. Від форми змійовика багато в чому залежить, наскільки швидко нагріється вода в резервуарі. Розташування його теж може бути різним. Він може бути розташований як в нижній частині резервуара, так і розташовуватися по всій його висоті.

На більш дешевих моделях змійовик виготовляється з нержавіючої сталі і приварюється до приладу. На більш ж дорогих, елемент цей виконаний з латуні і закріплений так, що його можна періодично знімати і очищати. Це полегшує ремонт пристрою в тому випадку, якщо змійовик виходить з ладу. Так що, вибираючи прилад, потрібно звернути увагу на матеріал, з якого виготовлений змійовик. Щодо товщини, можна сказати наступне. Чим товще труба, по якій циркулює гарячий теплоносій, тим швидше нагрівається рідина.

У всьому ж іншому, апарат непрямого нагріву має ті ж складові, що і електричний нагрівач. Це, резервуар для води, теплоізоляція і зовнішній кожух. Підключення бойлера непрямого нагріву до твердопаливного котла нічим не відрізняється від підключення його до агрегату, який використовує інші джерела для нагріву води.

Але є й інші типи водогрійок на яких немає змійовика. Теплоносій в них циркулює між стінками двох баків – зовнішньої і внутрішньої. У внутрішньому баку знаходиться чиста вода і виготовляється він з нержавіючої сталі. Зовнішній бак, найчастіше, виконаний з емальованого металу.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Також є пристрої, в яких змійовик оперізує внутрішній бак, нагріваючи в ньому воду. При виборі потрібно врахувати, що в теплий сезон опалення не буде працювати. Тому деякі виробники передбачають місце, де можна підключити електричний нагрівальний елемент. Втім, необов’язково відключати агрегат на літній період. Особливо тоді, коли він знаходиться в окремому приміщенні. Досить просто перекрити систему опалення. Для цього передбачають спеціальні крани. У цьому випадку агрегат буде працювати тільки на те, щоб гріти воду для побутових потреб.

Коли проводиться встановлення бойлера непрямого нагріву своїми руками, необхідно врахувати той момент, що потужність водогрійки не повинна перевищувати 70% від потужності котла опалення. Не слід встановлювати водогрійний прилад, який могутніший самого котла. У цьому випадку котел буде просто не в змозі нагріти воду до потрібної температури.

Думаючи про те, як встановити бойлер в приватному будинку, потрібно знайти для нього місце поряд з опалювальним котлом, щоб не довелося тягнути труби занадто далеко. Та й стежити за обома приладами набагато легше, коли вони знаходяться в одному приміщенні. Зазвичай, ємності об’ємом до 100 л випускають як підлогового, так і настінного розміщення. А ті, обсяг яких перевищує 100 л – тільки підлогового.

Хоча є і виключення з цього правила. У будь-якому випадку, потрібно велику увагу приділяти спеціальним кронштейнам і кріпити пристрої тільки таким способом, який рекомендує виробник. Якщо ж ви не знаєте як виконати таку роботу самостійно, найкраще звернутися до фахівців нашої компанії. Дізнатися про те, скільки коштує встановити бойлер, не складає труднощів.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Майже у всіх компаній, які торгують цими агрегатами, присутня і послуга по їх підключенню. Залежно від моделі та виробника, ціна на монтаж може помітно відрізнятися. Так, вартість встановлення бойлера drazice і бакси напевно буде вище, адже багато моделей цих виробників мають не один, а два контури, які потрібно підключити до опалювального котла.

Рециркуляція при підключенні нагрівача

На багатьох моделях можна підключити і рециркуляцію води. Така функція корисна в тому випадку, якщо ваша рециркуляція при подключенні водогрійки знаходиться далеко від водозабірних точок і при відкриванні крана з нього ллється вистигнувша холодна вода, яка знаходиться в трубах. Рециркуляція ж скидає остиглу воду назад в бак, де вона нагрівається. Тому, відкриваючи кран, ви відразу отримуєте теплу воду. Для того щоб підключити цю корисну функцію, в корпусі приладу повинно бути передбачено спеціальний отвір для підключення додаткових труб.

Є й пристрої, які дозволяють підключити водонагрівач додатково і до сонячного колектору, що створює додаткові зручності.

Існує і схема підключення двох бойлерів до котла опалення. При цьому потрібно особливу увагу приділити потужності котла. В іншому випадку його потужності не вистачить, і пристрої ці будуть марні.

Щоб підвести підсумок всьому сказаному, можна резюмувати, які ж основні переваги і які недоліки у подібних апаратів непрямого нагріву.

Переваги приладів

Якщо у них хороша потужність, яка правильно підібрана до потужності опалювального котла, такі апарати володіють великою продуктивністю. Вони без зусиль можуть постачати весь будинок гарячою водою. Потрібно тільки правильно підібрати обсяг бака, розрахувавши, скільки гарячої води витрачає кожна людина, що проживає в будинку.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

 • Можна підключити рециркуляцію, що додатково збільшить зручності користування приладом.
 • Якщо не підключати додатковий ТЕН, то для водогрійки не потрібен ніяке окреме джерело енергії.
 • Можливість підключення електричного нагрівального елементу і сонячного колектора створює додаткові зручності.

Основні недоліки

 • Бак разом з котлом займає багато місця і іноді вимагає обладнання спеціального приміщення.
 • Вода нагрівається довго. На нагрівання 200 л води буде потрібно 6 годин.
 • Водогрейкі разом з котлом коштує набагато дорожче, ніж електричні або газові водонагрівачі.

Як встановити бойлер в квартирі

У квартирах, як правило, встановлюють ємності невеликого обсягу, тому з кріпленням не виникає складностей. Зазвичай резервуар просто навішується на спеціальні кронштейни.

Найчастіше використовують пристрої високого тиску, але є і такі, в яких тиск низький, тому вони можуть бути виготовлені з пластмаси. Природно, що кріпити важкий апарат слід ні в якій мірі не на легкі перегородки, а використовувати для цього капітальну стіну.

Думаючи про те, як закріпити бойлер на стіні, слід заглянути в інструкцію з встановлення. Зазвичай, там все прописано, а кронштейни поставляються разом з приладом.

Підключення бойлера до твердопаливного котла

Встановлення бойлера своїми руками справа нескладна, при наявності деяких навичок подібних робіт. Для цього потрібно:

 • Опалювальний котел.
 • Сам бойлер.
 • Триходовий клапан.
 • Циркуляційний насос.
 • Патрубки для з’єднання труб.

Триходовий клапан потрібен для того, щоб перекривати гарячу воду, що надходить з котла в бойлер тоді, коли вода в баку нагріється до потрібної температури. Зазвичай вода нагрівається до 60-80 градусів. Більшого не вимагається.

А циркуляційний насос, це як раз той агрегат, який забезпечує подачу води з котла до баку.

Деякі корисні поради

 1. На кожну людину потрібно приблизно 20 л води в день. З цього розрахунку і потрібно вибирати обсяг бака.
 2. Якщо використовується електричний ТЕН, прилад необхідно заземлити.
 3. Рекомендується встановлювати гідроакумулятор на виході гарячої води. Це дозволить уникати гідроударів і компенсує теплове розширення.
 4. Необхідно передбачити відключення пристрою від котла, для того, щоб можна було його ремонтувати. Для цього на трубах монтуються крани.

Встановлення бойлера непрямого нагріву назавжди позбавить вас від дефіциту гарячої води в приватному будинку або на дачі. Потрібно тільки правильно розрахувати його обсяг і правильно провести монтаж. Агрегат цей купується надовго, тому слід віддавати перевагу товару від відомих виробників, який вже зарекомендував себе. Економити на цьому приладі не слід.